CEX.io Exchange: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

CEX.io Exchange incelemesi

Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve CEX.io Exchange’e Kaydolun

CEX.io, 2013 yılında kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Uzun süredir devam eden kripto borsası hakkında bilmeniz gereken her şeyi bugün inceleme ve kullanıcı kılavuzumuzda bulabilirsiniz..

Özellikleri

  • Londra merkezli kripto para borsası 2013’ten beri sorunsuz çalışıyor
  • Dünya çapındaki ülkelerin% 99’unda (ve 31 ABD eyaletinde) tüccarlar tarafından kullanılabilir
  • Birden fazla kripto ve itibari para birimi çifti mevcuttur

Para Yatırma Yöntemleri

  • Banka havalesi (SEPA, ACH, SWIFT, Daha Hızlı Ödemeler)
  • Kredi kartları (Visa ve MasterCard)
  • Kripto (BTC, ETH, BCH, BTG, DASH, LTC, XRP, XLM…)

Artıları

  • Yüksek düzeyde düzenlenmiş ticaret ortamı
  • Hızlı satın alma ve hızlı satış özellikleri
  • Rekabetçi ticaret ücretleri

Eksileri

  • Diğer birçok borsadan daha yoğun KYC / AML süreci

Giriş

CEX.io, 2013’te kurulan Londra merkezli bir kripto para borsasıdır..

2013 yılında, CEX.io dünyanın ilk bulut madenciliği sağlayıcısıydı. Bugün, CEX.io, web sitesi ve mobil uygulaması aracılığıyla platformlar arası kripto ticareti sunuyor. CEX.io ayrıca yatırımcıların WebSocket ve REST API aracılığıyla borsaya bağlanmasına izin vererek herkesin yüksek likiditeli CEX.io sipariş defterine erişmesine izin verir..

CEX.io Exchange nedir

CEX.io hem perakende hem de kurumsal tüccarlar tarafından kullanılmaktadır. Platform, her ölçekteki tüccarlara hitap eden çok seviyeli bir hesap sistemine sahiptir. CEX.io tarafından sunulan diğer temel özellikler arasında dünya çapında kapsam, çoklu ödeme seçenekleri ve 7/24 destek bulunur.

CEX.io, Visa, MasterCard, banka havalesi (SWIFT, SEPA, ACH, Daha Hızlı Ödemeler) ve kripto dahil olmak üzere şaşırtıcı bir dizi ödeme seçeneği sunar. Yatırımcılar ayrıca fazladan bir hesap oluşturmaya gerek kalmadan 10 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilirler..

CEX.io bir zamanlar GHash.io havuzu aracılığıyla bulut madenciliği sağladı. CEX.io, söz konusu madencilik havuzundaki varlıkları Ekim 2013’te satın aldı. Bir ay içinde GHash.io, dünyanın bir numaralı madencilik havuzu haline geldi. Bununla birlikte, Ocak 2015’e kadar, CEX.io bulut madenciliği hizmetlerini askıya aldı.

CEX.io’nun merkezi Londra’dadır, ancak borsanın Jersey City, New Jersey, ABD’de de bir yazışma adresi vardır. CEX.io resmi olarak Birleşik Krallık’ta kayıtlıdır ve FinCEN aracılığıyla Para Hizmetleri İşletmeleri statüsüne sahiptir..

CEX.io, Kyiv National University’den Sibernetik alanında yüksek lisans yapan Oleksandr Lutskevych tarafından kuruldu. CEX.io’yu kurmadan önce Lutskevych, BT ve oyun endüstrisinde geliştirici ve danışman olarak çalıştı. Lutskevych hala CEX.io’nun CEO’su..

Aralık 2019 itibarıyla, CEX.io, günde yaklaşık 2 milyon dolarlık işlem hacmi ile işlem hacmine göre ilk 100 borsanın hemen dışında yer alıyor (CoinMarketCap’e göre şu anda listede 136. sırada).

