OKExChain & FIBOS Ortaklık teklifi

OKExChain Ekosistemindeki Fibos Alanları

Giriş

FIBOS Ecosystem ve OKExChain Ecosystem burada derin bir işbirliği ilişkisi kurmak için birbirimizle ortaklık kurduğumuzu duyurdu..

Hem FIBOS Ekosistemi hem de OKExChain Ekosistemi, teknik altyapı oluşturma, ileri teknolojiyi keşfetme, topluluk yönetişimini geliştirme, blok zinciri iş uygulamaları geliştirme, DeFi senaryolarını modelleme, vb. Dahil olmak üzere kamu zinciri alanında merkezi olmayan ekolojik işbirliğini ve entegrasyonu ortaklaşa teşvik edecek..

Blok zinciri endüstrisinin hayati bir parçası olan OKExChain Ecosystem, kodunun açık kaynaklı olması nedeniyle geniş ilgi gördü. FIBOS topluluğu ayrıca OKExChain’in tam ölçekli bir araştırmasını ve analizini gerçekleştirdi. OKExChain Ecosystem geniş bir “ademi merkeziyetçilik”, “topluluk hakları ve yönetişimi” ve FIBOS’un sahip olduğu inançla uyumlu olan “DeFi” hakkında geniş bir vizyon çiziyor – topluluklaşma, sürtünmesiz değer akışı ve “her yerde değer keşfetme”.

Bu amaçla, FIBOS Ecosystem ve OKExChain Ecosystem sürekli görüşmelerin ardından derin bir işbirliği ortaklığı kurmaya karar vermiştir. FIBOS topluluğu, OKExChain Ecosystem tarafından sağlanan açık, kapsayıcı ve merkezi olmayan bir ortamda teknik altyapılar oluşturmak, teknik deneyim biriktirmek ve geliştirici topluluğunu genişletmek için büyük katkılar sağlayabilir. Bu hareket hem FIBOS Ekosisteminin hem de OKExChain Ekosisteminin büyümesini güçlendirecek.

Aynı zamanda, iki taraf arasındaki uzun vadeli işbirliğinden daha fazla fayda sağlamayı da dört gözle bekliyoruz..

IBC (inter-blockchain iletişim), varlık çoklu zincir dolaşımı, merkezi olmayan değişim protokolleri, DeFi, medya kaynakları ve diğer birçok alanda gösterilen ortak çabalara gelince, işbirliği tamamlayıcı, karşılıklı ve çoklu kazanmalıdır. FIBOS kendini IBC altyapısının, DeFi uygulamalarının ve ileri teknoloji keşiflerinin ana arterleri olmaya adamıştır. Bu işbirliği kesinlikle blockchain endüstrisinin gelişimine katkıda bulunacak.

FIBOS (Çince’de 斐波), blockchain geliştiricileri ve endüstri üyeleri tarafından başlatılan halka açık bir zincir projesidir ve aynı zamanda blockchain uygulamalarını geliştiren bir platformdur. FIBOS, iş uygulamalarına ve blockchain alanının son teknoloji keşiflerine odaklanan en büyük blockchain geliştiricileri topluluğuna sahiptir. FIBOS blok zincirinin temel dolaşım belirteci olan FO – aynı zamanda FIBOS’un zincir üstü kaynak modelinin gazıdır..

Heterojen merkezi olmayan IBC protokolü, DEX merkezi olmayan varlık değişim protokolü dahil olmak üzere, birçok orijinal DeFi temel tesisi FIBOS’ta başlatıldı. Ethereum’da yayınlanan ETH, USDT, DAI gibi birçok temel dijital para birimi, sağlam IBC protokollerinden yararlanan FIBOS’ta da dolaştırıldı. FIBOS DEX, birleşik algoritmik ticaret ve manuel limit siparişi ile derinlik ve likidite sağlama özelliklerine sahip merkezi olmayan borsa için temel bir protokoldür, KYC’siz, FIBOS üzerindeki tokenlar arasındaki herhangi bir ticaret çifti işlemini destekler..

