Blockstation Başkanı ve CEO’su Marko Hafez – Röportaj Serisi

Marko ilk şirketini 19 yaşında kuran ve asla arkasına bakmayan bir seri girişimci ve yenilikçi. Blockchain teknolojisine olan tutkusu ve finansal araçlar için tokenleştirmenin dönüştürücü potansiyeli, onu ortak çalışmaya yönlendirdi. Blockstation.

2014 yılında Blockstation’ı başlatarak dijital menkul kıymetlere ilk inananlardan biriydiniz. Sizi herkesten önce inanan yapan şey neydi??

Blockchain yeteneklerini ilk olarak 2010 yılında öğrendim ve Bitcoin’in fiyatını 2014 yılına kadar izledim. Blockchain üzerindeki kayıtların nasıl değişmez olduğunu ve dünyanın her yerine en hızlı ve en maliyetle değer aktarmamızı nasıl sağladığını anlamak için kapsamlı araştırmalar yaptım. verimli bir yol mümkün. Bu gerçekler, artı Bitcoin fiyatının sadece 4 yıl içinde nasıl önemli bir büyüme gösterdiğini benim için önemli doğrulama noktaları oldu..

Blockchain’e ve onunla birlikte gelen fırsatlara bakmaya başlamak için, bir yazılım uzmanı ve sonunda Blockstation’ın kurucu ortağı ve CTO’su olan yakın arkadaşım Jai Waterman’a ulaştım..

Bulduğumuz şey, kripto pazarlarının çoğunun düzenlenmemiş olduğu (ve hala da olduğu) ve yatırımcı koruması sağlamak, piyasa verimliliğini ve bütünlüğü teşvik etmek için uygun Risk Yönetimi Protokolleri (RMP’ler), sigorta veya düzenleyici denetime sahip olmadıklarıydı – ana akımın benimsenmesi için büyük bir sorun. Elbette bir problemin olduğu yerde bir fırsat vardır! O kadar çok para vardı ki, bu pazarlardan o kadar çok hacim geçiyordu ki, geleneksel finansal ekosistemin erişmesi mümkün değildi..

Aklımızda, bu yeni dijital varlık alanı için düzenlemenin sadece bir zaman meselesi olduğu konusunda hiç şüphemiz yoktu. Düzenlenmiş finans kurumları, dijital varlıkların ticaretini sağlamak ve bu heyecan verici yeni pazara girmek için Blockchain teknolojisini benimsemek zorunda kalacaklardı..

Aynı zamanda, hiç kimse tüm ekosistemin ihtiyaçlarını karşılayacak anahtar teslimi bir çözüm geliştirmiyordu. İnsanların velayete odaklandığını, ticarete odaklandığını gördünüz, ama bütünsel değil. Blockstation’ın, blockchain teknolojisi ile düzenlenmiş finansal kurumlar arasındaki uçurumu kapatacak şirket olacağı bizim için açıktı..

https://www.youtube.com/watch?v=gCehm557X8w&t = 14s

Blockstation’ın yaptıklarını bizimle paylaşır mısınız?

Başlangıç ​​olarak, düzenlenmiş borsalar ve tüm ekosistem ortakları – brokerlar, depolar, düzenleyiciler, piyasa yapıcılar, herkes için uyumlu, Blockchain odaklı, uçtan uca bir platform geliştiren Toronto merkezli bir Kanadalı FinTech şirketiyiz. Geleneksel varlıklar için yaptıkları ve işlevleri yerine getirirken dijital varlıkları ve menkul kıymetleri belirtme, listeleme, ticaret yapma, temizleme ve uzlaştırma.

Kısacası: geleneksel finansal ekosistemin Bitcoin, Ether ve Tokenize IPO’lar (Güvenlik Simgesi Teklifleri veya STO’lar).

Platformumuz, geleneksel ekosistemi yansıtır ancak akıllı dijital süreçleri ve blok zincirindeki cıvataları kullanarak, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörle Mücadele Finansmanı (CTF) için Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) gereksinimlerini karşılayarak verimlilik, güvenlik ve şeffaflık sağlar. Tüm paydaşlar için iş akışını ve süreçleri optimize ederek ve yatırımcıların güvenli, güvenilir ve% 100 sigortalı bir ortamda ticaret yapmalarını sağlayarak operasyonel maliyetleri etkin bir şekilde düşürür..

