Bitstamp Exchange: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

bitstamp incelemesi

Bitstamp Exchange’e Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve Kaydolun

Bitstamp, Lüksemburg merkezli uzun süredir devam eden bir kripto borsasıdır. İnceleme ve kullanıcı kılavuzumuzda Bitstamp hakkında bilmeniz gereken her şeyi bugün öğrenin..

Özellikleri

 • Yüksek düzeyde düzenlenmiş bir ortamda kolay kripto ticareti
 • Lüksemburg merkezli kripto para borsası
 • 2011’den beri sorunsuz çalışıyor

Para Yatırma Yöntemleri

 • ÖÇKB
 • Kredi kartları
 • Uluslararası Banka Havaleleri
 • Kripto para birimleri (BTC, ETH, XRP, LTC ve BCH)

Artıları

 • Yüksek hacimle ücretler önemli ölçüde düşer (10 milyar ABD dolarının üzerindeki hacimde% 0.0 ücret)
 • Yüksek düzeyde düzenlenmiş, güvenilir ve emniyetli
 • Kolay banka havaleleri ve itibari para birimi ticareti

Eksileri

 • % 0,5 işlem ücreti (ayda 10.000 ABD dolarından az işlem yapılıyorsa)
 • Az sayıda desteklenen kripto para birimi (5 kripto para birimi, toplam 14 çift)

Giriş

Bitstamp, Ağustos 2011’de Mt. Gox. O sırada, Japonya merkezli Mt. Gox, kripto değişim alanına hükmediyordu ve tüm Bitcoin işlemlerinin% 50’sinden fazlasını oluşturuyordu. Bitstamp’ın kurucuları, pazarın bir alternatife ihtiyaç duyduğuna inanıyorlardı, bu yüzden Bitstamp’ı piyasaya sürdüler.

bitstamp kripto değişimi

Bitstamp, Nejc Kodrič (CEO) ve Damijan Merlak tarafından Ağustos 2011’de kendi yerel Slovenya’da ortak kuruldu, ancak borsa Nisan 2013’te Birleşik Krallık’a ve ardından 2016’da Lüksemburg’a taşınacaktı. Bitstamp, kripto borsasını bulduktan sonra Lüksemburg’a yerleşti. Slovenya ve Londra’daki düzenlemelerin yetersiz olması. Nisan 2016’da, Lüksemburg hükümeti, Bitstamp’ın AB’de bir ödeme kurumu olarak tamamen düzenlenmesi için bir lisans verdi ve Bitstamp’ın 28 AB üye devletinin tamamında iş yapmasına izin verdi..

Bugün Bitstamp, güvenilir, saygın ve düzenlenmiş bir kripto para birimi değişimi olarak ilerlemeye devam ediyor. Değişim, hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş tüccarlar arasında popülerdir. Özellikle, sakinlerin SEPA transferlerini kullanarak Bitstamp’a para yatırabildiği Avrupa’da popülerdir. Bitstamp’taki SEPA para yatırma işlemleri ücretsizdir ve SEPA para çekme işlemleri sadece 3,00 EUR’dan fiyatlandırılır..

Bitstamp, ilk kez BTC satın alan yeni başlayanlar ve daha gelişmiş kripto tüccarları da dahil olmak üzere, tüm seviyelerdeki tüccarlara gerçekten hitap ediyor. Örneğin bir kredi kartıyla kripto para satın alabilir ve hesabınızı saniyeler içinde anında doğrulayabilirsiniz. İlk kez EUR ve bir AB banka hesabı kullanarak kripto satın almak isteyen Avrupa merkezli bir kripto acemi iseniz, Bitstamp bunu dakikalar içinde yapmanızı sağlar.

Bitstamp, ileri düzey kullanıcılar için de uygundur. Değişim, gelişmiş yatırımcıların Bitstamp’ı mevcut kurulumlarına entegre etmelerine izin veren FIX ve HTTP API’leri sunar. Bitstamp’ın işlem ücretleri de işlem hacmiyle birlikte önemli ölçüde düşer: düşük hacimli tüccarlar (ayda 10.000 dolardan az)% 0,50’lik ücret ödeyecek, ancak yüksek hacimli tüccarlar (ayda 10 milyar dolardan fazla)% 0,0 oranında ücret ödeyecektir..

bitstamp değişim incelemesi

Bitstamp’ın merkezi Lüksemburg’dadır, ancak borsa Londra ve New York’ta da ofislere sahiptir. Kullanıcı dostu bir ortamda güvenli kripto ve fiat para birimi ticareti sunma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip, son derece düzenlenmiş, son derece güvenilir bir kripto para birimi borsasıdır..

