KuCoin incelemesi

KuCoin Borsasına Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve Kaydolun

KuCoin, bir grup blockchain teknolojisi uzmanı tarafından kurulan popüler bir yeni kripto para borsasıdır. KuCoin hakkında bilmeniz gereken her şeyi bugün incelememizde bulun.

Özellikleri

 • Hong Kong merkezli kripto borsası 2017’de başlatıldı
 • Mobil ve masaüstü ticaret
 • Farklı kripto para birimleri aralığında çoklu sipariş türleri

Para Yatırma Yöntemleri

 • Amerikan Doları
 • Kripto para
 • Visa ve Mastercard

Artıları

 • Yüzlerce kripto para birimi çifti
 • Deneyimli blockchain teknolojisi uzmanları tarafından geliştirildi
 • Vadeli işlem sözleşmeleri ticareti

Eksileri

 • Sınırlı düzenleyici gözetim

Giriş

KuCoin, rekabetçi ticaret ücretleri, KCS token temettüleri ve esnek düzenleyici çerçevesiyle bilinen Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır. KuCoin, kripto tarihindeki en hızlı inşa edilen borsa olabilir: KuCoin’in arkasındaki ekip Mayıs 2017’de ve Ağustos 2017’de, bir melek yatırım turunun ardından, borsa başlatılmaya hazırdı..        kucoin değişim incelemesi

KuCoin’in arkasındaki ekip, Ant Financial, Youling, Jianbang Communication ve iBOX Pay gibi büyük isimlerden bir grup blockchain teknolojisi uzmanını içeriyor. Amaç, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey tüccarlar için güvenli bir ticaret ortamı sunarken, düşük maliyetli, kullanıcı dostu bir kripto para birimi değişimi oluşturmaktı..

Bugün KuCoin, dünya çapında en büyük 50 veya 60 kripto para borsasından biri haline geldi. Borsanın en popüler çiftleri arasında KuCoin Shares (KCS), Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çiftleri bulunur. KuCoin Shares, borsaya dayalı tokenlerdir ve KuCoin kripto değişiminin yerel para birimidir. Bir KuCoin jetonu sahibi olarak, borsa tarafından kazanılan tüm işlem ücreti gelirinin bir kısmını alma hakkına sahipsiniz.

kucoin kullanım kılavuzu

KuCoin, ticaret gelirinin şaşırtıcı derecede küçük bir bölümünü elinde tutuyor: KuCoin platformundaki ticaret gelirinin sadece% 10’u şirkete gidiyor. İşlem ücreti gelirinin% 50’si KCS token sahiplerine gönderilirken, kalan% 40’ı Davet Bonusu (yani yönlendirme bonusları) aracılığıyla kullanıcılarla paylaşılır. Diğer birkaç borsa, işlem ücreti gelirinin% 90’ını kullanıcılara anında gönderir.

KuCoin’in bir başka avantajı da şaşırtıcı derecede ucuz ücret yapısıdır. Para yatırmanın hiçbir maliyeti yoktur ve çoğu ticaret ücreti sadece% 0,1’dir. Kripto para birimleri arasında değişen küçük para çekme ücretleri ödersiniz.

KuCoin, diğer önde gelen borsaların çoğuna benzer bir arayüzdür. Standart ticaret çizelgeleri ve grafikleri vardır. Çeşitli pazarlar ve ticaret türleri arasından seçim yapabilirsiniz. KuCoin ayrıca ortalama borsanızdan daha fazla paraya sahip olma eğilimindedir. KuCoin whitepaper’ında ekip, lansmandan sonraki 4 ay içinde 50 coin listelemek istediklerini belirtti. Bu hedefe ulaşıldı ve bugün, platformda toplamda 100’den fazla kripto para birimi listeleniyor.

Ayrıca KuCoin’in güvenliğini de takdir ediyoruz: borsa, en azından bildiğimiz kadarıyla büyük bir güvenlik ihlali, korsanlık veya veri sızıntısı yaşamamıştır. Tabii ki, KuCoin çoğu borsadan daha yenidir, bu nedenle borsanın uzun vadeli güvenlik siciline değinemeyiz, ancak erken belirtiler umut vericidir.

