BHEX Exchange: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

BHEX Exchange incelemesi

BHEX, kripto vadeli işlem ticareti ve daha fazlasını sunan yeni bir kripto para borsasıdır. BHEX hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bugün nasıl çalıştığını inceleme ve kullanıcı kılavuzumuzda öğrenin..

Özellikleri

 • Malta merkezli kripto borsası Aralık 2018’de başlatıldı
 • Huobi ve OKEX gibi büyük kripto kurumları tarafından destekleniyor
 • Çoğunlukla Çinli kripto tüccarlarına hizmet veren, minimum düzeyde düzenlenmiş bir ortamda kolay kripto-kripto ticareti

Para Yatırma Yöntemleri

 • Kripto

Artıları

 • Ucuz ve kolay kripto-kripto ticareti
 • Opsiyon ticareti
 • Vadeli işlem sözleşmeleri USDT’ye bağlandı

Eksileri

 • Yalnızca kripto para yatırma ve kriptodan kriptoya ticaret
 • Minimum düzenlemeler
 • ABD’li tüccar yok

Giriş

BHEX, Aralık 2018’de başlatılan bir kripto para birimi borsasıdır. Borsa kendisini “lider teknoloji odaklı kripto para birimi ticaret platformu” olarak tanımlıyor. BHEX, Blue Helix Exchange’in kısaltmasıdır.

BHEX kripto değişim rehberi

Bugün BHEX, diğer ticaret ve yatırım hizmetlerinin yanı sıra kriptodan kripto ticaretine, kalıcı sözleşmeler ticaretine, opsiyon sözleşmelerine, OTC ticaretine ve varlık yönetimine sahiptir..

Diğer minimum düzeyde düzenlenen kripto borsaları gibi, BHEX de Malta merkezlidir. Değişim aynı zamanda oldukça rekabetçi% 0,10 işlem ücretleri sunar (hem üretici hem de alıcı için). Sadece 0.0006 BTC’lik bir para çekme ücreti ödersiniz.

BHEX’in dezavantajlarından biri, finansman yöntemlerinin yalnızca kripto ile sınırlı olmasıdır. Örneğin bir banka veya kredi kartıyla BHEX’e para transfer edemezsiniz. Ek olarak, ABD’li yatırımcıların hesapta teknik olarak izin verilmiyor (BHEX, platformu kullanan ABD merkezli kripto tüccarlarını engellemiyor veya bunlara karşı herhangi bir işlem yapmıyor gibi görünse de).

BHEX’in temel amacı, minimum düzeyde düzenlenmiş bir ortamda kriptodan kripto ticaretine ve vadeli işlem ticaretini sunmaktır. Bununla birlikte, BHEX DeFi Market (BHDM), BHEX Chain ve çeşitli SaaS bulut değişim sistemi çözümleri dahil olmak üzere diğer ürün ve hizmetler de BHEX aracılığıyla kullanılabilir..

BHEX ticaret borsası

Sadece Aralık 2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, BHEX büyüdü ve kripto dünyasının en büyük borsalarından biri haline geldi. Borsa, düzenli olarak her 24 saatte bir 100 milyon dolardan fazla işlem hacmine sahiptir ve bu, işlem hacmine göre dünyadaki en iyi kripto para birimi borsalarının 50 numarasına yerleştirilmiştir..

Blue Helix Exchange incelemesi

BHEX ayrıca kripto endüstrisinin en büyük isimlerinden bazıları tarafından desteklendiğini iddia ediyor. Örneğin BHEX, 56 kurumsal yatırımcıdan destek aldığını iddia ediyor ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından ikisi olan Huobi ve OKEX, yatırımcı olarak listeleniyor..

BHEX’in Huobi ile yakından bağlantılı olmasının iyi bir nedeni var: Borsa Huobi’nin eski CTO’su Ju Jianhua tarafından kuruldu. BHEX’in kurucu ekibinin geri kalanı eski fintech ve BT uzmanlarından oluşuyor.

