COVID-19 Dijital Menkul Kıymetleri Etkiler

Bu noktada, COVID-19’dan herhangi bir şekilde veya biçimde etkilenmemiş neredeyse hiç sektör ve birey kalmadı. Kendini tecrit etme önlemleri, işin kapanması nedeniyle gelir kaybı ve genel korku arasında, çoğu günlük yaşam tarzlarındaki bu radikal değişiklikler nedeniyle bir huzursuzluk duygusuna sahiptir..

Bugün, dijital menkul kıymetler, para birimi ve blok zincirinin bir bütün olarak devam eden küresel salgından etkilendiği birkaç yolu kısaca inceleyeceğiz..

DTC Kağıt Sertifikalarını Askıya Aldı

Bu ilk kesinti, doğrudan menkul kıymet alım satımı ile ilgilidir. Depository Trust Company (DTC), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm transfer acentelerine kağıt bazlı menkul kıymetleri işleme çabalarını durduracakları talimatını verdi..

Aşağıdakiler, DTC tarafından bildirimlerinde sağlanan ve hizmetlerin askıya alınmasını engelleyen bir listedir..

  • Tüm fiziksel mevduatlar
  • Para çekme & talep üzerine sertifikalar (COD)
  • New York penceresi (NYW)
  • Zarf Yerleşim Hizmetleri (ESS)
  • Velayet Reorg
  • SBA Havuzu Oluşturma

COVID’yi uzak tutmak için bu gibi hareketler gerekliyken, aynı zamanda geleneksel kağıt bazlı menkul kıymetlerin yerini almak için kullanılan gelişen teknolojiye de ışık tutuyorlar – Security Tokens.

Durumu daha iyi anlamak için şu adrese ulaşıyoruz: Dave Hendricks, Vertalo’nun CEO’su. Yorum yaparak durumu detaylandırdı.,

“DTCC tarafından kağıt bazlı sertifika işlemenin askıya alınması, birçok ticaretin durumunu belirsizlik içinde bıraktı. Transfer Temsilcileri için kural istisnaları artık SEC rehberliğinde yürürlükte olduğundan, bazı kağıt tabanlı işlemler aylarca olmasa da haftalarca işlenemeyebilir. Bu, etkilenen komisyoncu-bayileri veya yatırımcıları nerede bırakıyor? Biz bilmiyoruz. Ancak, merkezi ofis tabanlı kağıt işleme gibi tek bir hata noktası mekanizmasına tabi olmadıkları için dijital veya tokenize edilmiş hisselerin etkilenmeyeceğini biliyoruz. Likiditeye büyük ihtiyaç duyulan bir zamanda meydana gelen bu sistemik başarısızlık, kesinlikle her tür varlık için yeni sahiplik ve ticaret yöntemlerini gerektiriyor. “

Hendricks, dijital değişimi uygulama ihtiyacının altını çizerek devam etti.,

“İhraççıların ve yatırımcıların, özellikle de özel varlıklar ile ilgili olarak, dijital dönüşümü etkileme ve menkul kıymet işlemlerinin esnekliğini ve yanıt süresini iyileştirme zamanı. Yalnızca Vertalo gibi tamamen dijital aktarım aracıları bu tür bir adım işlevi iyileştirme yapabilir. “

Bir transfer acentesi de dahil olmak üzere dijital menkul kıymetler sektörüne çeşitli şekillerde hizmet veren bir şirket olarak Vertalo, COVID’nin ilgili operasyonlar üzerindeki etkilerine dair benzersiz ve doğrudan bir kavrayışa sahiptir..

İç Güvenlik, Blockchain Yöneticilerini ‘Kritik Hizmet’ Olarak Tanımlıyor

Bu bölüme yeni yayınlanan bir bölümden bir alıntıyla başlayacağız. Beyan ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından.

“Sağlık hizmetleri ve ilaç ve gıda tedariki gibi Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından tanımlanan kritik bir altyapı endüstrisinde çalışıyorsanız, normal çalışma programınızı sürdürme konusunda özel bir sorumluluğunuz var.”

Blockchain teknolojisinin en umut verici uygulamalarından biri tedarik zincirleridir. İster elmasın kökenini, ister tasarım ürünlerinin orijinalliğini veya tarım ürünlerini takip edin, bu süreçler blok zincirinden yararlanmak için özel olarak oluşturulmuş gibi görünüyor..

Bu nokta, Blockchain Yöneticilerinin yakın zamanda İç Güvenlik tarafından “Kritik Hizmet” olarak dahil edilmesiyle vurgulanmaktadır. Blockchain kullanımı hala erken aşamalarında olsa da, kendisini özellikle Gıda ve Tarım sektörlerinde yer alanlar için çok önemli bir araç olarak zaten oluşturduğu açıktır. Blok zinciri tabanlı tedarik zincirleri, kullanımıyla mümkün kılınan verimliliklerin ötesinde, ürünlerle ilgili bilgileri, menşe yeri, üretim tarihleri, seyahat rotaları ve daha fazlasına kadar doğru bir şekilde aktarma yeteneğine sahiptir..

Bu bilgileri kaydetmek ve bunlara hızlı erişim sağlamak, ürünleri tararken ve ticaret kanallarının amaçlandığı gibi işlemeye devam etmesini sağlarken uzun bir yol kat edebilir..