Genel olarak, KuCoin önde gelen borsaların itibarı, düzenlemesi ve şeffaflığından yoksundur, ancak rekabetçi ücret yapısı ve çeşitli kripto para birimi çiftleri nedeniyle yıllar içinde yavaş yavaş işlem hacmi kazanmıştır..

Ana Özellikler

KuCoin’in temel özellikleri şunları içerir:

Çoklu Sipariş Türleri: KuCoin, yüzlerce kripto para birimi çiftinde limit, stop, sadece gönderi ve diğer sipariş türleri sunar.

Vadeli İşlem Sözleşmeli Ticaret: KuCoin, KuMEX borsası aracılığıyla 10 kata kadar kaldıraç oranına sahip kalıcı bir BTC / USD vadeli işlem sözleşmesi sunar..

KuCoin API: KuCoin’in API’leri, değişimi mevcut kurulumunuza entegre etmeyi kolaylaştırır.

Düşük Ücretler: KuCoin sadece% 0,1 oranında ücret alıyor, bu da onu bugün internetteki en ucuz kripto para borsalarından biri yapıyor.

Kurumsal Yatırımcılar Tarafından Desteklenen: KuCoin, Ağustos 2017’de bir melek yatırım turunu tamamladı. Bugün, KuCoin web sitesinde iki ana yatırımcı olarak IDG Capital ve Matrix Partners listeleniyor.

Mobil uygulamalar: KuCoin, iOS ve Android için mobil uygulamalar sunar. Telefonunuz üzerinden hareket halindeyken ticaret yapabilir, hesap bilgilerini görüntüleyebilir ve diğer görevleri gerçekleştirebilirsiniz..

KuCoin Payları ve Temettüler: KuCoin Shares (KCS) token sahipleri, platformdaki işlem ücretlerinin% 50’sinden temettü kazanır. Ne kadar çok KCS jetonu tutarsanız, o kadar çok temettü kazanırsınız.

100+ Kripto Para Birimi: KuCoin şaşırtıcı sayıda kripto para birimi listeledi. Borsada, büyük pazar liderleri ve daha küçük, daha belirsiz kripto para birimleri dahil olmak üzere 100’den fazla kripto para birimi listeleniyor.

Ucuz Ticaret Ücretleri: KuCoin, işlem başına% 0,1 ödediğiniz düz ve basit bir işlem ücreti yapısına sahiptir. KuCoin, diğer borsaların çoğu gibi bir üretici / alıcı ücreti modelini takip etmez.

Alım Satım Ücretlerinde Mevcut İndirimler: KuCoin Shares (KCS) token sahipleri yalnızca platform aracılığıyla temettü kazanmakla kalmaz, aynı zamanda işlem ücretlerinde indirim de alırlar. KuCoin’in alım satım ücretleri zaten ucuzdur (% 0,1) ve KCS jeton sahipleri ücreti% 30’a kadar düşürebilir. KuCoin cüzdanınızda tuttuğunuz her 1000 KCS için% 1 indirim alırsınız.

Sınırlı Düzenleme: KuCoin, herhangi bir saygın düzenleyici kurum tarafından düzenlendiğini iddia etmiyor, ancak kullanıcıların platformda fiat para birimini işlemek için yine de KYC / AML doğrulamasını tamamlamaları gerekiyor..

Dünya Çapında Mevcut: KuCoin, yaptırım uygulanan ülkeler dışında temelde tüm dünyayı kapsayan dünya çapında yaklaşık 200 ülkede mevcuttur..

Pool-X Staking: KuCoin, ödül kazanmak için kripto para birimlerini kilitleyebileceğiniz Pool-X adlı bir hisse madenciliği havuzuna sahiptir..

Mevcut Diğer KuCoin Payları (KCS) Bonusları: KuCoin, işlem ücreti gelirinin% 90’ını kullanıcılara geri dağıtır. Örneğin, tavsiye bonusları yoluyla KuCoin’de para kazanabilirsiniz..

