Changelly Exchange: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

Değişken inceleme

Nasıl Kullanılır, Takas Edilir ve Değişikliğe Kaydolun

Değişken kripto para birimi değişim platformu, kullanıcıların sadece% 0,25’lik bir ücret ödeyerek herhangi bir jetonu / jetonu anında başka bir jeton / jetonla değiştirmesine olanak tanır. Güvenli Changelly gözetimsiz, İnternetin en iyi bilinen kripto varlık değişim hizmetlerinden biridir, işte incelememiz ve kullanıcı kılavuzumuz.

Özellikleri

 • Anında kripto para ticareti yapın
 • Changelly.com, Changelly mobil uygulaması veya üçüncü taraf cüzdanlar aracılığıyla anonim ticaret
 • 140+ kripto para birimi ve 3 fiat para birimi ticareti yapın

Para Yatırma Yöntemleri

 • Banka kartları
 • Kredi kartları
 • Kripto para
 • USD, EUR, GBP

Artıları

 • Büyük cüzdanlarla bütünleşerek, doğrudan cüzdanınızın içinden bozuk para takas etmenize izin verir
 • Mobil uygulamalar, masaüstü ve cüzdan yazılımı mevcuttur
 • Kullanışlı bozuk para takas hizmeti

Eksileri

 • Belirli borsalardan daha yüksek ücretler (işlem başına% 0,25)
 • Kredi kartı ve banka kartı satın alımlarında daha yüksek ücretler (doğrudan satın alma)

Giriş

Changelly, kullanıcıların kripto para birimleri arasında hızlı ve kolay bir şekilde ticaret yapmasına olanak tanır. Bu geleneksel bir borsa değildir: doğrudan başka bir Changelly kullanıcısından kripto para satın almıyorsunuz veya takas yapmıyorsunuz. Bunun yerine, anında Changelly’ye ve buradan para gönderiyorsunuz. Bitcoin sahipleri ve kripto varlık yatırımcıları için sahip olması gereken çok kullanışlı ve pratik bir değişim aracıdır..

Değişik kullanım kılavuzu

Yüzlerce farklı kripto para birimini takas etme kolaylığı karşılığında Changelly% 0,25’lik bir ücret talep ediyor. Bu, geleneksel bir kripto borsasından biraz daha yüksektir (genellikle işlem başına% 0,1 ila% 0,3 ücret alır), ancak kolaylık göz önüne alındığında hiç de makul olmayan bir ücret değildir.

değişken nasıl çalışır

Changelly başlangıçta% 0,5 oranında ücret alıyordu. Bununla birlikte, 2019’dan başlayarak, değişim hizmeti ücretlerini yarı yarıya düşürerek yalnızca% 0,25’e çıkardı. Bu, Changelly’yi Shapeshift’ten daha ucuz hale getirir ve genel olarak en uygun maliyetli değişim hizmetlerinden biridir. Tüm ücretler, ticaret ekranında önceden açıklanır.

Changelly’ye şirketin resmi web sitesinden (Changelly.com) çevrimiçi olarak erişebilirsiniz. Ayrıca bir Android uygulaması ve iOS uygulaması. Alternatif olarak, Changelly kullanan birçok üçüncü taraf cüzdandan birini indirebilirsiniz (Trezor, Ledger, Exodus, Jaxx, Coinomi ve Edge’in tümü Changelly’yi destekler).

changelly değişim incelemesi

Changelly hakkında takdir ettiğimiz bir diğer şey de şeffaf olmasıdır. Şirketi kimin yönettiğini biliyoruz. Değişimin nasıl çalıştığını biliyoruz. Changelly, 2015’ten beri toplulukta güvenilen bir isim..

değişken kripto değişimi

Ayrıca Changelly’nin birçok farklı borsa ve cüzdanla entegre olmasını da seviyoruz. Çoğu cüzdan, örneğin Changelly kullanarak kripto para birimlerini doğrudan cüzdanınızda takas etmenize izin verir. Geleneksel bir borsada para yatırmadan ve çekmeden portföyünüzü dakikalar içinde kolayca dengeleyebilirsiniz..

