OKExChain Sınırsız Ekosistemi Yeniden Tanımlamak

Çok beklenen halka açık blok zincirimiz OKExChain’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, nihayet açık kaynaklı hale geldi ve kodu 16 Nisan 2020’de Github’a yüklendi. Bu, OKExChain ekosistemine bir bütün olarak nasıl katkıda bulunur??

Zincirler Arası Teknoloji: OKExChain Ekosisteminin Anahtarı

OKExChain, çapraz zincir teknolojisi ve eşler arası blockchain ağının OpenDEX tam düğüm operasyonu gibi orijinal teknolojilere ve kavramlara dayalı olarak tasarlanmıştır. Açık kaynak olduktan sonra OKExChain, düğümleri için verimli, özgür ve sınırsız bir halka açık zincir ekosistemi sağlayabilecek..

OKExChain’in mimarisi, Cosmos SDK’nın üstünde geliştirilmiştir ve Tendermint’in ağını ve konsensüs kodunu benimser. OKExChain’i öne çıkaran şey, birden fazla ekosistemin sorunsuz entegrasyonunu sağlama yeteneğidir. OKExChain üzerine inşa edilen merkezi olmayan borsalardan (DEX’ler) gelen benzersiz talepleri karşılamak için, OKExChain’in yönetişim ve seçim modülleri, çeşitli iş mantığını desteklemek için yeniden tasarlandı..

Teknoloji seçimi açısından, OKExChain’in çapraz zincirden sonra ayrı yönetişimi ve DPoS mutabakatına dayalı anlık onay, birden fazla izomerik zincir arasında değer ve veri aktarımının gerçekleştirilmesine yardımcı olur. "zincirler arası araç seti" şu anda OKExChain tarafından sağlanan, zincirler arasındaki kapanmayı ve adalandırmayı etkili bir şekilde kıran çeşitli çapraz zincir protokolleri içerir. Örneğin şu anda OKExChain, Cosmos ekosistemiyle bağlantıyı IBC röle protokolü aracılığıyla gerçekleştirdi. Gelecekte, daha çeşitli zincir araçlarıyla Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım halka açık zincirlerle çapraz zincir çözümleri de uygulayacak..

Daha da önemlisi, OKExChain’in zincirler arası iletişim protokolü, bağımsızlıklarını bozulmadan korurken farklı zincirler arasında doğrudan işlemler ve bilgi aktarımı gerçekleştirdi. Yalnızca blok zincirleri arasındaki engelleri kırmakla ve zincirler arası bir ekosistemin bütünlüğünü korumakla kalmaz, aynı zamanda katılımcı kurumların ve bireylerin uygulamalarını çalıştırabilmesini sağlar..

Bu özel çapraz zincir fikrine dayanarak, OKExChain oluşturdu üç benzersiz ve ayırt edici teknik özellik:

  1. OKEx’in küresel ekosistem planının önemli bir bulmacası olarak geliştirilen OKExChain, farklı finansal uygulama senaryoları için optimize etmek üzere temeldeki blok zinciri mimarisinden ayrılıyor;
  2. Cosmos’un IBC protokolü ile OKExChain’de geliştirilen her önemli uygulama, birlikte çalışabilirliği korurken kendi özel blok zincirine sahip olabilir;
  3. Katmanlı veri tasarımı sayesinde OKExChain, blok zinciri verilerinin maliyetini düşürür ve verimliliği artırır, böylece büyük ölçekli uygulama yayınlamayı destekler.

Gerçek anlamda merkezi olmayan bir blockchain

OKExChain, tüm katılımcı düğümlere eşit statü ve haklar vererek, yüksek derecede açıklık ve tam ademi merkeziyetçilik uygular. Katılan her birey, yeteneklerini tam anlamıyla oynayabilir, çeşitli merkezi olmayan uygulamaları engellemeden yayınlayabilir ve çalıştırabilir..

Aksine "teklif sistemi" Düğümlerin her eyleminin valiye bir teklif sunulmasını gerektirdiği geleneksel halka açık zincirlerden biri olan OKExChain, "OpenDEX" konsept.


