Avrupa’nın Güvenlik Jetonu Mevzuatına Bir Bakış

Avrupa, kripto yanlısı bir duruş sergileyen daha fazla ülke görmeye devam ediyor. İngiltere, İsviçre ve Malta gibi ülkeler, pazardaki ilgili konumlarını ilerletme yönünde çoktan büyük adımlar attılar. Bu hamlelerin ardında birçok katkıda bulunan faktör olsa da, güvenlik belirteçlerinin tanıtımı bu ülkelerin kararında büyük bir rol oynadı.

Güvenlik belirteçleri, geleneksel yatırımların dijitalleştirilmesine izin verir. Bu yönteme belirteç adı verilir. Tokenleştirilmiş varlıklar, çoğu ülke tarafından geleneksel kripto para birimlerinden daha istikrarlı olarak kabul edilir. Şu anda, güvenlik jetonları AB’nin MiFIDII düzenlemeler.

MiFID II

AB, MiFID II düzenlemelerini 3 Ocak 2018’de başlattı. Bu yasal çerçeve, yatırımcılara ek koruma sağlıyor. Ek olarak, MiFID II düzenlemeleri pazarın işlevselliğini ve verimliliğini iyileştirir. Mevzuat, Kasım 2007’den beri yürürlükte olan orijinal MiFID (Financial Directive Piyasaları) düzenlemelerinin devamı niteliğindedir..

Lihtenştayn

Dünyanın en küçük altıncı ülkesi olan Liechtenstein, blockchain sektörünü etkileyici bir oranda geliştirmeye devam ediyor. Toplamda sadece 62 mil kare olmasına rağmen, bu küçük ülke kişi başına düşen GSYİH açısından en yüksekler arasında yer alıyor. Ekim 2018’de ülke yayınlandı “Ulusal Blok Zinciri Yasası” başlıklı halka açık bir taslak.

Belgede, ilçelerin blok zinciri özlemlerini ilerletme arzusu vurgulandı. Hareketin ardından ülkedeki Union Bank AG tarafından yapılan bir duyuru takip etti. Burada banka, bir güvenlik belirteci çıkaran ilk düzenlenmiş banka olma niyetini açıkladı. Banka, uluslararası olarak büyük miktarda fon transferi gibi bankalar arası faaliyetler için bir token oluşturmaya çalışıyor..

Almanya

Almanya, kripto para birimlerini finansal araçlar olarak görmüyor. Eylül 2018’de ülke, Bitcoin tüccarlarının herhangi bir lisansa ihtiyaç duymadığını ve kripto para alım satımının yasal kalması gerektiğini belirledi. Bu, kripto yatırımcılarının lehine büyük bir karardı. Bu karar, kripto yatırımcılarının Almanya’nın menkul kıymet düzenlemelerine uymalarına gerek olmadığı anlamına geliyordu..

City Break üzerinden Berlin

City Break üzerinden Berlin

Aralık 2018’de Almanya’nın en büyük ikinci borsası duyuruldu bir kripto token değişimi başlatmayı planlıyor. Boerse Stuttgart Grubu, projeyi gerçeğe dönüştürmek için yerel Fintech firması SolarisBank ile ortaklık kurdu. Borsanın çıkış tarihi 2019’un 3. Çeyreğidir. Geliştiricilere göre, yardımcı program, güvenlik ve takas jetonları dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri barındırılacak.

İsviçre

İsviçre, uzun zamandır Avrupa’da bir finansal merkez üssü olmuştur. İsviçreli yetkililer, finansal etkilerini blok zinciri sektörüne genişletme konusunda istekli. Ülke kısa süre önce Crypto Valley adlı bir blockchain iş sektörü açtı. Burada, blockchain girişimleri, İsviçre hükümeti tarafından sağlanan indirimli vergiler ve diğer avantajlardan yararlanıyor.


Finansal faydaların yanı sıra, İsviçre merkezli blockchain firmaları, ülkenin kesin blok zinciri düzenlemelerinden büyük ölçüde yararlanıyor. İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA), tokenleri dört farklı kategoriye ayırır. Bu kategoriler arasında varlık, ödeme, fayda ve karma belirteçler bulunur.

Estonya

Estonya, kripto faaliyetlerini yasallaştıran ilk AB üyeleri arasında yer aldı. Ülke, geçen yıl değişen düzenlemelerden bu yana 900’den fazla kripto lisansını onayladı. Lisanslılar, borsalar, yeni başlayanlar ve blok zinciri teknoloji firmaları gibi çeşitli kripto işlerini içerir. Yakın tarihli bilgilere göre verilen lisansların yaklaşık 400’ü kripto cüzdanı sağlayıcılarına aitti. raporlar.

