Srdjan Mahmutovich, Kriptomat Kurucusu – Röportaj Dizisi

Srdjan Mahmutovich bir teknoloji meraklısı ve Kriptomat bir güvenlik belirteci sunarak para toplayan bir değişim. Daha önce 40 çalışanı ve iş arkadaşıyla başarılı bir B2B dijital pazarlama ajansı kurdu. Ayrıca Telemach’ta web geliştirme başkanı olarak çalıştı..

Antoine: Kriptomat ilk ne zaman piyasaya sürüldü ve neden bir kripto para birimi borsası başlatmaya karar verdiniz??

Srdjan: Kriptomat 15 Temmuz 2018’de halka açıldı. Herkesin kullanabileceği bir hizmete ihtiyaç olduğunu belirledik (arkadaşlarımız ve aile üyelerimiz gibi). Her eve kripto getirme görevindeyiz ve bunu yapmak için herkesin kullanabileceği basit ama güçlü bir hizmet oluşturmamız gerekiyor. Bu, yeni başlayanların kripto para dünyasına son derece basit, güvenli ve hızlı bir şekilde girmesini sağlayacaktır..

Antoine: Şu anda hangi ülkelerden müşteri kabul ediyorsunuz??

Srdjan: Şu anda dünyanın 82 ülkesinden müşteri kabul ediyoruz. Burada listelenirler: https://kriptomat.io/global/

Antoine: Şu anda kaç aktif müşteriniz var? Bu kullanıcıların çoğu nereden geliyor??

Srdjan: Şu anda 10 binden fazla kayıtlı kullanıcımız var ve aylık% 20 -% 25 arasında istikrarlı bir büyüme var. Kullanıcıların çoğu Avrupa’dan geliyor, ancak son zamanlarda daha fazla ödeme yönteminin eklenmesiyle, dünyanın her yerinden müşterilerde kademeli bir artış görüyoruz. Bir sonraki hedefimiz 100.000 kayıtlı kullanıcı markası ve bunu 2019’un sonuna kadar başarmayı umuyoruz..

Antoine: Yakın zamanda Avrupalı ​​olmayan müşterileri kabul etme planları var mı??

Srdjan: Avrupalı ​​olmayan müşterileri zaten kabul ediyoruz, ancak gerçek dünya çapında destek sağlamak için daha fazla ödeme seçeneği eklemeye çalışıyoruz. Şu anda, gerçekten küresel olan Skrill’i destekliyoruz, ancak yeni yerel olarak popüler ödeme yöntemleri ekleyeceğiz.

Antoine: Kriptomat borsasında hangi para birimleri satın alınabilir??


Srdjan: 29 kripto para satın alabilirsiniz; burada listelenmiştir: https://kriptomat.io/price-of-cryptocurrencies/

Antoine: Bize yaklaşan güvenlik jetonu satışınızdan bahseder misiniz? Esnek kapak nedir, sabit kapak nedir ve yatırımcılara sunulan faydalar nelerdir??

Srdjan: Büyümemizi hızlandırmak ve bizi bir sonraki seviyeye taşımak için sermayeye ihtiyacımız olan bir aşamaya geldik. Bir STO yapmaya karar verdik çünkü bu, halihazırda bize inanan mevcut kullanıcılarımızın ve topluluk üyelerimizin projemize yatırım yapmasına olanak tanıyan sermaye artırmanın yenilikçi bir yolu. Sadece bir yatırım değil, aynı zamanda hizmetimizi geliştirecek ve kullanacak sadık kullanıcılar da arıyoruz. Bu bir kazan-kazan durumu. Başarılı olursak, yatırımcılarımız başarılı olur ve yatırımcılarımız hizmeti gerçekten kullanan kullanıcılarımızsa, büyük bir şey inşa etmek için çok daha iyi bir konumda olduğumuzu hissederiz.

1,8 milyon Euro’luk bir yatırım arıyoruz. Yatırımcılarımıza gelirlerimizin% 8’ini ve denetlenmiş kârımızın% 4’ünü sunuyoruz..

