ShapeShift Exchange: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

Şekil Kaydırma

ShapeShift, 50’den fazla kripto para birimini kolayca takas etmenizi sağlayan popüler bir kripto ticaret platformudur. İncelememizde ShapeShift’in bugün nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Özellikleri

  • Rekabetçi ticaret ücretleri ile kripto-kripto ticareti
  • ShapeShift.com veya yerel cüzdanınız aracılığıyla uygun takaslar
  • Herhangi bir kombinasyonda 50’den fazla kripto para birimini değiştirin

Para Yatırma Yöntemleri

  • Kripto

Artıları

  • Desteklenen herhangi bir kripto para birimini desteklenen başka herhangi bir kripto para birimi ile takas edin
  • Hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş tüccarlar için kolay ticaret kullanıcı arayüzü
  • Hızlı işlem süreleri

Eksileri

  • Yalnızca 50’den fazla kripto para birimi
  • Changelly’den daha yüksek ticaret ücretleri (spread’e dahil% 0,50 ücret)

Giriş

ShapeShift, Erik Voorhees tarafından 2013 yılında kurulmuş ve onu geliştirilen en eski büyük kripto takas platformu haline getirmiştir. ShapeShift’in en başından beri hedefi, doğrudan kripto-kripto değişimleri sunmaktı. ShapeShift bugün bu hedefe ulaşmaya devam ediyor. ShapeShift, 2019’da fiattan kriptoya ticareti hâlâ desteklemiyor.

ShapeShift nedir

Bir kripto para borsası olarak ShapeShift, göreceğiniz en basit arayüzlerden birini sunar. Herkesin kullanması kolaydır. Takas etmek istediğiniz kripto para birimlerini seçin, takas etmek istediğiniz tutarı girin, yeni kripto para biriminiz için bir alıcı adresi yapıştırın ve ardından ticareti tamamlayın. Parayı ShapeShift’e gönderirsiniz ve kripto borsası, parayı alır almaz cüzdanınıza gönderir..

ShapeShift incelemesi

ShapeShift işlemleri anında gerçekleştiğinden, kripto paranız hiçbir zaman merkezi bir borsada tutulmaz; bunun yerine, ShapeShift tarafından bir para yatırma adresi ayarı aracılığıyla doğrudan kullanıcılara teslim edilir. Bu ShapeShift’i gözetim dışı bir takas platformu yapar. ShapeShift’e asla para yatırmanız veya paranıza bakmak için ShapeShift’e güvenmeniz gerekmez..

ShapeShift dünyanın her yerinde kullanılabilir. KYC / AML doğrulamasını tamamlayarak bu limitleri yükseltebilmenize rağmen, tüm kullanıcıların belirli işlem limitleri vardır..

ShapeShift’in kripto takas alanında birkaç rakibi var. Changelly, en büyük rakibi. Changelly ile karşılaştırıldığında, ShapeShift genellikle daha hızlı sipariş yürütme süreleri sunar. ShapeShift, Changelly gibi, teknik olarak işlem ücreti almaz, ancak platform aracılığıyla sunulan çoğu döviz kurunda yaklaşık% 0,50 kazanç sağlar. Changelly kısa süre önce ücretlerini% 0,25’e düşürerek Changelly’ye avantaj sağladı.

ShapeShift değişim incelemesi

Bununla birlikte, ShapeShift, yakın zamanda, Bitcoin’den çok farklı olan FOX jetonlarını da tanıttı. Bu belirteçler, alım satım ücretlerinizi sıfıra düşürebilir. Cüzdanınızda tutulan her 1 FOX jetonu için 10 $ ‘lık ücretsiz işlem alırsınız. Aralık 2019 itibarıyla ShapeShift, yalnızca kaydolmanız için size 100 ücretsiz FOX jetonu veriyor.

ShapeShift ayrıca bir zamanlar diğer takas platformlarına göre büyük bir avantaja sahipti: herhangi bir oturum açma, kayıt veya kurulum gerektirmiyordu. Ne yazık ki anonim kripto tüccarları için bu özellik, ShapeShift’in yasal gerekliliklere uymaya çalıştığı için 2018’de kaldırıldı. Bugün, ShapeShift’te işlem yapmadan önce bir hesap kaydettirmeli ve KYC / AML doğrulamasını tamamlamalısınız.

Ana Özellikler

ShapeShift’in temel özellikleri şunları içerir:

50+ Desteklenen Kripto Para Birimi: ShapeShift, 50’den fazla kripto para birimini destekler. ShapeShift’in şu anda desteklenen kripto para birimlerini aşağıdaki “Para Birimleri ve Çiftleri” bölümünde listeledik.

