Blockchain.com tarafından PIT Borsası: Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

The-Pit-blockchain incelemesi

The PIT adlı yeni Blockchain.com kripto para borsası alım satım platformunun eksiksiz kullanım kılavuzu.

Pit Blockchain.com Exchange Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve Katılır

PIT, NYSE, TD Ameritrade ve Google’dan üyeler içeren bir ekip tarafından gizlilik geliştirmede geçen bir yılın ardından 2019 yazında Blockchain tarafından başlatılan yeni bir “kurumsal düzeyde kripto ticaret platformudur”.

Özellikleri

 • Tescilli eşleştirme motoru ve ticaret platformu
 • Temmuz 2019 beta lansmanı için 2018 boyunca gizlice geliştirildi
 • “Askeri düzeyde şifreleme”

Para Yatırma Yöntemleri

 • Banka havalesi (EUR, USD ve GBP)
 • Kripto para yatırma işlemleri (BTC, ETH, BCH, LTC, USDT ve PAX)
 • SEPA (EUR)

Artıları

 • Masaüstü, iOS veya Android için mevcut
 • Sektördeki en hızlı ticaret
 • Blockchain Cüzdanına doğrudan bağlantı

Eksileri

 • Lansmanda sınırlı sayıda alım satım çifti
 • Ayda 1 milyar dolardan fazla işlem yaparken yine de üretici ücretleri (% 0,02) ve alıcı ücretleri (% 0,05) alınıyor

Giriş

Blockchain, Temmuz 2019’da The PIT adlı bir kripto para borsasını duyurdu. Borsa en başından beri yıldızlarla doluydu: Borsa açılışını duyuran tanıtım videosunda William Shatner yer alıyordu. Değişim ayrıca NYSE, TD Ameritrade, Goldman Sachs, UBS, Google, Interactive Brokers ve Revolut’tan uzmanlarla ortaklaşa geliştirildi. Bu üst düzey ortaklar tarafından desteklenen Blockchain, PIT’in bugün dünyanın en hızlı kripto borsası olduğunu iddia ediyor.     the-pit-blockchain-exchange

Blockchain, kripto ticaretini hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar için tasarladı. Kurumsal düzeyde bir kripto ticaret platformudur, bu da kurumsal yatırımcılar için yeterince iyi olduğu anlamına gelir, ancak aynı zamanda sıradan perakende yatırımcılar için de uygundur..

Hepsi kulağa hoş geliyor – ancak PIT, Blockchain’in yüksek iddialarını karşılıyor mu??

Pekala, PIT gerçekten dünyanın en hızlı kripto para birimi değişimi gibi görünüyor çünkü Blockchain, kullanıcıların 40 mikrosaniye takas yapabileceğini iddia ediyor, bu da herhangi bir kripto varlık tüccarının her saniye milyonlarca sipariş verebileceği anlamına geliyor. Platform, New York Borsası’nın eski Baş Mimarı tarafından tasarlandı. Ayrıca, önde gelen düşük gecikmeli ticaret veri merkezi olan Equinix LD4’te barındırılır. PIT, eşleşen motoruna “Mercury” adını verir. Eşleşen başka hiçbir motor, takasları The PIT’s Mercury’den daha hızlı işleyemez..

The PIT’in bir başka şık özelliği, popüler Blockchain Cüzdan ile entegrasyonudur. Bir Blockchain Cüzdanını The PIT’e bağlayarak, tüccarlar kripto para birimlerini borsadan kendi güvenli depolama alanlarına hızlı bir şekilde taşıyabilirler..

blockchain-the-pit-exchange

PIT, likiditesi konusunda da büyük bir anlaşma yapıyor. Güçlü likidite sağlamak için Blockchain, tüccarların herhangi bir ticaret çifti arasında herhangi bir zamanda ticaret yapmasına izin vermek için “küresel piyasa yapıcıları” ile ortaklık kurdu. Bugün borsada, kripto-kripto ve kripto-kripto çiftleri dahil olmak üzere 26 işlem çifti bulunmaktadır..

PIT, kaputun altında yatan çok fazla güce sahiptir, ancak UI, herkesin kullanması için aerodinamik ve kolay kalır. İleri düzey tüccarlar, gösterge tablosunu benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilirken, yeni başlayan tüccarlar, ihtiyaçlarına uygun erişilebilir ve kullanımı kolay bir platform bulacaktır..