Ana Özellikler

Bitstamp’ın temel özellikleri şunları içerir:

Sektör Lideri Çalışma Süresi: Bitstamp, kripto alanında en iyi çalışma süresine sahip olduğunu iddia ediyor. Borsa, 2011’den beri neredeyse hiç durmadan çalışıyor.

Gelişmiş Güvenlik: Bitstamp, çoğu borsa gibi, müşterileri ve fonlarını korumak için gelişmiş güvenlik prosedürleri kullandığını iddia ediyor. Varlıkların% 98’i soğuk depoda tutulur, kişisel veriler yüksek oranda şifrelenir ve dahili kontroller hataları ve erişimi sınırlar.


Kolay kullanıcı arayüzü: Bitstamp, hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş tüccarlar için uygundur. Bununla birlikte, Bitstamp özellikle yeni başlayan tüccarlar için arkadaş canlısıdır ve ekip, daha önce hiç kripto ile uğraşmamış olsanız bile borsasının kullanımını kolaylaştırmak için önemli bir çaba harcadı. Örneğin, AB’de SEPA transferlerini kullanarak doğrudan banka hesabınızdan para yatırabilir ve çekebilirsiniz..

Mobil uygulamalar: Bitstamp, iOS ve Android için mobil uygulamalara sahiptir. Mobil uygulamalar, masaüstü sürümüyle aynı sipariş türlerine ve ticaret araçlarına sahiptir..

Kurumsal Sınıf Mimarisi: Bitstamp, güçlü likidite, güvenilir emir yürütme ve sürekli çalışma süresi ile kurumsal tüccarlar da dahil olmak üzere tüm kripto tüccarlarına hitap ediyor.

Birden çok API: Bitstamp, FIX ve HTTP API’leri sunar ve kullanıcılar gerçek zamanlı veri akışı için Bitstamp WebSocket’e bağlanabilir, bu da gelişmiş yatırımcıların Bitstamp’ı mevcut ticaret kurulumlarına entegre etmelerini kolaylaştırır..

Anında Para Çekme: Birden fazla para çekme yöntemi ve sadece birkaç tıklama kullanarak Bitstamp’tan saniyeler içinde nakit çekin.

Düşük Hacimli Tüccarlar İçin Yüksek Ücretler: Bitstamp, tipik bir borsadan daha yüksek ücretler alır. 30 günlük bir süre içinde 10.000 $ ‘dan az işlem hacmine sahip olan herkes, tüm çiftler için% 0,50 işlem ücreti ödeyecektir. Ayda 10 milyar dolardan fazla işlem yapılıyorsa oranlar% 0,0’a kadar düşüyor.

SEPA Para Yatırma ve Çekme İşlemleri: Bitstamp, AB sakinleri için SEPA transferlerini destekleyerek, Avrupa banka hesabınızdan Bitstamp hesabınıza para yatırmayı ve çekmeyi kolaylaştırır. SEPA para yatırma işlemleri ücretsizdir, SEPA para çekme işlemleri ise 3 EUR tutarında sabit ücrete tabidir..

Kripto Para Yatırma ve Para Çekme İşlemleri: Bitstamp, BTC, ETH, XRP, LTC ve BCH’de kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekler.

Kredi Kartı Mevduatı: Coinbase gibi iyi düzenlenmiş borsalarda olduğu gibi Bitstamp, kredi kartlarını kullanarak kripto para birimi satın almanıza izin verir. Tüm kredi kartı satın alımları% 5 ücret olarak değerlendirilir, ancak bir kredi kartı kullanarak yasal olarak herhangi bir miktarda kripto satın alabilirsiniz..

Güvenilir Finansal İsimlere Bağlı: Bitstamp, Swissquote, Credit Agricole ve Chicago Mercantile Exchange dahil olmak üzere dünyanın en güvenilir finans kuruluşlarından bazılarına bağlıdır. Diğer birkaç kripto borsasında bu tür ortaklıklar var.