Dünyanın önde gelen kripto para birimi değişim platformu olan OKEX, aynı zamanda endüstri lideri teknik güce sahip olan OKExChain Ekosistemini geliştirdi ve piyasaya sürdü. OKExChain’in kaynak kodu 16 Nisan 2020’den beri GitHub’da tamamen açık kaynaklı..

OKExChain Ecosystem, blockchain teknolojisine dayalı büyük ölçekli ticari uygulamaların uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu merkezi olmayan sistemdeki her katılımcı düğüme eşit haklar verir. Kullanıcılar, dApp’lerin çeşitlerini yayınlayabilir ve çalıştırabilir, kendi kripto para birimlerini çıkarabilir, tokenlar arasında kendi ticaret çiftlerini oluşturabilir ve OKExChain’de kripto para birimlerini serbestçe takas edebilirler. IBC altyapısı sayesinde, değer akışı ve uygulama senaryolarının blok zinciri iç iletişimi basit ve verimli bir şekilde uygulanabilir..

OKExChain: https://www.okex.com/okexchain

FIBOS: https://fibos.io

Ortaklık teklifi


1. FIBOS’un IBC Altyapısı & OKExChain

1.1 Genel Bakış

OKExChain heterojen IBC altyapısının röle zinciri olarak FIBOS, Ethereum ve EOS üzerinde verilen varlığı OKExChain Ekosistemine bağlayarak bu zincirler üzerinden değer akışını gerçekleştirmeyi mümkün kılacaktır..

1.2 Daha Detaylar

1.2.1 OKExChain’in mevcut IBC çözümü (Cosmos’a dayalı)

Cosmos-sdk’ye dayalı olarak uygulanan OKExChain, Cosmos tarafından sunulan ve temelde bir “federal mimari” olarak yapılandırılan heterojen IBC stratejisini izler. Bu tür bir IBC formülü esasen şu şekilde uygulanır: oylamayı röle zinciri doğrulayıcılarından toplama, hangi yol açar daha fazla güven sorunu. IBC işlemlerinin doğrulanması, büyük ölçüde doğrulayıcıların derecelerine bağlıdır.

Stratejisi, kriptografik mühendislik yerine topluluk yönetişim mekanizmasını uygulayarak teknik zorluklardan kaçınmak için bir yol alır. Bu bir sonraki sorunu beraberinde getirir; artan IBC varlığı ile sistem riski artacaktır.

FIBOS, mevcut çözümün ümit verici OKExChain Ekosistemi için mükemmel ve güvenli olmadığına inanıyor ve bu da halka açık zincir ekolojisinin gelecekteki gelişimi için gizli tehlikeler ortaya çıkaracak..

Sorunlar:

  1. Mevcut çözüm, varlık güvenliği ve sistem kararlılığında sorunlara neden oluyor.
  2. Düşük verimlilik ve yüksek maliyet.
  3. Karmaşık mimari, zayıf risk toleransına yol açar.

1.2.2 FIBOS’un Çözümü

Pek çok araştırma ve doğrulama, bir füzyon stratejisi kullanmanın mümkün olduğunu kanıtlıyor – baskın olmayan halka açık zincir için (Bitcoin, Ethereum, EOS vb. Hariç), OKExChain federal IBC çözümünü kullanabilir; Ethereum veya EOS için OKExChain, FIBOS’u güvenilir bir aktarma zinciri olarak kullanabilir.

Şu anda FIBOS tarafından uygulanan IBC çözümü, herhangi bir bireysel doğrulayıcıya veya herhangi bir doğrulayıcı grubuna dayanmamaktadır. Bunun yerine, IBC güvenliğini ve kriptografik mühendislikle halka açık zincirler üzerinden varlık transferini sağlar.

FIBOS’un planı basit ve anlaşılır bir mimariye sahiptir. Şu anda operasyon, zincirler arası varlık maliyeti ve zincirler arası işlem iletimi açısından en güvenli ve sağlam stratejidir. Tek sorun, evrensel bir protokol olmaması ve diğer halka açık zincirlerle hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde uyumlu olamamasıdır. Ancak Cosmos mimarisinin röle zinciri çözümü ile çözülebilir.