Ana Özellikler

CEX.io’nun temel özellikleri şunları içerir:

Kayıtlı ve Düzenlenmiş: CEX.io resmi olarak Birleşik Krallık’ta kayıtlıdır. Değişim ayrıca Amerika’nın FinCEN’i aracılığıyla Para Hizmetleri İşletmesi (MSB) statüsüne sahiptir. CEX.io, faaliyet gösterdiği her ülkenin veya yargı alanının yasal gerekliliklerine uyar ve CEX.io, kullanıcıları desteklenmeyen yargı alanlarından engeller. Genel olarak, bu güvenilir ve iyi düzenlenmiş bir borsadır.


24/7 Müşteri Desteği: CEX.io, “destek ekibinin her bir üyesinin olası sorunların üstesinden gelebilmek için dikkatle tasarlanmış yoğun eğitimden geçtiğini” iddia ederek 7/24 müşteri desteğiyle gurur duyuyor.

50+ Çift: CEX.io şu anda 50’den fazla kripto para birimi ve fiat döviz çiftini desteklemektedir. CEX.io’daki en popüler çiftler arasında BTC / USD, BTC / EUR, XRP / USD, ETH / USD ve BTC / GBP bulunur..

Çoklu Desteklenen Fiat Para Birimleri: Diğer iyi düzenlenmiş borsalar gibi, CEX.io, fiat para birimlerini kripto para birimleri için takas etmenize izin verir. CEX.io şu anda USD, EUR ve GBP cinsinden çiftlere sahiptir..

KYC ve AML Gerekli: Diğer düzenlenmiş borsalar gibi, CEX.io, kullanıcıların platformda işlem yapmadan önce Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) doğrulamasını tamamlamasını gerektirir. Bu, kimliğinizi doğrulamanız ve adres kanıtı belgelerini yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

CEX.io kripto değişim avantajları

Aracılık Hizmetleri: CEX.io bir borsa ve komisyonculuk olarak faaliyet göstermektedir. Yeni kullanıcılar, yüksek bir ücret ödeyecek olsalar da, mümkün olduğunca kolay bir şekilde ilk kez kripto para satın almak için CEX.io komisyonculuğunu kullanabilir. CEX.io aracılık işlemleri, doldur veya öldür (FOK) emirlerine dayanır.

Ucuz Ticaret Ücretleri: CEX.io’daki standart alım satımlardan% 0,25’lik bir ücret alınır.

Marj ticareti: 2019’da bir kez doğrudan ticaret platformundan marj ticareti teklif etti. Ancak 2019’da CEX.io, CEX.io Broker adlı özel bir marj ticareti hizmeti açtı. Bu hizmeti 10 kata kadar kaldıraca erişmek için kullanabilirsiniz. CEX.io ayrıca negatif hesap bakiyesi korumasına sahip olduğunu iddia ediyor.

Kredi Kartı Desteği: CEX.io, Visa ve MasterCard dahil olmak üzere kredi kartı veya banka kartı ile para yatırmayı destekler.

Banka Mevduat Desteği: CEX.io ayrıca banka havalelerinde veya yerel banka havalelerinde para yatırmayı da destekler. SEPA, ACH, SWIFT ve Daha Hızlı Ödemelerin tümü CEX.io tarafından desteklenmektedir.

Dört Hesap Doğrulama Katmanı: CEX.io, Kimlik, Adres, Gelişmiş ve Kurumsal dahil olmak üzere dört hesap doğrulama katmanına sahiptir. En düşük seviyede, Kimlik doğrulama katmanı kullanıcıları günde 1.000 ABD Dolarına kadar BTC ve ayda 3.000 ABD Doları BTC satın alabilir. Adres, Gelişmiş ve Kurumsal hesapların sınırı yoktur.

Ülkelerin% 99’unda Tüccarlar İçin Dünya Çapında Destek: CEX.io, Amerika’daki 31 eyalet dahil olmak üzere “dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin% 99’unda” mevcut olduğu gerçeğinin reklamını yapıyor. Bazı ülkeler (yaptırım uygulanan ülkeler gibi) kredi kartları ve banka havaleleri yoluyla para yatıramaz. Bununla birlikte, genellikle, CEX.io, kripto değişim alanında görülen en güçlü uluslararası desteğe sahiptir..

