Fintelum Genel Müdürü Liza Aizupiete – Röportaj Dizisi

Liza Aizupiete, Avrupa merkezli bir token lansmanı (ICO ve STO) platformu olan Fintelum’da Genel Müdürdür. Liza, geleneksel fon yönetimi konusunda geniş deneyime sahiptir ve aynı zamanda, Kurucu Ortak ve Genel Müdür olduğu Globitex için başarılı bir şekilde sermaye (ICO) başlatan ve artıran deneyimli bir blok zinciri girişimcisidir..

RS: Yakın zamanda Fintelum adında bir şirket kurdunuz, bize Fintelum’un ne yaptığı ve hangi pazarlara hizmet ettiği hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?.

LA: Fintelum hizmetleri şu şekilde özetlenebilir:

– Birincil belirteç basımı

– KYC / AML uyumluluğu

– Akıllı sözleşmeler (yardımcı program ve güvenlik belirteçleri)

– Kripto fonları müşterek saklama

– Token transfer acentesi

– Kurumsal eylemler

– İkincil jetonlu OTC değişim masası

Fintelum’da, teknik olarak sağlam ve uyumlu ICO / STO token satışları gerçekleştirirken token çıkaranların ihtiyaçlarını karşılamak için bir token başlatma platformu oluşturduk. Fintelum, küresel müşteriler için Avrupa topraklarında hizmet sunmaya yöneliktir. Ana hizmetler uyumluluk, kripto fonlarının müşterek saklama ve akıllı sözleşmelerdir. Güvenlik jetonu endüstrisi için Fintelum, jetonlu OTC masası ile ikincil pazar sağlayan ve oylama, temettüler ve duyurular gibi devam eden blok zinciri tabanlı kurumsal eylem hizmetleri sağlayan bir jeton sahipliği aktarım aracısı olarak hizmet eder.

RS: Fintelum’un diğer token ihraç şirketlerinden farkı nedir??

LA: Fintelum’un benzersiz satış noktaları şunlardır:

– Entegre kripto multisig cüzdan hizmetleri ve ortak saklama

– Token transfer acentesi ve OTC değişim masası

– Kapsamlı talep üzerine raporlama

Fintelum 2018 yılında kuruldu ve daha sonra Estonya FIU tarafından AB AML yasalarına uygun olarak kripto endüstrisi için hizmetler sağlaması için lisans aldı. Başlıca farklılaştırıcılar, Fintelum müşterilerinin finans ve kendi düzenlenmiş kripto para birimi borsamızı oluşturma ve yürütme konusunda tecrübeli uzun süreli bir ekipten elde edebileceği faydalarda yatmaktadır..

Birincisi, Fintelum, daha fazla güvenilirlik için ortak saklama özelliğine sahip çoklu para birimi soğuk / sıcak cüzdan yönetim sistemine sahiptir. İhraççılar, tüm teknik, blok zinciri ve uyumlulukla ilgili tüm çalışmaların azami özenle yürütüleceğinden emin olabilir. Bunun için, ihraççıların bağış toplamalarını güvenli bir şekilde gezinebilecekleri ve kontrol edebilecekleri kapsamlı bir arka ofis oluşturduk. Kampanyalar ve programlar oluşturmaktan yatırımcı verilerini ve iştirakleri yönetmeye kadar.

Diğer bir farklılaştırıcı ise Ethereum tabanlı güvenlik belirteci STO uygulamamız ve ardından gelen OTC masamızdır. Fintelum, şirketler veya diğer belirteçli varlıklar için blok zinciri tabanlı kapitalizasyon tablolarını veya hissedar sicilini koruyan bir token transfer acentesi olarak hareket edebilir. Hem güvenlik hem de yardımcı program jetonlarını takas etmek için uygun (beyaz listeye alınmış) eşler için benzeri görülmemiş bir kullanılabilirlik yaratıyoruz.