Ana Özellikler

The PIT’in temel özellikleri şunları içerir:


En Hızlı Eşleştirme Motoru: PIT, sektörün en hızlı eşleşen motoruna sahip olduğunu iddia ediyor ve bu iddiadan şüphe etmek için çok az neden görüyoruz. Tüccarlar, her işlem 40 mikrosaniyede tamamlanan her saniye milyonlarca sipariş verebilir..

26 İşlem Çifti: Başlangıçta, PIT 26 işlem çiftini desteklemektedir. PIT iyimser bir şekilde bu işlem çiftlerinin “Goldilocks bölgesi” adını veriyor. Çok az değil ve çok da değil: bu sadece doğru sayı.

İyi Küresel Bankacılık Ağı Desteği: PIT, küresel bankacılık ağına doğrudan bağlantılar sayesinde bir dizi kolay para yatırma seçeneği sunar. Banka havalesi yoluyla kolayca USD, EUR ve GBP yatırabilirsiniz. Kripto para yatırma işlemleri BTC, ETH, USDT ve PAX olarak da mevcuttur..

Düşük Gecikmeli Veri Merkezinden çalıştırılır: PIT’in eşleştirme motoru zaten hızlı, ancak daha da hızlı hale getirmek için, dünyanın “en hızlı ve en güvenilir” veri merkezlerinden biri olarak tanımlanan efsanevi Quinix LD4 veri merkezinden çalıştırılıyor..

Askeri Düzeyde Güvenlik: PIT, maksimum koruma arayan kurumlar için uygun askeri düzeyde güvenlik sunduğunu iddia ediyor.

Blockchain Cüzdan Entegrasyonu: PIT, yeni Blockchain Connect API’yi kullanarak Blockchain tarafından yapılan popüler kripto cüzdan yazılımı olan Blockchain Wallet ile sorunsuz bir şekilde entegre olur. PIT’de hesabınızda tutulan herhangi bir para, özel anahtarlarınızın tam korumasına geri dönmeniz için anında Blockchain Cüzdanınıza aktarılabilir..

Yeni Başlayanlar ve İleri Düzey Yatırımcılar için Uygun: PIT kurumsal düzeyde bir platformdur, ancak yine de perakende yatırımcılara hitap etmeye çalışmaktadır. Kontrol panelinizi özelleştirebilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Endüstri Liderleriyle Gizli Olarak Geliştirildi: PIT, büyük borsaların daha ilginç köken hikayelerinden birine sahip. Değişim, 2018 yılı boyunca gizli bir ekip tarafından gizlice geliştirildi. Ekipte NYSE, TD Ameritrade, Google ve diğer önde gelen kuruluşlardan uzmanlar yer aldı..

Hala Beta’da: Temmuz 2019’da piyasaya sürüldükten sonra, PIT resmi olarak hala beta aşamasındadır (Ekim 2019 itibarıyla).

Rekabetçi Ücretler: PIT’in alım satım ücretleri, diğer düzenlenmiş sağlayıcılara kıyasla makuldür. Ayda 100.000 $ ‘dan az alım satım yaparsanız alıcı ücretlerinde% 0.24 ve üretici ücretlerinde% 0.14 ödersiniz. Oradan oranlar düşmeye devam ediyor. Bu sayılar garip bir şekilde spesifik geliyorsa, bunun bir nedeni var: PIT’nin oranları Coinbase Pro’dan% 0,01 daha düşük..

Entegre TradingView Grafikleri: TradingView ile entegrasyon sayesinde PIT, grafiklerinizi yüzlerce teknik çalışma ve çizim ile özelleştirmenize olanak tanır. Kripto pazarlarına kendi özelleştirilmiş lensinizi oluşturmak için şamdanlardan fibonaccis’e kadar seçim yapın.

200’den Fazla Ülkede Mevcuttur: Diğer yüksek düzeyde düzenlenmiş borsaların aksine, PIT neredeyse tüm dünyada mevcuttur. 200’den fazla ülkeden PIT’e kaydolabilirsiniz.

PIT Para Birimleri ve Çiftleri

PIT, lansmanda 26 işlem çifti sunar. Buna alım satım çiftlerinin “Goldilocks bölgesi” diyorlar çünkü sadece doğru sayıda çift var. USD çiftleri (BTC / USD, ETH / USD, BCH / USD, LTC / USD, PAX / USD, USDT / USD ve XLM / USD), EUR çiftleri (BTC / EUR, ETH / EUR, BCH / EUR, LTC / EUR, USDT / EUR, PAX / EUR ve XLM / EUR), GBP çiftleri (BTC / GBP), BTC çiftleri (ETH / BTC, LTC / BTC, BCH / BTC ve XLM / BTC), ETH çiftleri ( BCH / ETH ve LTC / ETH), USDT çiftleri (BTC / USDT, ETH / USDT, BCH / USDT ve LTC / USDT) ve PAX çiftleri (BTC / PAX, ETH / PAX, BCH / PAX, LTC / PAX, ve XLM / PAX).