DDoS Koruması ve Güvenliği: CEX.io, tam veri şifreleme sunar ve PCI DSS standartlarıyla uyumludur.

Çapraz Platform Ticareti: CEX.io, bir web sitesi, mobil uygulama, WebSocket veya REST API aracılığıyla ticareti destekler.

Yüksek Likidite: CEX.io, hızlı sipariş yürütme, düşük spread ve en iyi döviz çiftleri için yüksek likiditeli bir emir defterine erişim vaat ediyor.

3 Milyon + Müşteri: CEX.io’nun 3 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanı var.

2013’ten Beri Kanıtlanmış Geçmiş Geçmiş CEX.io, 2013’ten beri sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kullanıcı fonları borsadan hiç çalınmadı.

CEX kripto değişim özellikleri

CEX.io Para Birimleri ve Çiftleri

CEX.io, yaklaşık 15 kripto para birimini ve üç fiat para birimini destekliyor.

BTC, XRP, ETH, XLM, TRX, DASH, BCH ve LTC dahil olmak üzere çoğu büyük kripto para birimi desteklenmektedir. CEX.io, MHC, BTG, BTT, ONG, ONT ve OMG dahil olmak üzere daha az bilinen kripto para birimlerini destekler..

Desteklenen üç fiat para birimi USD, EUR ve GBP’yi içerir. CEX.io ayrıca Gemini US Dollar (GUSD) stablecoin’i de destekliyor.

CEX.io Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

CEX.io, banka havaleleri (ACH, SWIFT, SEPA ve Daha Hızlı Ödemeler), kredi kartları (Visa ve MasterCard) ve kripto (borsanın desteklenen kripto para birimlerinden herhangi biri) dahil olmak üzere birden çok para yatırma ve çekme yöntemini destekler.

CEX.io Kayıt ve Giriş İşlemi

Düzenlenmiş çoğu borsa gibi, CEX.io tüm kullanıcıların platformda işlem yapmadan önce kimliklerini, adreslerini ve diğer bilgilerini doğrulamasını gerektirir. CEX.io’da dört hesap katmanı vardır:

Kimlik: Kimliğinizi doğrulayın, ardından yalnızca Visa veya MasterCard kullanarak bitcoin satın alın ve satın. 1000 $ maksimum günlük limit, 3000 $ maksimum aylık limit.

Adres: Günlük veya aylık limitleri kaldırmak için adresinizi doğrulayın. Ayrıca hesabınıza banka havalesi veya kredi kartıyla para yatırmanıza olanak tanır.

Geliştirilmiş: Daha yüksek para yatırma ve çekme limitleri dahil olmak üzere hesabınız için öncelikli destek ve genişletilmiş limitler almak için eksiksiz manuel KYC / AML doğrulaması.

Kurumsal: Çoğu para limitini hesabınızdan tamamen kaldırmak için CEX.io’da bir kurumsal hesap oluşturun.

Adres, Gelişmiş ve Kurumsal hesaplarda maksimum para yatırma limiti olmamasına rağmen, Adres katmanında yine de para yatırma limitleriyle karşılaşacaksınız (günlük 200.000 $, ayda 500.000 $). Gelişmiş ve Kurumsal hesapların günlük ve aylık kredi kartı finansman limitleri vardır, ancak banka havalelerinde limit yoktur.

CEX.io Ticaret

CEX.io, standart bir kripto para birimi değişimine benzer bir ticaret arayüzüne sahiptir. Kullanıcı arayüzü, geçmişte diğer kripto borsalarında işlem yapmış olan herkese tanıdık gelecektir..

