CoinMint – Verimli, Yeşil Madencilik

CoinMint kimdir?

2015 yılının başlarında kurulan CoinMint, kripto para birimi madenciliği endüstrisine basitlik getirmek isteyen bir şirkettir..

Tesis, sahadan 3 km uzaklıkta özel bir hidroelektrik barajından yararlanarak 1300 dönümlük arazi üzerinde yer almaktadır. Bu, tesisin öncelikle tamamen yenilenebilir enerji ile güçlendirildiği anlamına gelir..

Dünyanın en büyük madencilik tesislerinden biridir ve aynı zamanda en verimli olanlardan biridir. CoinMint, çeşitli güç kaynakları ve mevcut en yeni donanımı kullanarak madencilik verimliliğinin sınırlarını zorluyor.

Sorun nedir?

Kripto para madenciliği zor ve karmaşık bir süreçtir. Gerçek madencilik eylemi basit olsa da, harcamaları içeren hesaplamalar değildir. İlgilenenler ekipmanı, donanımın ömrünü, elektrik maliyetlerini, soğutma önlemlerini vb. Hesaba katmalıdır. 2018 boyunca Bitcoin hash oranlarında görülen muazzam artışla, artık küçük ölçekte üretken bir madenci olmak mümkün değil..

CoinMint bunu nasıl çözecek?

CoinMint, kuzey New York’ta bulunan son teknoloji madencilik tesisleri tarafından sağlanan hashrate’in kısmi sahipliğini sağlayarak sorunu çözmeye çalışıyor. Bu tesis hem hidroelektrik hem de rüzgar enerjisi kaynaklarından yararlanmaktadır. Bunu yaparken, ASIC cihazlarını Bitcoin madenciliği için verimli bir şekilde çalıştırabilirler. Donanımı sağlamak için Samsung ile kurulan bir ortaklık ile şirket, şu anda rakipleri rahatsız eden kaynak bulma sorunlarının çoğunu ortadan kaldırdı..

Madencilik tesisleri aracılığıyla, madencilikle ilgilenen yatırımcılar, süreçle ilgili aşağıdaki engellerden kaçınırken yer alabilirler.

  •          Donanım edinimi ve bakımı
  •          Maliyetleri Çalıştır
  •          Güç gereksinimi & teslimat
  •          Tesis lokasyonu
  •          Gerekli soğutma önlemleri

Bunlar, CoinMint’in madencilerin omuzlarından çıkardığı ve kendi başına yerleştirdiği sorunların örneklerinden sadece birkaçıdır..

CoinMint, madenciliğe olan piyasa ilgisinin farkındadır. Ayrıca, menkul kıymet belirteçlerine karşı değişen piyasa duyarlılığını ve sundukları faydaları da kabul ediyorlar. Bu durumda CoinMint, yatırımcıların operasyonlarında yer almaları için mükemmel bir çözüm olduklarını düşünüyor..

Yatırımcılar, kendi güvenlik jetonlarını sunarak, tesislerin yan ürünü olan Hash rate’in fraksiyonel bir payına sahip olabilirler. Madencilik sürecinin gelirleri bu şekilde parçalanacak.

  •          % 75, token sahipleri arasında orantılı olarak paylaştırılır
  •          % 25’i, operasyonları sürdürmek için ve bir performans ücreti olarak CoinMint tarafından tutulur

Yatırımı daha ilgi çekici hale getirmek için, yatırımcılar GÜNLÜK temettü ödemelerinden yararlanacaktır. Bu benzersiz temettü yapısı, yatırımcıların genellikle üç ayda bir temettü payını aldığını gören geleneksel yatırımlardan farklı kılar..

Takım?


CoinMint projesinin arkasındakiler, kendilerini paketten ayırma ihtiyacını anladılar. Kuzey Amerika’da çeşitli madencilik donanımları var, ancak hiçbiri CoinMint tarafından sunulan fırsat gibi yapılandırılmış yatırımlar sunmuyor. CoinMint’te fikrin arkasında yatan fikirlerden birkaçı.

Ashton Soniat – Başkan

Prieur Leary – CTO

Steve Wang – Finans Başkan Yardımcısı

Kyle Carlton – Baş Hukuk Müşaviri

Kathleen Schneider – Denetleyici

Sıradaki ne?

Kripto para madenciliği, bir temel oluşturup arkanıza yaslanıp rahatlayabileceğiniz bir endüstri değildir. Karlı olmak, kullanılan donanımın sürekli yükseltilmesini gerektirir. Bu, yeterli şirket gelirinin sürekli olarak donanım yükseltmelerine ve bakıma dönüştürülmesi gerektiği anlamına gelir. Bu, rakiplerin önüne geçmenin ve şirkete fon sağlayanlar için iyi bir yatırım olarak kalmanın tek yoludur..

Endüstrinin doğasının gerektirdiği sürekli yükseltmelere ek olarak, yakın gelecekte ikincil piyasalarda CoinMint tokenlerini görmeyi bekleyin. Menkul kıymetlerin ikincil piyasa ticaretini kolaylaştırmak için geliştirilen birçok platformla, CoinMint’e yatırım yapanlar daha önce hiç görülmemiş likidite seviyelerinden yararlanacaklar..

CBM olarak bilinen ERC-20 uyumlu tokenlerinin ilk dağıtımı, menkul kıymetler platformu Securitize tarafından kolaylaştırılıyor.

Proje hakkında detayları öğrenmek için lütfen CoinMint token listeleme sayfamızı inceleyin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map