Changelly, 2015 yılında kuruldu ve Malta’da denetleniyor, ancak genel merkezi Hong Kong’da bulunuyor. Şirket başlangıçta Minergate ekibiyle ilişkilendirildi. Ancak bugün, Changelly ve Minergate iki ayrı şirkettir..

changelly uygulama incelemesi


Genel olarak, Changelly, Shapeshift’e çok benzer bir hizmet sunar. Hem Shapeshift hem de Changelly, yüzlerce farklı kripto para birimini kolayca değiştirmenize izin verir. Her ikisi de geleneksel bir borsaya kıyasla hizmetleri için küçük bir prim alıyor, ancak başka birkaç değişim hizmeti bunun gibi kolaylık sağlıyor ve Changelly’nin yeni% 0,25 ücreti, Changelly’yi bugün mevcut olan en iyi seçenek yapıyor.

changelly ile nasıl değiştirilir

Ana Özellikler

Changelly’nin temel özellikleri şunları içerir:

140+ Desteklenen Kripto Para Birimleri: Değişik şekilde 140 farklı kripto para birimini destekliyor. Bu iki kripto para biriminden herhangi birini minimum güçlükle kolayca değiştirebilirsiniz. Bu, rekabete kıyasla etkileyici bir kripto para birimi aralığıdır (Shapeshift yaklaşık 50 kripto para birimini destekler).

değişken kripto para birimleri

3 Desteklenen Fiat Para Birimleri: Changelly, USD, EUR veya GBP ile kripto satın almanıza izin verir. Changelly ayrıca GUSD ve USDT dahil olmak üzere birkaç büyük sabit parayı da destekliyor..

% 0.25 Ücretler: Changelly kısa süre önce ücretlerini yarıya indirerek% 0,50’den% 0,25’e düşürdü. Bu, Changelly kullanmanın en büyük avantajlarından biridir.

Sabit Ücret Ücretleri: Changelly, sabit oranlı ücretler talep ettiği gerçeğinden büyük bir anlaşma yapar. Bu, likidite ve hacme bağlı olarak her işlem için değişen (ve tipik olarak yaklaşık% 0,5 gelir) dalgalı bir ücret yapısına sahip olan Shapeshift’te açıkça bir kazadır. Changelly ile her ticaret için tam olarak ne kadar ödeyeceğinizi bilirsiniz.

Büyük Borsalarda Otomatik İşlemler: Changelly, büyük borsalarda otomatik işlemler yaparak çalışır. Changelly, örneğin Poloniex, Binance ve Bittrex ile bütünleşir. Changelly aracılığıyla bir takas talep ettiğinizde, Changelly bu borsalardan birine bir takas gönderecektir..

Canlı Fiyatlar: Değişken, döviz kurlarını büyük borsalarda bulunan fiyatlara dayandırır. Mevcut piyasa koşullarına göre canlı döviz kurlarını ödüyorsunuz. Changelly ayrıca ticaretinize kendi% 0,5’lik ücretini ekleyecek.

Genellikle Borsalardan Daha Ucuzdur: Tüm kripto işlemleri için Changelly ile% 0,5 ücret ödersiniz. Bu, çoğu exchange tarafından alınan% 0,1 ila% 0,3 ücretinden daha pahalıdır. Ancak, bu borsalarda para yatırma ve çekme ücretlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Genel olarak, Changelly’nin fiyatları, sunulan hizmet için rekabetçidir.

Kredi Kartı ile Kripto Satın Alın: Changelly, bir kredi kartıyla büyük kripto para birimleri satın almanıza izin veren doğrudan satın alma özelliğine sahiptir. Changelly, bu hizmeti sunmak için Simplex ve Indacoin ile ortaklık kurdu. Bildiğiniz ödeme yöntemlerini kullanarak anında BTC, BCH, LTC, XRP ve ETH satın alabilmenize rağmen daha yüksek ücretler ödersiniz..