Kripto ticaretinde tamamen yeniyseniz, CEX.io,% 7’ye varan ücretler ödemenize rağmen, kredi kartlarını kullanarak anında kripto satın almanıza izin veren hızlı bir satın alma özelliğine sahiptir. Bu, benzer şekilde yüksek ücretlerle Coinbase ve diğer şirketler tarafından sunulan kredi kartı kripto satın alma hizmetine benzer..

CEX.io Ücretleri

CEX.io’daki çoğu yatırımcı, her 30 günlük dönemde 5 BTC’den daha az işlem yaptığınızı varsayarak,% 0,25’lik bir alıcı ücreti ve% 0,16’lik bir üretici ücreti ödeyecektir. İşlem hacminiz arttıkça ücretler düşer. Ayda 6.000 BTC’den fazla alım satım yapıyorsanız,% 0,10 alıcı ücreti ve% 0,00 üretici ücreti ödersiniz..

CEX.io Ücretleri

Bu arada, CEX.io, farklı para çekme ücretleri için farklı tutarlar almaktadır. Örneğin, çoğu Visa ve MasterCard mevduatı için% 2,99 ödersiniz, ancak banka mevduatları ücretsizdir. Para çekerken, kredi kartlarını kullanırken% 3’e varan bir hizmet ücreti ödersiniz, banka ile para çekme işlemleri ise% 0,3’lük bir ücrete tabidir. ACH, SEPA ve Daha Hızlı Ödemeler aracılığıyla tüm para yatırma ve çekme işlemleri tamamen ücretsizdir.

CEX.io değişim ücretleri

CEX.io Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

CEX.io, şaşırtıcı derecede temiz bir güvenlik geçmişine sahiptir. Değişim, 2013 yılında tamamen başlatıldı ve kullanıcıların parasını asla kaybetmediğini iddia ediyor. CEX.io ayrıca herhangi bir büyük kesinti yaşamamıştır. Genel olarak, CEX.io’nun önde gelen bir madencilik havuzu olarak ilk günlerinden günümüze bir borsa olarak güvenliğe önemli ölçüde yatırım yaptığı açıktır..

CEX.io Kullanım Kolaylığı

CEX.io’nun yeni başlayanlar, orta düzeyler ve ileri düzey kripto tüccarları için kullanımı kolaydır. Geleneksel işlemler için basit bir değişim arayüzüdür. Ayrıca ilk kez bitcoin ve diğer kripto para birimlerini hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz – örneğin, kredi kartlarını kullanarak.

CEX.io Güven ve Gizlilik

CEX.io güvenilir, iyi düzenlenmiş ve saygın bir şirkettir. Kurum, faaliyet gösterdiği her yargı alanında geçerli yasalara uyar. Dünya çapındaki ülkelerin% 99’unda ve 31 ABD eyaletinde mevcuttur. Ek olarak, CEX.io, Amerika’nın FinCEN finansal düzenleyicisi aracılığıyla Para Hizmetleri İşletmesi (MSB) statüsüne sahiptir ve CEX.io, Birleşik Krallık’ta resmi, tescilli bir şirkettir..

CEX.io Müşteri Hizmetleri

CEX.io, e-posta ve destek bileti yoluyla 7/24 müşteri hizmeti sunar.

CEX.io Müşteri Hizmetleri

CEX.io Londra ofisi için bir telefon numarası da çevrimiçi olarak mevcuttur.

CEX.io nasıl çalışır

CEX.io Kullanıcı Kılavuzu: CEX.io Nasıl Kurulur ve Kullanılır

CEX.io’nun basit bir kurulum ve oturum açma süreci vardır. CEX.io’yu ilk kez nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Kaydolun

CEX.io Nasıl Kurulur ve Kullanılır

CEX.io’yu ziyaret edin ve ön sayfadaki “Kaydol” u tıklayın.

CEX.io'ya kaydolun

E-posta adresinizi ve parolanızı giriniz. CEX.io, adresinizi onaylamak için gelen kutunuza bir doğrulama kodu gönderecek.

CEX.io değişim kurulumu

CEX.io ticaret platformu

CEX.io e-postası

Ardından, CEX.io’nun bir telefon numarasını onaylamanız gerekecek.

