Cobinhood Exchange: Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzunda Ustalaşın

cobinhood değişim incelemesi

Cobinhood Crypto Exchange’e Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve Kaydolun

Cobinhood, düşük ücretler ve uygun masaüstü veya mobil ticaret vaat eden bir kripto para borsasıdır. Popüler borsa, 2019’da bazı tartışmalardan kurtulmuş gibi görünüyor, ancak yine de kendi payına düşen sorunları var..

Özellikleri

 • Minimum ticaret ücretleri
 • Şeker Makinesi ve Airdrop Merkezi aracılığıyla ücretsiz jetonlar
 • Kolay yüksek frekanslı ticaret

Para Yatırma Yöntemleri

 • Amerikan Doları
 • Kripto

Artıları

 • COB puan sadakat programı
 • Kullanıcı dostu masaüstü ve mobil uygulamalar
 • Doğrulamaya gerek yok

Eksileri

 • Kardeş şirket, Mayıs 2019’da iflas ilan etti
 • Sınırlı şeffaflık veya güven
 • Borsadaki diğer kullanıcılara güvenmek için sınırlı neden

Giriş

Cobinhood, Cayman Adaları’nda kayıtlı ancak Tayvan merkezli bir kripto para borsasıdır. Mayıs 2019’da internet, Cobinhood’un iflas ilan ettiği ve borsadaki tüm kullanıcıların parasıyla ortadan kaybolan bir çıkış dolandırıcılığı yaptığı haberi ile patladı. Bununla birlikte, Ekim 2019 itibarıyla, Cobinhood yaşıyor gibi görünüyor ve kullanıcılar Eylül ortasından bu yana para çekebiliyor. Cobinhood kesinlikle bazı tartışmalarla çevrilidir, ancak ortalama bir kripto kullanıcısı için borsa görmeye değer mi??       cobinhood-değişim-bitcoin-kripto

Cobinhood ile ilgili fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, hiçbir işlem ücreti olmamasıdır. Cobinhood, herhangi bir işlem ücreti talep etmeyen birkaç borsadan biridir, ancak platformu nasıl kullandığınıza bağlı olarak yine de para yatırma ve çekme ücretleri, marj ticareti kredisi faizleri ve diğer bazı ücretleri ödemeniz gerekecektir..

Cobinhood, 2017 yılında Popo Chen adlı bir adam tarafından başlatıldı. Chen, Ulusal Tayvan Üniversitesi’ne (NTU) girmek için lise son yılını atladıktan sonra sadece 22 yaşında Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Cobinhood’ı kurmadan önce Chen, 17 adında bir canlı yayın şirketi kurdu. Şirket, Asya genelinde popüler bir canlı yayın platformudur ve günlük 5 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır..

cobinhood-kripto-ticaret-platformu

Bugün, Cobinhood kolay ticaret platformu ve çok çeşitli madeni paralarıyla tanınıyor. Değişim aynı zamanda sınırlı düzenleyici gözetim ve durum tespiti ile bilinir..

Mayıs 2019 iflasından bahsetmeden Cobinhood hakkında konuşmak zor. 2019’un başlarında, Cobinhood ana şirketi DEXON Foundation için token sattı ve sadece bir ayda DXN tokenlerinde 3,5 milyon dolar topladı. DEXON Vakfı daha sonra çok sayıda token attı ve fiyatların% 85 düşmesine neden oldu. Cobinhood’ın yerel simgesi olan COB de olay sırasında% 50 düştü. İnternet, Cobinhood’un bir çıkış dolandırıcılığı yaptığı haberiyle aydınlandı..

DEXON Vakfı’nda ne olduğu tam olarak belli değil. Ancak, Cobinhood kısa bir süre sonra günlük operasyonlarının etkilenmeyeceğine dair bir açıklama yaptı. Aylar sonra, kullanıcıların yaz boyunca para çekme veya para yatırma konusunda sorun yaşadıkları bildirilse de, borsa işlevlerinin çoğu tekrar kullanılabilir durumda..

Tartışma bir yana, Cobinhood düşük düzenlemeli bir ortamda geniş bir ticaret seçenekleri yelpazesi sunuyor. Kaldıraç ticareti 10X’e kadar mevcuttur. Spot ticaret, piyasa emirleri, limit emirleri, stop limit emirleri ve diğer ticaret seçeneklerinin tümü hem Cobinhood’ın tarayıcı sürümünde hem de mobil uygulamada mevcuttur. Tanınmış büyük kripto para birimleri ve düzinelerce küçük, daha az bilinen token dahil olmak üzere geniş bir ticaret çifti yelpazesi mevcuttur..

