Abra, SEC ve CFTC’den “Güvenlik Değişimi” için Ortak Emeğe 300.000 Dolar Ceza Verdi

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ortak bir çabayla, kripto para birimi ticaret uygulaması Abra ve ortağı Plutus Technologies, 300.000 $ para cezasına çarptırıldı. Toplam, her biri CFTC ve SEC’e ödenen 150.000 $ ‘lık iki para cezasını temsil eder..

Para cezaları, iki düzenleyici kurum tarafından, “perakende yatırımcılara kayıtsız olarak güvence esaslı swaplar teklif edip sattığı ve bu swapları kayıtlı bir ulusal borsada işlemediği için” verildi. Daha fazla bilgi için inceleyebilirsiniz. CFTC siparişi ve SEC emri.

Kısa Bir Zaman Çizelgesi

Şirketlerin açık bir şekilde düzenlemeleri ihlal ettiği durumlar olsa da, Abra ve Plutus’u içeren durum o kadar basit değildir..

Sorun, ilk olarak Abra’nın SEC ile ilk kez karşılaştığı bir yıldan fazla bir süre önce ortaya çıktı. O sırada Abra, müşterilerine ABD merkezli menkul kıymetlere “sentetik maruz kalma” teklifinde bulundu. Bu, Abra’nın müşterilerine menkul kıymetleri taklit eden bir sözleşme şeklinde yatırımlara erişimini, dayanak varlığı fiilen satın almadan sağlayarak başarmıştır..

Bu hizmeti sunmanın bir sonucu olarak, birden fazla etkinlik gerçekleşti.

  • SEC, Abra güvenlik takas hizmetinin düzenlemeleri ihlal ettiğini tespit etti
  • Abra, ABD merkezli yatırımcılara hizmet verdiğini gördükten sonra güvenlik takasını kapattı
  • Abra çeşitli operasyonları Filipinler’e taşıdı
  • ABD merkezli yatırımcılara erişim iptal edilerek güvenlik takas hizmetleri yeniden başlatıldı.

Ne yazık ki, Abra ve Plutus için, düzenleyiciler ABD yatırımcılarına hizmet vermeyi bırakmanın ve faaliyetlerinin bir kısmını Filipinler’e taşımanın yeterli olmadığını düşünüyordu. Hizmetin tasarım ve operasyonel yönlerinin çoğunun ABD’de meydana gelmeye devam ettiği ve onu ABD düzenlemelerine tabi hale getirdiği bulundu..

CFTC ve SEC temsilcileri bu konuda yorum yaptı. Yatırımcı kısıtlamalarına rağmen kuralların nasıl hala geçerli olduğuna değindiler..

SEC Uygulama Bölümü’nün Karmaşık Finansal Araçlar Birimi Başkanı Daniel Michael şunları söyledi:,

“İşletmeler, yatırımcılara menkul kıymet işlemlerini değerlendirmek için gerekli bilgileri sağlamak için tasarlanmış kayıt gereksinimlerini göz ardı edemez … Dahası, güvenliğe dayalı takasları yapılandıran ve etkileyen işletmeler, yalnızca esas olarak ABD dışındaki perakende yatırımcılarla işlem yaparak ve ayarlayarak federal menkul kıymet yasalarından kaçmayabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde işlerinin önemli kısımlarını yürütürken yabancı bir kuruluşun karşı taraf olarak hareket etmesini sağlamak. ” 

Masraflar

Hem CFTC hem de SEC bu para cezalarının çıkarılmasında yer alırken, kararları bağımsızdı. Her durumda, Abra ve Plutus herhangi bir suçu kabul etmeden para cezasını ödeyebildiler. Aşağıdakiler düzenleyici kurumların bulgularıydı.

CFTC – Abra / Plutus, “… ABD ve denizaşırı müşterilerle dijital varlıklar ve yabancı para biriminde yasa dışı borsa dışı takaslara girme ve kayıt ihlalleri.”

SEC – Abra / Plutus, “… kayıtsız teklifler ve teminata dayalı takas satışları ile ilgili federal menkul kıymetler kanunu hükümlerini ihlal ediyor ve bazı takas işlemlerinin kayıtlı bir ulusal borsada yapılmasını gerektiriyor.”


Yedek Para

Yaklaşık iki ay önce, Stellar Development Foundation (SDF) tarafından Abra’ya 5 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığını bildirmiştik. Bu hareket, o sırada dikkatimizi çekti, çünkü Abra’nın sonunda stabilcoin ve dijital menkul kıymetler dünyasına girme potansiyeline işaret etti. SDF, güvenlik belirteç platformu DSTOQ’ya geçmişte yapılan benzer bir yatırımla da görüldüğü gibi, bu tür yatırımlara ilgi göstermiştir..

Bu para cezası ile, Abra başından beri menkul kıymetlerle uğraşıyormuş gibi görünürdü – farkında olmasalar bile.

Bugün burada tartışılan para cezalarını ödemek zorunda olmasına rağmen, Abra’nın aşamalı hale getirilmesi pek olası görünmüyor. QSD’den yukarıda bahsedilen yatırım ve diğerleri arasında Abra, kurulduğu günden bu yana 45 milyon dolarlık kuzeye yükseldi..

Abra

2015 yılında kuruldu, Abra , Mountain View, California merkezli bir kripto para birimi yatırım uygulamasıdır. Abra, lansmanından bu yana yatırımcılar için popüler bir platform haline geldi. Bir dizi dijital varlık için erişim ve ticaret desteği sağlar.

CEO & Kurucu, Bill Barhydt, şu anda şirket operasyonlarını denetler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map