CEX.io güvenliği

2. Doğrulama

Düzenlenmiş bir kripto borsası olarak CEX.io, tüm kullanıcıların platformla herhangi bir şekilde etkileşime girmeden önce bir miktar KYC / AML doğrulamasını tamamlamasını gerektirir..

CEX.io doğrulaması

Çoğu kullanıcı, Kademe 1 Kimlik doğrulamasını ve Kademe 2 Adres doğrulamasını tamamlamak isteyecektir. 1. Seviye bir hesapla, hesabınıza yalnızca kredi kartlarını kullanarak para yatırabilirsiniz ve belirli günlük ve aylık limitleriniz vardır. 2. Seviye bir hesapla, banka havalesi ve diğer yöntemlerle, işlem limiti olmadan ve yaklaşık 500.000 $ ‘lık aylık para yatırma limiti olmadan para yatırabilirsiniz..

Kademe 1 Kimlik Doğrulaması:

İkamet ettiğiniz ülkeyi girin. Açılır listeden ülkenizi seçin ve eyaletinizi, ilinizi veya yetki alanınızı seçin.

Bu noktada tüm ABD’de ikamet edenler Sosyal Güvenlik Numaralarını (SSN) girmelidir..

ABD’de ikamet etmiyorsanız ve bir Vergi Kimlik Numaranız (TIN) varsa, bunu belirtmeniz gerekir. Vergi Kimlik Numaranız yoksa kutunun işaretini kaldırın ve İleri’ye basın.

Ardından, kimlik kanıtı belgenizi yükleyin. CEX.io pasaportları, kimlik kartlarını veya ehliyetlerini kabul eder. O belgenin bir fotoğrafını yükleyin. Sürücü ehliyetleri ve kimlik kartları için, belgenin her iki tarafının (ön ve arka) bir fotoğrafını göndermeniz gerekecektir..

CEX.io nasıl kullanılır

Fotoğrafları mobil cihazınızla çekebilir, ekrandaki QR kodunu akıllı telefonunuzla tarayıp ardından fotoğrafları çekebilirsiniz. Alternatif olarak, fotoğraf dosyalarını bilgisayarınızdan da yükleyebilirsiniz (PDF, PNG, JPG ve GIF formatları desteklenir).

Son olarak, belgenizle birlikte geçerli tarih ve imza ile “Ben bir CEX.IO müşterisiyim” yazan bir el yazısı notla birlikte bir özçekim yapmanız gerekecektir. Özçekimi mobil cihazınızla çekebilir veya bilgisayarınızdan bir dosya yükleyebilirsiniz..

CEX.io kripto değişim ipuçları

Cinsiyetinizi, adınızı, göbek adınızı, soyadınızı, uyruğunuzu ve doğum yerinizi girin.

Ardından, seri numarası, veriliş tarihi, düzenleyen ülke ve son kullanma tarihi dahil olmak üzere kimlik belgenizdeki bilgileri girin..

Kademe 2 Adres Doğrulaması

Hesap limitlerini yükseltmek ve banka havalelerinde para yatırmaya izin vermek için CEX.io’nun 2. Katman Adres doğrulamasını tamamlamanız gerekir. Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra, adresinizi kanıtlayan belgeleri yüklemeniz gerekecek.

İlk önce, mevcut adresinizi doğrulayan bir belgenin fotoğrafını çekin. CEX.io, elektrik ve elektrik faturalarını, banka hesap özetlerini, vergi beyannamesi belgelerini ve adresiniz ile adınız ve soyadınızla birlikte diğer tüm belgeleri kabul eder. Belgenin son üç ay içinde verildiğinden emin olun. Telefonunuzdaki bir QR kodunu tarayarak belgenin fotoğrafını çekebilirsiniz. Veya bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.

CEX.io doğrulaması

Ardından, sokak adresi, apartman ve süit, şehir, posta kodu, eyalet / il ve ülke dahil olmak üzere ikamet adresinizi belirtin. ABD’de ikamet edenlerin de ilçelerini girmeleri gerekiyor.

