OKExChain & Kava Ortaklık Teklifi

Giriş

Kava, birkaç isim vermek gerekirse BTC, XRP ve ATOM dahil olmak üzere büyük kripto para birimi varlıklarının kullanıcıları için sabit paralar, krediler ve diğer finansal hizmetler sunan çok varlıklı bir DeFi platformudur. Kava platformunda, KAVA belirteci ve platformun güvenlik, yönetişim ve mekanik işlevlerinde Kava blok zincirinin entegralinin yerel belirteci olduğu KAVA belirteci ve USDX stabilcoin olmak üzere iki tür belirteç vardır. Kullanıcılar, Kava’nın stabilcoin’i USDX karşılığında kripto varlıklarını teminat altına alabilirler. USDX, modern yatırımcılar için mevcut olan en yüksek kazançlı USD cinsinden hesaptır ve yalnızca küçük getiri sağlayan çek ve tasarruf hesapları gibi geleneksel alternatiflere kıyasla ek risk olmadan üstün getiriler sunar..

OKExChain gibi, Kava da Cosmos-sdk tabanlıdır ve bir BFT (Bizans hataya dayanıklı) fikir birliği motoru olan Tendermint kullanılarak üretilmiştir. Bu tasarım, Kava’nın yalnızca zincirler arasında teminat varlıklarının ücretsiz transferini sağlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Kava’yı farklı ekosistemler için zincirler arası etkileşimi ve veri aktarımı sorunlarını sorunsuz bir şekilde çözen güçlü bir platform haline getirir..

Kava’nın DeFi platformu şu anda son test aşamasında ve platformun DeFi ödünç verme işlevlerini başlatmak üzere. Amaç, DeFi alanına giren büyük dijital varlıkları desteklemektir. Kava ve OKExChain arasındaki bir bağlantıyla OKExChain’deki herhangi bir varlık, borç verme, stabilcoinler ve Chainlink oracle fiyat referans verileri gibi Kava DefI hizmetlerine erişebilir..

Chainlink’in birinci sınıf oracle’larını entegre etmek, artık ilk kez tüm Cosmos-sdk blok zincirlerine sunulan güvenli fiyat verileriyle Kava DeFi platformunu güçlendiriyor. Kava’nın ölçeklenebilirliği, Chainlink’in oracle’ları ile birleştiğinde, Cosmos ekosistemine güvenli, gerçekten güvenilir merkezi olmayan finansal ürünler yapmak için en yüksek kalitede veriler sağlar. OKExChain ile ortaklık kurduktan sonra Kava, OKExChain’de DEX için güvenilir ve verimli veri aktarımı sağlayacak, OKEX DEX merkezi olmayan işlemlerin güvenliğini sağlayacak ve opsiyonlar ve vadeli işlemler gibi yeni finansal ürünler sunmasını sağlayacak..

Kava, merkezi borsalara ve diğer herhangi bir aracılık türüne olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, OKExChain’in en aza indirgenmiş ve son derece otonom finansal sistem oluşturmasına ve güven duymasına yardımcı olacaktır..

OKExChain: https://www.okex.com/okexchain

Kava: https://www.kava.io

Ortaklık Teklifi

1. Kava üzerinden OKExChain için çapraz zincir DeFi

1.1 Genel Bakış

OKExChain ve Kava birlikte entegre olacak. Bu, varlıkların OKB, KAVA, USDX ve diğerleri gibi iki blok zinciri arasında akışını sağlayacaktır. Ek olarak, entegrasyon, Kava’nın kredi verme tesisi ve Chainlink verileri gibi DeFi hizmetlerini OKExChain ve ekosistemi için kullanılabilir hale getirecektir..

Kava, OKExChain’in Kava’nın DeFi platformunda önemli miktarda OKB bulundurmasını ve ayrıca Kava ile daha geniş zincirler arası DeFi uygulamaları geliştirmeye devam etmesini önerir. Kava, büyük bir kullanıcı tabanına sahip en iyi piyasa değeri varlığı olan OKB için istikrarlı bir değer deposu sağlayabilir. Kava, USDX kredilerini kullanıcılarına sunmanın heyecanını yaşıyor.

