Almanya – Kripto Saklama Lisansı Bankalardan Geri Bildirim Aldı

Almanya’nın kripto saklama lisansının, blockchain tabanlı firmalara temel bankacılık temellerine erişim sağlaması gerekiyordu. Bu gerçeğe rağmen, şirketlerin çek hesapları gibi bankacılık hizmetlerini edinmeyi çok zor bulduğuna dair hikayeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha yakından bir bakış, Alman bankacılık endüstrisinin hala kripto kullanımının önüne geçmesinin nedenlerinden bazılarını ortaya koyuyor..

Karışıklık, FUD – Kripto Saklama Lisansı

Alman bankalarının kripto ile ilgili platform hizmeti sağlamakta tereddüt etmelerinin ana nedenlerinden biri, alandaki netlik eksikliğinden kaynaklanıyor. Hem kripto firmaları hem de kurumların kripto saklama lisansı başvurusu ile ilgili belirsizlikleri ve endişeleri var. Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), hangi tür faaliyetlerin kripto saklama olarak nitelendirilebileceği gibi bu sorunları netleştirene kadar, bankalar yine de ihtiyatlı davranmaya devam edecek..

Örneğin, kripto değişim işlemleri konusunda şeffaflık eksikliği var. Bankalar, stake etme ve kilitleme süreleri gibi işlevlerin bir borsanın saklama lisansını nasıl etkileyebileceğini merak ediyor. Şu anda yasa, müşterinin özel anahtarlarına erişimi olan herhangi bir kripto firmasının bir emanetçi olduğunu belirtmektedir..

Kripto Saklama Lisansı

Ayrıca, Mart ayında BaFin, rehberlik güvenlik belirteci tekliflerinden (STO’lar) kaynaklanan belirteçlerin bir emanet bankası kullanılmadan bir kripto saklama sorumlusu tarafından saklanabileceğini belirten. Kısa bir süre sonra, düzenleyiciler ek yönergeler lisans almak isteyen kripto ile ilgili işletmeler için belirlenen yönetim, BT ve güvenlik gereksinimleri ile ilgili. BaFin, yakın gelecekte operasyonel risklere odaklanan daha fazla kural oluşturmayı planladığını belirtiyor..

Stifling Bank Katılımı

Bu “duyurulacak” yaklaşım, Almanya’nın başlıca bankacılık kurumlarını şimdilik kenarda tutmaya yetiyor. Aslında, şimdiye kadar yalnızca teknoloji odaklı hizmet sağlayıcılar bu alana katkıda bulundu. Yeni nesil bankalar, örneğin SolarisBank, sektörü yavaş yavaş yaymaya devam edin. Solarisbank, Aralık 2019’da Almanya’da bir lokasyon açtı.

Ana Sayfa Üzerinden Solaris - Kripto Saklama Lisansı

Ana Sayfa Üzerinden Solaris – Kripto Saklama Lisansı

Bankacılık Eksikliği

Yakın zamanda röportaj, Eversheds Sutherland Almanya’nın ortağı Matthias Winter, bankacılık eksikliğinin piyasanın karşı karşıya olduğu gerçek bir sorun olduğunu tartıştı. Bankaların kripto müşterileri almakta tereddüt etmelerinin “yasal bir nedeni olmadığını” açıkladı. Winter, “kafa karışıklığını” endüstrinin üstesinden gelmesi gereken ana engel olarak nitelendirdi. Ek olarak, bankaların bir riske karşı ödül tesislerinde nasıl işlediğinden ve kripto firması için bir çek hesabı açmanın, onları gelecekteki yasal değişikliklere maruz bıraktığından bahsetti.

Özellikle Winter, değişikliklerin pazarı nasıl etkileyebileceği konusunda da konuştu. BaFin bu tutarsızlıkları açıklığa kavuşturursa veya daha doğrusu ne zaman açıklığa kavuşursa, piyasaya altın bir hücum olacaktır. Temelde, bankaların teknolojiye olabildiğince hızlı erişim sağlamak için kripto saklama firmaları satın alması gerekir..

Kripto Depolaması Deutschland GMBH


Bu pazar karmaşasının sektöre nasıl zarar verdiğine dair örnekler bulmak için Crypto Storage Deutschland GMBH’den başka bir yere bakmanıza gerek yok. Bu firma, yeni düzenlemelerden yararlanmak için Almanya’da şube açmaya karar verince gerçek bir mücadele yaşadı. Yöneticiler, temel bir çek hesabı almadan önce en az 15 farklı bankaya gittiler.

Sıkıntıları tartışan Stijn Vander Straeten, CEO’su Crypto Storage AG firmasının karşılaştığı çok sayıda zorluğa işaret etti. Straeten, kurumsal bankacılık koluna karşı çıktığınız bir senaryo anlattı. Kripto şirketlerinin “hesaplarını çek isteyerek para kazanmadıklarını” ve bu nedenle hiçbir şekilde bir öncelik olmadıklarını açıkladı..

Bankalar İçin Beyaz Etiket Çözümü

Özellikle, Crypto Storage AG, dijital varlıkları koruma ihtiyacının farkındadır. Firma şu anda gelişmekte olan piyasalarla ilişkili riskleri üstlenmeden müşterilerine hizmet sunmak isteyen bankalar için beyaz etiketli bir çözüm sunuyor..

Almanya İlerliyor – Kripto Saklama Lisansı

Alman düzenleyiciler, yavaş da olsa, piyasaların dijitalleşmesine yaklaşıyor gibi görünüyor. Geçen her gün, ülkenin blok zinciri sektöründe daha fazla büyüme ve gelişme sinyalleri veriyor. Umuyoruz ki, önümüzdeki aylarda BaFin, bankalara, şirketlere bankacılık temellerine erişim sağlamak için ihtiyaç duydukları ayrıntıları sağlar. Aksi takdirde, Almanya küresel tokenleştirme yarışında geride kalma riski taşıyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map