Son olarak, doğrulama onayı şansınızı artırmak için sosyal ağ profillerinizi girebilirsiniz. CEX.io, Facebook, LinkedIn veya Twitter gibi sosyal medya profillerinizden en az birine bağlantı bırakmanızı önerir..

Tüm bu bilgileri gönderin, ardından doğrulama durumunuzu takip edin:

CEX.io kimlik doğrulaması

Katman 3 ve 4 Gelişmiş ve Kurumsal Doğrulama

Hesabınızdaki tüm limitleri kaldırmak veya kurumsal bir hesap oluşturmak için Gelişmiş (Seviye 3) veya Kurumsal (Seviye 4) doğrulamayı tamamlamanız gerekir..

Bu doğrulama seviyesi manuel onay gerektirir ve süreci tamamlamak için özel bir CEX.io yöneticisine başvurmanız gerekir..

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

CEX.io, hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurmanızı şiddetle tavsiye eder. Aslında, 2FA kurmazsanız birden çok uyarı kutusunu işaretlemeniz gerekecektir..

CEX döviz güvenliği

2FA korumasıyla, hesabınıza giriş yapmadan, işlem yapmadan veya para çekmeden önce bir SMS kodunu veya mobil uygulama kodunu onaylamanız gerekecektir..

4. Ödeme Yöntemi

Artık CEX.io’ya para yatırmaya hazırsınız. CEX, kredi kartı (Visa veya MasterCard), banka havalesi (ACH, SWIFT, SEPA veya Daha Hızlı Ödemeler) veya kripto (desteklenen tüm kripto para birimleri) yoluyla para yatırma işlemlerini kabul eder..

CEX.io cryptocurrency değişim güvenliği

Banka havalesi ile para yatırma işlemi başlatmak için, yatırmak istediğiniz para biriminin yanındaki Finans sayfasındaki “Para Yatırma” düğmesini tıklayın. CEX.io’daki herhangi bir sayfanın sağ üst köşesindeki “Para Yatır” ı da tıklayabilirsiniz..

5. Kripto Para Birimi Ticareti

Para CEX.io hesabınıza girdikten sonra, kripto para birimi ticareti yapmaya veya satın almaya hazırsınız.

CEX Ticaret Kripto Para Birimi

“Şimdi Satın Al” düğmesine tıklayarak anında kripto satın alabilirsiniz. Kripto para biriminizi ve ödeme yönteminizi seçin, ardından Visa veya MasterCard banka veya kredi kartı bilgilerinizi girin.

cex.io'da kripto satın alın

Veya geleneksel bir ticaret yapmak için CEX.io “ticaret” sayfasına gidin. Grafiğin sol tarafında, mevcut para birimlerinin listesini göreceksiniz. Yatırdığınız itibari para birimiyle eşleşen bir çift seçin. Örneğin, hesabınızda USD varsa ve bitcoin satın almak istiyorsanız, BTC / USD çiftine gidersiniz.

CEX.io kripto satın alma seçenekleri

CEX.io, bir piyasa veya limit emri vermenize izin verir. Piyasa emirleri, mevcut en iyi piyasa oranından verilirken, limit emirleri belirli bir alış veya satış limitinde verilir..

CEX.io Kripto Borsası BTC Satın Al

6. Çekilme

CEX.io’dan istediğiniz zaman para çekmek için, ekranın sağ üst köşesindeki “Para Çek” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Para çekme işlemleri kredi kartı, banka havalesi ve kripto yoluyla yapılabilir.

Son söz

CEX.io, ticaret için uygun olan az sayıda fiat para birimi ve kripto para birimi ile uzun süredir devam eden bir kripto para borsasıdır. Dünya çapındaki ülkelerin% 99’unda (ve 31 ABD eyaletinde) kullanılabilen, yüksek düzeyde düzenlenmiş bir değişimdir.

CEX.io hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bugün ticarete başlamak için şu adresi ziyaret edin: https://cex.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map