Düzenlenmiş: ShapeShift, arkasında şeffaf ve tanınmış bir ekiple kayıtlı bir işletmedir. ShapeShift, tüm geçerli yasal gerekliliklere uymaya ve tüm yasal yükümlülükleri yerine getirmeye çalışır..

KYC / AML Doğrulaması Gerekli: ShapeShift, 2018’den beri kullanıcıların oturum açmasını, kaydolmasını ve kimliklerini doğrulamasını zorunlu kılmaktadır..

Saklama Dışı Değişim: ShapeShift, gözetim dışı bir borsadır, yani ShapeShift’e para yatıramazsınız. ShapeShift asla paranızı tutmaz. ShapeShift ile takas yaparken, ShapeShift paranızı alır almaz paranız serbest bırakılır.

Hızlı İşlem Süreleri: ShapeShift’teki işlem süreleri büyük ölçüde değişir. ShapeShift, belirli zamanlarda internetteki en hızlı kripto-kripto takas platformudur ve 10 dakikadan kısa sürede işlem imkanı sunar. Diğer zamanlarda, ShapeShift nispeten yavaştır ve bir ticareti gerçekleştirmek 30 ila 50 dakika sürer.

Makul Ticaret Ücretleri: ShapeShift, doğrudan bir işlem ücreti yerine bir döviz kuru marjı yoluyla topladığı yaklaşık% 0,5’lik işlem ücretleri sunar. Bu, platformda desteklenen 50’den fazla kripto jetonunu takas edebildiğiniz için makul bir ücrettir, ancak Changelly ücretini% 0,25’e düşürdüğü için daha az makul görünmektedir..

FOX Jetonu: ShapeShift kısa süre önce FOX adlı kendi yerel yardımcı program tokenini tanıttı. FOX jetonu, ücretsiz ticaret dahil olmak üzere ShapeShift platformunda üyelik ödülleri için kullanılacaktır..

Değişken Likidite ve Coin Desteği: ShapeShift’in madeni para desteği ve likiditesi, desteklenen kripto paralarının çoğu için neredeyse her gün değişir. ShapeShift likidite sorunları nedeniyle her gün her jetonu desteklemese de desteklenen coinleri aşağıda listeledik..

Yazılım Cüzdan Desteği: ShapeShift, Portis yazılım cüzdanını doğrudan destekler.

Donanım Cüzdan Desteği: ShapeShift; KeepKey, Trezor ve Ledger cüzdanları dahil olmak üzere birden fazla donanım cüzdanını destekler.

FOX Token ile Serbest Ticaret: FOX token’larınız varsa, ShapeShift ile ücretsiz işlem yapabilirsiniz. Elinizde tuttuğunuz her FOX jetonu size 10 $ ‘lık ücretsiz ticaret verir. Haciminiz 30 günlük periyotlarla yenilenir. Sadece ShapeShift’e kaydolduğunuz için 100 FOX (veya 1.000 $ ücretsiz ticaret kredisi) alırsınız. Esasen, bu ShapeShift’teki düşük hacimli tüccarların hiçbir zaman önemli işlem ücretleri ödeyemeyeceği anlamına gelir. Bu arada, yüksek hacimli ShapeShift tüccarları, işlem ücreti yüklerini azaltmak için FOX token satın alabilirler..

Doğrudan Cüzdan Destekli Yeni İşlem Platformu: Yine de ShapeShift ile “ShapeShift Classic” aracılığıyla etkileşim kurabilirsiniz. Bununla birlikte, 2019’dan itibaren ShapeShift, doğrudan yazılım cüzdanınıza (Portis) veya donanım cüzdanınıza (KeepKey, Trezor veya Ledger) bağlanan yeni bir ticaret platformu tanıttı. Klasik ShapeShift tüccarları için sarsıcı olabilecek ancak yeni ShapeShift tüccarları tarafından takdir edilen yeni ve geliştirilmiş bir ticaret arayüzü.

API Desteği: ShapeShift, ShapeShift’i mevcut kurulumunuza entegre etmeyi kolaylaştıran bir API sunar.

USD ile Kripto Satın Alın: ShapeShift kısa süre önce, şaşırtıcı derecede ucuz olan% 1’den daha az ücret ödeyerek doğrudan banka hesabınızdan USD ile kripto satın alma özelliğini ekledi. Bu seçenek yalnızca ABD müşterileri tarafından kullanılabilir.