Fiat Ticareti: Bitstamp, itibari ticareti destekler ve birden fazla fiat para birimi ve kripto para birimi çiftine sahiptir. USD veya EUR karşılığında kripto alıp satabilirsiniz. Bitstamp, İsviçre Frangı (CHF) ve İngiliz Sterlini (GBP) kullanmanıza izin verir, ancak şu anda her iki para birimiyle ticaret yapamazsınız (bunlar ticaret için USD veya EUR’ya dönüştürülecektir).

Beş Takas Edilebilir Kripto Para Birimi: Bitstamp, BTC, XRP, ETH, LTC ve BCH dahil olmak üzere beş kripto para biriminde ticareti destekliyor.

TradingView Teknik Göstergeleri: Bitstamp, TradingView’i grafiklerine tamamen entegre ederek, kullanıcıların çeşitli teknik göstergelere, şamdan seçeneklerine ve grafik araçlarına erişmesini kolaylaştırdı..

Bitstamp Para Birimleri ve Çiftleri

Bitstamp, yüzlerce para birimi ve çifti listelemek yerine az sayıda yüksek kaliteli para birimini ve çifti desteklemeyi seçerek Coinbase tarzını destekledi. Bugün, Bitstamp yaklaşık 15 çift listelenmiş durumda. Çiftler, itibari para birimlerinin (EUR ve USD) ve kripto para birimlerinin (BCH, BTC, XRP, ETH ve LTC) farklı kombinasyonlarını içerir. BTC / USD, BTC / EUR ve XRP / USD çiftleri, tüm işlem hacminin yaklaşık% 90’ını oluşturan Bitstamp’ta en çok işlem gören çiftlerdir..

Bitstamp Para Birimleri ve Çiftleri

Bitstamp Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

Bitstamp, çeşitli popüler para yatırma ve çekme seçeneklerini destekleyen iyi düzenlenmiş bir borsadır. Kripto (BTC, XRP, LTC, ETH ve BCH), SEPA banka havaleleri, kredi kartları ve uluslararası banka havalelerini kullanarak para yatırabilir ve çekebilirsiniz..

Bitstamp Kaydı ve Giriş İşlemi

Diğer düzenlenmiş borsalar gibi Bitstamp, kullanıcıların platformda işlem yapmadan önce kimlik doğrulamasını tamamlamasını gerektirir. Tüm kullanıcılar KYC / AML düzenlemelerine uymalıdır. Bitstamp’ta para yatırmadan veya ticaret yapmadan önce bir pasaport, ehliyet veya devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik yüklemeniz gerekir. Ayrıca telefon numaranızı ve e-posta adresinizi de doğrulamanız gerekecektir. Genel olarak, oturum açma ve kayıt süreci sorunsuz ve kolaydır. Bitstamp, Google Authenticator veya Duo aracılığıyla 2FA’yı destekler.

Bitstamp Ticareti

Bitstamp, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için ticaret yapmayı kolaylaştıran basit bir alım / satım ticaret arayüzüne sahiptir. Gelişmiş TradingView grafikleri daha gelişmiş tüccarlar için mevcuttur ve Bitstamp, mevcut alım satım kurulumunuzla entegrasyona yardımcı olmak için FIX ve HTTP API’leri sunar..

Bitstamp Ticareti

Anlık siparişler, limit emirleri, piyasa emirleri ve durdurma emirleri dahil olmak üzere yalnızca az sayıda işlem mevcuttur. Tüm işlemler, ticaret penceresinin sağ tarafında mevcuttur.

Bitstamp Ücretleri

Bitstamp, 30 günlük işlem hacminize bağlı olarak% 0,0 ile% 0,50 arasında ücret alır. Ayda 10.000 $ ‘dan az işlem yapan herkes,% 0.50’lik bir ücret ödeyecek ve bu, ayda 20.000 $’ dan fazla alım satım yaptığında% 0.25’e düşecek. Oradan, ücretler hacimle birlikte kademeli olarak düşer:

Bitstamp Ücretleri

Kredi kartı satın alımları, satın alma miktarınız ne olursa olsun% 5 ücrete tabidir. SEPA ile para yatırma ücretsizdir, SEPA para çekme işlemleri ise 3,00 EUR tutarında sabit ücrete tabidir..

