Düzenleyiciler, Çeşitli Kripto Projelerine Karşı Cezalandırıcı Eylemler Uyguluyor

Yasanın güçlü kolundan uzun süre kaçınılamaz. Geçtiğimiz hafta, düzenleyiciler kötülükler için bir dizi para cezası ve ceza dağıtırken, çeşitli kuruluşlar bunu ilk elden öğrendi..

Para cezaları, yasal ücretler, kurtarma önlemleri ve daha fazlasından bu, geçen hafta karma tam ekran görüntülendiği için alınan cezai önlemlerin bir toplamıdır..

Risk Sermayesi Yatırımları

Bir saadet zinciri kapsamında, Venture Capital Investments ve üst düzey yöneticileri en az 72 yatırımcıdan yararlandı. Planın arkasındakilerin çeşitli yasadışı faaliyetlerde bulundukları tespit edildi. Bunlar, yanıltıcı beyanlar yapmak için sosyal medyayı kullanmak, fonları kötüye kullanmak ve daha fazlasını içerir..

“Davalılar nihayetinde havuz katılımcılarından 535.829 $ talep ettiler, bu meblağın 450.302 $ ‘ını kişisel kullanım için ve bir Bernie-MadoffPonzi planının küçük bir taklidi olarak, havuz üyelerine ödeme yapmak için havuz karlı gibi görünmesi için kötüye kullandılar.”

İlgili olanlar, düzenleyici kurumun galip gelmesiyle CFTC tarafından göreve alındı..

Cezalandırıcı Eylem – 900.604 ABD Doları (% 50 iade,% 50 hukuki ceza) + CFTC yasal ücretleri

Telgraf

Mesajlaşma uygulaması devi Telegram, kısa süre önce şirket, SEC’e karşı verdiği mücadeleden vazgeçerken yenilgiyi kabul ettiği için acı bir hap yutmak zorunda kaldı. Yaraya tuz sürtünen Telegram şimdi sipariş bir ticari marka davasıyla ilişkili yasal maliyetleri, artık geçersiz olan GRAM tokenleri üzerinden karşılamak. Esasen, Telegram zaten uzun süredir kayıp olan bir savaşın bedelini ödüyor.

Telegram ve Lantah arasında ileri geri bir savaşa sahne olan kostüm, ‘GRAM’ borsa kodu hakları etrafında dönüyordu. Hem orijinal hem de karşı takım şimdi düştü. Yine de, mahkemeler ona kendi yasal masraflarının telafisi için bir yol vermiş olduğundan, Telegram için gümüş astar olabilir..

“Telegram, Lantah’ın karşı iddialarını savunmak için büyük olasılıkla bazı ücretlere ve maliyetlere yol açtı, ancak herhangi bir ödül muhtemelen küçük olacaktır. Mahkeme, Telegram’ın, Lantah’ın karşı iddialarının reddedilmesi durumunda bir koşul olarak ücretleri ve masrafları geri alma hakkına sahip olduğuna karar verir. Telegram, bu siparişten itibaren 30 gün içinde ücret ve maliyet kayıtlarını sunacaktır, “

Cezalandırıcı Eylem – 618,240 ABD Doları ücret + 6737,35 ABD Doları maliyet

OneCoin

Tüm zamanların en büyük dolandırıcılıklarından biri olmasına rağmen, OneCoin’den sorumlu olanların çoğu, eylemlerinden asla sorumlu tutulmayacaktır. Etkilenenlere biraz teselli sağlamak için verilen bir kararla, Mark S.Scott, New York Eyaleti içinde yasaklandı..


Mark S.Scott, Locke Lord’da avukat olarak eski statüsünü kullanarak OneCoin dolandırıcılığında çok önemli bir rol oynadı ve yaklaşık 400.000.000 ABD Doları tutarında fonu aklamaya yardımcı oldu – 50.000.000 ABD Doları eline geçti..

Bir jüri heyeti karar Mark S. Scott, “… New York Eyaleti’nde, ya müdür ya da başka birinin temsilcisi, katibi ya da çalışanı olarak herhangi bir biçimde hukukun uygulanmasından vazgeçilmesi ve bundan kaçınılması emredilmiştir; ve davalı, işbu belge ile herhangi bir mahkeme, hakim, adalet, kurul, komisyon veya başka bir kamu otoritesi önünde avukat veya hukuk müşaviri olarak görünmek veya bir başkasına kanun veya uygulaması veya herhangi bir tavsiye hakkında fikir vermek yasaktır. bununla ilgili olarak veya herhangi bir şekilde bu Eyalette bir avukat ve hukuk müşaviri olarak kendini göstermek, “

Cezalandırıcı Eylem – Mark S.Scott, New York Eyaletinde barodan çıkarıldı

Centra Tech

Robert Farkas, ekibi çevreleyen ve ‘Centra Card’ olarak adlandırılan bir kripto banka kartının arkasındaki yetenekleri çevreleyen bir dizi yanlış iddia ve vaatler aracılığıyla, yatırımcılara 25.000.000 ABD Doları tutarında ikramiye sağladı.

Bu planın arkasındaki düzenleyici olarak, Robert Farkas, savcılar onu yalnızca eylemlerinden sorumlu tutmakla kalmayıp, aynı zamanda benzer eylemleri düşünen diğerlerine örnek olarak kullanmayı düşündükleri için, ağır bir cezaya çarptırılacak gibi görünüyor..

Savcılar devlet, Farkas’ın suç davranışının “doğası ve koşulları” ve adil ceza verme ihtiyacı, önemli bir hapis cezası lehine kesinlikle ağır basmaktadır… Suç davranışını yeterince caydırmak için cezalandırma amaçlarına hizmet etmek için önemli bir hapis cezası da gereklidir. dava, kişinin kendi (ve arkadaşının) amaçları için masum kurbanlardan para çalmak ve bu tür bir davranışı yasaklayan yasaya saygıyı teşvik etmek. “

Cezalandırıcı Eylem – Belirlenecek

Egypto Operasyonu

2 yıl boyunca, toplam on binlerce Brezilyalı yatırımcı, “Mısır Operasyonu” adı verilen bir dolandırıcılıkta 200.000.000 ABD dolarının üzerinde dolandırıldı. Bu dolandırıcılık, orkestratör Marcos Antonio Fagundes tarafından kontrol edilen ve her biri stratejik yatırımlarla yatırımcılara kazançlı getiri vaat eden bir dizi şirket aracılığıyla kolaylaştırıldı..

Bu durum, zimmete geçirilen fonlar ABD merkezli bir borsada tutulduğu için Brezilya hükümeti ile ABD DOJ arasında işbirliğini gerektirdi. Borsaya isim verilmemiş olsa da, el koyma işlemleri ile tam işbirliği içinde oldukları kaydedildi..

“… Fagundes, diğer suçların yanı sıra, bir finans kuruluşunun yasal yetkisi olmayan bir şekilde işletilmesi, bir finans kuruluşunun hileli yönetimi, suistimal ve kara para aklamanın yanı sıra menkul kıymetler yasası ihlalleri de dahil olmak üzere Brezilya yasalarını çeşitli cezai ihlallerle suçlanıyor. Brezilya mahkemesi, Fagundes’in sahip olduğu veya kontrol ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde sanal para birimine el konulmasını yöneten bir el koyma emri çıkarır. “

Cezalandırıcı Eylem – 24.000.000 ABD Doları’nın ele geçirilmesi DOJ tarafından değerinde kripto para

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map