BHEX, Çinli tüccarlar arasında özellikle popülerdir, ancak borsa tamamen İngilizce ve diğer yedi dilde mevcuttur..

BHEX’in temel özelliklerini ve nasıl çalıştığını keşfetmek için okumaya devam edin.

Blue Helix kripto para birimi değişimi

Ana Özellikler

BHEX’in temel özellikleri şunları içerir:

Ucuz Ticaret Ücretleri: BHEX,% 0.10 üretici ücreti ve% 0.10 alıcı ücreti almaktadır. Bu, daha az düzenlenen borsalarda ödenen ücretlere benzer olmasına rağmen, ortalama bir kripto para birimi borsasından daha ucuzdur (düzenlemesiz, kripto-kripto değişimleri için endüstri standardı% 0,10 ila% 0,15’tir).

Ucuz Para Çekme Ücretleri: BHEX para yatırma ücreti almaz ve sadece 0.0006 BTC’lik para çekme ücreti ödersiniz. Minimum para çekme tutarları tüm kripto para çekme işlemleri için geçerlidir (örneğin 0.01 BTC veya 50 USDT).

Yerel Simge: BHEX, BHEX Token (BHT) adı verilen kendi yerel yardımcı program jetonuna sahiptir. Bu jeton, BHEX’teki işlem ücretlerini azaltmak için kullanılabilecek bir ERC20 jetonudur..

56 Kurumsal Yatırımcı tarafından desteklenen: BHEX, Aralık 2018’de piyasaya sürüldü, ancak şimdiden sektörün en büyük kripto borsalarından biri haline geldi. Bu başarının nedenlerinden biri kurumsal destektir. BHEX, Huobi ve OKEX gibi mavi çipli kripto borsaları da dahil olmak üzere 56 kurumsal yatırımcı tarafından desteklenmektedir..

Velayet & Takas: BHEX’in temel katmanı, Bluehelix’in merkezi olmayan varlık saklama ve takas teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Teknoloji, bir topluluk fikir birliği mekanizmasını güçlendirmek için blok zinciri ve kriptografi teknolojisini kullanır. Meslekten olmayanların terimleriyle, BHEX, ek güvenlik için blok zinciri kullanarak parayı hareket ettiriyor.

Tarayıcı Ticareti: Çoğu kullanıcı, internete bağlı herhangi bir cihaz için mevcut olan BHEX.com web platformu aracılığıyla BHEX ile etkileşime girecektir..

Masaüstü Yazılımı: BHEX tarayıcı platformunu kullanmak istemiyorsanız, Windows ve Mac OS için BHEX masaüstü yazılımını da indirebilirsiniz..

Mobil uygulamalar: BHEX, iOS ve Android için mobil uygulamalar sunar.

Opsiyon Ticareti: Opsiyon ticareti, BHEX’teki hacmin önemli bir bölümünü oluşturur.

BHEX kripto ticaret platformu

Sürekli Sözleşmeler: BitMEX ve diğer vadeli işlem platformları gibi BHEX, USDT marj takasları ve madeni para marjı takasları dahil olmak üzere kalıcı sözleşme takasları sunar..

BHEX Blue Helix kullanıcı kılavuzu

Fiat OTC Ticareti: BHEX, herkesin daha geniş borsa emir defterinden uzak tutmak için alım satım gönderebileceği bir OTC pazarına sahiptir. USDT ve BTC teklifleri OTC piyasasında mevcuttur ve ticaretin çoğu Çin Yuanı (CNY) cinsindendir. BHEX OTC masasını kullanmanın en büyük avantajlarından biri, herhangi bir OTC işleminde işlem ücreti ödemeyeceğinizdir..

Blue Helix Borsası ticaret seçenekleri

Çin’de popüler: BHEX özellikle Çin’de popüler ve Çinli tüccarlar BHEX’teki işlem hacminin önemli bir bölümünü oluşturuyor..

Çoklu Dil Desteği: BHEX, İngilizce, Rusça, Türkçe, Vietnamca, Korece, Japonca ve Çince dahil olmak üzere yedi farklı dilde mevcuttur..