Marko Hafez, Başkan & amp; Blockstation CEO'su - Röportaj Serisi

2019’un başlarında, Blockstation, gelecekteki Tokenleştirilmiş IPO’ları / STO’ları kolaylaştırmak için hem Barbados Borsası hem de Jamaika Borsası ile ortaklık kurdu. Bu ilişkiler başlangıçta nasıl gelişti??

2017 yılında, Jamaika Borsası (JSE) platformumuzu duydu ve bizi teknolojimizi tanıtmak ve blok zinciri ve menkul kıymetler piyasası için faydaları hakkında biraz eğitim vermek üzere Kingston, Jamaika’daki JSE’yi ziyaret etmeye davet etti..

Jai ve ben bunu büyük bir fırsat olarak gördük, çünkü JSE Karayipler’deki en güçlü borsa ve uluslararası alanda da tanındı. 2015 yılında Bloomberg Businessweek tarafından dünyanın en iyi performans gösteren borsası seçildi. JSE, uluslararası alanda güçlü bir performans sergileyen ve Blockstation için ideal bir ortak olmaya devam etti ve aynı başarı için 2018’de Bloomberg takdirini kazandı..

JSE liderlik ekibi ve Jamaika Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ile yaptığımız bu ilk birkaç toplantı ve demolardan sonra, vizyonlarımız aynı hizadaydı ve ilişki 2018’de başarılı bir ticaret pilotu başlatmak ve 2020’nin başlarında bir program başlatmak için ilerledi..

Aynı dönemde, Blockstation ekibi, şu kurumlarla var olan ilişkileri getiren yetenekli insanları içerecek şekilde büyüdü: Barbados Borsası (BSE) ve diğerleri. Diğer pazarlara genişleme için değerli yollar sağladılar ve 2020 boyunca diğer borsalarla ortaklıkları duyuracağız..

Jamaika Borsası’nda başlatılacak projelerden bazıları nelerdir??

Bildiğiniz gibi, JSE Dijital Varlık Ticaret Platformunda (DATP) listelenecek ilk dört Tokenize IPO, geçtiğimiz günlerde JSE Yatırım ve Sermaye Piyasaları Konferansı 2020’de sahnede açıklandı..

Ayrıca, Akıllı Listeleme Hızlandırıcı Portalımız (SLAP) kısa süre önce yayına girdi, böylece kart çıkaranlar artık oturum açabilir ve prospektüslerini oluşturmaya başlayabilirler..

Beş lider şirket şunlardır:

Wipay Trinidad’dan (Para Transferi)

YETİŞTİRİLMİŞ Toronto, Kanada’dan (Emlak)

Lotus Enerjisi Avustralya’dan (Enerji sektörü)

VeleV Capital Toronto, Kanada’dan (Mortgage Investment Corporation)

Uzman Kültürü (CBDMS), Montreal, Kanada (Esrar)

Boru hattındaki diğer sektörler arasında biyo-sağlık, video oyunu yayıncılığı, müzik, spor ve madencilik bulunmaktadır..

Yaklaşan ilanlarımızın tam listesi mevcuttur İşte

Barbados’taki ilk projenin ne zaman başlayacağına ve bu projelerin neler olduğuna dair henüz bir tarihimiz var mı??

BSE’de tokenize edilmiş halka arzlarını başlatma arzusuyla birçok ihraççıdan ilgi gördük. Bu lansman için belirli bir zamanımız yok, ancak her şey ileriye doğru ilerliyor ve bu yıl potansiyel olarak yayına girmeyi planlıyoruz.

Ethereum’un ve daha birçok heyecan verici blockchain projesinin merkezi Kanada’nın Toronto kentindesiniz. Toronto merkezli olmanın Blockstation için faydalı olduğunu düşünüyor musunuz??

Toronto, blockchain ve sermaye piyasaları hakkında yetenekli ve bilgili birçok insana ev sahipliği yapmakta, ayrıca bir uluslararası ticaret merkezidir. Sadece bulunduğumuz yerde bulunarak, bazıları şu anda Blockstation ekibinde olan birçok harika bağlantı kurduk.

Kasım 2019’da, Kanadalı bir öz denetim kuruluşu olan IIROC tarafından düzenlenen Kripto Varlık Çalışma Grubuna katıldığınızı ve liderlik rolünü üstlendiğinizi duyurdunuz. Bu organizasyonun hedefleri nelerdir?

Top, bir süredir Kanada’da yuvarlanıyor ve FATF raporunun 2019 ortalarında yayınlanmasıyla birlikte, dijital varlıklar için geleneksel finans kurumları ile aynı Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcıları için aynı AML ve CTF gerekliliklerini içeren küresel bir standart önerdi..

