Sebastiaan Lichter, Blockport Kurucusu ve Baş Ürünü – Röportaj Serisi

Sebastiaan Lichter, Blockport. Blockport, herkesin kripto para birimi ve blockchain dünyasına erişimini sağlayan “Blockchain portal” ın kısaltmasıdır..

AT: Blockport, “sosyal” i “ticaret” ile birleştirir. Blockport’a aşina olmayan yatırımcılarımız için Blockport’un sunduğu ticaret ve sosyal özellikleri bizimle paylaşır mısınız??

SL: Temel vizyonumuz, kullanıcı dostu olma, güvenlik, şeffaflık ve likiditeye odaklanarak bu yeni dijital kripto para ekonomisi ile geleneksel dünya arasında köprü kurmaktır. Ancak toplumdaki değişim zorlanamaz. Bu nedenle, eğlenceli ve ilgi çekici içerik akışları oluşturarak insanları eğitmemiz gerekiyor..

Sosyal medya ve ticaret dünyalarını birleştirerek, kullanıcılarımıza bilgi paylaşım topluluğunu sezgisel olarak kolaylaştıran yeni ve benzersiz bir sosyal ticaret deneyimi sunuyoruz..

Blockport’un benzersiz sosyal ticaret özellikleri, kişilerin doğrudan platformda birbirlerini takip etmelerine ve kopyalamalarına olanak tanır. Bu şekilde, yeni başlayanlar deneyimli tüccarlardan öğrenebilir ve deneyimli tüccarlar, ödül olarak Blockport jetonları (BPT) kazanabilecekleri için bilgilerini yeni başlayanlarla paylaşmaya teşvik edilir..

Deneyimli tüccarlar, tıpkı etkileyicilerin Instagram veya Facebook’ta yaptığı gibi, Blockport’ta herkese açık bir “lider tüccar” profili oluşturabilir ve portföylerini, ticaret etkinliklerini ve içgörülerini takipçileriyle paylaşabilir. Deneyimli bir tüccarı takip etmek istiyorsanız, BPT ödeyerek ona tazminat ödersiniz..

Bu modelin genel fikri, hem yeni başlayanları hem de deneyimli yatırımcıları ana kripto para birimi ticaret platformu olarak Blockport’u kullanmaya teşvik etmek ve onları birbirleriyle etkileşim kurmaya ve bilgi paylaşmaya teşvik etmektir.

AT: Kaç ülkeyi destekliyorsunuz ve kullanıcılarınızın çoğu nereden geliyor??

SL: Şu anda 39 Avrupa ülkesini ve AB dışındaki 16 ülkeyi destekliyoruz, ancak kullanıcılarımızın çoğu Hollanda, İngiltere, Almanya, İskandinav ülkeleri, İtalya, İspanya, Fransa, Belçika vb. Batı Avrupa ülkelerinden geliyor..

Ancak Şubat 2019’dan itibaren kapılarımızı AB dışında toplam 150 ek desteklenen ülkeye açacağız..

AT: Amerika Birleşik Devletleri müşterilerini işe almak için zaman çizelgeniz nedir??

SL: Bu yıl 2. çeyrekte ilk ABD eyaletlerine kapılarımızı açmayı hedefliyoruz. Bu ay, ABD doları para birimini kabul etmemize ve işlememize olanak tanıyan yeni bir bankacılık ortağı bulduk.

AT: Şu anda bir yardımcı program jetonunuz var, Blockport Jetonları (BPT). Bu jetonun arkasındaki yardımcı program nedir?

SL: BPT’nin iki temel aracı vardır. Birincisi, sosyal ticaret özelliklerine erişmek ve kullanmak için kullanılmasıdır. Takipçi, ticaret faaliyetlerini takip etmek veya kopyalamak için lider tüccara belirli bir miktar BPT ödemek zorundadır..


İkinci fayda, kullanıcılara işlem ücretlerinde belirli bir miktar indirim sağlamasıdır..

AT: Blockport’ta yeni token listelemeye gelince, buna nasıl karar verilir? Bu bir oylama sistemine mi dayanıyor?

SL: Gelecekteki listeleme uygulamamız aracılığıyla hem normal listeleme uygulamalarını işliyoruz hem de kullanıcı tabanımızın ve topluluğumuzun taleplerine uyum sağlıyoruz. Kısa süre önce Electroneum’un (ETN) zirveye çıktığı bir oylama kampanyası başlattık ve listemizde Stellar Lumens (XLM) var.

Genel olarak, kararlarımızı birkaç faktöre dayandırıyoruz; bu, aynı zamanda jetona ve projenin arkasındaki ekibe dayalı bir durum tespiti sürecini de içerir..

AT: Blockport, Mart 2019’da bir STO piyasaya sürüyor. Bize hem yumuşak kapağı hem de sert kapağı söyleyebilir misiniz??

AL: Mart 2019’daki ilk tur için yumuşak ve sert kapağın sırasıyla 1 milyon Euro ve 5 milyon Euro olması planlanıyor..

AT: STO zamından elde edilen fonlar ne için kullanılacak??

SL: Temelde bunlarla sınırlı olmamak üzere: Pazarlama, Küresel genişleme (ABD pazarına odaklanma), Ürün geliştirme & Lisanslama.

AT: STO’daki katılımcılar Blockport Menkul Kıymetlerini (BPS) alacaklar. Her bir güvenlik jetonu bir “emanet makbuzu” veya “sertifika” yı temsil eder. Bu tokenlar yatırımcılara ne gibi faydalar sağlıyor??

SL: BPS, Blockport şirketinde dolaylı bir mülkiyet hissesini temsil ediyor. BPS jetonu sahiplerine oy hakkı vermez, çünkü bunlar BPS’leri düzenleyen aracıya verilir, ancak jeton sahibinin Blockport tarafından hissedarlarına ödenen temettü ödemelerinden kar elde etmesini ve işin değerindeki artıştan kar elde etmesini sağlar. Blockport fazla mesai.

AT: 24 Ocak 2019’da resmi olarak Beta’dan çıktınız. Piyasa nasıl tepki verdi?

SL: Çok olumlu! Kullanıcılarımızdan ve topluluktan çok sayıda olumlu geri bildirim aldık. İnsanlar nihayet platformumuzu kullanmayı gerçekten seviyorlar ve en sevdikleri kripto para birimlerini takas ederken yaşadıkları kusursuz deneyimden mutlular. Yeni Bitcoin (BTC) depozitolarının yanı sıra bir sonraki adım, kullanıcılarımızın istek listesinde üst sıralarda yer alan Ethereum (ETH) ve Blockport token (BPT) depozitolarını da desteklemektir..

AT: Blockport hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

SL: Önümüzde çok heyecan verici zamanlar! Temel Blockport platformunu bir yıl içinde sıfırdan oluşturmak için çok fazla zaman ve kaynak ayırdık ve bu ekip için büyük bir dönüm noktası, bununla gurur duyuyoruz.

Önümüzdeki yıl, sosyal ticaret, gelişmiş tüccar araçları, ek itibari para birimi desteği ve yeni listeler gibi birçok heyecan verici yeni özellik ekleyerek platformumuzun kullanımını ve küresel erişilebilirliğini genişletmemizi sağlayacak..

Bunun yanı sıra, bir kazan-kazan senaryosu oluşturma vizyonumuzu ve misyonumuzu güçlendirebilecek ekosistemdeki güvenilir projelerle iş ilişkilerimizi genişletmek için de çalışıyoruz..

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için lütfen ziyaret edin Blockport.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map