GoldCoin, “Dijital Altın Standardı” olmakla gurur duyan, altınla desteklenen bir ERC-20 jetonudur. Bir ERC-20 jetonu olarak jeton, Ethereum üzerine inşa edilmiştir ve (GOLD) ticker sembolünü kullanır. Madeni paranın arkasındaki fikir, kripto para birimiyle ilişkili tüm faydaları sağlayan güvenli bir altın satın alma yöntemi sunmaktır..

Neden Altın?

Altın, tarih boyunca insanlığın evrensel para birimlerinden biri olmuştur. Yıllar boyunca, devlet destekli para birimleri düşse veya düşse bile satın alma gücünü koruma konusundaki itibarını korumuştur..

Bu istikrar ve satın alma gücünün korunması Altın para. Proje ekibi, dünya finansal istikrarsızlıkla uğraştığı için bu özelliklerin özellikle alakalı olduğunu biliyor. Aynı zamanda, altın tarihsel olarak genel halk tarafından erişilemez olmuştur ve jeton, bunun üstesinden gelmeye yardımcı olan çeşitli özelliklere sahiptir..

Fraksiyoneldir

(GOLD) ilk altın destekli kripto para birimi olmasa da, fraksiyonelleştirilmiş ve doğrudan kripto para birimi ile satın alınabilen ilk kripto para birimi veya fiat.

Token, fraksiyonel hale getirilerek, büyük bir minimum satın alımla uğraşmadan istediğiniz miktarı satın almayı mümkün kılar. Bu, giriş için çok düşük bir eşikle sonuçlanır.

Son Derece Uygun Fiyatlı

Bahsedildiği gibi, Gold Coin’in fraksiyonelleştirilmiş doğası, tipik olarak gerçek altınla satın almanız mümkün olmayan inanılmaz derecede küçük miktarlarda satın alabileceğiniz anlamına gelir. Yalnızca bir ons altın satın almak genellikle zordur, ancak bu tek ons ​​fiziksel altın 1.000 Altın Paraya eşdeğerdir.

Bu fiyatlandırma yapısı ve fiziksel altınla olan bağları, Gold Coin’in fiyatının değerli metalin fiyatına bağlı olduğu anlamına gelir. Tek bir kriptocoin fiyatını almak için bir ons altının fiyatını 1.000’e böldüğünüzde, bu kripto para biriminin altın satın almayı ve altın sahibi olmayı nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğini görmek kolaydır..

Ne kadar erişilebilir olduğunu göstermek için, yazarken, tek bir Gold Coin sadece 1,92 $ idi..

Satın Alma için Likidite

Erişilebilirliği artırmak için proje aynı zamanda bir likidite sağlayıcısı olarak hareket eder. Daha yüksek likidite, satın alma işleminizin boyutu ne olursa olsun piyasadan en iyi fiyatları almanıza yardımcı olur. Diğer bir deyişle, likidite maliyetleri düşürmeye yardımcı olur.

Düşük Çaba Giriş

Altın sahibi olmanın daha uygun bir yöntemi olmasının yanı sıra, Gold Coin daha az çaba gerektirir. Altın satın almak için evrakları doldurmak için zaman ve enerji harcamanıza ve ardından altınları saklamak için güvenli bir yer bulmanıza gerek yok. Altın fiziksel olarak projenin kasasında depolanır, ancak yine de ona sahip olursunuz.

Fiziksel Altın Destekli

Kasadan bahsetmişken, kripto para birimini destekleyen altın (yüzde 99,9 saf) projenin kasasında güvenli bir şekilde saklanıyor. Bu, gerçekten gerçek altınla desteklenmesini sağlar ve bu nedenle, metalin kararlılığı nedeniyle kripto para birimlerinden daha kararlı olmalıdır..

Şeffaflık için, herkes projenin altın varlıklarını çevrimiçi olarak görüntüleyebilir ve bunlar tamamen denetlenir.

