BitMEX Exchange: 2020 Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

bitmex

BitMEX Exchange’e Nasıl Kullanılır, Ticaret Yapılır ve Kaydolun

BitMEX, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biridir. Bugün, BitMEX en çok kaldıraçlı alım satım ve vadeli işlem piyasalarıyla tanınır. BitMEX hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Özellikleri

 • Düzenlenmemiş bir ortamda kolay kripto ticareti
 • Sadece bir e-posta adresiyle anonim olarak kripto ticareti yapın
 • 2014 yılında üç eski banka tarafından kuruldu

Para Yatırma Yöntemleri

 • Bitcoin

Artıları

 • Herhangi bir hesap için ticaret limiti yok
 • Birden fazla kripto para biriminde kolay kripto ticareti
 • 100 kata kadar kaldıraç oranına erişin

Eksileri

 • Herhangi bir yargı alanında düzenlenmemiş
 • Yalnızca bitcoin depozitoları desteklenir

Giriş

BitMEX, 2014 yılında HDR Global Trading Limited adlı bir şirket tarafından kurulan bir kripto para borsasıdır. Bu şirket, aralarında Arthur Hayes, Samuel Reed ve Ben Dello’nun da bulunduğu üç eski bankacı tarafından kuruldu..

bitmex incelemesi

“BitMEX” adı, Bitcoin Ticaret Borsası’nın kısaltmasıdır. Şirket, herhangi bir yargı alanında düzenlenmemiş olmasına rağmen Seyşeller’de kayıtlıdır.

2020 itibariyle BitMEX, dünyanın en çok işlem gören kripto para birimi borsalarından biridir. Borsa, Coinmarketcap’teki ticaret hacmi açısından düzenli olarak dünyanın en büyük borsası olacaktı, ancak Coinmarketcap türev piyasalarını takip etmiyor, bu da BitMEX’in hiçbir hacminin aslında ‘sayılmadığı’ anlamına geliyor. Bununla birlikte, Ocak 2020 itibariyle, BitMEX’in 24 saat işlem hacmi yaklaşık 2,5 milyar ABD dolarıdır, bu da onu ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası yapmaktadır..

Bununla birlikte, BitMEX, bitcoin ticareti yapmadığı için, bu ticaret hacmi farklı şekilde ele alınır. BitMEX, yalnızca bir bitcoin türevleri platformudur. Bu, BitMEX’in, bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri gibi, bitcoin ile bağlantılı ürünlerin ticaretini yaptığı anlamına gelir, ancak BitMEX, bitcoin’in kendi başına ticaret yapmaz.

BitMEX ile ilgili fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, tamamen düzenleme eksikliğidir: değişim herhangi bir yargı alanında düzenlenmemiştir. Bu, belirli ülkelerdeki kullanıcıların platforma erişmesinin teknik olarak yasa dışı olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, BitMEX’in proxy’lere karşı meşhur (rezil bir şekilde?) Gevşek bir tutumu vardır..

Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz veya diğer yasaklanmış ülkelerdeyseniz, BitMEX’e erişim konusunda çok az sorun yaşarsınız. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz ve bir proxy’niz yoksa, BitMEX sizi borsada işlem yapmanızı yasaklayacaktır..

BitMEX düzenlenmemiş olduğundan, tüccarlar herhangi bir KYC veya AML gereksinimi bulamayacaklar. Sadece bir e-posta adresiyle bir hesap oluşturabilirsiniz. Ayrıca 18 yaşından büyük olduğunuzu da onaylamanız gerekir (bir kutuyu işaretleyerek). Kaydolduktan sonra alım satım limiti yoktur: bitcoin yatırabilir ve anında sınırsız miktarda bitcoin alım satımına başlayabilirsiniz..