FIBOS, FIBOS ve Ethereum aracılığıyla zaten merkezi olmayan heterojen bir IBC protokolü oluşturdu. OKExChain Ecosystem ile işbirliği yaptıktan sonra, FIBOS, OKExChain ve EOS ile heterojen, merkezi olmayan IBC mimarisi tasarlayacak ve OKExChain, Ethereum ve EOS için genel bir IBC paralel röle zinciri haline gelecektir..

Aynı zamanda OKExChain Ekosistemi, HelloPool, EosAsia, Starteos, EOS Gravity, Slowmist ve diğer EOS blok üreticisi gibi FIBOS zincirinin bir blok üreticisi olabilir, OKExChain IBC varlıklarına tanıklık etmekten ve FIBOS geliştiricilerini cezbetmekten sorumlu olacaktır. EOS topluluğundan OKExChain Ecosystem’e.

1.2.3 Taslak benBitcoin için BC Çözümleri

Bitcoin’in yaratılış dönemi ve teknik mimarisi ile sınırlı, Bitcoin için IBC zor veya imkansız. FIBOS, OKExChain’in heterojen merkezi olmayan IBC’yi BTC ile aşağıdaki çözümlerle çözebileceğini önermektedir:

  1. OKExChain Ecosystem’in üyeleri ve diğer kurumları, mevcut WBTC / HBTC / imBTC çözümleriyle tutarlı olan çoklu imzalar aracılığıyla Ethereum’a dayalı bağlantılı BTC varlıkları yayınlayabilir..
  2. OKExChain Ecosystem, merkezi olmayan mülkleri ve varlık güvenliğini artırarak, IBC doğrulayıcı sayısını 3’ten çoğuna çıkarmak için çoklu imza şemasını kullanabilir. FIBOS teknik destek sağlayabilir.

2. Eko-varlıklar IBC OKExChain’e Aktarılması

2.1 Value

Ethereum şu anda DeFi uygulaması için en büyük pazardır. Öngörülebilir gelecek için önemli miktarda geliştiriciyi, kullanıcıyı ve varlığı bir araya getiren en değerli halka açık zincir olmaya devam edecek. Bununla birlikte, FIBOS veya EOS gibi DPoS zincirlerindeki pazarlar – zayıf merkezi olmayan mülkleri nedeniyle – acilen Ethereum’dan “güçlü” varlıklara ihtiyaç duyar..

2.2 Solutions

USDK / OKB dahil ekolojik varlıkların FIBOS’a aktarılması, FIBOS merkezi olmayan IBC protokolü kullanılarak basit ve etkilidir. FIBOS üzerindeki USDK / OKB, FIBOS DEX ve DeFi uygulamalarında kullanılabilir ve ayrıca topluluk geliştiricileri ve DApp’lerden de kullanılabilir..

OKExChain Mainnet’in resmi lansmanından sonra, USDK / OKT’ye OKExChain / Ethereum / EOS / FIBOS çoklu zincir dolaşımını sağlayacak ve geliştiricilerin kendi DApp’lerinde temel bir değer aracı olarak USDK / OKB / OKT’yi benimsemelerini sağlayacak..

3.DEX Protokol

3.1 Cooperasyon Çerçeve

FIBOS DEX, protokolize edilmiş bir çözümdür, yani temel bir altyapı olarak tamamen açık ve entegre edilebilirdir. Kullanıcılar veya tüccarlar için, herhangi biri FIBOS’taki iki jetondan herhangi birinin ticaret çiftinin başlatılmasını tamamlayabilir, KYC düzenlemeleri olmayan herhangi bir ticaret çiftinde işlem yapabilir. Geliştiriciler için, ön uç sayfanın görüntüsünü DEX’in zincir üzerindeki işlemlerinin verileriyle entegre etmek de basit ve esnektir.