Ana Özellikler

Cobinhood’un temel özellikleri aşağıdakilerin tümünü içerir:

İşlem Ücreti Yok: Cobinhood, “tüccarların karını ve piyasa likiditesini en üst düzeye çıkarmak için” sıfır ticaret ücreti talep ettiğini resmi web sitesinde açıklıyor. Ancak, marj ticareti kredisi faizi ve belirli para çekme işlemleri için yine de ücret ödersiniz.


Sınırlı Düzenleyici Gözetim: KYC ve AML çekleri sizi rahatsız ediyorsa, Cobinhood sizin için doğru takas olabilir. Kullanıcılar, KYC veya AML doğrulaması gerekmeden (bir e-posta adresi ve şifre dışında) platformda işlem yapabilirler. KYC seviye iki doğrulamasını geçerseniz, USD yatırabilir ve marj ticaretine, finansal ürünlere ve genel ICO’lara erişebilirsiniz..

KYC Gerekli Değil: Cobinhood’un birinci seviye KYC doğrulaması, sınırsız miktarda kripto yatırmanıza izin verir, ancak günde “yalnızca” 3 BTC çekebilirsiniz. KYC doğrulamasını tamamlamak istemiyorsanız, Cobinhood kullanılacak en popüler exchange’lerden biridir.

Şeker Makinesi: Cobinhood, kullanıcıların yarışma benzeri bir ortamda ücretsiz jetonlar (airdrop jetonları dahil) alabilecekleri Candy Machine adlı popüler bir sisteme sahiptir..

COB Jetonları: Cobinhood’ın COB adı verilen kendi yerel jetonu vardır. Bu, borsadaki çeşitli avantajlarla bağlantılı bir ERC20 jetonudur.

Yönlendirme Ödülleri: Kullanıcıları platforma yönlendirin ve kullanıcıları platforma yönlendirmek için 50 ila 100 COB ödülü dahil olmak üzere ödüller kazanın.

Tartışmalı Geçmiş: Cobinhood, Mayıs 2019’da DEXON Vakfı’nın karıştığı fiyaskoyla bir çıkış dolandırıcılığı yapmakla suçlandı. Para çekme dahil bazı özellikler, 2019’un sonlarına kadar bazı kullanıcılar için aylarca kullanılamıyordu..

Birden Çok Dili Destekler: Cobinhood, İngilizce, Almanca, Rusça, Çince, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca, Portekizce, Türkçe, Japonca ve Korece dahil olmak üzere çeşitli resmi dil sürümlerinde mevcuttur..

ICO Underwriting: Cobinhood sadece bir değişim değildir; aynı zamanda bir ICO sigortalama hizmetidir. Bir sigortacı olarak Cobinhood, ICO şirketlerinin ICO’larını pazara getirmelerine yardımcı oluyor – tıpkı bir bankanın geleneksel bir şirketin halka arzını üstlenmesi ve halka arzlarını piyasaya sürmesi gibi. Underwriting hizmetleri sağlama karşılığında Cobinhood, ICO sırasında toplanan tüm fonların% 5’ini ücret alıyor..

Coinmarketcap’te Listelenmemiş: Cobinhood ile ilgili komik tuhaflıklardan biri, borsanın Coinmarketcap’te listelenmemiş olmasıdır. Coinmarketcap, işlem ücreti olmayan borsaları listelemedikleri bir politikaya sahiptir. COB jetonu Coinmarketcap’te listeleniyor, ancak Cobinhood’ın borsası aktif, doğrulanmış bir borsa olarak listelenmiyor. Bununla birlikte, temel işlem hacmi bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Coinmarketcap’ın doğrulanmamış Coinmarketcap sayfasında.

Cobinhood Para Birimleri ve Çiftleri

Cobinhood, büyük kripto para birimleri ve küçük kripto para birimleri de dahil olmak üzere düzinelerce farklı ticaret çifti sunar. Örneğin, COB alım satım çiftlerini bulabileceğiniz birkaç çevrimiçi yerden biridir. BCH, USDT, BCHSV, BTC, CMT, DAI, ETH, LTC, MIOTA, NANO, LSK, XRP, XMR, ZEC, ZRX, FXT, GUSD, KWATT, LALA ve çok çeşitli diğer tokenler ticaret için kullanılabilir platformda.

Cobinhood Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

Cobinhood, ABD Doları ve kripto para birimleri kullanarak para yatırmanıza ve çekmenize izin verir. USD ile para yatırmak veya çekmek istiyorsanız, Cobinhood’un ikinci seviye KYC doğrulamasını geçmeniz gerekir. Mevduat için çoğu büyük kripto para birimi kabul edilir.