Fayda belirteci için Fintelum, KYC / AML uyumluluğundaki sistematik yaklaşımımızla farklılaşıyor. Orada, başarılı bir bağış toplamanın ardından, ihraççılar kapsamlı bir raporlama sistemine güvenebilirler. Toplanan ve doğrulanan tüm veriler, aksi takdirde uyumlu olmayan bir işletmeye hizmet veremeyecek olan bankalar ve diğer finans kurumları için kullanılabilir hale getirilebilir. Aslında, Fintelum müşterilerine fiat hizmetleri sunabilen birkaç bankamız ve ödeme hizmeti sağlayıcılarımız var..

Genel olarak, Fintelum hizmetleri, bir kripto para toplamasını başarılı bir şekilde başlatmak için en önemli özelliklerden bazılarını bir araya getiriyor. İhraççıların yine de kendi yerel hukuk danışmanlarına sahip olmaları ve kendi pazarlama stratejileri hakkında net bir fikre sahip olmaları gerekecek, gerisini Fintelum yapacak. Fintelum hizmet paketinin piyasadaki en kapsamlı hizmet paketi olduğunu söylemek güvenlidir..

RS: Fintech ve fon konusunda kapsamlı deneyime sahipsiniz, başka bir tür kripto hizmeti veya işi yerine bir token ihraç şirketi kurmayı hangi nedenlerle seçtiniz??

LA: Kısaca:

– Şirketler bilgi birikimimizi aradılar

– Endüstri ve teknolojinin anlaşılması

– Sermaye piyasalarında küresel değişim beklentisi

Eski şirketimiz için 10 milyon Euro’luk bir ICO fon toplamasını başarıyla tamamladıktan sonra, kripto kitle fonlamasının nasıl çalıştığını öğrenmek için birkaç proje bize yaklaştı. Uyumluluk ve AML, anonim kripto bağışlarına göre öncelik kazandıkça, deneyimimizi ve sermaye piyasalarının muhtemelen nasıl gelişeceğini kurumsal anlayışımızı genişletmenin doğal olduğunu düşündük. ICO’lar veya yardımcı jetonlar, sermaye piyasaları endüstrisinde zaten tarihi bir iz bıraktı. Aynı şekilde, STO’lar veya menkul kıymet belirteçleri sermaye piyasalarını yeniden şekillendirmeye devam edecek ve yeni işimizle bu değişikliği hızlandırmaktan heyecan duyuyoruz..

RS: Daha önce eski şirketiniz Globitex ile bir ICO yaptınız, bu ICO’dan Fintelum platformunda token çıkaranlara yardımcı olabilecek ne öğrendiniz??

LA: Tavsiyemiz:

– Doğru ortakları bulun

– Profesyonellerle çalışın

– Topluluğunuzu büyütün

Bir ICO yürütmenin başlıca çıkarımları, şirketinizin hangi aşamada olduğu, sahip olduğunuz hissedarlar ve ortaklarınız ve bağış toplama etkinliğiniz için hangi hizmet sağlayıcıları seçtiğinizin çok önemli olduğuydu. Harika bir fikriniz, teknik olarak kusursuz bir ürününüz olabilir. Ancak, bağış toplamanızın gerçekten gerçekleşmesi için her şeyi yapacak profesyonel hizmet sağlayıcılara ihtiyacınız var.

Bizimkilerle çok şanslıydık. 10 milyon Euro toplamayı başardık ve halka açık satışımızı 24 saat içinde kapattık. Kampanyamızı yürütürken zamanlamayı düşürmemekle birlikte, yatırımcılarınız ve / veya ürün kullanıcıları – topluluğunuz olarak kimi hedeflemek istediğinize dair net bir fikre sahip olmak da önemlidir. Çünkü bir ICO ve STO kampanyası, mevcut veya gelecekteki ürün veya hizmetiniz için yanlışlıkla bir pazarlama kampanyası olarak çalışır. Ürününüzün var olduğunu ve yatırım yapmaya değer olduğunu dünyaya göstermek için topluluğunuza ulaşmak için zaman ve çaba harcamalısınız..