Bitstamp maliyetleri

Uluslararası banka havaleleri% 0,05’lik bir ücretle gelir (minimum 7,50 USD veya EUR ve maksimum 300 USD veya EUR), uluslararası para çekme işlemleri ise% 0,1’lik bir ücretle gelir (minimum 25 USD veya EUR, maksimum değil ).

Kripto para yatırma işlemleri ücretsizdir, ancak çekildikten sonra küçük bir ücret ödersiniz (örneğin, bitcoin çekilmesi başına 0.0005 BTC).

Bitstamp Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

Bitstamp, yıllar boyunca birkaç büyük güvenlik sorunu veya kesinti vakasıyla karşı karşıya kaldı, bu özellikle Bitstamp’ın 2011’den beri var olduğu düşünüldüğünde etkileyici. Şubat 2014’te Bitstamp, dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısından sonra birkaç günlüğüne para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Saldırının arkasındaki kişiler Bitstamp CEO’su Nejc Kodrič’e 75 BTC fidye talebi gönderdi. Kodrič reddetti ve para çekme işlemleri birkaç gün sonra yeniden başladı.

Bitstamp ile ilgili diğer kayda değer diğer olay, Bitstamp’ın 19.000 BTC çalındıktan sonra ticareti askıya aldığı Ocak 2015’te meydana geldi. Borsa bir hafta sonra açıldı ve Bitstamp hack için tüm sorumluluğu kabul etti. Çalınan BTC, o sırada yaklaşık 5 milyon dolar değerindeydi (BTC başına 275 dolar).

Bugün, Bitstamp varlıklarının% 98’i soğuk depoda tutulmaktadır. Tüm kişisel veriler “yüksek düzeyde şifrelenmiştir” ve Bitstamp, “dahili kontrollerinin hataları ve erişimi sınırladığını” iddia eder.

Bitstamp Kullanım Kolaylığı

Bitstamp, herhangi bir kripto para borsasına benzer bir ticaret platformuna sahiptir ve daha önce bir borsa kullandıysanız, arayüz anında tanıdık gelecektir. Bitstamp, sıradan bir kripto para birimi değişimine göre kullanımı daha kolay ve daha kullanıcı dostu olma eğilimindedir. Yeni başlayanlar için en büyük avantajlardan biri, Bitstamp’ta işlem yapmak için kripto sahibi olmanıza gerek olmamasıdır. Bunun yerine, doğrudan SEPA, kredi kartları veya diğer para yatırma yöntemlerini kullanarak kripto satın alabilirsiniz. GBP, EUR, USD, CHF veya desteklenen beş kripto para biriminden birine sahip olduğunuz sürece Bitstamp’ta işlem yapabileceksiniz..

bitstamp nasıl kullanılır

Bitstamp Güveni ve Gizlilik

Bitstamp, güvenilir ve şeffaf bir borsadır. Değişim, Bitstamp’a resmi bir AB ödeme kurumu olarak lisans veren Lüksemburg hükümeti tarafından düzenlenmektedir..

Bitstamp’ın güveninin bir göstergesi olarak, New York Başsavcısı Eylül 2018’de 14 kripto para birimi borsasında bir anket yaptı ve ardından bu borsalardan daha fazla bilgi istedi. Bitstamp, talebe yanıt veren 10 borsadan biriydi ve New York Eyaleti’nde yasal olarak çalışmak için New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (DFS) onay istediklerini doğrulayan yalnızca yedi borsadan biriydi..

Bitstamp, VPN’in borsaya erişimini engeller. Bitstamp ayrıca sanal para varlıklarını düzenli olarak denetliyor.

Bitstamp Müşteri Hizmetleri

Bitstamp, müşteri hizmetlerine önemli ölçüde yatırım yaptı. Borsa, telefonla 7/24 müşteri desteği sunan birkaç kripto para birimi borsasından biridir. Rakip borsaların çoğu – hatta bazı büyük borsalar – yalnızca uzun yanıt sürelerine sahip e-posta tabanlı müşteri desteğine sahiptir..