Kava blok zincirinin yerel belirteci olan KAVA ve merkezi olmayan stabilcoin USDX, OKExChain DEX’te listelenecek.

1.2 Entegrasyon Ayrıntıları


Borsalar tarafından oluşturulan diğer blok zincirlerinden farklı olarak, OKExChain tamamen açık kaynaktır ve kullanıcıların, karşı taraf riskini ortadan kaldıran ve güveni en aza indirgeyen uygulamaları ortadan kaldıran varlığın kendi kendine saklanması gibi halka açık bir blok zincirinin tüm avantajlarından yararlanmalarına olanak tanır. Hem Kava hem de OKExChain, Cosmos-SDK ile geliştirilmiştir ve bir Tendermint konsensüsüne sahiptir. Bu benzerlik, her iki blok zincirinin birbiriyle sorunsuz bir şekilde entegre olmasını sağlar. Ortaklar, OKExChain’in DEX ve Kava’nın DeFi platformu arasında blok zinciri birlikte çalışabilirliğini sağlamak için IBC’yi (Interblockchain İletişim Protokolü) uygulamayı planlıyor..

İki blok zinciri arasındaki birlikte çalışabilirlik, Kava’nın varlıklarının (KAVA ve USDX) OKExChain’in DEX’inde kullanılmasını ve OKB gibi OKExChain varlıklarının Kava’nın DeFi platformunda krediler için teminat olarak kullanılmasını sağlayacaktır..

Kava, piyasaya sürüldükten sonra OKExChain tarafından seçilen ilk DeFi ürün ve hizmet sağlayıcı ortağıdır. OKExChain çevresinde bir ticaret ve finansal uygulamalar ekosistemi için bir temel sağlamak için kredi verme, sabit paralar ve doğru piyasa ve fiyat verileri gibi DeFi hizmetlerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle, OKExChain’in Kava’yı ilk ortağı olarak seçmesi doğaldır, böylece kullanıcıları ve geliştiricilerinin açık ekosisteminde yararlanmaları için güçlü bir temel oluşturabilir..

OKExChain, çeşitli DeFi çözümlerini değerlendirdikten sonra, Kava ile ekosistemine krediler, sabit paralar ve veriler sağlamak için entegrasyon fırsatlarını keşfedecek. Aşağıdakiler sebeplerdir:

1. Üstün Teknoloji ve Deneyim – Benzer fikir birliği ve altyapı ile Kava ve OKExChain, IBC aracılığıyla hizmetleri kolayca birlikte çalışabilir ve paylaşabilir. DEX ticaret deneyimleri, Kava’nın ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir teknolojisi sayesinde, merkezi seçeneklere göre daha düşük olma eğilimindeyken, OKExChain’in DEX’i, merkezi borsalarda bulunanlara benzer bir ticaret deneyimine sahip olabilir. Tasarım mimarisi sayesinde kullanıcılar sadece birkaç tıklamayla Kava’dan kredi alabilecek ve DEX’te marj ticareti yapabilecekler..

2. Merkezi Olmayan ve Güvenli – Diğer DeFi çözümleri ademi merkeziyetçi ve güvenilmez olduğunu iddia ediyor, ancak kaputun altında kodun çoğunu kontrol eden özel anahtarlara sahipler. Kava’nın DeFi platformunun tek bir taraf tarafından kontrol edilmediği ve ağın halihazırda önde gelen kurumlardan ve borsalardan oluşan küresel bir ağ tarafından aktif olarak güvence altına alındığı doğrulanabilir..

2. OKExChain Ekosisteminin Veri Çözümü

2.1 Verinin Değeri

Veriler birçok yönden yararlıdır, ancak veri sorununu çözmek zordur. DeFi uygulamaları için daha da zordur. Pek çok oracle çözümü genel olarak veri sağlarken, güvenli ve güvenilir verileri merkezi olmayan bir şekilde sunabilen çok az şey vardır. Özellikle DeFi için, çoğu sağlayıcı güvenilir API’lerden yoksundur, kriptografik garantiler, ekonomik teşvikler veya oracle çözümlerini DeFi uygulamaları için yeterince güvenli hale getiren başka şeyler sunmaz..