Banka Kartı ile Kripto Satın Alın: Changelly, kripto para alımları için banka kartlarını da kabul eder. Herhangi bir ülkeden ve herhangi bir para biriminden 3D güvenli bir kartla kripto para satın alabilirsiniz..

Hızlı İşlemler: Değişken işlemlerin çoğu 10 ila 15 dakika içinde tamamlanır, ancak bazı işlemler 30 dakikaya kadar sürebilir. 1 BTC’den fazlasını içeren herhangi bir işlem daha uzun sürecektir. Kasım 2019 itibarıyla Changelly, ortalama 14,7 dakikalık bir işlem süresi sunduğunu iddia ediyor.

Cüzdanlarla Doğrudan Bütünleşir: Birçok kişi, Changelly web sitesine erişmeden veya Changelly uygulamasını indirmeden Changelly’yi kullanır. Bunun nedeni, Changelly’nin cüzdanlarla entegre olması ve mevcut cüzdan uygulamanızdan hiç çıkmadan kripto para birimlerini değiştirmenize izin vermesidir. Changelly entegrasyonlarına sahip popüler cüzdan yazılımları arasında Trezor, Ledger, Exodus, Jaxx, Coinomi ve Edge bulunur.

API Desteği: Changelly, kullanıcıların Changelly’nin takas özelliğini bir borsaya, pazara veya cüzdana kolayca entegre etmelerine olanak tanıyan beyaz etiketli bir API çözümü sunar.

Kripto Ticaret Limitleri Yok: Bir kripto para birimini diğeriyle takas ederken Changelly’nin işlem limiti yoktur.

Fiat Satın Alma Limitleri: Changelly, fiat para birimi işlemleri için satın alma limitlerine sahiptir. Örneğin, ilk işleminiz için 50 ila 100 ABD doları arasında bir sınır vardır ve ilk hafta işlemlerde yalnızca yaklaşık 700 ABD doları kazanabilirsiniz. Ancak bir ay sonra bu sınırlar ortadan kalkar.

Kredi Kartı Satın Alma Limitleri: Ek olarak, Changelly’nin kredi kartı satın alma limitleri vardır. Changelly kullanarak bir kredi kartıyla bitcoin satın alıyorsanız, ilk işleminizde 50 ila 10.000 $ ile sınırlandırılırsınız. Bundan sonra, günlük 20.000 ABD Doları ve aylık 50.000 ABD Doları ile sınırlandırılırsınız.

Birkaç İstisnayla Dünya Çapında Mevcuttur: Changelly, Küba, İran, Kuzey Kore, Kırım, Sudan, Suriye, Bangladeş veya Bolivya’dan müşteri kabul etmemektedir. Çevrimiçi bazı kaynaklar, Changelly’nin herhangi bir ABD eyaletinden veya bölgesinden müşteri kabul etmediğini iddia ediyor. Ancak, Kasım 2019 itibarıyla bir ABD IP adresinden kaydolurken herhangi bir sorun yaşamadık.

Shapeshift’ten Bir Yıl Sonra Kuruldu: Shapeshift ve Changelly, kripto değişim alanındaki en büyük iki oyuncu. Shapeshift, 2014’te, Changelly ise 2015’te kurulduğu için, Changelly’de bir yıllık bir avantaj sağladı. Bununla birlikte, bugün, Changelly önemli ölçüde daha ucuz ücretler (Shapeshift’in% 0.50’ine kıyasla% 0.25) ve daha fazla kripto para birimi çifti (50’ye kıyasla 140) sunuyor. ).

KYC veya AML Doğrulaması Olmadan Ticaret: Değişiklik, bazı kullanıcıların KYC / AML doğrulamasını tamamlamasını gerektirecek, ancak diğerlerini gerektirmeyecek. Değişiklikler, şüpheli etkinlik için bir işlemi işaretleyebilir ve kullanıcıdan KYC / AML doğrulamasının tamamlanmasını isteyebilir. Ancak, birçok kullanıcı kayıttan sonra hiçbir zaman ek doğrulamayı tamamlamaz.