BitMEX ile ilgili bir başka benzersiz şey de, borsanın yalnızca bitcoin yoluyla para yatırma işlemlerini kabul etmesidir. Hesabınıza bitcoin yatırdıktan sonra, bu bitcoin’i neredeyse tüm diğer kripto para birimleriyle takas edebilirsiniz. BitMEX ayrıca ABD Doları (USD), Japon Yeni (JPY) ve Çin Yuanı (CNY) dahil olmak üzere üç farklı fiat döviz çiftini destekler, ancak bu para birimlerinden herhangi birini doğrudan BitMEX’e yatıramazsınız..

Tüccarlar ayrıca, limit emirleri, piyasa emirleri, stop-limit emirleri, piyasa emirlerini durdurma, takip eden durdurma emirleri, kar limiti emirleri alma ve kar piyasası emirleri alma dahil olmak üzere BitMEX’teki çoklu emir türlerini takdir ederler..

Genel olarak, BitMEX, bitcoin’inizi birçok farklı kripto para birimi ile hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak tanıyan, kullanımı kolay bir kripto para birimi değişimidir. Yüksek likiditeye sahip piyasalarda bitcoin türevleri (bitcoin vadeli işlemleri gibi) ticareti yaparken kaldıraca erişebilirsiniz. Yüksek hacimli, anonim kripto değişimi arıyorsanız, BitMEX bugün mevcut olan seçeneklerden biridir.


bitmex nasıl çalışır

Ana Özellikler

BitMEX’in temel özellikleri şunları içerir:

TradingView: BitMEX, grafik sistemini TradingView aracılığıyla alır ve yatırımcılara çok çeşitli grafik araçları ve piyasaları görüntülemek için farklı yollar sunar..

Çoklu İşlem Türleri: Limit, market, stop limit, stop market, takip eden stop, kar limiti alma ve kar al piyasa emirleri mevcuttur.

Sürekli Takas: BitMEX, asla sona ermeyen vadeli işlem sözleşmeleri olan kalıcı takas kripto sözleşmelerini tanıtan ilk borsa oldu..

Marj ticareti: BitMEX, XBT ticareti yaparken 100 kata kadar kaldıraç (ve diğer çiftlerde 5x ila 50x kaldıraç) sunarak potansiyel kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır. İzole ve çapraz marj ticareti dahil olmak üzere iki tür marj ticareti vardır..

Spot Ticaret Yok: BitMEX’te para birimi alıp sattığınızda, gerçek para birimleri ile ticaret yapmazsınız. Tüm BitMEX ticareti türevler kullanılarak yapılır, yani sadece bitcoin ile bağlantılı ürünlerle ticaret yaparsınız. BTC ticareti yapmıyorsunuz, örneğin XBT ticareti yapıyorsunuz. Bu küçük ama önemli bir fark ve BitMEX’in işlem hacminin Coinmarketcap’te hesaba katılmamasının nedeni budur..

Rekabetçi Ücretler: BitMEX, negatif üretici ücretleri sunan birkaç borsadan biridir; bu, piyasa yapıcılarının BitMEX’te işlem yapmak için ödeme alacağı anlamına gelir. BitMEX’in işlem ücretleri de benzer şekilde ucuzdur ve% 0,05 ile% 0,075 arasında değişmektedir. BitMEX bu ucuz ücretleri talep edebilir çünkü piyasa ‘fiziksel’ bitcoin değil bitcoin türevlerinden oluşur..

Yalnızca Bitcoin Para Yatırma ve Para Çekme İşlemleri: BitMEX yalnızca bitcoin’de para yatırma ve çekme işlemlerini destekler.

Doğrulamaya Gerek Yok: BitMEX’in doğrulama gerektirmez. Kullanıcı doğrulama bir seçenek bile değildir ve BitMEX’in herhangi bir gelişmiş kullanıcı doğrulama sistemi yoktur.

Ticaret Limiti Yok: BitMEX’in ayrıca işlem limiti yoktur. Tüm hesaplarla BitMEX üzerinden sınırsız miktarda para alıp satabilirsiniz..

Anonim Ticaret: BitMEX, anonim ticareti destekler. Kaydolmak için yalnızca bir e-posta adresine ihtiyacınız var.