STO’ların daha yasal bir anlam taşıdığını, ancak çok daha az perakende vızıltılarının olduğunu belirtmek gerekir. Sert kapaksız bir beyaz kağıt fikri için yüz milyonları toplama zamanları kesinlikle geride kaldı. Ancak ICO’lar ölmedi. Hala bu ve gelecek yıl bazı büyük fayda belirteçlerinin piyasaya sürülmesini bekliyorum. Öte yandan STO’lar, Avrupa’daki İzahname Yönetmeliğine göre (Temmuz 2019’da Direktifin yerini alan) 5-8 milyon Euro’ya kadar ve üzeri kitle fonlaması yasası istisnaları altında güzel bir şekilde çalışabilirler..

ICO’lar için sabit ve garantili bir sabit başlık, bağış toplama etkinliğinin başarısına ve popülerliğine katkıda bulunacaktır. STO’larla, sabit sınırın yerini açık yasal haklar ve beklentiler alır.

RS: Bir STO başlatmak için en uygun şirket türleri olduğunu düşünüyorsunuz?

LA: Bana göre:

– İdeal olarak gelir akışı olan küçük veya orta ölçekli işletmeler

– Mevcut aboneleri olan küresel fon yönetimi şirketleri (yatırımcılar)

– Cazip faiz oranı teklifiyle gayrimenkul veya finansman projeleri

– Eko etkisi ve iyi temettü beklentisi olan alternatif enerji projeleri

– Büyük perakende takibiyle oyun ve spor

Bugün, bir STO’nun potansiyel alıcısının, bir menkul kıymetin satışıyla uyumlu olması için külfetli KYC / AML profil oluşturma sürecinin üstesinden gelmesi gerekecektir. Yargı yetkisine ve proje teklifine bağlı olarak ağrı seviyeleri değişebilir. Ancak bugün bir STO veya ICO’ya yatırım yapmanın bir yıl öncesine göre çok daha karmaşık olduğu ve bir fayda jetonu projesinin geliştirilmesine katkıda bulunduğu açıktır. Bu nedenle STO, yatırım yapmanın acısı için yeterince çekici bir teklif olmalıdır. Aslında, hisse senedi veya borç belirteçleri için, bir STO ihraççısının yatırımı çekebilmesi için masada büyük bir öneriye sahip olması gerekir..

RS: Sektörün bir bütün olarak daha geniş bir benimsemeye ulaşmasına yardımcı olmak için kripto para birimi alanında kişisel olarak ne tür şirketlerin lansmanını görmek istersiniz??

LA: Bahse girerim:

– Sporlar ve Oyunlar

– Sanal gerçeklik

– Gıda

Fintelum’da, gayrimenkulle ilgili şirketlerden diğer sektörlerden orantısız bir şekilde daha fazla soru alıyoruz. Şu anda durum budur. Ve gayrimenkulün zor bir varlık olmasından kaynaklanıyor olabilir. Emtia, değerli metaller gibi gayrimenkul de insanların anladığı bir şeydir. Karmaşık öz sermaye planlarına yatırım yapmak, daha fazla karmaşıklık ve / veya risk iştahı gerektirebilir. Oysa ben şahsen fayda belirteçlerinin devam ettiğini görmek isterdim. Birkaç harika fikirle karşılaştık. Ancak mevcut alt pazar korkusu, yöneticilerin bir token başlatma sürecine girme direnişini ve isteksizliğini ortaya çıkarıyor..

Üç kategori, yani spor / oyunlar, VR ve gıda endüstrileri, hepsinin sahip olduğu veya yönetme potansiyeline sahip olan sadık perakende müşteri tabanı nedeniyle ICO türü bağış toplama için en uygun olanıdır. Bir sektör olarak finans, uyarılarla zaten yapıldı. Bunun sonucunda kurumsal çıkarlar ve ciddi fiyat oynaklığı getirdi. Ancak, bu endüstrilerden herhangi biri olsa da kitle pazarına girerek, istikrarlı ve sağlam bir benimseme oranını sürdürebiliriz..