ABD’li Yatırımcı Yok: BHEX, Amerikalı yatırımcılar için mevcut değildir. Yukarıda belirtildiği gibi, BHEX çoğunlukla Çinli kripto para tüccarları arasında popülerdir ve Amerikalı kullanıcıların platformda işlem yapması resmi olarak kısıtlanmıştır..

Bonus Faiz Getiren Tasarruf Hesapları: BHEX, “bonus hesapları” adı verilen üç ayrı tasarruf hesabı sunar. Aralık 2019 itibarıyla BHEX, yıllık getirisi% 5,00 olan bitcoin (BTC), ETH ve USDT bonus hesapları sunmaktadır. Kripto varlıklarınızdan faiz kazanmak istiyorsanız, BHEX bunu yapmanıza izin verir.

BHEX Para Birimleri ve Çiftleri

Aralık 2019 itibarıyla BHEX, spot ticaret piyasasında yaklaşık 50 kripto para birimi ve çifti listeliyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, en yüksek hacimli alım satım çiftleri, BTC, ETH, XRP, LTC, EOS, BCH, ETC ve TRON’un bazı kombinasyonlarını içerir..

BHEX ayrıca Bytom (BTM), Litex (LXT), Artfinity (AT), Alogrand (ALGO) ve Lambda (LAMB) dahil olmak üzere daha az bilinen kripto para birimlerini veya daha düşük hacimli çiftleri listeler..

BHEX Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

BHEX yalnızca kripto para kullanarak para yatırma ve çekme işlemlerini destekler. Kriptoda yeniyseniz, BHEX’e erişmeden önce başka bir yerden (banka kartları, kredi kartları veya banka havaleleri kullanarak) kripto satın almanız gerekecektir..

BHEX, BTC, ETH ve XRP gibi büyük kripto para birimleri ve daha az bilinen birçok seçenek dahil olmak üzere desteklenen tüm kripto para birimlerindeki mevduatları kabul eder..

BHEX Kayıt ve Giriş İşlemi

Asgari düzeyde düzenlenen hesap borsalarının çoğunda olduğu gibi, BHEX’in hızlı ve kolay bir düzenleme süreci vardır. Hiçbir doğrulama gerekmeden ticarete başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, hesap limitlerinizi yükseltmek veya OTC masasında işlem yapmak için, tam ad kimlik kartınızı ve kimlik numaranızı sağlayarak KYC doğrulamasını tamamlamanız gerekecektir..

Sıradan (OTC olmayan) bir tüccar olarak, KYC / AML doğrulamasını tamamlamadan BHEX’te işlem yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kaydınızı tamamlamak için bir e-posta adresini veya telefon numarasını doğrulamaktır. Gerekli olmasa da KYC kimlik doğrulamasını tamamlayarak para çekme limitlerinizi artırabilirsiniz..

BHEX Ticareti

BHEX, daha önce kripto para borsası kullanmış olan herkese aşina olacak standart bir ticaret arayüzüne sahiptir. Yukarıda belirtildiği gibi, web tarayıcınızı kullanarak veya BHEX masaüstü veya mobil uygulaması aracılığıyla BHEX’te işlem yapabilirsiniz..

BHEX Ücretleri

BHEX’in alım satım ücretleri, daha az düzenlenen diğer birçok borsayla rekabetçidir. Her işlem için (üretici veya alıcı)% 0,10 ücret ödersiniz ve opsiyon takas ücretleri her parti için% 0,5 olarak belirlenir. Bilmeniz gereken en önemli BHEX ücretleri şunlardır:

 • Ticaret Ücretleri (Yapıcı): % 0.10
 • Alım Satım Ücretleri (Alıcı): % 0.10
 • Opsiyon Ticaret Ücretleri (Yapıcı): % 0,5
 • Opsiyon Ticaret Ücretleri (Alıcı): % 0,5
 • Fiat OTC İşlem Ücreti: Bedava
 • Sözleşme İşlem Ücretleri (Üretici): % 0,02
 • Sözleşme Alım Satım Ücretleri (Alıcı): % 0.05
 • Depozito Ücretleri: Bedava
 • Para Çekme Ücretleri: 0.0006 BTC

BHEX’in belirli minimum para çekme ücretleri vardır. Örneğin, bir bitcoin çekimi yapmak için hesabınızda en az 0.01 BTC’ye veya USD Tether ile para çekmek için 50 USDT’ye ihtiyacınız var..