Bitstamp Kullanıcı Kılavuzu: Bitstamp Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Bitstamp, kripto değişim alanında bulabileceğiniz en sorunsuz ve en kolay kurulum işlemlerinden birine sahiptir. Hesabınızı ilk kez kurmak ve doğrulamak kolaydır. İşte adım adım bir kılavuz:

1. Kaydolun

Platforma kaydolmak için Bitstamp.net adresini ziyaret edin. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Kaydol” u tıklayın.

bitstamp'a kaydol

Hesabınızın kişisel mi yoksa kurumsal kullanım için mi olduğunu seçin.

bitstamp hesabı

Adınızı ve e-posta adresinizi girin.

bitstamp'a nasıl katılınır

2. Doğrulama

Bitstamp size bir e-posta gönderecek. Onaylamak için e-postanızdaki bağlantıya tıklayın.

bitstamp doğrulaması

Ardından, doğrulama sürecini başlatmanız gerekir. Bitstamp bir telefon numarası isteyecek ve ardından bu numarayı doğrulamak için bir metin gönderecektir..

bitstamp güvenliği

Ardından, fotoğraflı resmi kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemeniz gerekecek. Kabul edilebilir kimlik biçimleri arasında pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı bulunur.

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Bitstamp, çoğu kripto para birimi borsası gibi, müşterilere platforma para yatırmadan önce iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurmalarını şiddetle tavsiye ediyor. Bitstamp, Google Authenticator veya Duo ile 2FA’yı destekler. Uygulamalardan birini indirin, ardından hesabınızda 2FA’yı onaylamak için QR kodunu tarayın.

bitstamp ticareti kullanıcı kılavuzu

4. Ödeme Yöntemi

Hesabınızı doğruladıktan sonra para yatırabilirsiniz. Bitstamp, SEPA (AB bankalarından banka havaleleri için), uluslararası banka havaleleri ve kripto para yatırma işlemleri (BTC, XRP, LTC, ETH veya BCH) dahil olmak üzere çeşitli para yatırma yöntemlerini destekler. Bitstamp’taki tüm para yatırma işlemleri, banka havaleleri ve kredi kartıyla para yatırma dışında ücretsizdir..

bitstamp Ödeme Yöntemi

5. Kripto Para Birimi Ticareti

Bitstamp’ta kripto para ticareti yapmak kolaydır. İstediğiniz çifte tıklayın, ardından satın almak veya satmak istediğiniz tutarı girin. Anlık, piyasa, limit veya durdurma emirleri seçebilirsiniz.

bitstamp kripto para birimi ticareti

Bitstamp, ücretinizi doğrudan işlem ekranında görüntüler ve her bir işlemin size ne kadara mal olduğunu tam olarak görmenizi kolaylaştırır..

bitstamp kılavuzu

6. Çekilme

SEPA, uluslararası banka havaleleri ve kripto para çekme işlemleri (BTC, XRP, LTC, ETH ve BCH) dahil olmak üzere para yatırırken sahip olduğunuz aynı seçenekleri kullanarak paranızı Bitstamp’tan çekebilirsiniz..

bitstamp'a genel bakış

Son söz

Bitstamp, Avrupa’nın Coinbase’idir. Lüksemburg merkezli kripto para borsası, saygın, güvenilir bir ortamda uygun kripto ticareti sunar. Bitstamp sadece 14 kripto para birimi ve fiat para birimi çiftine sahiptir ve iki fiat para birimini (USD ve EUR) ve beş kripto para birimini (BTC, ETH, XRP, LTC ve BCH) destekler ve nicelikten çok kaliteyi vurgular..

Bitstamp’ın en büyük dezavantajlarından biri, ortalama bir kullanıcının (ayda 10.000 $ ‘dan az alım satım yapan)% 0.5 gibi nispeten yüksek işlem ücretleri ödeyecek olmasıdır. Bununla birlikte, alım satım ücretleri hacimle birlikte önemli ölçüde azalır ve aylık 20.000 $ ‘lık hacimle% 0.25’e düşer..

SEPA transferlerini, kredi kartı ödemelerini ve saygın kripto ticaretini destekleyen saygın bir Avrupa kripto para birimi değişimi arıyorsanız, Bitstamp sizin için doğru seçim olabilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map