Cobinhood Kayıt ve Giriş İşlemi

Cobinhood’un üç KYC doğrulama seviyesi vardır. Bununla birlikte, ilk seviye birkaç kısıtlama ile birlikte gelir (sınırsız para yatırma, günde 3 BTC para çekme limiti). Sadece e-postanızı doğrulayarak, bir şifre seçerek ve kripto para yatırarak kayıt olabilir ve ticarete başlayabilirsiniz..

Cobinhood Ticareti

Cobinhood, masaüstü ve mobil kullanıcılar için standart bir ticaret arayüzüne sahiptir. Ticaret, diğer borsalarda bulduğunuza benzer. Genelde kullanımı kolaydır ve hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey tüccarlar için kullanıcı dostudur. Rehberli bir tur, sizi ilk kez arayüzle tanıştırır. Piyasa oluşturabilir, durdurabilir veya sınırlandırabilir ve değişim verilerini tek bir ekrandan görüntüleyebilirsiniz. Pazarınızı seçin, ardından bir işlemi tamamlamak için yeşil “Alım Satım” veya kırmızı “Takas Sat” düğmesini fiyatlandırın.

cobinhood-exchange-uygulama-incelemesi

Cobinhood Ücretleri

Cobinhood’da 0 alıcı ücreti ve 0 yapımcı ücreti dahil hiçbir işlem ücreti yoktur. Ayrıca sıfır depozito ücreti vardır. Şirketin, çoğu rakibe kıyasla yüksek olan 0.001 BTC’lik bir para çekme ücreti var. Bununla birlikte, genel olarak, Cobinhood özellikle şüpheli bir takasla uğraşma riskini önemsemeyen yüksek hacimli tüccarlar için piyasadaki en ucuz ücret yapılarından birine sahiptir..

Cobinhood Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

Cobinhood’ın önemli bir güvenlik sorunu, şirketin iflas ilan etmek ve bir çıkış dolandırıcılığı yapmakla suçlandığı Mayıs 2019’da meydana geldi. Cobinhood’ın ortak şirketi iflas ilan etti ve ICO’su sırasında henüz sattığı tokenlerle piyasayı doldurdu, ancak Cobinhood bunun günlük operasyonları üzerinde sınırlı bir etkisi olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, Mayıs 2019’daki bu büyük olayın yanı sıra, Cobinhood’ın 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana büyük bir güvenlik olayı olmadı..

Cobinhood Kullanım Kolaylığı

Bithoven’ın arayüzü, gezegendeki hemen hemen tüm diğer kripto para borsalarında kullanılan arayüzle aynıdır. Hızlı ve kolay bir şekilde ticaret yapmanızı ve diğer işlevleri yürütmenizi sağlayan basit, anlaşılması kolay bir kullanıcı arayüzüdür..

Cobinhood Güven ve Gizlilik

Cobinhood’a güvenmek için sınırlı neden var. Şirket, şirket kurucusu Popo Chen de dahil olmak üzere üç çalışanın adını açıkladı. Cobinhood ayrıca her kişinin iletişim bilgilerine ve LinkedIn profiline bağlanır. Bununla birlikte, değişim nerede olduğu konusunda daha az şeffaftır ve kullanıcıların sınırlı KYC doğrulamasından geçmesini gerektiren bir borsaya güvenmek zordur. Mayıs 2019’daki iflas sorunu, özellikle birçok kullanıcının olayı takip eden aylarda para yatırma ve çekme sorunları olduğu göz önüne alındığında, Cobinhood’a güvenmeyi daha da zorlaştırıyor..

Müşteri servisi

Cobinhood’da, farklı hesapların nasıl kurulacağını, çeşitli işlemlerin nasıl yapılacağını, platformdan nasıl para yatırılıp çekileceğini ve diğer temel ve gelişmiş görevleri nasıl gerçekleştirileceğini açıklayan çeşitli dillerde ayrıntılı eğitimleri okuyabileceğiniz bir yardım merkezi vardır. Ayrıca şirketin Zendesk müşteri hizmetleri penceresinden de mesaj gönderebilirsiniz..

Cobinhood Kullanıcı Kılavuzu: Cobinhood Nasıl Kurulur ve Kullanılır

1. Kaydolun

Başlamak için Cobinhood.com adresini ziyaret edin. Hesap Oluştur’a tıklayın, ardından telefonunuzda gerekli bilgileri doldurun.

cobinhood-değişim-hesabı oluştur

E-posta adresinizi ve şifrenizi girin, şartlar ve koşulları kabul edin ve New York veya Japonya’da ikamet etmediğinizi onaylayın.

