Paxful Exchange: Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzunda Ustalaşın

paxful değişim incelemesi

Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve Paxful Kripto Borsasına Kaydolun

Paxful, alıcıların ve satıcıların bitcoin ticareti yapmak için bir araya gelebilecekleri bir çevrimiçi pazardır. Geleneksel borsalarda bulunmayan bir dizi ödeme seçeneği sunan LocalBitcoins’e benzer..

Özellikleri

 • PayPal, kredi veya banka kartları ve hatta Starbucks hediye kartları ile kripto satın alın
 • Alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayan eşler arası bitcoin pazarı
 • Bitcoin için ödeme yapmanın 300’den fazla yolu

Para Yatırma Yöntemleri

 • Banka transferi
 • Kredi ve banka kartları
 • PayPal
 • Hediye Kartları
 • Nakit
 • Toplamda 300+ para yatırma yöntemi

Artıları

 • 300’den fazla ödeme yöntemini kullanarak anında bitcoin satın alın
 • Dolandırıcılıktan kaçınmak için emanet hizmeti
 • Alıcılar veya satıcılarla doğrudan bağlantı kurun

Eksileri

 • Aracı ücretleri
 • Satın alma limitleri
 • Bazı kötü niyetli satıcılar veya alıcılar kaçınılmaz olarak

Giriş

Paxful, bitcoin ile ilgilenen alıcılar ve satıcılarla etkileşim kurabileceğiniz benzersiz bir çevrimiçi pazardır. LocalBitcoins veya eBay’e benzer şekilde çalışır. Paxful aslında kendi bitcoin’lerinden herhangi birini satın almaz veya satmaz; bunun yerine, tüm işlemler için aracı görevi görür. Bitcoinler, ödeme tamamlandığında emanette tutulur.

Paxful’un temel avantajı, 300’den fazla ödeme yöntemi kullanarak bitcoin satın alabilmenizdir. Sürekli eklenen yeni yöntemlerle baş döndürücü bir dizi ödeme yöntemi. Birisi bir çanta elma karşılığında bitcoin satıyorsa, muhtemelen Paxful aracılığıyla bir çanta elma karşılığında Bitcoin satın alabilirsiniz..

Bugün, Paxful’daki popüler ödeme yöntemleri arasında yerel banka havaleleri (Bank of America, Wells Fargo, SEPA, SWIFT ve banka havaleleri), çevrimiçi cüzdanlar (PayPal, Skrill, NetSpend, PerfectMoney ve OkPay), hediye kartları (VISA, MasterCard, Amazon, Target, Best Buy ve Walmart), banka ve kredi kartları ve dijital para birimleri. İster 20 dolarlık bir Amazon hediye kartınız olsun, ister PayPal’ınızda 10.000 dolarlık bir miktar olsun, teklifinizi Paxful aracılığıyla kabul etmeye istekli bir satıcı bulabilmelisiniz..

Bu geniş ödeme seçenekleri desteği, Paxful kullanmanın temel avantajıdır. LocalBitcoins, kullanıcıların hediye kartları gibi alışılmadık ödeme yöntemleriyle bitcoin satın alabilecekleri diğer tek büyük pazardır. Geleneksel borsalar yalnızca banka havalelerini veya kripto para yatırma işlemlerini kabul edebilir. Bu arada Paxful hemen hemen her şeyi kabul ediyor.

Elbette, alıcıların ve satıcıların doğrudan birbirleriyle etkileşime girmesine izin vermek, kaçınılmaz olarak güvenlik sorunları ortaya çıkaracaktır. Paxful’un güvenliğe önemli ölçüde yatırım yapmasının nedeni budur.

Paxful alıcılar, web sitesinin emanet hizmeti ve iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ile tamamen korunur. Paxful, tüm satıcıları doğrular ve kontrol ederek güvenle ödeme yapmanızı sağlar. Bir ödeme yaptıktan sonra, Paxful ödemeyi emanet olarak tutar ve doğrular. Ardından satıcı bitcoin’i gönderir.

