Kripto Para Piyasası Kategorisi: Sosyal Ağ Paraları

Bu kılavuz, sosyal ağ paralarını temsil eden 7. kategoriye odaklanarak farklı kripto para piyasası kategorisine bakar. Bu, kripto pazarını 12 ana kategoriye ayıran serinin yedinci bölümüdür..

Bu makale, bir sosyal ağ veya platform tarafından desteklenen kripto para birimlerini içeren kripto para piyasasının İlk 100’ündeki yedinci kategoriye bakmaktadır..

Yedinci Pazar Kategorisi: Sosyal Ağ Paraları

Sosyal ağ ve medya, genç neslin Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat gibi sosyal ağ sitelerinde günde ortalama 9 saat geçirmesiyle hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bununla birlikte, geleneksel sosyal medyanın önemli bir dezavantajı, tüm kişisel verilerimizin bir şirket tarafından kontrol edilen merkezi bir veritabanı tarafından saklanması ve yönetilmesidir. Bu, davranışlarımız, tercihlerimiz, bağlantılarımız, alışkanlıklarımız ve hassas bilgilerimizle ilgili içgörüler toplamalarını ve toplamalarını sağlar. Tüm bu değerli veri hazinesiyle, güvenliğimiz ve gizliliğimiz gerçek bir tehlikeye atılma riski taşır. Hata yapmayın, büyük sosyal medya şirketlerinin ihlal edildiği veya hatta tüketici verilerini kullanmak için etik olmayan düzenlemelere giriştiği birçok olay yaşandı..

(Daha fazlasını görün: Cryptocurrency Evrimi: Bugün Parayla İlgili Sorun)

Çözüm: Merkezi Olmayan Sosyal Ağ

Merkezi olmayan bir sosyal ağın amacı, tüm kullanıcıların verileri üzerinde kontrole sahip olduğu sistemdeki tüm paydaşlar arasında güvenilmez ve eşitlikçi bir güç dengesi oluşturmaktır. Merkezi olmayan bir sistemde, kullanıcılar kişisel verilerinin veya kimlikleriyle ilişkili herhangi bir verinin sahibi olur ve bunları yönetir. Daha yüksek güvenlik ve gizlilik seviyeleri ile, merkezi olmayan sosyal ağlar, geleneksel sistemlerimizi patlayıcı bir şekilde bozmaya çalışıyor.

İşte en iyi 100 kripto para birimi listesinde sadece bunu yapan 4 sosyal ağ parası.

Sosyal, sosyal ağ, sosyal ağ paraları, ağ paraları, sosyal paralar

Reddcoin (RDD)

Sosyal, sosyal ağ, sosyal ağ paraları, ağ paraları, sosyal paralar

Sosyal devrilme kripto para birimi olan Reddcoin, kullanıcıların RDD’yi hiçbir ücret ödemeden anında göndermelerine ve almalarına olanak tanır. Reddcoin’in eşler arası (P2P) ödeme sistemi, aşağıdakiler gibi çok çeşitli sosyal medya ağlarıyla entegrasyona izin verir: Facebook, Reddit, Twitter vb. Facebook veya Twitter’da sadece “beğeniler” vermek yerine, kullanıcılar artık içerik oluşturuculara RDD jetonlarını kullanarak tüm sosyal medya platformlarında bahşiş verebilir..

Reddcoin, Litecoin’den (LTC) bir çatal olan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Reddcoin, Ocak 2014’te giriş yaptı ve başlangıçta bir Proof-of-Work fikir birliği mekanizması kullandı ancak bunun yerine Proof-of-Stake-Velocity adlı yeni bir fikir birliği mekanizmasına geçti. POSV, madeni para stake etme ve aktif ağ katılımına (hız) odaklanan Reddcoin tarafından yerel olarak geliştirildi. Şu anda, Reddcoin’in bahşiş sistemi Reddit ve Twitter’da zaten işlevseldir.