DeFi uygulamalarının gereksinimlerini karşılayamamak, feci arızalara, fon kaybına neden olabilir ve bir oracle’ın başarısızlığı, blockchain veya uygulamanın itibarını riske atar..

Cosmos yeni bir ekosistem olduğundan, Cosmos blok zincirleri için olgunlaşmış oracle çözümleri yoktu. İşte bu nedenle Kava, Kava’da Chainlink verilerini Cosmos-sdk blok zincirlerine güvenli, güvenilir ve DeFi uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde teslim edebilecek altyapıyı oluşturmak için oracle çözümleri ve verilerinde uzman olan Chainlink ile birlikte çalıştı..

2.2 Kava’nın Çözümü

Entegrasyon yoluyla, Kava’daki Chainlink oracle’ları, fiyat verilerini tüm OKExChain ekosistemine getirecek ve OKExChain ve Cosmos ekosistemi için DeFi uygulama geliştirmeyi daha da ilerletmeye yardımcı olacaktır. Kava’nın platformundaki veriler, sertifikalı / premium API’lerden daha yüksek kaliteli veriler, sybil dirençli ve güvenlik incelemesi yapılmış düğümlerden ve veri kaynaklarının doğrulanmasını sağlayan oracle’lar için ilk Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) içeren, Chainlink’in sektör lideri teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Yukarıdaki noktalara ek olarak, Kava üzerindeki Chainlink oracle’ları, fiyat verilerini diğer çözümlerden daha hızlı ve daha ucuz olarak yayınlayabilir, Kava’nın daha hızlı bloklama süreleri, hızlı kesinliği ve düşük işlem ücretleri sayesinde oracle verilerinin zamanında olması ve ağ tıkanıklığı ile ilgili güvenlik endişelerini hafifletir..

3. OKEx DEX Prosedürü

3.1 Genel Bakış

Verilerin DEX’e sunulması, vadeli işlem sözleşmeleri, opsiyonlar ve diğer türevler gibi DEX üzerinde başka finansal ürünlerin oluşturulmasını sağlayacaktır. Türevleri etkinleştirmek, OKExChain’in likidite oluşturması ve kullanıcıları DEX teklifine çekmesi için anahtardır. Bunu yaparak, kapsamlı bir DEX teklifi oluşturarak kripto endüstrisine liderlik edebilir..

DEX’in tekliflerini iyileştirmek için yüksek kaliteli veriler, DeFi kredi hizmetleri ve sabit paraların kombinasyonu, Kava ve OKExChain’i birbirlerine doğal bir uyum haline getiriyor.

3.2 Entegrasyon

Teklifin uygulanması, OKExChain ve Kava geliştiricileriyle yakın işbirliği gerektirecektir. Üzerinde çalışılması gereken önemli kilometre taşları şunlardır:

  1. Varlıkları serbestçe taşımak için OKExChain ve Kava arasında bir köprü oluşturun. Bu, teknik olarak birkaç yolla yapılabilir. Her iki zincir de IBC modülünü benimserse, bu en kolayı olacaktır, ancak başka çözümler de mevcuttur.
  2. Kava yönetiminin OKExChain varlıklarının Kava’ya taşınmasını kabul etmek için oy kullanması gerekecek ve OKExChain’in Kava varlıklarını DEX’e taşınması için onaylaması gerekecek.
  3. Kava ve USDX, OKExChain DEX’te listelenir.
  4. Kava yönetiminin OKExChain varlıklarını USDX kredileri için teminat olarak onaylamak için oy kullanması gerekecek.
  5. OKExChain, OKExChain DEX kullanıcılarının DEX’te marj ticaretini etkinleştirmek için işlem yaparken Kava’nın USDX kredilerine anında erişebilmeleri için bir arayüz oluşturur..
  6. OKExChain, sunmak istediği türev ürünleri belirtir ve ihtiyaç duyduğu uygun verileri elde etmek için Kava ile işbirliği yapar..
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map