Paxful ayrıca iyi yapılandırılmış bir raporlama, araştırma ve anlaşmazlık çözme sistemine sahiptir. Bir anlaşmazlık ortaya çıkarsa, web sitesi sorunu tüm taraflar için adil bir şekilde tanımlamak ve çözmek için elinden gelenin en iyisini yapar. Yine de Paxful (veya LocalBitcoins) aracılığıyla dolandırılan pek çok insan raporu bulabilirsiniz. Ancak Paxful, dolandırıcılık olasılığını azaltmak için makul adımlar attı.

Paxful, birçok kişinin düşündüğünden daha uzun süredir çalışıyor. Web sitesi ilk olarak 2014 yılında EasyBitz adıyla açıldı.

Ana Özellikler

Paxful’un temel özellikleri şunları içerir:

300 Ödeme Yolu: Paxful, Amazon hediye kartlarından SWIFT banka havalelerine kadar 300’den fazla farklı ödeme yöntemini kabul eder. Bir satıcı bir ödeme yöntemini kabul etmeye istekliyse, bu ödeme yöntemiyle Paxful aracılığıyla bitcoin satın alabilirsiniz..


Yerel Ödeme Yöntemleri: Bazı borsalar yalnızca ABD veya AB’deki kullanıcılardan banka havalelerine izin verir. Ancak Paxful, yerel bölgenize uygun ödeme yöntemlerini kabul etmektedir. Kanada INTERAC e-Transfer kullanarak bitcoin satın almak ister misiniz? Bunu Paxful ile yapabilirsiniz.

İyi Uluslararası Destek: Paxful’un en büyük pazarlarından bazıları, geleneksel olarak diğer borsaların yetersiz hizmet verdiği bölgelerde bulunmaktadır. Örneğin Nijerya, Çin, Hindistan, Rusya ve diğer ülkelerde Paxful’da binlerce bitcoin alıcısı ve satıcısı var..

Sınırlı KYC ve AML Gereksinimleri: Paxful’un birinci düzey doğrulaması, yalnızca bir e-posta ve telefon numarası doğrulamasıyla 1.500 ABD dolarına kadar bitcoin alıp satmanıza olanak tanır. Anonim olarak az miktarda bitcoin satın almak istiyorsanız, Paxful bunu yapmanıza izin verir.

KYC ve AML Doğrulamasından Sonra Sınır Yok: İkinci veya üçüncü seviye doğrulamayı kimliğinizi ve adresinizi yükleyerek limitinizi 10.000 $ ‘a çıkararak tamamlayabilirsiniz. Ancak, dördüncü seviye doğrulamayı geçerseniz, hiçbir sınır yoktur..

Yaptırım Uygulanan Ülkeler Haricinde Dünya Çapında Mevcuttur: Çoğu borsanın, hangi ülkelerin borsada işlem yapabileceğini belirleyen katı gereksinimleri vardır. Ancak Paxful, Burundi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Küba, Kırım, İran, Irak, Lübnan, Libya, Kuzey Kore, Somali, Güney Sudan, Sudan ve Darfur, Suriye ve Yemen.

Alıcı Ücreti Yok: Paxful, Paxful’da alıcılardan herhangi bir ücret almaz. Ancak, Paxful’daki çoğu satıcı, ödeme yönteminize bağlı olarak kendi ücretlerini alır..

% 1 Satıcı Ücretleri: Paxful’daki satıcılar% 1 ücret öder.

LocalBitcoins’e Çok Benzer: LocalBitcoins 2012’de kuruldu, Paxful ise 2014’te piyasaya sürüldü. Bugün, iki web sitesi birbiriyle çok rekabetçi. LocalBitcoins’in daha fazla kullanıcısı var gibi görünüyor, ancak Paxful müşteri hizmetleri için daha iyi derecelendirilmiş olabilir.

Ortaklık Programı: Paxful, ortaklık programları aracılığıyla pasif gelir elde etmenizi sağlar. Bağlantınızı paylaşın, ardından kaydolan ve bu bağlantı üzerinden ticaret yapan herkes için bitcoin kazanın.

Ücretsiz Para Çekme: Paxful, Paxful cüzdanınızdan para çekerken herhangi bir ek ücret talep etmez (bitcoin madenci ücreti dışında).