ShapeShift avantajları

ShapeShift Para Birimleri ve Çiftleri

ShapeShift şu anda tüm büyük kripto para birimlerini ve daha az bilinen birkaç jetonu destekliyor.

ShapeShift’te şu anda desteklenen kripto para birimleri şunlardır: 1ST, AE, ANT, ATOM, BAT, BCH, BNB, BNT, BTC, CVC, DASH, DGB, DGD, DNT, DOGE, EDG, ELF, ETH, FOX, FUN, GNO, GNT , GTO, ICN, IOST, KCS, KNC, LINK, LTC, MANA, MCO, MKR, MLN, MTL, NMR, OMG, PAX, PAY, POLY, PPT, RCN, REP, RLC, SAI, SALT, SNGLS, SNT , SPANK, STORJ, SWT, TRST, TUSD, USDT, WINGS, ZIL ve ZRX.

ShapeShift, yukarıdaki listeden belirli jetonları periyodik olarak kaldıracak veya ekleyecektir. Takas etmek istediğiniz jetonun desteklendiğinden emin olmak için ShapeShift ile iki kez kontrol edin.

ShapeShift, kısa süre önce bir banka hesabından USD kullanarak ödeme yapma özelliğini de ekledi. Banka hesabınızdan USD ile kripto satın alırken% 1’den az ücret ödersiniz.

ShapeShift Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

ShapeShift, gözetim dışı bir değişim olduğu için teknik olarak herhangi bir depozito kabul etmez: Tokenleri ShapeShift’e asla yatırmazsınız ve ShapeShift, paranızı asla kendi hesabında tutmaz.

Ancak, takas yaparken Token’leri ShapeShift’e göndereceksiniz. ShapeShift, yukarıda listelenen tüm kripto para birimlerini kullanan takasları destekler, bu da yukarıda listelenen 50’den fazla kripto para biriminden herhangi birini kullanarak “para yatırabileceğiniz” ve “çekebileceğiniz” anlamına gelir..

ShapeShift Kayıt ve Giriş İşlemi

ShapeShift, kullanıcıların oturum açmasını veya kaydolmasını gerektirmez. ShapeShift’te kayıt olmadan işlem yapabilirsiniz. Ticaret anonim olabilir. Bununla birlikte, isterseniz ShapeShift’te bir hesap da kaydedebilirsiniz, bu durumda basit bir kayıt süreci bulacaksınız..

ShapeShift Ticaret

ShapeShift ticareti, hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş tüccarlar için kolaydır. Mevcut tek bir basit ticaret var: kripto-kripto takası.

Satmak istediğiniz kripto para birimi türünü ve satın almak istediğiniz kripto para birimi türünü girin. Satmak istediğiniz tutarı girin ve ShapeShift döviz kurunu hesaplayacaktır. ShapeShift’in yaklaşık% 0,5’lik ücretinin bu döviz kuruna ekleneceğini unutmayın. Alıcı adresi girin (satın aldığınız kripto para birimi bu adrese gönderilecektir). Ayrıntıları onaylayın, ardından jetonları ShapeShift’in görüntülenen adresine gönderin. ShapeShift, tokenlerinizi alır almaz takas işlemini tamamlar..

ShapeShift Ücretleri

ShapeShift, madenci ücreti dışında herhangi bir özel ücret talep etmez. Bununla birlikte, ShapeShift, her bir madalyonun döviz kuru yayılmasından para kazanır.

ShapeShift, tipik olarak her işlem için yaklaşık% 0,50 (50 baz puan) gelir elde etmeyi hedefler. ShapeShift ile ilgili güzel bir şey, döviz kurunun gösterdiği şeyi tam olarak almanızdır. Changelly ve diğer takas platformlarında, döviz kurları gerçek zamanlı olarak hesaplanır, yani ilk onay sayfasında gördüğünüz döviz kuru, takas sırasında ödediğiniz döviz kuru olmayabilir..

ShapeShift Ücretleri

Alım satım ücretlerine ek olarak, her kripto para birimi için bir madenci ücreti veya ağ ücreti ödersiniz..

ShapeShift artık USD banka transferlerini ve kripto satın almayı destekliyor ve hizmet için% 1’den daha az ücret alıyor.

ShapeShift Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

ShapeShift’in güvenlik konusundaki itibarı, 2016 yılında, şirket birkaç kez saldırıya uğradığında ve her hacklemede birkaç yüz bin dolar kaybettiğinde büyük darbe aldı. Birçoğu bu korsanların içeriden işler olduğunu iddia etti.