PIT Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

PIT, USD, GBP ve EUR cinsinden banka havalesi yoluyla fiat para yatırma işlemlerini destekler. Ayrıca, BTC, ETH, USDT ve PAX dahil olmak üzere desteklenen kripto para birimlerinden herhangi birini platformda yatırabilirsiniz..

PIT Kaydı ve Giriş Süreci

PIT, dünya çapında 200’den fazla ülkeden kullanıcıları kabul etmektedir. Yaptırım uygulanan bir ülkede (Kuzey Kore gibi) olmadığınız sürece, The PIT’e kaydolurken sorun yaşamazsınız. Kayıt işlemi basittir ve diğer tüm kripto borsalarına benzer. Kaydı 3 dakikada tamamlayabilir, ardından anında para yatırabilirsiniz.

PIT Ticareti

PIT, diğer büyük borsalara kıyasla benzersiz bir ticaret arayüzü sunar. Diğer borsaların küçük metinleri ve sayı ağırlıklı grafikleri yerine, PIT kendi benzersiz tasarımına sahiptir. Piyasa hareketlerini göstermek için renkleri etkin bir şekilde kullanır. Ana ticaret ekranı, bitcoin’in fiyat hareketlerinin grafiğini gösterirken, ayrıca sipariş defterini, alım / satım penceresini ve en altta bitcoin ile ilgili son haber makalelerinin bir listesini görebilirsiniz. İyi tasarlanmış bir arayüzdür ve diğer borsalardan farklı olması için sıfırdan inşa edilmiş özel bir platform olduğunu söyleyebilirsiniz..

PIT Ücretleri

PIT, Gemini, Binance, Coinbase ve Kraken gibi diğer düzenlenmiş borsalara benzer rekabetçi bir ücret yapısına sahiptir (PIT, ücretlerini büyük rakiplerinden% 0,01 ila 0,02 daha düşük bir şekilde akıllıca fiyatlandırmış olsa da).

 • Maker Ücreti: % 0,14 (Ayda 0 – 99.999,99 ABD Doları) -% 0,02 (Aylık 1 Milyar ABD Dolarından Fazla)
 • Taker Ücreti: % 0,24 (Ayda 0 – 99.999,99 ABD Doları) -% 0,05 (Aylık 1 Milyar ABD Dolarından Fazla)
 • SEPA Depozito Ücreti: 0 $
 • SEPA Para Çekme Ücreti: 0 $ (Minimum 50 EUR)
 • USD Havale: Bedava
 • USD Havale Çekme: 10 $ (Yerel) veya 30 $ (Yabancı)

Ayrıca, yabancı banka havalesi için minimum 5.000 ABD doları para çekme miktarı vardır (yerel banka havalesi için minimum tutar yoktur). Hedef banka Amerika Birleşik Devletleri dışında herhangi bir yerdeyse, banka havalesi yabancı kabul edilir..

PIT Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

PIT, Temmuz 2019’da piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar, “askeri düzeyde güvenlik” kripto değişimi için sorunsuz bir yelken oldu. PIT, kamuya açıklanmış önemli bir güvenlik ihlali veya veri sızıntısı yaşamamış veya borsa önemli bir süre boyunca düşmemiştir..

PIT Kullanım Kolaylığı

PIT’in kullanımı şaşırtıcı derecede kolaydır. Geleneksel kripto borsalarının alım satım pencereleri sizi korkutuyorsa, PIT’in başlangıç ​​dostu görünümü doğru seçim olabilir. Metin kalın ve büyüktür ve kullanıcı arayüzü sizi renkler, sayılar veya düğmelerle boğmaz. Basittir, ancak daha gelişmiş olacak şekilde özelleştirilebilir.

PIT Güveni ve Gizlilik

Normalde, yepyeni bir kripto borsasına güvenmek zordur. Bununla birlikte PIT, diğer büyük kuruluşların yanı sıra TD Ameritrade, Google ve NYSE’den uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Borsanın geliştiricisi Blockchain, aynı zamanda, bugüne kadar yaklaşık 40 milyon Blockchain Cüzdan oluşturmaktan sorumlu, kripto topluluğunun uzun süredir üyesidir. PIT’nin merkezi Lüksemburg’dadır.