Estonya, bir dizi faktör aracılığıyla AB’nin en fakir ülkesinden gelişen bir ekonomiye geçmeyi başardı. Vergi teşvikleri, dostane bir iş ortamı ve kolay lisanslama prosedürlerinin tümü, ülkenin blok zinciri sektöründeki yükselişine katkıda bulundu. Bugün Estonya, dünyadaki en STO dostu ülkelerden biridir..

Malta

Malta, bölgede itici bir kripto gücü olmaya devam ediyor. Bu ülke, kripto hükümdarlığını çeşitli faktörlerin birleşiminden geçirdi. Malta, ilk kripto yatırımcıları ve ICO’lar için sağlam bir düzenleyici çerçeve sağlamak için dünyadaki ülke. Hükümet, pazarlarına yeni girişimleri işe alma konusunda proaktif davranıyor.

Bugün Malta, STO’nuzu başlatmak için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Ülke zaten çok sayıda büyük kripto platformuna ev sahipliği yapıyor. Hacim bazında dünyanın en büyük kripto borsası, Binance, partner Malta Borsası (MSX) ile geçen yılın Eylül ayında. İkili, önümüzdeki aylarda ülke içinde yeni bir güvenlik jetonu takası kurmayı planlıyor.

İngiltere

Birleşik Krallık’ta şu anda yürürlükte olan kripto düzenlemeleri bulunmamaktadır. Ülke, uygun düzenleyici yönergelerin geliştirilmesinin yıllar alabileceğini iddia eden düzenleyicilerle kripto pazarını araştırmaya devam ediyor. Mart 2018’de, Crypto Assist Taskforce ülkeleri, kripto para birimlerinin üç farklı sınıfta listelendiği bir rapor yayınladı. Bu sınıflar arasında güvenlik belirteçleri, yardımcı program belirteçleri ve takas belirteçleri bulunur.

Şu anda İngiltere kripto para tartışması devam ediyor. British Business Federation Authority (BBFA), kötü düzenlemelerin sektördeki büyümeyi ne kadar engelleyeceğini “hiç düzenleme olmaması” ndan çok daha fazla detaylandıran bir rapor yayınladı. Bugün olduğu gibi, Birleşik Krallık, bu sektörde gelecekteki büyümeyi tahmin eden analistlerle güçlü bir blok zinciri topluluğuna sahiptir..

Fransa

Fransa, kripto para şirketleri konusunda çok farklı bir yaklaşım benimsedi. Authorité des Marchés Financiers (AMF) geçen yıl ICO yönergelerini yayınladı. Yeni düzenlemeler, tüm ICO’ların teklifleriyle ilgili tam şeffaflık sağlamasını gerektiriyor. Şirketler, onaydan önce token kullanımlarını tanımlamalıdır. Bu talep, yetkililerin şirketin ne tür jeton vermeyi planladığını belirleyebilmesi için gereklidir..

Fransa’nın ICO’lar konusundaki duruşu, dünya çapında çok sayıda başka ülke tarafından taklit edilmektedir. Ülke, tüm ICO’ların tam olarak ifşa edilmesini sağlayarak, aynı anda STO’ları karşılamayı ve aynı zamanda operasyondaki ICO’ların sayısını azaltmayı başardı. STO’lar, yatırımcıların blok zinciri bağış toplama kampanyalarına katılmaları için çok daha güvenli bir yol sağlar.

AB Güvenlik Belirteçleri Yükselişte

Şu anda Avrupa’da geliştirilmekte olan kripto para birimi düzenlemelerini daha iyi anladığınıza göre, Malta gibi ülkelerin blockchain sektörlerine neden bu kadar çok yatırım yaptıklarını anlamak kolaydır..

Küresel ekonomi dijitalleşme yolunda ilerledikçe, bu teknolojik devrimin merkez üssü haline gelebilecek ülke için kazanılacak çok şey var. Umarım, dünya çapında daha fazla ülke bu gelişmelerin önemini ve bunların küresel ekonominin geleceğini büyük şekillerde nasıl etkilediğini anlayacaktır. Şimdilik, hangi Avrupa ülkesinin blockchain ekonomisinde liderliği ele geçirebileceğini görmek için yarış başladı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map