ABD Kullanıcısı Yok: BitMEX artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcıların platformu kullanmasına izin vermiyor (yasal ihlal korkusu nedeniyle). Ancak, birçok ABD kullanıcısı proxyler aracılığıyla BitMEX’e erişmeye devam ediyor.

Düzenleme Yok: BitMEX, herhangi bir ulusal ajans tarafından düzenlenmemesine rağmen Seyşeller’de kayıtlıdır. Düzenlenmemiş bir borsadır, bu nedenle kullanıcıların herhangi bir KYC / AML gereksinimine uymaları gerekmez..

Üç Fiat Para Birimi: BitMEX, ABD Doları (XBT), Japon Yeni (XBJ) ve Çin Yuanı (XBC) dahil olmak üzere üç fiat para birimi türevini destekler..

Ticaret Teknolojileri (TT) Desteği: BitMEX kısa süre önce profesyonel tüccarlar, komisyoncular ve pazar erişim sağlayıcıları tarafından kullanılan yüksek performanslı bir ticaret yazılımı sağlayıcısı olan Trading Technologies ile ortaklık kurdu. Yazılım, kullanıcılara geniş bir ticaret araçları ve göstergeleri yelpazesi sunar.

BitMEX Sigorta Fonu: BitMEX bir sigorta fonu sistemi geliştirdi. Bu sigorta sistemi sayesinde, BitMEX’in kaldıraçlı alım satımlarda bir tarafın yapacak parası olmadığında kazananlara ödeme yapması gerekiyorsa, kullanıcıların bir zarar (yani bir ‘saç kesimi’) alması gerekmez..

24/7 Müşteri Desteği: BitMEX, e-posta formu aracılığıyla 24/7 müşteri desteği sağlar. Destek İngilizce, Çince, Rusça, Korece ve Japonca olarak verilmektedir.

2014’te kuruldu: BitMEX, son iki ila üç yılda popüler olmasına rağmen 2014 yılında kuruldu. Haziran 2019’da BitMEX, 24 saatlik tek bir dönemde bildirilen 11 milyar dolarlık işlem hacmi ile yeni bir rekor kırdı. Ocak 2020’de, BitMEX’in 24 saatlik ticaret hacmi ortalama 2 ila 3 milyar dolar arasında yer alıyor ve bu da onu dünyanın en popüler kripto borsalarından biri yapıyor.

BitMEX Para Birimleri ve Çiftleri

BitMEX aşağıdaki tüm para birimlerini destekler:

Fiat Para Birimleri: ABD Doları (XBT), Japon Yeni (XBJ) ve Çin Yuanı (XBC).

Kripto para birimleri: Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Monero (XMR), Dash (DASH), ZCash (ZEC), Cardano (ADA) ), Tron (TRX) ve EOS (EOS).

Kaldıraç Seçenekleri: 5x kaldıraç (ZEC), 20x kaldıraç (XRP, BCH, ADA, EOS, TRX), 25x kaldıraç (XMR), 33x kaldıraç (LTC), 50x kaldıraç (ETH) ve 100x kaldıraç (XBT) ve XBC).

BitMEX Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

BitMEX’in para yatırma ve çekme işlemleri basittir: BitMEX yalnızca bitcoin (BTC) cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini kabul eder. Standart bitcoin ağ ücretlerini ödeyecek olsanız da, bitcoin yatırırken veya çekerken herhangi bir ücret alınmaz. Minimum 0,001 BTC depozito vardır. Minimum para çekme sınırı yoktur.

BitMEX Kaydı ve Giriş İşlemi

BitMEX, platforma yalnızca bir e-posta adresiyle kaydolmanızı sağlar.

BitMEX, düzenlenmemiş bir kripto para borsasıdır, yani doğrulama gerekmez. Tek gerçek kısıtlama, ABD müşterilerinin borsaya kaydolamamasıdır (pek çok kullanıcı bu gereksinimden bir proxy ile kaçınsa da).