Esnek sınır 1 milyon Euro’dur ve buna ulaşmazsak jetonun verilmesini iptal etme hakkımızı saklı tutarız. Detaylı bilgi, güvenliğimizi düzenleyecek olan kitle fonlaması platformu Desico’da alabileceğiniz Güvenlik Teklifi belgemizde bulunabilir. Oraya gitmek için şuraya git https://kriptomat.io/sto

Antoine: Bu fonlar ne için kullanılacak??

Srdjan: Şimdiye kadar bir ürün, ilişkiler ve iş modelini kanıtlamaya odaklandık. Yeni fonlarla, kullanıcı edinme mekanizmaları oluşturmaya ve platformu iyileştirmeye odaklanacağız..

STO sırasında toplanan fonların harcama yönü:

-% 60 Büyüme – Pazarlama, müşteri tabanı büyümesi

-% 18 Ürün geliştirme

-% 12 Güvenlik, uygunluk

-% 10 Operasyon, destek

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, kripto piyasasının erken aşamada olduğu ve işlerin hızlı ilerlediği. Şimdiye kadar oldukça başarılı manevralar yapıyoruz ve ani piyasa değişikliklerine uyum sağlıyoruz ve gelecekte de yapmayı planladığımız şey bu. Pazar durumu önemli ölçüde değişirse, gerekirse yön değiştiririz ve yön değiştiririz.

Antoine: Pazar değiş tokuşla doymaya başlıyor, kendinizi nasıl farklılaştıracaksınız??

Srdjan: Çünkü harika yeni ürünler yaratıyoruz. Yeni nesil Ethereum tabanlı ERC-1155 tokenlerini Kriptomat borsamıza entegre ediyoruz. Blockchain tabanlı sanal öğelerin bu şekilde benimsenmesi türünün ilk örneğidir ve kullanıcı deneyimini oyunlaştırmak amacıyla yapılmaktadır. Diğer bir deyişle, sadakati artıracak, müşteri yaşam boyu değerini artıracak ve kullanıcı kazanmayı hızlandıracak blok zinciri tabanlı bir ödül programıdır..

Kısa bir süre önce, dünyadaki herkese kendi özelleştirilmiş token’larını oluşturma fırsatı veren devrim niteliğinde bir ERC1155 Token Mint Portalı başlattık. Kullanım senaryoları sayısızdır ve bu kadar güçlü bir araçla yapılabileceklerin yüzeyini bile çizmedik.

Bu yüzden oyuncuları ve oyun geliştiricilerini desteklemek yönünde daha çok ilerliyoruz gibi görünüyor. Bu, bir borsa olarak oyun topluluğuna daha fazla hitap edeceğimiz ve kriptoyu tamamen benimseyen ilk müşteri segmenti olabileceğimiz anlamına geliyor..

Antoine: Kriptomat için uzun vadeli planlar nelerdir?

Srdjan: Misyonumuz kripto para birimlerini her haneye getirmek. Bu, insanlara dijital para birimlerini takas etmenin en iyi yolunu vermek veya onlara blockchain ve kripto kullanan değerli bir ürün veya kullanım durumu vermek açısından olabilir. Durum ne olursa olsun, bu teknolojinin hayatımızın her gözeneğine entegre olacağına gerçekten inanıyoruz ve tıpkı internet protokolleri gibi, insanlar onu kullanmak için tam olarak nasıl çalıştığını bilmek zorunda kalmayacaklar..

Antoine: Kriptomat hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

Srdjan: Topluluğumuza karşı çok şeffafız ve sosyal medya kanallarımızda açık bir tartışmayı memnuniyetle karşılıyoruz. Bunu okuyan herkesi, ekip üyelerimizle doğrudan konuşabileceğiniz Telegram kanalımıza katılmaya davet ediyorum. Kullanıcı sayısı katlanarak artmaya başladığında toplulukla kişisel bir ilişki sürdürmenin genellikle zor olduğunu biliyoruz, ancak her bir mesajı yanıtlamak için uyumlu bir çaba sarf ediyoruz..

Daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: Kriptomat İnternet sitesi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map