IIROC’nin Kripto Varlık Çalışma Grubu (CWG), piyasa bütünlüğü ve yatırımcı korumasını ele alırken kripto varlıkları için düzenleyici bir çerçeve geliştirmek amacıyla 2019’un sonlarında oluşturuldu. Blockstation ekip üyesi Linda Montgomery de dahil olmak üzere, sektörün her yönünden finans kurumları ve teknoloji şirketlerinin temsiliyle son derece işbirliğine dayalı bir sistemdir..

Bu çalışma grubuna katılımımız, Blockstation’ın, özellikle ChainWatch AML / CTF aracımızla ilgili olduğu için, düzenlenmiş pazar için uyumlu dijital varlıklarda bir lider olarak statüsüne işaret ediyor. Düzenleme öncelikli yaklaşımımız, Jamaika Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan itiraz yok mektubu almamızın ve JSE ile ilerleyebilmemizin ana nedenlerinden biridir..

IIROC çalışma grubunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz ve Kanada piyasasında işe yarayan bir çerçeve geliştirmek için diğer menkul kıymet düzenleyicileriyle başarılı ortaklığımızdan yararlanmayı dört gözle bekliyoruz..

BlockStation’ın üzerinde çalıştığı diğer projelerden bazıları nelerdir??

2020 – Kanada ve ABD’de düzenlenmiş dijital varlıkların günlük, yaygın bir gerçeklik haline gelmesinin zamanı geldi. Her iki pazar da hizmet sağlayıcıları için bir dereceye kadar lisanslama ile küçük adımlar attı ve Fidelity veya Bakkt gibi bir avuç kurum manşetlere taşındı, ancak henüz orada değiliz.

Blockstation’da, şimdiye kadarki düzenleme çabalarını geliştirme ve endüstri katılımcılarını, uyumlu, uçtan uca bir dijital varlık ekosistemi için tam bir çerçevenin iş başında nasıl görünebileceğini tam olarak göstermek için bir araya getirmenin zamanının doğru olduğunu düşünüyoruz..

Kanada’da bu, IIROC çalışma grubunun çabalarını tamamlamak ve bilgilendirmek için canlı bir dijital varlık ticareti pilotu anlamına geliyor. Komisyoncular, borsalar ve hatta mevduat kuruluşları dahil olmak üzere motive olmuş bir dizi ekosistem katılımcısından şimdiden ilgi gördüğümüzü ve kendi arka bahçemizde bir pilotla ilerlemekten heyecan duyduğumuzu teyit edebilirim..

Amerika Birleşik Devletleri’nde, tamamen yeni bir hizmet teklifini sunmak için çalışıyoruz: menkul kıymet düzenlemelerine tam uyum içinde STO’lar için uçtan uca komisyoncu ve ihraççı desteği.

İhraççılar, farklı yetki alanlarındaki çeşitli düzenleyiciler için dosyalarını yeniden biçimlendirirken, ifşa belgeleri, belirteç basımı ve yaşam döngüsü yönetimi için aynı araçlardan yararlanacaklar. Komisyoncular için ise gerçek bir oyun değiştirici. Katıldıklarında, ihraççıların tüm veritabanına merkezi erişime sahip olacaklar ve bunları ihtiyaçlarına en uygun fırsatlarla buluşturan akıllı bir risk profili eşleştirme motoruyla tamamlanmış olacaklar..

Blockstation hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

Blockstation, bir FinTech şirketinden daha fazlasıdır. Ekibimiz, uyumluluk, risk yönetimi ve sermaye piyasalarında yılların deneyimine sahiptir. Geleneksel finans kurumları için teknolojinin hazır olmasını sağlamak ve düzenlemelerin yürürlüğe girmesini bekleriz..

Bunu, dünyanın dört bir yanından merkez bankaları, düzenleyiciler, borsalar, emanetçiler, komisyoncular, ihraççılar ve yatırımcılarla kapsamlı ve verimli görüşmeler yaparak başarılı bir şekilde yapıyoruz. Bu toplu veriler, doğru teknolojiyi doğru zamanda geliştirirken hangi yöne gideceğimiz konusunda bize bir avantaj ve net bir vizyon sağlıyor..

Mevcut ve gelecekteki hedeflerimizi gerçekleştirmek için doğru deneyime sahip harika bir ekibe sahip olduğumuz için mutluyuz ve parlak bir 2020’yi dört gözle bekliyoruz. Blockstation.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map