BitMEX Ticareti

BitMEX, aşağıdakilerin tümü dahil olmak üzere geniş bir ticaret seçenekleri yelpazesi sunar:

Limit Emri: Bir limit belirleyin ve işleminiz fiyat bu limite ulaştığında gerçekleştirilecektir..

Market siparişi: En iyi piyasa fiyatından hemen al veya sat.

Limit Emrini Durdur: Durdurma emri gibi, ancak durdurma fiyatı tetiklendiğinde emrin fiyatını belirlemenize izin verir.

Piyasa Emrini Durdur: Emir defterine girmeyen ve piyasa tetikleyiciye ulaşana kadar görülmeyen bir durdurma emri.

Trailing Stop Order: Stop market siparişine benzer, ancak kullanıcılar piyasa emrini yerleştirmek için bir takip değeri belirler..

Kar Limit Emri Al: Durdurma emrine benzer bir pozisyon için hedef fiyat belirlemenize izin verir, ancak kayıpları sınırlamak yerine kazançları güvence altına almak için.

Kar Piyasa Emri Al: Kar alma limiti emri ile aynıdır, ancak emir belirli bir limite göre değil piyasaya göre tetiklenir.

Vadeli işlemler: BitMEX, vadeli işlem sözleşmelerini satın almanıza veya satmanıza izin vererek vadeli işlem sözleşmelerini destekler. Her bir vadeli işlem sözleşmesi, gelecekte belirli bir noktada belirli bir fiyattan belirli bir varlığı satın almanıza veya satmanıza izin verir..

Sürekli Takas: Sürekli swaplar, vadeli işlemlere benzer, ancak bunlar için bir son kullanma tarihi ve uzlaşma yoktur. Sürekli swaplar aynı zamanda temel referans Endeks Fiyatına yakın işlem yaparken, vadeli işlemler Endeks Fiyatından önemli ölçüde farklılaşabilir..

Marj Ticareti ve Kaldıraç: BitMEX, belirli sözleşmelerde 100 kata kadar kaldıraçlı ticareti destekler. BitMEX’te İzole ve Cross-Margin dahil olmak üzere iki tür marj ticareti vardır..

Tüm işlemler, geleneksel bir değişim arayüzü aracılığıyla gerçekleştirilir. BitMEX, daha önce bir kripto borsası kullanmış olan herkes için kullanımı kolay olmalıdır..

BitMEX Ücretleri

BitMEX, geleneksel spot ticaret borsalarına kıyasla çok makul ücretlere sahiptir (unutmayın, bitcoin türevleri alıp satıyorsunuz, bu da BitMEX’in maliyetlerinin çok daha düşük olduğu anlamına gelir).

BitMEX’teki dikkate değer ücretlerden bazıları şunlardır:

 • Kalıcı Sözleşme Yapıcı Ücreti (XBT ve ETH): -% 0,0250
 • Sürekli Sözleşme Alıcı Ücreti (XBT ve ETH): % 0,0750
 • Vadeli İşlem Yapıcı Ücretleri: -% 0,050 (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP ve TRX) veya -% 0,025 (XBT)
 • Futures Alıcı Ücretleri: % 0,250 (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP ve TRX) veya% 0,0750 (XBT)
 • Depozito Ücreti: Bedava
 • Para çekme ücreti: Bedava
 • Bitcoin (XBT) Uzun Fon Ücretleri: -% 0,0198 (her 8 saatte bir finansman aralığı)
 • Bitcoin (XBT) Kısa Fon Ücretleri: % 0,0198 (her 8 saatte bir finansman aralığı)
 • Ethereum (ETH) Uzun Fon Ücretleri: -% 0,0225 (her 8 saatte bir finansman aralığı)
 • Ethereum (ETH) Kısa Fon Ücretleri: % 0,0225 (her 8 saatte bir finansman aralığı)
 • Uzlaşma Ücreti: Ücretsiz (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP ve TRX) veya% 0,050 (XBT)
 • Üst / Alt Kar Sözleşme Ücretleri: Ücretsiz (yapıcı, alıcı veya yerleşim ücreti yok)

BitMEX’in yalnızca bitcoin ile para yatırma ve çekme işlemlerini kabul ettiğini unutmayın. Standart bir bitcoin ağ ücreti ödeyecek olsanız da, BitMEX’e veya BitMEX’ten bitcoin yatırmak veya çekmek için herhangi bir ücret alınmaz..