(Daha fazlasını görün: Kripto Para Piyasası Kategorisi: Saf Kripto Para Birimi)

Steem (STEEM)


Sosyal, sosyal ağ, sosyal ağ paraları, ağ paraları, sosyal paralar

Steem, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarına olanak tanıyan merkezi olmayan bir yayın platformudur. Steem platformundaki içerik her yükseltildiğinde, içerik oluşturucu ve içeriği düzenleyenler Steem’in yerel para birimi (STEEM) ile ödüllendirilecek. Steem ayrıca kendi yerel blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Proje, aynı zamanda Bithshares ve EOS’un CEO’su olan Dan Larimer’ın bir fikri. Steem platformunda 3 ana para birimi vardır:

 1. STEEM: Steem’in yıllık% 100 artan arzıyla ana para birimi.
 2. Steem Doları (SBD): SBD, her SBD’nin 1 ABD Dolarını temsil ettiği ABD Dolarına sabitlenmiş sabit para birimidir. SBD, tamamen piyasa güçlerine bağlı olan STEEM madeni paraların oynaklığını izole etmek için oluşturuldu. İçerik oluşturucuların aldığı ücretin% 50’si SBD jetonları ile ödenirken diğer% 50’si Steem Power getiriyor.
 3. Steem Gücü: Bu, bir kullanıcının ağdaki etkisini ve gücünü sembolize eden itibara dayalı, ticareti yapılamayan bir belirteçtir. Bir kullanıcının sahip olduğu olumlu oy sayısı ne kadar fazlaysa, oyları o kadar çok sayılır ve iyileştirme için ödemeleri o kadar yüksek olur. Kullanıcılar, Steem Power tokenlerini STEEM için dönüştürebilir, bu daha sonra etkilerini azaltacaktır..

Ön uçta Steem, madeni paraların çıkarılması için kullanıcıların içerik oluşturmasını gerektiren bir Proof-of-Brain (POB) algoritması kullanıyor. Altta yatan Steem blok zinciri, yüksek verimliliğe sahip oldukça ölçeklenebilir bir blok zinciri olan Delegated-Proof-of-Stake (DPOS) konsensüs mekanizması üzerinde çalışır. Steem, tamamen işlevsel olan ve kitleler arasında önemli bir çekişme kazanan bir kripto para birimi projesinin bir örneğidir. Bir milyondan fazla kullanıcısı var ve dünya genelinde Alexa’nın web sitesi sıralamasında 1.335. sırada yer alıyor..

(Ayrıca bakınız: Piyasa Değeri Rehberi: Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey)

Mitril (MITH)

Sosyal, sosyal ağ, sosyal ağ paraları, ağ paraları, sosyal paralar

Mithril, tıpkı Steem gibi içerik oluşturucuları katkılarından dolayı ödüllendiren merkezi olmayan bir sosyal medya platformudur. Steem’in “Beyin Kanıtı” dediği şey, Mithril’in ağında “sosyal madencilik” olarak adlandırılıyor. Mithril’in benzersiz bir özelliği, token sahiplerinin MITH’lerini harcayabilecekleri çok sayıda hizmet sunan satıcı ağıdır. Hizmet yelpazesi arasında birinci sınıf içerik kanalları, canlı yayın, çevrimiçi uygulamalar ve perakende satış ürünleri yer alır..

Reddcoin’e benzer şekilde Mithril, mevcut sosyal medya platformlarıyla entegrasyona izin verir. Mithril, 2017’nin 2. yarısında piyasaya sürüldü ve Reddcoin’den çok daha genç hale geldi..

Mithril, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve yerel para birimi Mithril’in ekosistemi için ana para birimi olarak kullanılan MITH olarak adlandırılır. Çekiş gücü açısından Mithril, Instagram ve WhatsApp karışımı gibi görünen bir sosyal medya uygulaması olan LIT (beta sürümü) adlı bir akıllı telefon uygulamasını başlattı. Yaklaşık 20.000’e varan oldukça büyük bir kurulum toplamıştır.+.

(Daha fazlasını okuyun: Madeni Paralar, Jetonlar & Altcoinler: Fark Nedir?)