Sadece Bir E-posta Adresiyle Kaydolun: Aslında, ilk işleminizi tamamlamadan önce herhangi bir bilgiyi Changelly ile onaylamanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken bir e-posta adresini onaylamak. Adınızı girmenize, kimliğinizi yüklemenize veya hesabınıza başka herhangi bir kişisel bilgi eklemenize gerek yoktur.

Mobil uygulamalar: Changelly, iOS ve Android için ücretsiz mobil uygulamalar sunar.

changelly mobil uygulama

Ortaklık Programı: Changelly, şaşırtıcı derecede rekabetçi bir ortaklık programı sunar. Web sitenize, blogunuza veya sosyal medya profilinize bir bağlı kuruluş bağlantısı veya özelleştirilebilir pencere öğesi yerleştirebilirsiniz. Herhangi biri bağlantınız üzerinden kaydolursa, o kişinin yaptığı her işlemden Changelly’nin gelirinin% 50’sini alırsınız..

Değişken Para Birimleri ve Çiftleri

Değişken, bugün mevcut olan hemen hemen her büyük kripto para birimi dahil olmak üzere 140’tan fazla kripto para birimini destekler. Bu 140 kripto para biriminden herhangi biri arasında takas edebilirsiniz. Birden fazla itibari para birimi veya sabit para ile de ödeme yapabilirsiniz (GUSD gibi).

Changelly tarafından desteklenen önemli kripto para birimlerinden bazıları arasında BTC, ETH, XRP, ADA, ANT, BAT, BCD, BCH, BDG, BKX, BNB, BNT, BSV, BTG, BTT, DASH, DCR, DENT, DGB, DGD, DOGE, EOS, ETC, GNO, GNT, GUSD, HMQ, HT, KIN, IOTX, LINK, LRC, LSK, LTC, MKR, NEO, NEXO, NXT, OMG, ONT, PAX, PAY, QTUM, STORJ, STRAT, TRX, TUSD, USDC, USDT, VET, WINGS, XEM, XLM, XMR, XVG, XZC, ZEC ve ZRX.

Ek olarak, Changelly üç fiat para birimini destekler: USD, EUR ve GBP.

Changelly’nin desteklediği kripto para birimlerinin tam listesini burada görüntüleyebilirsiniz: https://changelly.com/supported-currencies

Değişik Şekilde Desteklenen Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

Değişken, tüm büyük kripto para birimlerindeki mevduatları destekler. Banka kartı veya kredi kartı kullanarak da doğrudan kripto satın alabilirsiniz..

Değişik Kayıt ve Giriş İşlemi

Changelly, bazı kullanıcıların KYC ve AML doğrulamasını tamamlamasını gerektirir, ancak diğerlerini değil. Güvenlik nedeniyle, Changelly, sisteminin belirli kriterlerini açıklamaz. Ancak, kullanıcılar belirli işlemlerin işaretlenebileceği ve kullanıcıdan ek doğrulamayı tamamlaması istenebileceği konusunda uyarılır. Bu kriter, coğrafi konumunuzu, ikamet ettiğiniz ülkeyi ve işlemlerinizin boyutunu içerebilir..

Değişken Ticaret

Changelly ile ticaret yapmak, takas etmek istediğiniz iki para birimini, takas etmek istediğiniz tutarı girmek ve ardından ticareti tamamlamak kadar kolaydır. Mevcut cüzdanınız içinde, Changelly.com web sitesi aracılığıyla veya iOS veya Android için Changelly mobil uygulaması aracılığıyla yapılabilir..

Değişen Ücretler

Changelly başlangıçta% 0,5 oranında ücret alıyordu. Bununla birlikte, 2019’da Changelly ücretlerini sadece% 0,25’e düşürdü. Bu ücretler sabittir ve Changelly mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden her alım satım yaptığınızda aynı düşük ücreti ödersiniz. Shapeshift, kıyaslandığında, belirli ücret her işlem için değişiklik gösterse de, yaklaşık% 0,50 oranında bir ücret alır..