KuCoin Para Birimleri ve Çiftleri

Coinmarketcap’e göre KuCoin, 250’den fazla aktif işlem çiftine sahip. Buna inanmakta zorlanıyoruz, ancak KuCoin tarafından şu veya bu noktada kaç kripto para biriminin desteklendiğini gösteriyor. BTC, ETH, NEO ve XRP gibi büyük kripto para birimlerine ek olarak, Ankr (ANKR), Dent (DENT), carVertical (CV) ve SophaTX (SPHTX) gibi daha az bilinen kripto para birimleri bulabilirsiniz..

KuCoin Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

KuCoin, hesabınıza para yatırmadan önce 2FA doğrulamasını tamamlamanızı gerektirir. 2FA doğrulamasını tamamladıktan sonra, popüler kripto para birimleri ve daha az bilinen seçenekler dahil olmak üzere hemen hemen tüm desteklenen kripto para birimlerini hesabınıza yatırabilirsiniz. KuCoin, platformunda takas edilebilir tüm kripto para birimleri için bir cüzdan sunar. 2019’da KuCoin, KuCoin uygulamasını kullanmanız gerekmesine rağmen anında USD para yatırma ve çekme işlemlerini desteklemeye başlayacağını duyurdu. Visa ve Mastercard depozitoları da desteklenmektedir.

KuCoin Kayıt ve Giriş İşlemi

KuCoin, basit bir kayıt ve giriş sürecine sahiptir. E-posta adresinizi onayladıktan hemen sonra hesabınıza erişebilirsiniz. Hesabınıza para yatırmak için önce iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurmanız gerekir. KYC veya AML doğrulaması gerekmeden para hesabınızda olduğunda işlem yapmaya başlayabilirsiniz (doğrulanmamış hesaplar için günde 2 BTC para çekme limiti vardır, ancak tek kısıtlama budur).

KuCoin Ticareti

KuCoin, bugün internetteki diğer birçok borsaya benzer basit ve anlaşılır bir ticaret arayüzüne sahiptir. Diğer ticaret türlerinin yanı sıra limit, market, stop limit ve stop market emirleri verebilirsiniz. Platformda listelenen yüzlerce farklı kripto para birimi çiftinden birini seçin, ardından satın alın veya satın. Ayrıca, platformun KuMEX borsasında kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri (BTC / USD) ticareti yapabilirsiniz..

KuCoin Ücretleri

KuCoin, diğer kripto borsalarında görülen aynı üretici / alıcı modelini kullanmaz ve borsa, hacme dayalı işlem ücreti indirimleri sunmaz. Bunun yerine KuCoin, platformda yapılan tüm işlemler için her iki tarafa da% 0,1 oranında sabit bir ücret talep ediyor. Para yatırma ücretsizdir ve çoğu para çekme işlemi için sadece ağ ücretini ödersiniz (örneğin BTC para çekme ücreti 0.0005’tir).

 • İşlem Ücretleri: % 0.1
 • Depozito Ücretleri: Bedava
 • BTC Para Çekme Ücreti: 0.0005 BTC
 • LTC Çekim Ücreti: 0.001 LTC
 • ETH Para Çekme Ücreti: 0.01 ETH
 • İşlem Ücreti İndirimleri: Cüzdanınızda tutulan her 1000 KCS için% 1 indirim (maksimum% 30 indirim)

KuCoin Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

KuCoin, Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü ve lansmanından bu yana kamuya açıklanmış herhangi bir güvenlik sorunu, korsanlık veya veri ihlali olmadı. Evet, KuCoin nispeten yenidir, ancak 2,5 yıllık güvenli ticaret geçmişi şaka yapacak bir şey değildir. KuCoin, güçlü güvenlik prosedürlerine sahip görünüyor. Mart 2019’da KuCoin CEO’su Michael Gan şifreli bir tweet yayınladı diğer borsalar hacklendikten sonra borsanın “çalınan varlıkları kurtarmaya çalıştığını” belirtti. Bazıları bu mesajı KuCoin’in saldırıya uğradığına dair bir itiraz olarak yorumladı ve KuCoin topluluğunda kısa bir çılgınlık oldu. Ancak, borsa daha sonra saldırıya uğramadığını ve sadece çalınan varlıkları diğer borsalar adına kurtarmaya çalıştıklarını doğruladı..