Altını Kullanabilirsiniz

Altın Paranızı onu destekleyen fiziksel metal için kullanmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz. Kriptolarını yüzde 99,9 saf altın karşılığında kullanan herkes, madalyonun gerçek değeri olan 1.000 GOLD karşılığında bir ons alır..

Altını kullanmak için resmi Gold Coin web sitesinde bir hesap oluşturarak başlayın, ardından projeye kullanması için uygun miktarda kripto para birimi gönderin. Ardından, hesabınızda bekleyen bir satın alma siparişi göreceksiniz. Bu noktada, Gold Coin’in fiziksel altını depolama tesisinde doğru kişiye vermesini sağladığından, kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Hesabınız ayrıca bu noktada depolama tesisinin iletişim bilgilerini ve adresini de gösterecektir. Satın alma sipariş numaranız ve kimliğinizle birlikte altını kullanmak için tesisi ziyaret edebilirsiniz..

GoldCoin’in Arkasındaki Teknoloji

Artık projenin erişilebilirliğine aşina olduğunuza göre, arkasındaki teknolojinin bir kısmını keşfedebiliriz.

Güvenlik

Belirtildiği gibi GOLD, Ethereum ağını kullanan bir ERC-20 stablecoin’dir. Takım gücü Gold Coin tarafından geliştirilen Ethereum akıllı sözleşmeleri. Madeni para, değişmez olan Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildiğinden, ödemeleri sınırlamak veya bloke etmek imkansızdır..

Daha fazla güvenlik, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmanız gerektiği gerçeğinden gelir. Bu, altınınızın çalınmasını önlemeye yardımcı olur.

Gizlilik

Blok zincirinin doğası, bilgilerinizi gizleyerek gizliliği de destekler. Daha fazla gizlilik için, Gold Coin satın almadan önce kimlik göstermenize gerek yoktur. İhtiyacınız olan tek şey Ethereum cüzdan adresiniz.

Kripto para birimini satın almak için gerekli bilgi eksikliği, özellikle satabileceğiniz veya satın alabileceğiniz GOLD miktarının bir sınırı olmadığı için, altın satın almak için gerekli olanla keskin bir tezat oluşturuyor. Daha büyük miktarlarda fiziksel altın satmak veya satın almak, vergi nedeniyle özel formlar gerektirir..

Akıllı Sözleşme

Aşağıdakiler akıllı sözleşmenin bazı temel özellikleridir:

  • Jeton sembolü ALTIN.
  • Minimum transfer tutarı 0,001 ALTIN.
  • Jeton için sekiz ondalık basamak vardır.
  • Önerilen gaz limiti 25.000’dir.

Güvenlik için GDA Capital, GoldCoin Akıllı Sözleşmesini denetledi.

GoldCoin Nerede Saklanır

Bu bilgi ilginizi çektiyse, satın almaya hazır olabilirsiniz. Peki, yeni kripto para biriminizi nerede saklıyorsunuz??

Çünkü bu bir ERC-20 jetonu, ERC-20 jetonlarını destekleyen veya Ethereum uyumlu herhangi bir kripto cüzdanında saklayabilirsiniz. Proje, MetaMask, MyEtherWallet, Atomic Wallet, Guarda Wallet, Exodus, Ledger veya Trezor gibi bazı popüler cüzdanları önermektedir. Bununla birlikte, herhangi bir Ethereum uyumlu cüzdan çalışır.

Sonuç olarak

GoldCoin, altın destekli bir ERC-20 stabilcoin’dir ve 1.000 GOLD, projenin kasasında tutulan bir ons fiziksel altına eşdeğerdir. Bir ERC-20 jetonu olarak, Ethereum destekli herhangi bir cüzdanda saklanabilir ve depolamayı erişilebilir hale getirir. GoldCoin satın almak veya satmak için herhangi bir sınır olmadığından, kripto para biriminin kendisine de erişilebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me