Değişik Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

Changelly, 2015 yılında kuruldu ve lansmanından bu yana büyük bir güvenlik ihlali, veri sızıntısı, kesinti veya başka bir olay yaşamadı. Aslında, “Changelly hack” araması yaptığınızda gelen tek arama sonucu, bu hikaye Changelly ekibinin Bithumb’dan çalınan fonların dondurulmasına ve izlenmesine yardımcı olduğu Nisan 2019’dan itibaren.

Değişik Kullanım Kolaylığı

İster masaüstü tarayıcısında, ister mobil uygulamada veya üçüncü taraf uygulamasında olun, değişikliklerin kullanımı kolaydır. Changelly’nin çoğu uygulaması basit bir değişim arayüzü kullanır: sadece istediğiniz kripto para birimlerini ve miktarları girin, “Şimdi takas edin” e basın ve işte bu kadar. İster kripto para birimine tamamen yeni başlayan bir kullanıcı olun, ister daha deneyimli bir kullanıcı olun, Changelly kullanırken sorun yaşamazsınız..

Değişken Güven ve Gizlilik

Changelly, şeffaf ve güvenilir bir kripto para birimi değişim hizmetidir. Değişim hizmeti, Hong Kong’da kayıtlı bir tüzel kişilik olan Fintechvision Ltd. tarafından işletilmektedir. Ancak Changelly, resmi olarak Malta’da bulunuyor. Ekip bilgileri, belirli adres bilgileri ve diğer ayrıntılar tamamen çevrimiçi olarak Changelly.com aracılığıyla açıklanır..

değişken takım

Changelly aslen 2015 yılında Prag’da kuruldu. Borsa, daha önce fintech’te çalışan ve 2012’den beri blockchain teknolojisiyle ilgilenen Eric Benz (CEO) tarafından yönetiliyor..

Değişken Müşteri Hizmetleri

Changelly, müşteri hizmetlerine önemli ölçüde yatırım yaptı. Bugün, Changelly, Changelly.com üzerinden canlı sohbet müşteri hizmetleri sunmaktadır. Şirketle [email protected] e-posta adresi aracılığıyla da iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet müşteri desteği, haftanın 7 günü 24 saat mevcuttur.

Değişik Kullanım Kılavuzu: Değişik Şekilde Nasıl Kurulur ve Kullanılır

1. Kaydolun

Changelly’yi Changelly.com üzerinden kullanabilirsiniz. Veya Android veya iOS için mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Her iki seçeneğin de kullanımı kolaydır.

changelly nasıl kullanılır

Changelly.com aracılığıyla Changelly’ye kaydolmak için, “Şimdi Değiştir” düğmesini veya “Kaydol” düğmesini tıklayın.

değişken anlık değişim rehberi

E-posta adresinizi giriniz. Veya Google, Facebook veya Twitter hesabınızla giriş yapın.

Changelly bir onay e-postası gönderecek. Hesabınızı onaylamak için bağlantıya tıklayın.

changelly için nasıl kayıt olunur

Hesabınızı onayladıktan sonra, Changelly size giriş bilgileriniz (e-posta adresiniz) ve özel bir şifre içeren başka bir e-posta gönderecektir. Bu bilgileri ileride herhangi bir noktada imzalamak için kullanabilirsiniz..

değişken hesap

2. Ticaret

Buradan ticareti tamamlayabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz kripto para birimlerini ve ardından göndermek istediğiniz miktarı seçin. Hizmet şartlarını, gizlilik politikasını ve AML / KYC politikalarını kabul ettiğinizi onaylamak için kontrol edin.

changelly'de ticaret

Değişik bir şekilde beklenen döviz kurunu, bunların% 0,25 döviz ücretini, ağ ücretini ve tahmini varış zamanını görüntüler.

Ardından, alıcının adresini girin. Bu ticarette, satın alınan ETH bu alıcı adresine gönderilecektir..