KuCoin Kullanım Kolaylığı

KuCoin, geleneksel bir değişim arayüzüne aşina olan herkes için kullanımı kolaydır. Coinbase tarzı bir anında satın alma seçeneği arıyorsanız KuCoin sizin için doğru seçim olmayabilir. Tüm işlemler, borsanın mevcut emir defterini gösteren çizelge ve grafiklerle geleneksel bir takas arayüzünde yapılır. KuCoin’in grafik ekranları, ortalama bir kripto borsasından biraz daha karmaşık ve bilgi doludur, bu da işleri kafa karıştırıcı hale getirebilir.

KuCoin Güveni ve Gizlilik

KuCoin, operasyonlarının çoğu konusunda özeldir. Borsanın Hong Kong merkezli olduğunu ve bir grup blockchain teknolojisi uzmanı tarafından kurulduğunu biliyoruz, ancak hepsi bu kadar. KuCoin teknik raporu Michael Gan (CEO), Eric Don (COO) ve Top Lan (CTO) dahil olmak üzere kurucu ekip hakkındaki temel ayrıntıları ana hatlarıyla anlatıyor. Bu harika, ancak düzenleyici gözetim eksikliği biraz endişe vericidir.

KuCoin Müşteri Hizmetleri

KuCoin, İngilizce, Rusça, Türkçe ve Çince dillerinde hizmet sunan bir müşteri destek merkezine sahiptir. SSS listesine ve yaygın destek taleplerine göz atabilirsiniz. Veya çevrimiçi form aracılığıyla bir talep gönderebilirsiniz. KuCoin, şirketle iletişim kurmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir telefon numarasına veya müşteri hizmetleri e-postasına sahip değildir. KuCoin, destek ekibinin günün 24 saati müsait olduğunu iddia ediyor.

KuCoin Kullanım Kılavuzu: KuCoin Nasıl Kurulur ve Kullanılır

KuCoin, basit bir kayıt sürecine sahiptir. Dakikalar içinde borsaya kayıt olabilir ve ilk işleminizi yapabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız.

1. Kaydolun

Öncelikle, KuCoin.com’u ziyaret ederek ve “Kaydol” düğmesini tıklayarak KuCoin’e kaydolun.

Bir e-posta adresi kullanarak kaydolabilirsiniz. Ancak Çinli bir telefonunuz varsa, yalnızca telefon numaranızı kullanarak da kaydolabilirsiniz..

2. Doğrulama

E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin, ardından “Kodu Gönder” i tıklayın. KuCoin size doğrulama kodu içeren bir e-posta veya kısa mesaj gönderecektir. Bir sonraki adıma geçmek için bu kodu girmek için 60 saniyeniz var.

kucoin-exchange-giriş

Sonraki adımda şifrenizi girmeniz istenecektir. Bu noktada, borsaya resmi olarak kaydoldunuz.

KuCoin herhangi bir büyük kuruluş tarafından düzenlenmemektedir, bu nedenle platformda işlem yapmaya başlamak için daha fazla doğrulama gerekmemektedir. Doğrulanmamış bir hesap olarak, 24 saatlik maksimum para çekme limitiniz 2 BTC’dir, ancak bu tek gerçek kısıtlamadır..

kucoin-exchange-gösterge tablosu

KYC doğrulamasını tamamlayarak (resmi kimliğinizi yükleyerek), bu para çekme limitinden kurtulabilirsiniz. KYC’yi tamamlamak, erişiminizi kaybederseniz hesabınızı kurtarmanıza da yardımcı olur.

kucoin-kyc-müşterinizi-bilir

KuCoin.com/account sayfanıza giderek istediğiniz zaman doğrulamayı tamamlayabilirsiniz..

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Platforma para yatırmadan önce, SMS veya Google Authenticator kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) tamamlamanız gerekecektir..

Ayrıca ticaret şifrenizi de belirlemeniz gerekir.