BHEX ücretleri

BHEX’in işlem ücretleri hakkındaki tüm bilgileri resmi web sitesinde görüntüleyebilirsiniz. İşte.

BHEX Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

BHEX, Aralık 2018’de piyasaya sürüldü. Genç borsada, lansmanından bu yana kamuya açıklanan önemli güvenlik sorunları veya kesinti olmadı.

Kullanım kolaylığı

BHEX’in kullanımı kolaydır. Bununla birlikte, BHEX yalnızca kripto para yatırma işlemlerini kabul eder, bu nedenle kriptoda tamamen yeni olan biri için en iyi seçenek bu değildir. BHEX’i kullanmadan önce kripto para birimini tutmanız gerekecek.

Güven ve Gizlilik

BHEX, operasyonları, yönetim ekibi veya borsanın nasıl işlediği konusunda sınırlı şeffaflığa sahiptir. Değişimin eski Huobi CTO’su Ju Jianhua tarafından başlatıldığını biliyoruz, ancak değişimle ilgili diğer “BT ve fintech uzmanları” hakkında pek bir şey bilmiyoruz. exchange’in “Hakkımızda” sayfası değişimin nasıl çalıştığını açıklayan belirsiz, çiçekli bir metinden sadece bir paragraftır.

Müşteri servisi

BHEX, şaşırtıcı derecede iyi bir müşteri hizmetine sahiptir. Şirket, doğrudan BHEX.com aracılığıyla canlı sohbet müşteri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca BHEX’in Zendesk sayfası aracılığıyla daha resmi bir müşteri hizmetleri talebi gönderebilirsiniz. Anladığımız kadarıyla, BHEX hem İngilizce hem de Çince müşteri hizmetleri sunmaktadır..

BHEX Kullanıcı Kılavuzu: BHEX Nasıl Kurulur ve Kullanılır

1. Kaydolun

BHEX’e kaydolmanın iki yolu vardır: bir telefon numarasını onaylayarak veya bir e-posta adresini onaylayarak.

BHEX exchange nasıl kullanılır

Şu adrese giderek başlayın: www.BHEX.com ve “Kaydol” u tıklayın.

Telefon numaranızı onaylayarak kaydolmak için “Telefon” u tıklayın veya e-posta ile kaydolmak için “E-posta” yı tıklayın.

BHEX kripto para birimi değişim kurulumu

E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin, ardından BHEX için şifrenizi seçin. Şifreniz sayılardan ve hem büyük hem de küçük harflerden oluşan 8 ila 20 karakter olmalıdır.

BHEX'e kaydolun

Doğrulama kodunu telefon numaranıza veya e-posta adresinize almak için “Kodu Al” ı tıklayın.

2. Doğrulama

BHEX kayıt hesabı

BHEX, telefon numaranıza veya e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu doğrulama kodu 10 dakika süreyle aktif kalacak.

BHEX döviz güvenliği

Aldığınız kodu BHEX kayıt sayfasına girin, ardından BHEX gizlilik politikasını kabul ettiğinizi kontrol edin..

Bu noktada, bir referans kodu da girebilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamlayın ve hesabınız kullanıma hazır..

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

BHEX’te iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) isteğe bağlıdır. Ancak BHEX, hesabınızı korumak için 2FA kurmanızı önerir..

BHEX, Google Authenticator, e-posta adresi veya telefon numarası aracılığıyla 2FA’yı destekler. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak bir girişi doğrulamak için hesap ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz..