Paxful Para Birimleri ve Çiftleri

Paxful, geleneksel bir borsa ile aynı döviz çiftlerine sahip değildir. Bunun yerine Paxful, alıcıları ve satıcıları bitcoin ticareti yapmak için bir araya getirir. Paxful’daki satıcılar, dünyanın her yerinden düzinelerce farklı fiat para birimini kabul eder. Bitcoin için kendi yerel itibari para biriminizi satmakta sorun yaşamazsınız. Bitcoin, web sitesinde resmi olarak listelenen tek kripto para birimidir, ancak başka kripto para birimleri sunan satıcılar da bulabilirsiniz.. paxful-exchange-al-sat-bitcoin

Paxful Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

Paxful, banka havalelerinden iTunes Hediye Kartlarına kadar 300’den fazla para yatırma ve çekme yöntemini destekler. Banka havaleleri, PayPal, Interac çevrimiçi, kredi ve banka kartları, hediye kartları, Skrill, nakit, Zelle Pay, Western Union, yerel banka havaleleri, Venmo, ApplePay, Square, SEPA, SWIFT ve daha fazlası Paxful tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, BTC ve ETH dahil olmak üzere belirli birkaç kripto para birimini kullanarak para yatırabilirsiniz..

paxful-kripto para yatırma-çekme

Paxful Kayıt ve Giriş İşlemi

Paxful, bir hesap oluşturmayı ve anında bitcoin alıp satmayı kolaylaştırır. Kredi ve banka kartları veya PayPal dahil olmak üzere belirli ödeme yöntemleri, kaydolduktan hemen sonra kullanılabilir. Banka havaleleri dahil diğer ödeme yöntemleri daha fazla doğrulama gerektirdi.

Paxful, her biri farklı limitlere sahip dört doğrulama seviyesine sahiptir:

 • Seviye 1: E-posta adresi ve telefon numarası doğrulama, 1500 ABD doları limit.
 • Seviye 2: Devlet tarafından verilen kimlik doğrulama, 10.000 ABD doları limit.
 • 3. seviye: Adres doğrulama, 10.000 ABD doları limit.
 • Seviye 4: Gelişmiş durum tespiti ve manuel KYC kontrolü, sınır yok.

Paxful Ticaret

Paxful, alım satım yapmak için alıcıları ve satıcıları bir araya getirir. Transfer tamamlanırken para emanet olarak tutulur. Bazı alıcılar bir itibari para karşılığında bitcoin satın almaya istekliyken, diğer alıcılar bitcoin satmak karşılığında fiat para birimi almaya istekli. Satıcılar alım satımları Paxful piyasasına gönderir ve alıcılar bu alım satımları kabul eder. Ancak Paxful, diğer bazı borsalarda görüldüğü gibi geleneksel bir ticaret arayüzüne sahip değildir..

Paxful Ücretler

Paxful, tüm işlemler için aracı olarak hareket etmesine rağmen şaşırtıcı derecede düşük ücretler talep ediyor.

 • Alıcı Ücreti: 0 $
 • Satıcı Ücreti: % 1

Borsadan bitcoin çekerken, bitcoin madenciliği maliyetlerini ve Paxful’un altyapısını kapsayan 0.0005 BTC’lik sabit bir ücret ödersiniz..

Ayrıca diğer Paxful kullanıcılarına ayda beş defaya kadar ücretsiz olarak bitcoin gönderebilirsiniz. Bundan sonra, başka bir Paxful müşterisine gönderilen her işlem için 1 $ (BTC cinsinden) ücret uygulanacaktır..

Paxful para çekme ücreti almaz.

Paxful Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

Herhangi bir eşler arası pazarda olduğu gibi, Paxful’da kullanıcıların satıcılar veya alıcılar tarafından dolandırıldığına dair şikayetleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Paxful bu sorunları azaltmak için adımlar atıyor ve Paxful iyi bir anlaşmazlık çözüm sistemine sahip. Kullanıcıların büyük çoğunluğu sorunsuz bir şekilde Paxful’da alım satım yapsa da, insanlar kaçınılmaz olarak Paxful aracılığıyla dolandırılıyor. Paxful hiçbir zaman büyük bir güvenlik ihlali, kullanıcı bilgisi sızıntısı veya diğer saldırılara maruz kalmadı.