4. Ödeme Yöntemi

İki faktörlü kimlik doğrulamayı tamamladıktan sonra, hesabınıza para yatırabilirsiniz. Banka havalesi veya BTC kullanarak para yatırabilirsiniz. KuCoin ayrıca Visa veya Mastercard kredi kartıyla kripto satın almanıza izin verir.

kucoin depozito yöntemi

Ayrıca iOS veya Android için KuCoin mobil uygulamasını kullanarak hesabınıza USD yatırabilirsiniz.

5. Kripto Para Birimi Ticareti

kucoin-exchange-ticaret-kripto para birimi

Hesabınızda para varken, mevcut ticaret piyasalarını görüntülemek için “Piyasalar” ı tıklayabilirsiniz. Söz konusu çift için grafikleri, sipariş defterlerini ve işlem geçmişini görüntülemek için mevcut çiftlerden herhangi birine tıklayın.

kucoin değişim platformu

Gördüğünüz gibi, KuCoin alım satım ekranı, diğer kripto para birimi borsalarına kıyasla biraz karışık. Varsayılan olarak ekranınızda, ekranın sol tarafında farklı işlem çiftleri hakkında bilgiler de dahil olmak üzere birçok piyasa bilgisi görüntülenir. Neyse ki özelleştirebilirsiniz

Tüm alım satım çiftleriyle limit, piyasa, limit limit ve piyasa emirlerini durdurabilirsiniz..

6. KuCoin’in KuMEX Borsasında Vadeli İşlemler ve Kaldıraçlı Ticaret

KuCoin’de başka ticaret seçenekleri mevcuttur. KuMEX vadeli işlem sözleşmeleri borsasına gitmek için üst menü çubuğundan “Sözleşmeler” e tıklayın. Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmak için “Sözleşmeli Ticareti Etkinleştir” i tıklayın. Hüküm ve koşulları kabul etmeniz gerekecek. Ardından, 10 kata kadar kaldıraçla hemen sipariş vermeye başlayabilirsiniz..

kucoin çekme

KuMEX şu anda yalnızca bir vadeli işlem sözleşmesi sunmaktadır: bitcoin mini kalıcı sözleşme (XBTUSD Mini).

Hiç vadeli işlem ticareti yapmadıysanız ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, KuMEX ayrıca simüle edilmiş alım satımlar yapabileceğiniz bir korumalı alan sunar. Öğreticiler ayrıca doğrudan KuMEX işlem ekranından da edinilebilir..

7. Para Çekme

KuCoin hesabınızdan para çekmek için ‘Varlıklar’ sekmenize ve ardından ‘Para Çekme’ye tıklayın.

kucoin çekme

Çekmek istediğiniz jetonu seçin, ardından çekmek istediğiniz adresi ekleyin. Ticaret şifrenizi girmeniz ve 2FA doğrulamasını tamamlamanız gerekiyor.

kucoin-ticaret-şifresi

Bu para çekme adresini sık sık kullanmayı planlıyorsanız, bunu normal bir adres olarak ekleyebilirsiniz..

kucoin-kripto-cüzdan-adresi

Para çekme işlemleri 30 dakika içinde işlenir. Daha büyük para çekme işlemleri (işlem ücretinin 100.000 katından fazla) manuel olarak işlenecektir. KuCoin’in ücretleri rekabetçi olmasına rağmen, farklı tokenlerin farklı para çekme ücretleri vardır.

Son söz

KuCoin, minimum düzenleme gözetimi ile Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır. Değişim, büyük kripto para birimleri ve daha küçük, daha az bilinen seçenekler dahil olmak üzere yüzlerce kripto para birimi çifti sunar.

Kullanıcılar ayrıca KuCoin’in KuMEX borsası aracılığıyla vadeli işlem sözleşmeleri alıp satabilirler. E-posta adresinizi doğrulayıp platforma para yatırdığınız anda KuCoin’de işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Platformdan günde 2 BTC’den fazlasını çekmek istemediğiniz sürece başka bir KYC doğrulaması gerekmez..

Minimum düzenleyici gözetime ve mükemmel bir temettü modeline sahip bir platformda yüzlerce farklı kripto para birimini anonim olarak takas etmek istiyorsanız, KuCoin harika bir seçenektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me