OKExChain’in OpenDEX programı, her ikisi de işlem sürtünmesini en aza indirmeyi ve dolaşım verimliliğini artırmayı amaçlayan FIBOS’un DEX protokolüyle aynı fikri paylaşıyor..

FIBOS ayrıca OKExChain için standartlaştırılmış ön uç UI ve API entegrasyonu, borsa ticaret algoritmaları vb. İle DEX çözümleri sağlayabilir..

3.2 Öptimizasyon

Uniswap / Bancor, şu anda kullanıcılara karşı tarafsız işlemler ve borsada derinlik ve likidite açısından mükemmel performans sağlayabilen en yaygın Otomatik Piyasa Yapıcı (kısaltılmış AMM) algoritmasıdır..

Bununla birlikte, Uniswap / Bancor’un AMM protokolünde işlem kayması, takas işlemlerinde kayıp, K-satırı ekranı, okunabilirlik, zayıf kullanıcı deneyimi gibi kusurlar vardır..

Bu amaçla, FIBOS DEX, Uniswap ticaret algoritmasını geleneksel sipariş defteri işlemleriyle birleştiren bir füzyon çözümü benimser, böylece DEX protokolü kullanıcılara ve varlıklara aynı anda farklı ihtiyaçlara hizmet verebilir. DEX protokolü, sipariş entegrasyonu, spesifik olmayan işlem yönü ve diğer çözümler aracılığıyla, OKExChain DEX protokolünün daha iyi bir formülüne katkıda bulunabilecek otomatikleştirilmiş pazar oluşturma ve kullanıcı deneyimini hesaba katıyor..

4.Ürünleri Public Chain ve Geliştiriciler Topluluğu

4.1 Ürünleri Public Zinciri

Gelişmiş bir halka açık zincir ekosistemi, kullanıcılar ve geliştiriciler için ilgili ürünleri ve altyapı hizmetlerini gerektirir.

Örneğin, kullanıcıların kripto para cüzdanı, blok zinciri gezgini, veri görselleştirme araç kitleri, yönetişim araçları (blok üreticileri için oylama, teklif önerme vb.), Topluluk forumu vb. Dahil olmak üzere daha iyi bir deneyim için blok zinciri teknolojisinden yararlanmak için çeşitli araçlara ihtiyacı vardır. Bu arada, geliştiriciler hızlı bir başlangıç ​​yapmak ve öğrenme eğrisini azaltmak için geliştirme belgelerine, entegre SDK’lara, DApp’ler için kapsayıcılar geliştirmeye ve başlangıç ​​kurslarına ihtiyaç duyarlar..

4.2 FIBOS’un çözümü

FIBOS, kripto para cüzdanı, blok zinciri gezgini, veri görselleştirme araç kitleri, yönetişim araçları, topluluk forumu, geliştirme dokümantasyonu, entegre SDK’lar sağlayabilir, DApp’ler için kapsayıcılar geliştirebilir ve OKExChain’e ekosistem gelişiminde yardımcı olmak için yukarıda bahsedilen başlangıç ​​kursları sağlayabilir..

FIBOS, OKExChain ekolojik teşvik çerçevesi, Cüzdanlar ve Ekolojik gelişime yardımcı olmak için eklenti açık kaplar, geliştirici kursları ve diğer ürünler.

Ek olarak, hem FIBOS hem de EOS topluluğunun geliştiricileri de OKExChain topluluğuna katılabilir ve daha iyi bir geliştirme atmosferini teşvik edebilir..

5. Medium DeFben.cn

5.1 bengiriş

DeFi.cn, DeFi bilgilerini yaymayı, endüstri kaynaklarını entegre etmeyi, medya platformunu birleştirmeyi ve kamuoyu görüşlerini yayınlamayı amaçlamaktadır. DeFi.cn ayrıca OKExChain Ekosisteminin bir üyesi olarak hizmet verebilir ve endüstri etkisine katkılar da dahil olmak üzere OKExChain topluluğu için toplu medya / içerik ve DeFi kaynakları sağlayabilir, blockchain dünyasında daha büyük söz sahibi olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map