Ancak, bu ihlaller sırasında hiçbir müşteri fonu kaybedilmedi ve çalınan tüm kripto para birimi ShapeShift’in kendisine aitti. ShapeShift daha sonra bunu, gözetim dışı bir takasın çalışması gerektiği gibi çalıştığının kanıtı olarak kullandı..

Özellikle, ShapeShift o zamandan beri saldırıya uğramadı. ShapeShift, 2018’den beri kullanıcılardan KYC / AML doğrulaması talep ederek yasal statüsünü iyileştirmeye çalışmaktadır..

Kullanım kolaylığı

ShapeShift’in kullanımı kolaydır ve en son güncellemesinden bu yana değişim daha da kolay hale gelmiştir. Bugün, orijinal ShapeShift kullanıcıları ShapeShift Classic’i kullanmaya devam edebilirken, yeni kullanıcılar ShapeShift’in yeni sürümünü kullanmayı çok kolay bulmalıdır. Mümkün olan en kolay işlem süreci için cüzdanınızı doğrudan ShapeShift’e bile bağlayabilirsiniz..

Güven ve Gizlilik

ShapeShift kripto değişim kılavuzu

ShapeShift, 2013’ten itibaren tarihinin çoğu için anonim bir kripto-kripto takas platformuydu. Bununla birlikte, 2018’den itibaren ShapeShift, düzenleyici baskılara yenik düştü ve kullanıcıların platformu kullanmak için KYC / AML doğrulamasını tamamlamasını zorunlu kıldı. Bu, anonim kripto tüccarları için kötü bir şeydir, ancak kripto borsalarında daha fazla güven ve gizlilik isteyen herkes için iyi bir şeydir. Bugün, ShapeShift daha güvenilir, şeffaf ve her zamankinden daha düzenlidir.

Müşteri servisi

Çoğu kripto borsası gibi, ShapeShift de ortalama müşteri hizmeti sunar. Mevcut bir Zendesk yardım merkezi var İşte. Bu merkez aracılığıyla bir talep gönderebilir, eğitimleri görüntüleyebilir veya SSS’leri kontrol edebilirsiniz..

ShapeShift, canlı sohbet desteği veya telefon desteği sunmaz. Tüm müşteri desteği, e-posta talepleri aracılığıyla sağlanır.

ShapeShift Kullanım Kılavuzu: ShapeShift Nasıl Kurulur ve Kullanılır

ShapeShift, hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş tüccarlar için kullanımı kolaydır. ShapeShift’te ilk işleminizi yapmak için kısa bir adım aşağıda verilmiştir:

1. Kaydolun

ShapeShift, geçmişinin çoğu için oturum açma, kayıt veya doğrulama gerekmeden varlık ticareti yapmanıza izin verir. Bununla birlikte, 2018’den beri ShapeShift, kullanıcıların işlem yapmadan önce kaydolmasını zorunlu kılmıştır..

ShapeShift Kullanım Kılavuzu

ShapeShift.com’u ziyaret edin, ardından “Kaydol” u tıklayın. Google hesabınızı kullanarak da oturum açabilirsiniz.

ShapeShift Nasıl Kurulur ve Kullanılır

E-posta adresinizi girin ve bir şifre seçin

2. Doğrulama

ShapeShift, e-posta adresinizi doğrulamanıza gerek kalmadan sizi doğrudan hesap panonuza yerleştirir. Tamamlamanız gereken dört adımlı doğrulama sürecini göreceksiniz.

Shapeshift-exchange güvenlik kılavuzu

Başlamak için, size gönderilen ShapeShift bağlantısını tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın.

ShapeShift kayıt hesabı

Ardından adınızı, doğum tarihinizi, telefon numaranızı ve adresinizi girerek kalan adımları tamamlayın..

şekil değiştirme-kripto değişim-inceleme-kurulumu

“İleri” yi tıklayın ve ShapeShift sizden girdiğiniz tüm bilgileri kanıtlamanızı isteyecektir. Sürücü belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport gibi devlet tarafından verilmiş bir tür fotoğraflı kimliğin fotoğrafını yüklemeniz gerekecek.

ShapeShift’in hesap bilgilerinizi doğrulamasını bekleyin. Ardından, doğrulama işleminiz tamamlanır ve ShapeShift’te takas yapmaya başlayabilirsiniz..

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Tüm iyi borsalar gibi, ShapeShift de iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) destekler. ShapeShift, ikinci kimlik doğrulama cihazınızı kaybederseniz hesabınıza yeniden erişim kazanmak için kullanabileceğiniz bir dizi yedek kod numarası sağlar. Kodları yazdırdığınızı veya kopyaladığınızı doğrulamak için kontrol edin ve ardından “Bitti” yi tıklayın.