4. KYC / AML Doğrulaması

Para çekme limitlerinizi yükseltmek veya fiat OTC ticareti yapmak istiyorsanız, BHEX’in KYC / AML kimlik doğrulama sürecini tamamlayarak kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir..

BHEX KYC ve AML

Uyruğunuzu seçin ve soyadınızı, adınızı, cinsiyetinizi ve kimlik türünüzü (ehliyet, pasaport, nüfus cüzdanı veya diğer) girin.

BHEX döviz güvenliği

Ardından, geçerli kimliğinize sahip bir fotoğrafınızı yükleyin. Resmin “yüksek kaliteli ve engellenmemiş” olması ve 10MB’den büyük olmaması gerekir. Kabul edilebilir biçimler arasında.jpg, .png ve.jpeg bulunur.

BHEX’in isteğinizi incelemesi ve doğrulaması genellikle 24 saat sürer.

BHEX kullanıcı güvenlik protokolü

5. Ödeme Yöntemi

BHEX yalnızca kripto para yatırma işlemlerini kabul eder. BHEX’te kabul edilen herhangi bir kripto para birimini kullanarak para yatırabilirsiniz..

Mevcut cüzdanları görmek için hesap sayfanızı ziyaret edin. Kullanmak istediğiniz kripto para biriminin cüzdanını görüntüleyin, ardından bu cüzdana para gönderin. Para kısa süre içinde hesabınızda görünecek ve ardından ticaret için uygun hale gelecektir..

BHEX herhangi bir depozito ücreti almaz.

6. Kripto Para Birimi Ticareti

BHEX hesabınıza para yatırıldıktan sonra, ticarete başlamaya hazırsınız.

BHEX'te kripto para ticareti nasıl yapılır

Temel BHEX ticaret platformunu şu adreste bulabilirsiniz: bhex.com/exchange. Yan taraftaki pencereden istediğiniz kripto para birimi çiftini seçin. Ardından, satın almak veya satmak istediğiniz tutarı girin.

Tüm çiftler için limit emirleri ve piyasa emirleri mevcuttur.

Vadeli işlem seçenekleri ve kalıcı sözleşmeler dahil olmak üzere daha gelişmiş sipariş türleri de BHEX aracılığıyla edinilebilir. USDT marj takasları veya madeni para marjı takasları için üst menü çubuğundaki “Sürekli Sözleşme” ye tıklayın. Veya seçenekleri BHEX.com/option üzerinden satın almak ve satmak için “Seçenekler” i tıklayın.

Mevcut işlemlerden birini göndermek veya almak için BHEX fiat OTC masasını da ziyaret edebilirsiniz. Bu ticaret masası aracılığıyla yalnızca USDT ve BTC işlemleri yapılabilir. Normal BHEX borsasının aksine, BHEX fiat OTC masası aracılığıyla işlem yaparken veya alırken işlem ücreti alınmaz..

7. Para Çekme

BHEX’in belirli minimum para çekme tutarları ve küçük para çekme ücretleri vardır.

BHEX para ödemeleri

Örneğin BTC’yi çekiyorsanız, hesabınızda minimum 0,02 BTC’ye sahip olmanız ve 0,0006 BTC’lik bir ücret ödemeniz gerekecektir. USDT’yi çekiyorsanız, hesabınızda minimum 50 USDT’ye ihtiyacınız var.

Son söz

BHEX, çoğunlukla Çin kripto pazarına hizmet veren yeni bir kripto para borsasıdır (Aralık 2018’de piyasaya sürüldü). Borsa, bir yıl önce piyasaya sürüldüğünden beri şaşırtıcı derecede yüksek bir hacme ulaştı ve şu anda ticaret hacmine göre dünya çapında en iyi 50 kripto borsasından biri olarak oturuyor..

BHEX, KYC / AML doğrulaması gerekmeden çok çeşitli kripto-kripto işlemlerini destekler. Kalıcı takas sözleşmeleri veya opsiyon sözleşmeleriyle de ticaret yapabilirsiniz..

BHEX hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bugün kaydolmak için BHEX.com adresini ziyaret edin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map