RS: Üç yıldan fazla bir süredir kripto para birimi alanında kadın bir girişimcisiniz, bize erkek egemen bir alanda kadın olmanın getirmiş olabileceği herhangi bir fayda veya zorluk hakkında bize bilgi verebilir misiniz??

LA: Letonya’da doğdum ve İsviçre’de eğitim aldım. Dünya Bankası’nın Açık Bilgi raporuna göre, altı ekonomi – Belçika, Danimarka, Fransa, Lüksemburg, İsveç ve Letonya ile zirvede – Kadın, İş ve Hukuk endeksinde 100 puan, yani kadınlara ve erkeklere eşit yasal haklar veriyorlar ölçülen alanlarda İsviçre 97.50 ile marjinal bir şekilde daha düşük puan alıyor. Aslında, en son EuroStat anketine göre Letonya tüm AB’de en yüksek kadın yönetici oranına sahip ülke.

Bu, genel olarak kadınların gelişmiş dünya ekonomilerinde herhangi bir farklılık veya özel zorluklar yaşamaması gerektiğini göstermektedir. Ve yeni ortaya çıkan kripto alanında da durum farklı değil. Sektör ağırlıklı olarak erkek olmasına rağmen, kurallar her iki cinsiyet için de aynıdır. Bu nedenle, kadın girişimci olarak belirli zorluklar yaşamadım. Aslında, tek zorluk çoğunlukla kendi kendine empoze edilmektedir. Bunun nedeni, bazı cinsiyet önyargıları nedeniyle, kadınların özellikle kendileri için daha eleştirel olma eğiliminde olmalarıdır. Öyleyse, herhangi bir şey varsa, zorluklar kendiliğinden kaynaklanır ve tamamen dış faktörlerle ilgisizdir..

RS: Önümüzdeki iki yılın ICO’lar ve STO’lar için nasıl olacağını düşündüğünüzü kısaca açıklayabilir misiniz?.

LA: Önümüzdeki yıllar, 2017-18 yıllarında doruğa çıkan ICO coşkusundan yavaş bir toparlanma olacak. STO’nun önemli bir yere sahip olacağı kripto para birimi ve kripto varlıkları endüstrisinin iyileşmesi ve olgunlaşması olacak ve yetki alanları arasında emsaller oluşturacak..

ICO’lar, birleşik yıllarda, 20 milyar ABD Dolarını aşan fonlama artışıyla, benzeri görülmemiş 10 kat yatırım getirisine ulaştı. Kripto para toplama devam edecek, ancak daha profesyonel bir şekilde gerçekleşecek; daha yasalara saygılı bir şekilde; umarım aynı zamanda yenilikçi.

Kanun koyucular gerçekten yeniliğe ihtiyacımız olmadığına ve mevcut sistemin olduğu kadar iyi olduğuna karar verseler, talihsizlik olur. Umudum, rekabetin artması ve giriş engellerinin orantısız bir şekilde yükseltilmemesi. Böylece, yeni girenlerin ve yenilikçilerin yaşamları boyunca bu kelimeyi daha iyi bir yer haline getirme şansı olabilir.

RS: Okuyucularla paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

LA: Fintelum hizmetlerinin lansmanını başlatmak için, potansiyel jeton çıkarıcıları Paskalya düzenlememize katılmaya davet ediyorum. Fintelum, 21 Mart – 21 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında, ilk katılım ücretinin yarısını bu süre zarfında gelen tüm uygun belirteç ihraççılarına devretti.

Fintelum ile iletişime geçin İşte uyumlu ICO veya STO token satışınızı başlatmak için.

Enerjik başlangıçlara ek olarak, sosyal medyanızda #TokeniseYourAssets hashtag’ini kullanmak Fintelum ile bir staj ve çalışma fırsatı elde etmenize yardımcı olacaktır..

Fintelum ile iletişime geçin [email protected] daha fazla bilgi için.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map