Rahat Kullanım Kolaylığı

Paxful’un bazı satıcılarda kullanımı kolay olabilir, ancak diğerleri için daha zor olabilir. Seçtiğiniz ödeme yöntemine ve ticaret yaptığınız kişinin dürüstlüğüne bağlı olarak ticaret deneyiminiz büyük ölçüde değişebilir. Bazı insanlar Paxful’a kaydolur ve 10 dakika içinde ilk bitcoinlerini satın alır. Diğerleri Paxful’a kaydolur ve ilk işlem yaptıklarında dolandırılır. Arayüz tamamen web tabanlıdır. Mobil uygulama yok.

Paxful, bölgeniz için teklifler düzenlemede harika bir iş çıkarır. Ödeme yöntemini, minimum ve maksimum tutarı, bitcoin başına ücreti ve vazgeçtiğiniz dolar başına tutarı görebilirsiniz..

Paxful Güven ve Gizlilik

Herhangi bir P2P pazarında olduğu gibi, güven ve gizlilik tamamen iş yaptığınız kişilere bağlıdır. Paxful ile 1.500 $ ‘dan fazla bitcoin ticareti yapmak için kimliğinizi (resmi kimliğinizi yükleyerek) doğrulamanız gerekecektir. Bazı satıcılar da ek bilgi isteyebilir. Ancak, anonim olarak bitcoin ticareti yapmak isteyen satıcılar bulabilmelisiniz. Yüz yüze nakit transferi için buluşabilirsiniz, örneğin.

Paxful Müşteri Hizmetleri

Paxful, iyi bir müşteri hizmetine ve sağlam bir anlaşmazlık çözüm sistemine sahiptir. En iyi müşteri hizmeti özelliklerinden biri, Paxful’un ilk işleminizde size rehberlik eden anlık canlı sohbet sistemidir. Bu ilk bitcoin ticaretinizse, deneyimli bir satıcının size bire bir canlı sohbet ile süreç boyunca rehberlik etmesini sağlayabilirsiniz. Alım satım tamamlandığında fonlar emanette tutulur ve Paxful anlaşmazlıkları ortaya çıktığında iyice araştırır.

Paxful Kullanıcı Kılavuzu: Paxful Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Paxful’un kullanımı kolaydır. Paxful ile nasıl kaydolacağınız ve ilk bitcoinlerinizi nasıl satın alacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Kaydolun

paxful-kripto-değişim-kurulumu

Sayfanın üst kısmındaki “Hesap Oluştur” düğmesine tıklayın.

paxful-exchange-kayıt-hesap-süreci

E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın, ardından hizmet şartlarını kabul edin.

paxful-değişim-doğrulama

2. Doğrulama

Telefon numaranızı ve e-posta adresinizi doğruladıktan sonra 1.500 $ değerine kadar bitcoin satın alabilir veya satabilirsiniz (birinci seviye doğrulama).

paxful-exchange-bitcoin-cüzdan

Seviye iki ve üçüncü doğrulama ile (resmi kimlik ve adres kanıtı), Paxful ile 10.000 $ değerine kadar bitcoin ticareti yapabilirsiniz..

Seviye dört doğrulama ile (Paxful çalışanları tarafından gerçekleştirilen manuel KYC / AML kontrolü), platformda sınırsız bitcoin ticareti yapabilirsiniz..

paxful-kripto ticaret eğitimi

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Paxful, artırılmış güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulamanın (2FA) ayarlanmasını önerir.

Paxful hesabınızı kullanmadan önce, güvenlik sorularını ayarlamanız gerekecektir. Hesabınızı sıfırlamanız veya telefon numaranızı değiştirmeniz gerekirse bu sorular kullanılacaktır..

paxful-exchange-güvenlik-kimlik doğrulaması

2FA zorunlu değildir ancak önerilir. 2FA’yı SMS, Google Authenticator veya Authy aracılığıyla kurabilirsiniz. Bitcoin alırken veya satarken 2FA kullanmayı, bitcoin’i geri çekmeyi, şifrenizi değiştirmeyi ve diğer görevleri gerçekleştirmeyi de seçebilirsiniz..

