Michael Stiegelmeyer, COO ve Planet Digital Partners Başkanı – Röportaj Serisi

Michael Stiegelmeyer, Planet Digital Partners’ın Başkanı ve COO’sudur. Bay Stiegelmeyer, 2013 yılından bu yana The 1441 Group, LLC ve ZAGS, LLC’nin CEO’su olarak görev yapmaktadır. 1441 Group, LLC, ABD’deki oyuncak, video oyunları, CE, spor malzemeleri ve diğer tüketim ürünleri için geliştirme satış ve pazarlamasına odaklanan bir iş geliştirme ve satış şirketidir.ZAGS, LLC, fırsatçı genel mal satışlarına odaklanan bir dağıtım satış şirketidir. ABD genelinde önemli ABD perakende hesaplarıyla.

AT: Bize biraz Planet Digital Partners ve arkasındaki ekipten bahseder misiniz??

MS: Planet Digital Partners, Sony PlayStation, Microsoft Xbox ve Nintendo Switch için konsol video oyunlarının lisanslı bir yayıncısıdır. Baştan sona içerik veya konsept almak için stüdyolar ile ortaklık kurduğumuz ve hem fiziksel hem de dijital olarak piyasaya sürdüğümüz için hızlandırıcıya en yakın şekilde çalışıyoruz. Ekibimiz, video oyun endüstrisindeki en büyük yayıncılık, üretim ve dağıtım şirketlerinden bazılarında yönetici pozisyonlarında bulunan endüstri gazilerinden oluşuyor – bunlara eski PlayStation Avrupa Başkanı ve Sabre Interactive’in kurucuları olan Take Two’nun eski CEO’su da dahil. ve Jack of All Games’in kurucusudur. Uzun süredir video oyunlarını çok başarılı bir şekilde yapan bir ekip oluşturduk. Bu harika tüketici deneyimleri geliştirme ve sunma yeteneği, PDP’nin arkasındaki temel güçtür.

AT: Neden geleneksel bir risk fonu aracılığıyla artırma yerine bir güvenlik jetonu düzenleyin??

MS: Dijital menkul kıymetlerin, STO’muzun ötesinde ve tüm pazarlarda büyük etkileri olacak ezber bozan bir yatırım fırsatını temsil ettiğine inanıyoruz. Jeton teklifinin VC rotasına gitmeye karşı esnekliğini hissediyoruz, çekirdek grubumuzun karar verme yapısını korumasına izin veriyor, yatırımcı için likidite sağlıyor ve stüdyo ortaklarımıza daha fazla yaratıcı kontrol vermemizi sağlıyor. Bu faktörlerin kombinasyonu, PDP olan demokratik, işbirliğine dayalı bir varlık vizyonumuza mükemmel bir şekilde uymaktadır..

AT: RKT sahipleri net kârın bir yüzdesini alıyorlar, bu kar dağıtımıyla ilgili bazı ayrıntıları bizimle paylaşır mısınız??

MS: Yatırımcılara sunduğumuz yapı, tüm NET bölünebilir gelirin% 80’ini RKT Token yatırımcılarının bir bütün olduğu noktaya getirmektir. Bu noktada ve ileriye doğru, NET bölünebilir kârın% 40’ını RKT belirteçlerine iade edeceğiz..

AT: Bu oyunlar hangi konsolda veya akış hizmetinde bulunacak??

MS: Oyunlarımız Nintendo, Sony ve Microsoft konsolunda veya avuç içi platformlarının yanı sıra Steam, IOS ve Android’de de mevcut olacak. Platform karması, formata göre sunulan içeriğin geçerliliğine bağlı olarak oyundan oyuna değişecektir. Örneğin, kullanıcı deneyimine ve / veya platform kullanıcı tabanına bağlı olarak yalnızca Nintendo Switch için bir başlık yayınlayabiliriz. Tüm platformlarda tüm platformları kapsamaya çalışmak yerine, başlıkları yayınlarken ROI’ye çok odaklanmaya devam etmek istiyoruz. Neyse ki, karar verme pozisyonlarında bu yaklaşımı anlayan ve içeriği hedeflenen bir şekilde yayınlamada çok başarılı olan yeterli sayıda insanımız var..

AT: Bu oyunlar önceden var olan IP’ye mi dayanacak yoksa bu oyunlar sıfırdan mı geliştirilecek??

MS: Planet Digital Partners, önceden var olan IP’ye ve tamamen yeni IP’ye dayalı yeni sürümlerin bir kombinasyonunu yayınlayacak. Portföyümüzün işlenmesi söz konusu olduğunda, bu “denenmiş ve doğru + marka şaplak atma” dengesi DNA’nın bir parçasıdır. Baştan sona tanıdık notlarla yeni bir deneyim yoluyla sunulursa, müthiş satışlar ve yatırım getirisi sağlayabilecek eski markalar olduğunu biliyoruz. Bu türün bir örneği, 2019’un arka yarısında Cooking Mama’yı piyasaya sürdüğümüzde olacak. Cooking Mama, bugüne kadarki yineleme ömrü boyunca 14 milyon kopya satılan bir markadır ve bunu ilk kez Nintendo’nun Switch platformunda yalnızca bu şekilde yayınlayacağız. sonbahar. Başarının soyağacı oradadır ve oyunun deneyimi, Switch ve Joy-Con kontrol sistemi için mükemmel şekilde uygundur. Öte yandan, ödüllü stüdyolardan yepyeni IP’yi hayata geçirmek istiyor olacağız. PDP gibi bir iş ortağından hızlandırıcı tarzı bir desteğe ihtiyaç duyan canlı Indie topluluğu aracılığıyla oluşturulmakta olan muazzam miktarda ilgi çekici içerik var..

