Dijital Menkul Kıymetler Sektörü, Kripto Para Birimlerine Dikkat Çekerken Gelişmeye Devam Ediyor

Son zamanlarda Bitcoin, Ethereum, Litecoin vb. Kripto para birimlerine ve iyi bir nedenden ötürü dikkat çekildi. Bu varlıklar, işlem yapma ve değeri saklama şeklimizi değiştirme potansiyeline sahiptir ve kurumlar bunu fark etmeye başlıyor. Bu gerçekleşirken, dijital menkul kıymetler sektörünün gelişimi devam etti..

Aşağıdakiler, sektörde kaydedilen ilerlemenin birkaç yeni örneğidir ve potansiyel yüklü bir varlık sınıfının geleceğine bir bakış sağlar..

Özel Teklifler

Arkamızdaki ICO çılgınlığı nedeniyle, çeşitli şirketler çabalarını dijital menkul kıymet tekliflerini (bazen Güvenlik Simgesi Teklifleri olarak anılır) kolaylaştırmaya odaklıyor. Bu, bu tür tokenleri desteklemek için yeni yeteneklerle, yükseltilmiş blok zincirlerinin yayınlanmasıyla gerçekleştiriliyor..

Bunun iki örneği, yıllardır piyasalarda iniş ve çıkışları atlatan endüstrinin dayanak noktalarından geliyor – Stratis ve NEM.

Tabakalar – STRAX

STRAT tokenlerini yıllarca kullandıktan sonra, bunlar kısa süre önce İngiltere merkezli Stratis aynı adı taşıyan yeni blok zincirini geliştirip piyasaya sürdüğünde STRAX tarafından değiştirildi. Bu kararın bir kısmı, değişen bir sektöre uyum sağlamak, geçmişin ICO’larına daha az odaklanmak ve daha çok DeFi ve dijital menkul kıymetler gibi düzenlenmiş yeni kaynak yaratma araçlarına odaklanmaktı..

STRAX konuşlandırıldıktan kısa bir süre sonra, şirket yol haritasıyla sadık kaldı ve yeni blok zincirinde çalışmak üzere inşa edilen yeni STO platformunu duyurdu..

Şirket eyaletler, “Stratis, blockchain tabanlı kitle finansmanı ile ilgili faydaların, özellikle STO’ların ve değişmeyen varlıkları dijitalleştirmenin gücünün fazlasıyla farkındadır … Stratis, ortakları aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici kurumlardan onay almak için gerekli özellikleri oluşturdu ve birleştirdi “Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile ilerleme.”

Bu STO platformu ve kaynak kodu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın İŞTE.

NEM – Sembol

STRAX’tan daha önce duyurulmasına rağmen, NEM’in yeni Symbol blockchain’i lansmanında biraz geride kaldı. Ana ağ lansmanının 14 Ocak 2021’de yapılması planlandığından, Symbol ve yeni işlevlerini bekleyenlerin daha fazla beklemesi gerekmiyor..

Symbol blok zinciri, aşağıdaki işlevlerin desteklendiği belirtilerek, özellikle işletmeler göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur..

  • Karma zincir (genel veya özel olarak konuşlandırılabilir)
  • Çapraz zincir takasları (ETH, BTC ve daha fazlası dahil)
  • Zincir içi çoklu imzalı akıllı sözleşmeler
  • Dijital menkul kıymetler için “protokol düzeyinde” destek

Piyasaya sürüldüğünde Symbol’nin, Wave Financial ve NEM arasındaki bir ortaklık ile hemen benimsenmesi planlanıyor. Bu, Kentucky Whiskey Fund on Symbol’daki mülkiyeti temsil eden dijital menkul kıymetlerin ihraç edilmesini görecektir..


Symbol’ün potansiyeline inanan mevcut XEM sahipleri için, yaklaşan XYM tokenleri için 1: 1 bazında bir airdrop’a katılma olanağına sahip olun. Bu etkinliğe nasıl katılacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın İŞTE.