Ayrıca,% 0,075’lik alıcı ücretlerinin kaldıraçla çarpıldığına dikkat etmek önemlidir, bu da 10x kaldıraç kullanırken% 0,75 ücret ödeyeceğiniz anlamına gelir (10 x% 0,075).

BitMEX Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

BitMEX, kamuya açıklanmış herhangi bir büyük saldırıya uğramadı. BitMEX tarihindeki tek büyük güvenlik olayı Kasım 2019’da BitMEX’in Twitter’ı kısaca saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanları, hesabı “hacklendiklerini” ve kullanıcıların “BTC’nizi alıp koşmaları” gerektiğini belirten bir tweet göndermek için kullandılar, çünkü bugün “para çekme işlemleri için son gün” idi. Saldırıya uğramış tweet’ler hızla kaldırıldı ve BitMEX büyük bir yankıya uğramadı.

Güvenlik açısından BitMEX, kripto varlıklarını güvence altına almak için çoklu imzalı para yatırma ve çekme şemaları kullanır. BitMEX ayrıca sunucuları için Amazon Web Services (AWS) kullanır ve tüm sunucular metin mesajları, donanım belirteçleri ve diğer 2FA sistemleri ile korunur..

BitMEX, ticaret arayüzünün, yüksek frekanslı ticaret uygulamalarında büyük bankalar tarafından kullanılan bir veritabanı ve araç seti olan kdb + ile yazılmış olması bakımından da benzersizdir. Yatırımcılar genellikle BitMEX’i hızı ve istikrarı için övüyorlar.

BitMEX Kullanım Kolaylığı

BitMEX, yeni başlayanlar için en kullanıcı dostu kripto ticaret platformu değildir. Kaldıraçlı ticaret (özellikle 100x kaldıraçla) deneyimsiz tüccarlar için son derece risklidir.

Ancak arayüz, diğer forex veya kripto borsalarını kullananlar için basittir. BitMEX’in ana sayfasında görüntülenen bir grafiğiniz ve emir defteriniz var, bu da desteklenen kripto para birimleri veya itibari para birimlerinden herhangi birinde işlem yapmayı kolaylaştırıyor.

BitMEX Güveni ve Gizlilik

BitMEX, ortalama düzensiz borsadan daha güvenilirdir. Arthur Hayes (kurucu ortak ve CEO), Ben Delo (kurucu ortak) ve Samuel Reed (kurucu ortak ve CTO) dahil olmak üzere kurucu ekibin adlarını biliyoruz. Arthur Hayes, kripto topluluğunda tanınmış ve halka açık bir figürdür. Ayrıca BitMEX’in Seyşeller’de kayıtlı olduğunu da biliyoruz. Diğer temel biyografik veriler BitMEX hakkımızda sayfasında bulunabilir. İşte.

bitmex hakkında

Ancak genel olarak BitMEX’e güvenmek için çok az neden var. Diğer düzenlenmemiş borsalar gibi, BitMEX de her gün kapatılabilir.

BitMEX Müşteri Hizmetleri

BitMEX, bir e-posta iletişim formu aracılığıyla 7/24 müşteri desteği sağlar. Müşteri desteği İngilizce, Çince, Rusça, Korece ve Japonca olarak mevcuttur.

BitMEX Kullanıcı Kılavuzu: BitMEX Nasıl Kurulur ve Kullanılır

BitMEX, dünyanın her yerinden kullanıcıları kabul eder (ABD kullanıcıları platformda işlem yapamasa da). BitMEX’e nasıl kaydolacağınız ve ilk kez ticaret yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Kaydolun

BitMEX.com’u ziyaret edin ve ekranın sağ üst köşesindeki “Kaydol” u tıklayın.