PIT Müşteri Hizmetleri

PIT, çevrimiçi form aracılığıyla iletişime geçebileceğiniz bir destek merkezine sahiptir. Bir istek gönderin ve 1-2 iş günü içinde yanıt alın. Genel olarak, PIT’in müşteri hizmetleri çevrimiçi olarak iyi incelenir.

PIT Kullanıcı Kılavuzu: PIT Nasıl Kurulur ve Kullanılır

PIT’e kaydolmak ve değişimi ilk kez kullanmak oldukça basittir. İlk ticaretinizi yapmak için şu adımları izleyin.

1. Kaydolun

Ön sayfayı ziyaret edin ve ekranın sağ üst köşesindeki “Giriş” veya “Kaydol” u tıklayın.

Adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi forma girin.kayıt-blok zinciri-com-the-pit

2. Doğrulama

PIT size bir doğrulama e-postası gönderecektir. E-posta adresinizi onaylamak için mesajdaki bağlantıya tıklayın. Hesabınız açılacak.

thepit-blockchain-kimlik doğrulamasıthe-pit-blockchain-cüzdan

the-pit-blockchain-e-postası

blockchain-the-pit-hesabı

the-pit-exchange-securityçukur doğrulaması

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

PIT, sizi Google Authenticator uygulamasını kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurmaya zorlar. Para yatırmadan önce PIT’de 2FA zorunludur.

blockchain-the-pit-exchange-2fa

Uygulamayı bir mobil cihazda yapılandırdıktan sonra, her 30 saniyede bir değişen bir şifre oluşturabilirsiniz. Hesabınızda her oturum açtığınızda veya para çekmeye çalıştığınızda bu kodu girmeniz gerekir..

Ardından, KYC / AML doğrulamasını tamamlamanız gerekecek. The PIT’de işlem yapabilmek için tüm kullanıcıların en az Silver Tier KYC olması gerekir. Yasal bir ad, doğrulanmış e-posta, doğum tarihi ve adres sağlamanız gerekiyor.

Gold Tier KYC doğrulamasına yükseltmek için, kendi fotoğrafınızla birlikte devlet tarafından verilmiş fotoğraflı bir kimliğin fotoğrafını sağlamanız gerekecektir. Gold Tier KYC doğrulaması, daha yüksek işlem miktarları ve daha fazla özellik sağlar.

4. Ödeme Yöntemi

Doğrulamayı tamamladıktan sonra, hesabınıza kripto para birimi (BTC, ETH, PAX veya USDT), banka havalesi (ABD veya yabancı bankadan USD) veya SEPA (EUR ile para yatırma için) ile para yatırabilirsiniz..

blockchain-pit-mevduatları

Para yatırmak için sağ üst köşedeki Şimdi yatır’ı tıklayın. 2FA doğrulamasını tamamlamadıysanız, bu noktada tamamlamanız gerekir..

5. Kripto Para Birimi Ticareti

The PIT’deki hesabınıza para yatırıldıktan ve en azından Silver Tier KYC doğrulamasını tamamladıktan sonra, kripto para birimi alım satımına başlayabilirsiniz. The PIT’de 26 çift mevcuttur. İşlemlere girmek kolaydır. BTC veya USD cinsinden satın almak veya satmak istediğiniz tutarı girin, ardından bir pazar veya limit emri türü arasından seçim yapın.

the-pit-trading-cryptocurrency

6. Çekilme

Banka havalesi (10 $ ücret), SEPA (ücretsiz) veya kripto (standart ağ ücreti ile ücretsiz) kullanarak herhangi bir noktada para çekebilirsiniz..

Son söz

PIT, şımarık bir tavırla yeni bir borsadır. Baştan sona tescilli bir platform olarak oluşturulmuştur, bu nedenle bugün internetteki diğer tüm borsalardan farklı görünmektedir. Aynı zamanda, bugün piyasadaki en hızlı borsadır ve tüccarların her saniye milyonlarca işlemi tamamlamasına olanak tanır..

Teknik olarak, PIT Temmuz ayında piyasaya sürüldükten sonra hala beta modunda (Ekim 2019 itibariyle). Ancak değişim iyi işliyor. The PIT’in likidite havuzuyla ortaklığı sayesinde, likidite 26 takas edilebilir çift arasında platform için bir sorun değil.

Dünya çapında 200’den fazla ülkede mevcut olan hızlı, güvenli, yüksek düzeyde düzenlenmiş bir değişim arıyorsanız, o zaman PIT, Blockchain ekibi tarafından dünyanın önde gelen bazı beyinleriyle ortaklaşa geliştirilen en iyi seçeneklerden biridir. teknoloji alanı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map