İlk olarak, herhangi bir kullanıcı merkezi olmayan ticaret platformunu OKExChain üzerinde oluşturabilir ve hangi kripto para birimlerinin ve ticaret çiftlerinin listeleneceğine tamamen karar verebilir..

İkincisi, düğüm koşucuları merkezi olmayan uygulamalar veya DEX oluşturmak istediğinde veya OKExChain’de ticaret çiftlerini listelemek istediğinde, herhangi bir teklif göndermek gerekmez.. OKExChain’e dayalı tüm DEX’ler, blok zincirinin eşler arası ağında çalışır, onu gerçek bir izinsiz ekosistem haline getiriyor.

Geleneksel halka açık zincirlerde geliştirilen çoğu DEX’in genellikle merkezi sunucularda çalışması, yalnızca blok zincirinin ademi merkeziyetçilik doğasından sapmakla kalmaz, aynı zamanda düğümlerde depolanan varlıkları büyük güvenlik risklerine maruz bırakır. OKExChain, sektörde bir ilk olarak, tüm DEX’lerin eşler arası bir blok zinciri ağında çalışmasına izin vermeyi başardı ve bu, şüphesiz sektör üzerinde büyük bir devrim niteliğindedir..

Kavramını tam olarak uygulamak için "OpenDEX", OKExChain ayrıca ilk önce şu kavramını önerdi: "DEX operatörü" (şekildeki portre benzeri düğüm).

Bir DEX’in yalnızca bir operatörü varsa, halka açık zincir ekolojisi şüphesiz kapanır ve gelişimi büyük ölçüde kısıtlanır. Açık bir DEX ekosistemi oluşturmak istiyorsanız, halka açık zincir operatörleri tüm DEX işlemlerini üstlenemez. Operatörün tanıtımı, halka açık zincirin tasarımında bir zorluk ve yeniliktir. OKExChain, tüm DEX operatörlerinin OKExChain kaynaklarını adil ve gelişmiş bir şekilde kullanmasını mümkün kılmıştır..

Ekolojik Ortaklık – The "Ticari Zincirler İttifakı “

Zincirler arası teknoloji tasarımına dayanan OKExChain, tamamlayıcı uygulamaların ekolojik uygulamasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır ve bir iş ittifakı konseptine öncülük etmiştir. Blockchain teknolojisinin geniş ölçekli uygulaması teşvik edilecek. Şu anda, ekolojik ortak inşaatının ilk aşaması, halka açık zincir, cüzdan, kaşif, madencilik havuzu ve menkul kıymetler dahil olmak üzere 5 ana ekolojik işbirliği yönünü içeren tamamlandı..

Halka açık zincirler açısından OKExChain, zincirler arası teknoloji, geliştirici topluluğu, BTC çapraz zincir ittifakı ve diğerleri alanlarında derinlemesine bir entegrasyon başlattı. Bunlar arasında, Bytom, Certic, Conflux ve Ontology gibi dünyaca ünlü toplam 10 halka açık zincir ve kurum OKExChain ekosistemine indi..

Cüzdan alanında, ekolojik ortaklar OKB ve OKT’nin depolanmasını, OKT haritalama, düğüm oylama, OKExChain önerisi, DEX vb. İşlevlerini destekleyecek. Toplam 5 şirket OKExChain ile el ele verdi. Blok zinciri kaşifine gelince, ortaklar blok yüksekliğinin, işlemin ve diğer verilerin, OKExChain süper düğüm (aracı) verilerinin, OKExChain teklif işlevinin ve OKExChain’in openDEX’indeki ticaret verilerinin görüntülenmesini destekleyecekler..

Madencilik havuzları ne olacak? Şu anda OKExChain’in süper düğümleri haline gelen üç ekolojik ortak var ve ilgili stake etme ürünleri sağlayacak. Ayrıca, OKExChain ekolojik ortak listesinde yer alan birkaç tanınmış güvenlik kurumu da var..

OKEx’i takip edin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map