2. Doğrulama

Kayıt işlemi sırasında verdiğiniz e-posta adresine bir aktivasyon bağlantısı gönderilecektir. Postanıza gidin, ardından onaylamak için aktivasyon bağlantısını tıklayın..

cobinhood-giriş-doğrulama

3. Belgeleri Yükleyin

Daha fazla doğrulama yapmadan, zaten kripto yatırabilir, çekebilir ve alım satım yapabilirsiniz. USD yatırmak ve çekmek için, pasaportunuzu veya benzer kimlik kartınızı ibraz etmenizi gerektiren ikinci veya üçüncü seviye KYC doğrulamasını tamamlamanız gerekecektir. Bununla birlikte, birinci seviye doğrulama ile sorunsuz bir şekilde kripto alıp satabilirsiniz – tek sınır, günde 3 BTC para çekme ile sınırlandırılmış olmanızdır..

4. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Cobinhood, iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlamanıza izin verir. Birisi hesabınıza her giriş yaptığında bir uyarı almayı seçebilirsiniz. Diğer borsalarda olduğu gibi, Cobinhood güvenliği artırmak için 2FA kurulmasını tavsiye ediyor.

5. Ödeme Yöntemi

Ticaret yapmak için büyük kripto para birimlerini veya USD’yi Cobinhood’a yatırın veya çekin. USD değerleri ve USD veya ETH cinsinden tahmini tutar dahil olmak üzere hesabınızdaki tüm kripto varlıklarının ayrıntılı bir görünümünü içeren ekranınızın Para Yatırma / Çekme sekmeli görünümüne tıklayın..

cobinhood-mevduat-çekme

Para yatırmak veya çekmek için, yatırmaya veya çekmeye çalıştığınız belirli jetonun “Eylem” sütununu tıklayın ve ardından bu cüzdana para gönderin..

6. Kripto Para Birimi Ticareti

Cobinhood’da kripto para ticareti yapmak kolaydır. Cobinhood’ın mobil veya masaüstü sürümünü kullanarak ticaret yapabilirsiniz. Her ikisi de basittir ve diğer büyük borsalara benzer tasarımlara sahiptir. İstediğiniz çiftin üzerindeki yeşil “Satın al” düğmesini veya kırmızı “Sat” düğmesini tıklayın.

cobinhood-ticaret-kripto para birimi

Cobinhood, ticaretinizin değerini otomatik olarak hesaplayacak ve ardından bunu Toplam Fiyat bölümünde gösterecektir..

cobinhood-crypto-exchange-sipariş-formu

Arayüz, en yüksek teklife (yeşil çubuklarla) ve en düşük satışa (kırmızı) sahip fiyatı gösterir. Çoğu piyasa çok likittir (sıfır işlem ücreti sayesinde), bu nedenle siparişler günün her saati hızlı bir şekilde doldurulur. Bununla birlikte, daha az bilinen kripto para birimleri, özellikle Mayıs 2019 olayından sonra yeterli likiditeye sahip olmayabilir..

7. Para Çekme

Para çekmek için, aynı Para Yatırma / Çekme sekmesine gidin, ardından çekmek istediğiniz kripto para biriminin yanındaki Eylem sütununa tıklayın. Çekmek istediğiniz tutarı girin, ardından ücreti iki kez kontrol edin (Cobinhood, rakiplere kıyasla nispeten yüksek olan 0.001 BTC para çekme ücreti almaktadır).

Son söz

Cobinhood, kripto patlamasının en yüksek olduğu dönemde 2017 yılında piyasaya sürüldü. Değişim, işlem ücreti içermeyen ve kolay bir ticaret ortamı vaatleriyle sahneye çıktı. Sınırlı düzenlemelere sahip ucuz bir pazara ilgi duyan yüksek hacimli tüccarlar tarafından teşvik edilen sıfır ücret borsası hızla popüler hale geldi..

Cobinhood’ın bir ayda 3,5 milyon dolar topladıktan sonra bir çıkış dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen Mayıs 2019 olayı, Cobinhood’a olan coşkuyu ve hacmi azalttı. Kullanıcılar yaz boyunca para çekme sorunlarından şikayet ettiler.

Ancak ilerleyen Cobinhood, normal şekilde çalışmaya devam etmeyi planlıyor gibi görünüyor. Ücretsiz, sınırlı düzenlemeli bir ticaret platformu istiyorsanız, Cobinhood iyi bir seçenektir, ancak kesinlikle bazı riskler söz konusudur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map