Archax Exchange CEO’su Graham Rodford – Röportaj Serisi

Graham Rodford, Londra, İngiltere merkezli Archax borsasının CEO’su ve Kurucu Ortağıdır. Graham, geleneksel fonlar / yatırım dünyasında yaklaşık 20 yıllık deneyime sahiptir ve bu bilgi ve deneyimini dijital menkul kıymetlere uygulamaktadır. Graham ve ekibinin deneyiminin bir kanıtı, Archax’ın muhtemelen dünyanın en büyük finans merkezinde, düzenlenmiş çok az dijital menkul kıymet borsasından biri olduğudur..

Archax, varlık destekli token ticareti için Londra merkezli düzenlenmiş bir borsadır; Değişim, öncelikle profesyonel yatırımcı topluluğuna yöneliktir. Archax, kripto dünyasını ve geleneksel yatırım alanını kurumsal kalite yaklaşımıyla birleştirmeyi hedefliyor. 

RS: Bir cümleyle, Archax’ı nasıl tanımlarsınız??

GR: Archax, Londra merkezli, yakında çıkacak olan düzenlenmiş, kurumsal, dijital menkul kıymetler borsasıdır.

RS: Archax’ın uzun vadeli vizyonu nedir?

GR: Archax için vizyonumuz, küresel olarak dijital menkul kıymetlerin birincil ihracı ve ikincil ticareti için önde gelen yerler olmak ve 7 gün 24 saat bir pazar işletmek.

RS: Archax platformunu kimler kullanabilecek?? 

GR: Odak noktamız profesyonel yatırımcılar ve dünyanın her yerinden doğrudan kullanıcılar olarak kurumsal müşterilerdir – hem alıcı hem de satış tarafı. Herhangi bir perakende katılımı aracılar aracılığıyla olacaktır.

RS: Archax’ın benzer borsalardan ne gibi farklılıkları var? Bunlar profesyonel yatırımcı topluluğuna nasıl hitap edecek??  

GR: Yalnızca kurumlara / profesyonel yatırımcılara odaklanma – diğer birçok mekan perakende akışını kapsıyor.

Güvenlik belirteçlerine odaklanma – diğer çoğu yer, şu anda kurumlar için cazip olmayan kripto para birimlerini / hizmet belirteçlerini kapsar.

Dünyanın önde gelen finans merkezi olan Londra’da düzenlenen ilk dijital menkul kıymetler borsası – diğer pek çok yer çevresel yargı bölgelerinde düzenlenir.

Archax ekibinin tamamı geleneksel finans piyasaları dünyasından gelmektedir ve küresel olarak düzenlenmiş piyasalarda faaliyet göstermeye alışkındır..

Tüm teknoloji ortaklarımız, geleneksel kurumsal alana kanıtlanmış tedarikçilerdir.


Archax, satıcı ortaklıkları aracılığıyla mevcut geleneksel ticaret iş akışına entegre edilecek

Archax, FIX gibi endüstri standardı ticaret API’lerini destekler

Yukarıdakilerin tümü profesyonel yatırımcı topluluğuna hitap ediyor.

RS: Archax, düzenlenmiş bir dijital menkul kıymetler borsasıdır; nerede düzenlendiğiniz ve düzenlemenin borsada listelenen yatırımcılar ve şirketler için ne anlama geldiğiyle ilgili biraz daha bilgi verebilir misiniz?.

GR: Diğer kripto borsalarının çoğu düzenlenmemiş durumda ve düzenlenmiş olanlar çevresel yargı alanlarından olma eğiliminde. Geleneksel kurumsal yatırım dünyası, bu tür yargı alanlarında düzenlenen yerlerde ticaret yapmayı sevmez, Londra gibi önde gelen finans merkezlerinde düzenlenen mekanlarda ticaret yapmak isterler..

Dijital bir güvenlik listelemek isteyen şirketler, mavi çipli kurumsal yatırım dünyasına maruz kalmak istiyor – Archax gibi bir borsa onlara bu pozu veriyor.