Changelly'de nasıl para takası yapılır

İpucu: Henüz bir cüzdanınız yoksa, mevcut ücretsiz cüzdan seçeneklerinin bir listesini görmek için “Henüz bir cüzdanınız yok mu?” Bağlantısını tıklayabilirsiniz..

changelly exchange uygulamasını kullanarak

İşlemin ayrıntılarını doğrulayın. Adresin doğru olduğundan emin olmak için iki kez kontrol edin. Sonra onaylayın.

Son olarak, Changelly, işlem kimliğiniz, göndermeniz gereken tutar ve göndermeniz gereken adresle birlikte “Paranızı Gönderin” sayfasını görüntüleyecektir. Bir QR kodu ve genel bir adres göreceksiniz.

changelly ile kriptolar göndermek

Parayı göndermek için 36 saatiniz var. Aksi takdirde, Changelly işlemi otomatik olarak iptal edecektir..

3. Değişik AML ve KYC Prosedürleri

Herhangi bir KYC / AML doğrulamasını tamamlamadan Changelly’ye kaydolabilmelisiniz. Bununla birlikte, Changelly işlemlerinizde şüpheli bir etkinlik tespit ederse, ek KYC / AML doğrulamasını tamamlamanız istenebilir (Changelly, KYC / AML gereksinimleri için kullandığı belirli kriterleri açıklamaz).

KYC / AML doğrulamasını tamamlamanız gerekiyorsa, bir işlem talebinde bulunduktan sonra Changelly size bir e-posta gönderecektir. KYC / AML doğrulaması gerekiyorsa, aşağıdakileri sağlamanız gerekecektir:

Fotoğraflı resmi kimliğinizin (pasaport veya ehliyet) yüksek kaliteli bir fotoğrafı

Fonların menşeinin kanıtı

Diğer uygulanabilir belgeler (kullanıcılar arasında değişebilir)

4. Çekilme

Changelly, gözetim dışı bir takas. Changelly’ye para gönderiyor ve karşılığında para alıyorsunuz. Para borsadan kendi cüzdanınıza gönderilir.

Bununla birlikte, Changelly’nin doğrudan satın alma seçeneğini kullanarak bir kredi kartı veya banka kartı kullanarak bitcoin satın aldıysanız, bu parayı istediğiniz zaman çekebilirsiniz..

5. Ayarlar ve Diğer Hesap Bilgileri

Changelly, işlem geçmişinizi görüntülemenizi sağlar. Sağ üst köşeden Hesap’ı tıklayın. > Tarih.

değişken tarih

Ayrıca, Changelly’nin ayarlarını özelleştirebilir ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayabilirsiniz. Sağ üst köşeden Hesap’ı tıklayın. > Ayarlar.

Değişiklik, iOS veya Android için Google Authenticator uygulaması aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlar. Her giriş yaptığınızda veya bir takas yaptığınızda, Changelly sizden işlemi Google Authenticator aracılığıyla onaylamanızı isteyecektir. Herhangi bir 2FA’da olduğu gibi, Google Authenticator aracılığıyla Changelly’de 2FA kurmanızı önemle tavsiye ederiz..

Son söz

değişken kripto borsası hakkında kullanıcı inceleme kılavuzu

Changelly reklamı yapıldığı gibi çalışır: ticaret hizmeti, kullanıcıların yüzlerce farklı kripto para biriminden birini birbirleriyle hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde değiştirmelerine olanak tanır. Changelly.com, Android ve iOS için Changelly mobil uygulaması veya Changelly’yi destekleyen herhangi bir kripto cüzdanı üzerinden ticaret yapabilirsiniz..

% 0,5’lik bir ücretle Changelly, Shapeshift’ten daha ucuzdur ve kolaylık faktörü göz önüne alındığında borsalarla oldukça rekabetçidir. Ek olarak, Changelly, banka kartları veya kredi kartları (daha yüksek ücretlerle) kullanarak kripto satın almanıza veya kripto para birimi için fiat para birimi ticareti yapmanıza veya tam tersi (yine daha yüksek ücretlerle) yapmanıza olanak tanır.

Tüm bu nedenlerden ve daha fazlasından dolayı, Changelly bugün mevcut en popüler kripto değişim hizmetlerinden biri olmaya devam ediyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map