Katlama @ Home

Küresel olarak dağıtılmış bir ağ aracılığıyla elde edilen hesaplama gücünü kullanarak, Folding @ Home COVID-19 anlayışımızı hızlandırmaya yardımcı olmak için üzerine düşeni yapıyor. Açıkça blockchain kullanılmasa da, yeni hız ve verimlilik seviyelerine sahip bir hedefe ulaşmak için dağıtılmış bir ağ kullanma fikri ortak bir temadır. Folding @ Home tarafından kullanılan dağıtılmış ağ, hesaplama gücünde fazlalık olan herkesten oluşur..

  • Boşta duran dizüstü bilgisayarlar
  • İleri teknoloji masaüstü bilgisayarlar
  • Kripto para birimi ASIC cihazları
  • Cep telefonları

Bowman lider uluslararası süper hesaplama projesiBowman lider uluslararası süper hesaplama projesi

Bu videoyu YouTube’da izleyin

Liste devam ediyor. Kümülatif olarak, bu cihazlar üzerine inşa edilen Folding @ Home ağının, dünyadaki süper bilgisayarların çoğundan daha fazla bilgi işlem gücünü kontrol edecek şekilde büyüdüğüne inanılıyor..

İle ilgili olarak Özellikle COVID-19, Katlama @ Home, virüsün içinde bulunan proteinlerin yapılanmasını anlamak için kümülatif işlem gücünün çoğunu yönetiyor. Bu anlayışa sahip olunarak yeni tedavilerin keşfedilmesi umulmaktadır..

Son zamanlarda, şirketin gördüğü şey, özellikle blok zinciri ve madencilik konusunda deneyimli olanlardan büyük bir katılımcı akışı oldu. Bu, ağın 450 Petaflop’tan fazla hesaplama gücüne ulaşmasıyla sonuçlandı. Bunun bir örneği, kripto madenciliği uzmanlarından CoreWeave’den geliyor. Şirket, tipik olarak madencilik için kullanılan 6.000 üst düzey GPU’yu Folding @ Home ağına yeniden tahsis ederek COVID-19’a karşı ciddi ve proaktif bir duruş sergiledi..

Söylemeye gerek yok, dünyanın dört bir yanından bireylerin ve şirketlerin COVID-19’un yayılmasını durdurmak için bir araya geldiklerini görmek moral verici..

Merkez Bankası Dijital Para Birimi

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli ülkeler bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme ve yayınlama niyetlerini açıklarken, Amerika Birleşik Devletleri daha titiz bir yaklaşım benimsedi. Bununla birlikte, COVID-19’un ortaya çıkması birçok kişiyi böyle bir çabanın esasını yeniden düşünmeye zorladığından, bu değişebilir..

Bir CBDC’nin arkasındaki sıkça dile getirilen faydaların ötesinde, yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir fayda, bulaşmaların bulaşmasını sınırlama yeteneğidir. Fiziksel para, sık sık sayısız elden ve çevreden geçer. Bu doğa, parayı hastalıkların yayılması için ana aday yapar.

Bunu ilk fark eden Çin oldu ve bu gerçeğe göre, dolaşımdan nakit çıkararak ya dezenfekte ederek ya da yok ederek hareket etti. Birleşik Devletler de benzer önlemleri almıştı. Bu önlemler, ülkeye özellikle Asya gibi yüksek riskli bölgelerden giren parayı çevreliyor. “Faturaya uyan” para, potansiyel olarak kontamine olmuş faturaların dezenfekte edilmesine izin verecek şekilde uzun bir tutma süresine tabi tutulur..

COVID-19’un etkilerinden etkilenen bir dünyada, bu, paranın aklanmasının aslında iyi bir şey olduğu bir zamandır (kelimenin tam anlamıyla).

Daha küçük ölçekte, çoğu, sahip oldukları parayı bile kullanma becerisinde keskin bir bozulma gördü. Para, insanlar arasında en yaygın olarak aktarılan öğelerden biri olduğundan, sayısız işletme bunu bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi bıraktı. Bunun yerine, çoğu borç ve kredi ağlarına güveniyor – bu da CBDC’ler için potansiyel bir ihtiyacın altını çiziyor.

ABD CBDC’ye yönelik ilgi, şu anda tartışıldığı noktaya kadar büyüdü. potansiyel teşvik paketleri.  Somut hiçbir şey onu herhangi bir nihai taslak haline getirmeyi başaramamış olsa da, konuyu çevreleyen açık bir entrika var ve bu tür bir varlığın potansiyel yapılanmasına önemli miktarda çalışma yapılmakta..

İleriye Doğru Bir Yol

Bunlar, COVID-19’un blok zincirine, dijital menkul kıymetlere ve para birimlerine bakış açımızı bozmayı başardığı yollardan yalnızca birkaçı. Salgın hala yükselişte iken, haftalar geçtikçe kesinlikle yeni uygulamalarla karşılaşacağız..

İhtiyaç, buluşun anasıdır ve yaratıcı çözümler ararken, blockchain tabanlı çabaların ileriye doğru bir yol sağladığını görebiliriz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map