RS: Son zamanlarda heyecan verici birkaç yeni ortaklık kurdunuz; bize bu ortaklıkların sağlayacağı faydalardan bazılarını söyleyebilir misiniz?

GR: Aquis ve Quod gibi geleneksel alandaki kanıtlanmış teknoloji firmalarıyla ortaklığımız bize kanıtlanmış yetenekler ve doğrudan hedef pazarımıza doğrudan bağlantılar sağlıyor..

Tokeny ve Securitize gibi tokeniser firmalarıyla olan ortaklığımız, değişimimiz için bize kaliteli dijital güvenlik listeleri akışı sağlıyor..

ClearBank ile ortaklığımız bize kurumsal düzeyde bankacılık yetenekleri sağlıyor – hepsi Bank of England tarafından destekleniyor.

RS: Archax’ın ne zaman yayınlanmasını bekliyorsunuz??

GR: Archax’ın bu yılın 3. çeyreğinin son çeyreğinde yayına girmesini bekliyoruz..

RS: Finansal piyasalarda kapsamlı deneyime sahip biri olarak, dijital menkul kıymetler piyasasının önümüzdeki 2 yıl ve 5 yıl içinde nereye gideceğini öngörüyorsunuz?

GR: Menkul kıymet belirteçleri için hala erken günler ve önümüzdeki iki yıl boyunca, birincil ihraç, saklama ve ikincil piyasa ticaretindeki kilit oyuncularla birlikte gerekli destekleyici ekosistemin ortaya çıkmaya devam etmesini bekliyoruz. Düzenleyici ortam, büyük finans merkezlerindeki düzenleyicilerin, diğer kripto varlıkları da güvenlik belirteçleri ile ilgili konumlarını netleştirmesiyle gelişecek. Güvenlik belirteçleri ihraç etmek isteyen firmaların sayısı da artacak ve tüm ortam şekillenmeye başladıkça daha büyük ve daha belirgin ihraçlar ortaya çıkacak..

Beş yıla baktığımızda, tüm bu faaliyetler bu yeni piyasalarda likidite yaratacak ve oldukça hızlı bir ivme kazanmasını beklediğimiz ana akım benimsemeyi besleyecektir. Ayrıca, mevcut finansal araçların blockchain / dijital güvenlik belirtecini de kullandığını görmeye başlayacağız – bu, finansal varlıkları ele almanın şu anda kullanılandan çok daha verimli ve sorunsuz bir yolu olduğu için – özellikle ticaret sonrası takas ve uzlaştırma alanında.

RS: Bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı??   

GR: Blockchain teknolojisi kullanılarak gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu, yalnızca likiditenin kilidini açmakla kalmayacak ve şu anda ticareti zor olan varlıklar için ikincil pazarlar yaratmayacak, aynı zamanda tüm geleneksel finansal piyasaları da bozma potansiyeline sahip olacak. Halihazırda, sermaye artırmanın veya varlık değerinin kilidini açmanın bir yolu olarak güvenlik belirteçlerini kullanan veya kullanmak isteyen 150’den fazla firma var – şimdiye kadar toplamda 2 milyar doların üzerinde bir değer ve 400 milyon dolar toplandı. Bu ivme, her gün ortaya çıkan yeni girişimlerle artıyor. Token türleri, işletme sermayesini artırmanın bir yolu olarak özkaynak / gelir / borcu belirtmekten, ikincil piyasa likiditesi oluşturmak için mülkü veya fonları belirtmekten ve hatta sanat, yarış atları, elmaslar, konteyner gemileri gibi daha fazla niş veya egzotik varlıkları tokenize etmekten, uçak – yeni, yenilikçi yollarla değeri ortaya çıkarmak için.

Archax hakkında daha fazla haber kapsamına buradan ulaşabilirsiniz.. 

Ve Archax ana sayfasına ulaşın İşte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map