4. Ödeme Yöntemi

Paxful, yalnızca bitcoin kullanarak Paxful cüzdanınıza para yatırmanıza izin verir. Başka para yatırma yöntemi mevcut değildir. Ancak, Starbucks hediye kartlarından Bank of America transferlerine kadar her şey dahil olmak üzere 300’den fazla farklı ödeme yöntemini kabul etmek isteyen alıcılar ve satıcılar için pazarı kontrol etmekte özgürsünüz..

paxful-ödeme yöntemleri

5. Kripto Para Birimi Ticareti

İstediğiniz ödeme yöntemini kullanarak kripto para birimi almaya veya satmaya istekli birini bulmak için Paxful pazarına göz atın.

paxful-cryptocurrency-transferleri

Yukarıda belirtildiği gibi, Paxful dünya çapında hemen hemen her ülkede mevcuttur (yaptırım uygulanan veya ambargo uygulanan bazı ülkeler hariç). Nerede olursanız olun, bölgenize hizmet veren en az bir satıcı bulabilmelisiniz. Daha büyük ülkelerde, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce hatta binlerce satıcınız olabilir..

Alım ve satım süreci, ticaret yaptığınız kişiye göre değişir. Örneğin, hediye kartının bir fotoğrafını Paxful’a göndermeniz veya bir banka havalesi başlatmanız gerekebilir. Satıcı, atılması gereken sonraki adımları açıklayacaktır..

6. Çekilme

Paxful cüzdanınızdan başka herhangi bir bitcoin cüzdanına bitcoin çekebilirsiniz. Nakit veya hediye kartı gibi diğer ödeme yöntemleri için de Paxful’da bitcoin satabilirsiniz. Çoğu durumda, Paxful’un paranıza hiçbir şekilde dokunmasına gerek kalmadan (emanet dışında) tam bir işlem yapabilirsiniz..

Son söz

Paxful, tüm dünyadaki kullanıcılara bitcoin alıp satmanın kolay bir yolunu sunmak için 2014 yılında kurulan (EasyBitz adı altında) bir LocalBitcoins rakibidir. Bugün Paxful, dünyanın en büyük eşler arası bitcoin pazarlarından biri haline geldi. Nakit para, hediye kartları, banka havaleleri, PayPal ve diğer ödeme yöntemlerini tek bir yerde satın alıp satabileceğiniz birkaç yerden biridir.

Genel olarak Paxful, güvenli, eşler arası bir ortamda bitcoin alıcıları veya satıcıları ile etkileşimi kolaylaştıran güvenilir bir pazardır. Bazı insanlar kesinlikle Paxful ile dolandırılsa da, web sitesi emanet, iyi anlaşmazlık çözümü ve erişilebilir canlı sohbet özellikleri kullanarak herkesi güvende tutmak için elinden gelenin en iyisini yapar..

Ticaret & Değiş tokuş

 • Crypto Guide 101: En İyi Cryptocurrency Borsasını Seçme
 • Bittrex Borsası Rehberi: Bittrex’te Nasıl İşlem Yapılır
 • Binance Exchange Rehberi: Binance Hesabı Nasıl Açılır ve Bilmeniz Gerekenler
 • Gemini Exchange Rehberi: Kullanıcı İnceleme Kılavuzu
 • Kraken Exchange Rehberi: Kullanıcı İnceleme Kılavuzu
 • Etherdelta Borsası Kılavuzu: Etherdelta’da Nasıl İşlem Yapılır
 • Cryptocurrency Ticaret Temelleri Kılavuzu: Kripto Teknik Analizine Giriş
 • Cryptocurrency Trading: Cryptocurrency Ticaret Çiftlerini Anlamak & Nasıl çalışır
 • Kripto Ticaret Rehberi: Her Kripto Tüccarının Yaşayacağı 4 Ortak Tuzak

Cüzdanlar

 • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Neden Cüzdanlara İhtiyacınız Var??
 • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Bir Bitcoin Cüzdanı Açma
 • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: MyEtherWallet (MEW) Açma

Facebook grubumuza şu adresten de katılabilirsiniz: Kriptoda Ustalaşın: Gelişmiş Kripto Para Birimi Bilgisi kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir soru sormak için.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map