BitMEX Nasıl Kullanılır

Birçok ABD kullanıcısı bir proxy kullanarak BitMEX’e kolayca erişmeye devam etmesine rağmen, lütfen BitMEX kaydının ABD’de ikamet edenler için resmi olarak mevcut olmadığını unutmayın. ABD müşterileri, proxy olmadan ticaret yapamayacak olmanıza rağmen, BitMEX’te bir hesap oluşturmaya devam edebilir. BitMEX’in hizmet şartları, ABD kullanıcılarının proxy kullanmasına izin vermiyor, ancak site proxy kullanmanızı engellemek için herhangi bir işlem yapmıyor..

BitMEX'i ayarla

E-posta adresinizi, şifrenizi ve ülkenizi girin. Gerekli olmasa da adınızı ve soyadınızı girebilirsiniz. Ardından, “Kaydol” u tıklayın.

2. Doğrulama

BitMEX, hesabınıza bir e-posta gönderecektir. “E-postamı Doğrula” yı tıklayın.

bitmex güvenliği

E-postanızı BitMEX’te doğrulamak için yapmanız gereken tek şey bu. Artık bitcoin yatırmaya ve ticaret yapmaya hazırsınız.

bitmex hesabı

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

BitMEX, gerekli olmasa da iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) destekler.

bitmex değişim kılavuzu

Tüm 2FA ayarları, BitMEX Güvenlik Merkezi’nde yönetilir. 2FA’yı Google Authenticator veya Yubikey aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz.

bitmex kullanıcı doğrulaması

4. Para Yatırma Yöntemi

BitMEX yalnızca bitcoin cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini kabul eder (BitMEX’te XBT olarak adlandırılır). Para yatırmak için, “Hesap” a ve ardından yeşil “Para Yatırma” düğmesine tıklayın. BitMEX, hesabınız için bir para yatırma adresi oluşturacaktır. Cüzdanınızdan bu cüzdana bitcoin gönderin.

bitmex ödemeleri

5. Kripto Para Birimi Ticareti

bitmex'te kripto para ticareti

BitMEX, diğer kripto ticaret platformlarını kullanan herkesin aşina olacağı standart bir ticaret arayüzüne sahiptir. Sol taraftan istediğiniz para birimlerini seçebilir, sipariş türünüzü seçebilir ve mevcut piyasa ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz..

bitmex'e sipariş vermek

Ayrıca, işlem yaptığınız çifte bağlı olarak 5x ila 100x kaldıraç arasında seçim yaparak sol tarafta kaldıraç ticareti de kurabilirsiniz..

2020'de bitmex kullanma

6. Çekilme

BitMEX’ten para çekmek için, üst menüden “Hesap” a gidin, ardından mavi “Para Çek” düğmesine tıklayın ve bitcoin adresinizi girin.

bitmex kripto borsası incelemesi

Son söz

Nihayetinde BitMEX, dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsalarından biri haline geldi. Ocak 2020 itibariyle, BitMEX’in 2,5 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmi, CMC bitcoin türevlerini takip ederse, onu Coinmarketcap listelerinde 1 numaraya yerleştirir..

Tüccarların BitMEX’i sevmesinin birçok nedeni var. Birçok tüccar düzenleme eksikliğini takdir eder, örneğin (dünyanın herhangi bir yerinden sadece bir e-posta adresiyle kaydolabilirsiniz). Ayrıca 100x’e kadar kaldıraç oranına erişebilir veya sürekli takas gibi benzersiz ticaret ürünlerine erişebilirsiniz. Bitcoin fiyat tahmininiz ne olursa olsun veya BTC yarılanmasının kripto pazarına ne yapacağı önemli değil, BitMEX küresel bir liderdir ve blockchain finans endüstrisinde hesaba katılması gereken bir güçtür..

Tüm bu nedenlerden ve daha fazlasından dolayı, BitMEX dünyanın en popüler kripto para birimi borsalarından biri olmaya devam ediyor – ancak tamamen düzenleme eksikliği bazı tüccarları uzaklaştıracak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map