ShapeShift kripto güvenliği

ShapeShift, Google Authenticator aracılığıyla 2FA’yı destekler. Google Authenticator’ı indirin, ardından yeni doğrulama kodunu girerek 2FA kurulumunu onaylayın.

ShapeShift değişim doğrulaması

4. Takas Yapın

İşlem yapmak için sol taraftaki ShapeShift menüsünde “Exchange” i tıklayın. ShapeShift.io’nun ön sayfasından doğrudan ticaret yapabilirsiniz..

Önce, “Hızlı” veya “Kesin” bir ticaret seçin.

Hızlı Siparişler, ShapeShift’in zaman kısıtlaması olmaksızın sağladığı para yatırma adresine istediğiniz miktarda para yatırmanıza ve ayrıca yeniden kullanılabilir bir para yatırma adresi oluşturmanıza olanak tanır.

Kesin siparişler, tam depozito tutarınızı önceden vermenizi gerektirir.

Bugün takas etmek istediğiniz tam tutarı biliyorsanız, “Kesin” seçeneğini tıklayın. Emin değilseniz “Hızlı” yı tıklayın.

Kripto simgelerinden birine tıklayarak kripto para birimlerinizi seçin. “Para Yatırma” altında, ShapeShift’e göndermek istediğiniz kripto para birimini seçin. “Al” altında, karşılığında almak istediğiniz kripto para birimini seçin.

ShapeShift kripto para alım satım seçenekleri

Her simgeye tıkladıktan sonra, şu anda ShapeShift tarafından desteklenen tüm kripto para birimlerinin bir listesini göreceksiniz..

Alıcı adresinizi girmek için “İleri” yi tıklayın. Bu, aldığınız paranın gönderilmesini istediğiniz genel cüzdan adresidir.

Döviz kurunu kontrol edin ve ayrıntıları onaylayın. ShapeShift’in yaklaşık% 0,5’lik bir döviz kuru ücreti aldığını unutmayın, ancak oran farklı çiftler için biraz değişebilir..

Hesabınızda FOX jetonlarınız varsa, işlem ücretlerinde (veya hatta tamamen ücretsiz işlemlerde) indirim alabilirsiniz. Hesabınızda tutulan her 1 FOX token için 10 $ ‘lık ücretsiz işlem hacmi alırsınız.

Sonrakine tıkla. ShapeShift sizin için bir gönderme adresi oluşturacaktır.

Veya daha önce bir yazılım veya donanım cüzdanı bağladıysanız, bu cüzdan için bir işlem ekranı açılır. Her durumda, kripto para biriminizi görüntülenen adrese göndereceksiniz.

ShapeShift kripto para biriminizi alır almaz, belirteçlerinizi sağladığınız alıcı adrese gönderecektir..

Alternatif olarak, ShapeShift.com’u ziyaret ederek daha geleneksel bir ticaret arayüzüne erişebilirsiniz (ShapeShift.io, klasik ShapeShift arayüzüne sahiptir).

5. Para Çekme

ShapeShift’ten gerçek bir “geri çekilme” gerekmiyor; ShapeShift asla paranızı tutmaz. Takas sırasında aldığınız jetonlar, takas sırasında sağladığınız cüzdanda zaten var.

Bu kadar! ShapeShift ile başarıyla yer değiştirdiniz.

Son söz

ShapeShift, kripto takas alanındaki en köklü isimdir. 2013 yılında kurulan ShapeShift, bugün kripto-kripto işlemlerinde rekabetçi oranlar sunmaya devam ediyor. ShapeShift, kullanıcıların ticaret yapmadan önce kimliklerini doğrulamalarını ve oturum açmalarını gerektirmeye başladığında 2018’de iş modelini önemli ölçüde değiştirdi. Ancak bu ShapeShift’in mevcut düzenleyici ortamı benimsediğinin bir işaretidir.

Bugün, ShapeShift kullanıcıları, yaklaşık% 0,50’lik bir ücret (döviz kuruna dahil edilmiş) ödeyerek 50’den fazla kripto para birimini takas edebilirler..

ShapeShift ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için ShapeShift.com adresindeki çevrimiçi değişimi ziyaret edin. Alternatif olarak, ShapeShift birçok yazılım cüzdanına yerleştirilmiştir ve mevcut cüzdanınızdan ayrılmadan anında para takas etmenize izin verir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map