Kin (KIN)

Sosyal, sosyal ağ, sosyal ağ paraları, ağ paraları, sosyal paralar

Kin, Kik adlı popüler bir mesajlaşma hizmeti tarafından başlatılan bir simgedir. Çalışan bir ürünü olmayan çoğu projenin aksine, Kik, 15 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan güçlü bir kullanıcı tabanına sahiptir ve Facebook ve WhatsApp ile birlikte en popüler sosyal medya platformlarında 7. sırada yer almaktadır. Kin’in ICO’ları için 100 milyon dolara yaklaşması şaşırtıcı değil.

Kin, KIN adlı aynı adı taşıyan yerel para birimiyle desteklenen merkezi olmayan bir dijital hizmetler ekosistemi olmayı hedefliyor. KIN, içerik oluşturucular ve kullanıcılarla doğrudan etkileşime izin vererek Kin ekosistemi içindeki değer aktarımlarını kolaylaştırmak için kullanılacak. Kin’in öne çıkan bir özelliği, içerik oluşturucuları Kin’i kullanan dijital hizmetlerin kullanımına dayalı olarak ödüllendiren yerel bir teşvik mekanizması olan Ödül Motorudur (KRE). Kin şu anda Ethereum platformu üzerine inşa edilmiştir, ancak kendi yerel blok zincirlerine geçecek ve bu da Stellar blok zincirinin bir çatalı olacaktır..

Bunun birincil nedeni, mevcut blok zincirinin ölçeklenebilirlik endişelerinden kaynaklanmaktadır. Kin, geniş kullanıcı tabanları ve ademi merkeziyetçiliğin mevcut iş modellerine doğal entegrasyonu nedeniyle, kripto para birimlerinin tüketicinin ana akım olarak benimsenmesini sağlayabilen birkaç merkezi olmayan uygulamadan biri olarak yaygın şekilde lanse edilmektedir. Bununla birlikte, Kin’in blockchain geçiş planlarında birçok kez yön değiştirdiği gerçeği, vizyon ve öngörü eksikliği var gibi görünüyor..

(Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Bitcoin’in Fiyatındaki Bir Düşüş Bitmesine Yol Açacak mı?)

Başlamanıza Yardımcı Olacak Faydalı Kaynaklar

Kripto para birimlerinin karmaşık dünyasına yolculuğunuza başlıyorsanız, sizi yolunuza götürecek yararlı kaynakların ve kılavuzların bir listesi:

Sosyal, sosyal ağ, sosyal ağ paraları, ağ paraları, sosyal paralar

Ticaret & Değiş tokuş

 • Crypto Guide 101: En İyi Cryptocurrency Borsasını Seçme
 • Bittrex Borsası Rehberi: Bittrex’te Nasıl İşlem Yapılır
 • Binance Exchange Rehberi: Binance Hesabı Nasıl Açılır ve Bilmeniz Gerekenler
 • Etherdelta Borsası Kılavuzu: Etherdelta’da Nasıl İşlem Yapılır
 • Cryptocurrency Ticaret Temelleri Kılavuzu: Kripto Teknik Analizine Giriş
 • Cryptocurrency Trading: Cryptocurrency Ticaret Çiftlerini Anlamak & Nasıl çalışır
 • Kripto Ticaret Rehberi: Her Kripto Tüccarının Yaşayacağı 4 Ortak Tuzak

Cüzdanlar

 • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Neden Cüzdanlara İhtiyacınız Var??
 • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Bir Bitcoin Cüzdanı Açma
 • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: MyEtherWallet (MEW) Açma

Ayrıca okuyun: Kripto Ticaret Rehberi: Her Kripto Tüccarının Deneyimleyeceği ve Kripto Para Birimi Ticaretinin Temelleri İçin Rehberlik Edeceği 4 Ortak Tuzak: Kripto Teknik Analizine Giriş.

Kripto yatırımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için şimdi Ücretsiz Kripto Para Birimi Webinarımıza kaydolun.

Bizim alın özel e-kitap Bu, Cryptocurrency yatırımları aracılığıyla para kazanmaya başlamak için adım adım süreçte size rehberlik edecek!

Facebook grubumuza şu adresten de katılabilirsiniz: Kriptoda Ustalaşın: Gelişmiş Kripto Para Birimi Bilgisi kriptolarla ilgili herhangi bir soru sormak!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map