NEM’den Sembol – Marka TanıtımıNEM'den Sembol - Marka Tanıtımı

Bu videoyu YouTube’da izleyin

Atlas One Dijital Menkul Kıymetler

Sektörden kaybolan bazı firmalara rağmen, dijital menkul kıymetler arasında sıçrama yapmak isteyenler hala var. Buna bir örnek Britanya Kolombiyası merkezli Atlas One – dijital menkul kıymetler aracılığıyla sermaye piyasalarına hizmet vermeye odaklanan bir FinTech firmasıdır..

Şirket lansmanına hazırlanırken, kısa süre önce duyuruldu Kanada Menkul Kıymetler Kurumu’nun (CSA) kendisine bir “Muaf Pazar Bayisi”.  Bu statüye sahip olarak, Atlas One’a artık izahname olmadan menkul kıymetler satabildiği için operasyonlarında daha fazla esneklik sağlar..

Atlas One Dijital Menkul Kıymetler – Teknoloji Odaklı Özel Sermaye PiyasalarıAtlas One Dijital Menkul Kıymetler - Teknoloji Odaklı Özel Sermaye Piyasaları

Bu videoyu YouTube’da izleyin

Archax

En çok beklenen dijital menkul kıymet borsalarından biri olan Archax, lansmanı yaklaşırken sıkı çalışmaya devam etti. Bu çalışma, yalnızca ekibini tamamlamakla kalmayıp, platformu yayınlandıktan sonra kart çıkaranlara tanıtım için girişimler geliştirmeyi de içerir..

Bir son örnek Archax tarafından piyasaya sürüldükten sonra kullanılacak bir ileri görüşlü girişim, önde gelen bir dijital karbon dengeleme platformu olan MOSS ile bir ortaklıktır..

Archax CEO’su Graham Rodford, “Archax, ESG’nin sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık ilkeleri ile inşa edilmiş, dijital olarak yerel bir borsadır. Yalnızca kendi karbon kullanımımızı dengelemekle kalmayıp, aynı zamanda borsamıza kabul edilen tüm ihraçların ESG derecelendirmesini ölçmek ve ayrıca kendi karbon kullanımlarını dengelemek için karbon token ticaretine kolay erişim sağlamak istiyoruz. Bunu kolaylaştırmaya yardımcı olmak için MOSS ile çalışmaktan son derece memnunuz ve karbon tokenlerinin düzenlenmiş pazarımızda ticaretini yapmayı dört gözle bekliyoruz. “

İleriye dönük olarak, Archax’taki operasyonlar Richard Spade tarafından denetlenecek. Deneyimli yönetici yakın zamanda ödüllendirildi Archax’ta “Operasyon Başkanı” rolü ve başarılı bir platform lansmanı sağlamak için deneyiminden yararlanmaya çalışıyor.

ArchaxArchax

Bu videoyu YouTube’da izleyin

Neufund

Kendi platformunda birden çok dijital menkul kıymet teklifini başarıyla barındıran ilk platformlardan biri Neufund’dan başkası değildi. Bu nedenle, aylar önce, platformun esasen kapatıldığına dair haberler çıktığında, Avrupa’da yeni yasal gereklilikler nedeniyle dijital menkul kıymetler için destek sağlandı..

Neyse ki, yeni ve mevcut yatırımcılar 4 milyon € ‘luk yeni bir yatırımla Neufund’u kurtarmaya geldi. Bu tura katılanlar dahil,

  • Atlantic Labs
  • Udo Schloemer
  • Freigeist Sermaye
  • Dario Suter

Neufund, yeni hedefinin, dijital menkul kıymetler içinde kendisini yeniden kurmak olduğunu ve ilerlemek için uygun finansal lisansı alarak başlayacağını belirtiyor. Dahası Neufund, tamamen otomatikleştirilmiş bir platform için çabalamak yerine hizmetlerini daha “insan” unsurları içerecek şekilde yenilemeyi planlıyor. Yeni işletmelerin ilgisini çekme umuduyla, amacı çok daha kullanıcı dostu olmaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map