AT: Whitepaper, iş planının Electronic Arts veya Activision gibi daha büyük kuruluşların gişe rekorları kıran tekliflerine karşı 10.000.000 USD aralığındaki oyunlara yatırım yapmak olduğunu belirtiyor. Bu kararın arkasındaki zihniyet nedir?

MS: Buradaki zihniyet, yayıncılık dokusunda, zorlayıcı IP’nin – yukarıda belirtildiği gibi – hiçbir zaman yeşil ışık almadığı veya yalnızca sınırlı, dijital bir şekilde pazara sunulduğu bir boşluk görüyoruz. Büyük, kurumsal yayıncılar, büyük geliştirme ve pazarlama bütçeleri olan projelere odaklanmıştır. Bu projeler, potansiyel olarak paydaşlarıyla iğneyi hareket ettirmek için gereken büyük geliri sağlayabilir ve genellikle önceden var olan ilişkiler ve taahhütler etrafında inşa edilirler. Bu nedenle, optimize edilmesi için destek ve rehberlik infüzyonuna ihtiyaç duyan tüketiciler arasında yankı uyandıracak sağlam bir içerik kaynağı olduğunu görüyoruz. Mütevazı miktarda yatırım gerektiren projelere odaklanarak ve bunu son derece yalın bir organizasyon aracılığıyla yaparak, anlamlı yatırım getirisi sağlayan ve RKT jetonuna daha iyi teslimat sağlayan pazara satış sistemleri oluşturabiliriz. Video oyunları oluşturan bağımsız topluluk, hiç olmadığı kadar güçlü – bu topluluktaki yıldız projelerinin parlamasını sağlamak istiyoruz.

AT: Oyunlardan herhangi biri, kullanıcıların ücretsiz olarak oynayabilecekleri ancak daha sonra yükseltmeler için ödeme yapabilecekleri ücretsiz modeli kullanacak mı??

MS: Şu anda odaklandığımız şey “freemium” değil. Başarı hikayeleri herkesin görmesi için oradadır, ancak odak noktamız, tabiri caizse kutunun içinde harika oyun deneyimleri sunmaktır. Ayrıca oyun topluluğunun mikro işlemlerle biraz yıpranmış hissetmeye başladığını düşünüyoruz. Belki bu bizi “eski moda” yapar, ancak marka bununla ilgilidir.

AT: İlk oyunların prototipinden son sürümüne kadar zaman çizelgesi nedir??

MS: Her proje farklıdır, ancak oyunlarımız için tipik geliştirme döngüsü uçtan uca 12 ila 16 aydır. PDP için, 2019’da oyunları yayınlamaya başlamamıza ve 2020’nin başlarında yatırımcılara teslim etmemize olanak tanıyan bir dizi “pişmiş” proje getiriyoruz..

AT: Whitepaper, blok zincirinin bu oyunlarda kullanılacağını belirtiyor, bunu biraz daha detaylandırabilir misiniz??

MS: Planımız, basit blok zinciri uygulamalarını gerçek oyunlara yerleştirmek, burada mantıklı ve deneyimi daha çekici kılıyor. Bir örnek, blockchain özel anahtarlarının kullanılması olabilir. Oyunun her kopyasına özel anahtarlar atanabilir ve bu kullanıcıya benzersiz bir kimlik verilir. Bu anahtarlar, menü ayarlarında özel anahtarın karakterler, oynanamayan karakterler, düşmanlar, arazi veya oyundaki öğeler için ifade algoritmalarını değiştirmesine izin veren isteğe bağlı bir özellik oluşturarak her oyunu ince bir şekilde farklı ve kullanıcı için kişisel hale getirecektir. Dolayısıyla, esasen, oyunun her kopyası, her kullanıcıya deneyimin benzersiz bir varyasyonunu sunabilir ve değişen oranlarda nadir “mutasyonlara” neden olabilir. Oyuncuların bu tür kişiselleştirilmiş deneyimlerden büyük bir keyif alacağına ve bu benzersiz ifadeleri ve “mutasyonları” topluluk içinde paylaşmak isteyeceklerine inanıyoruz..

AT: Planet Digital Partners Inc. hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

MS: Dijital menkul kıymetler ve video oyunları dünyalarında köprü kurduğumuz için gerçekten heyecanlıyız. Yatırımcılar, geliştiriciler ve nihayetinde kendisi için harika ürünler geliştirmek istediğimiz oyuncular için muazzam bir fırsat görüyoruz. Artık STO başladığına göre, artışımızı başarıyla kapatmak, yatırımcı tabanımızı meşgul etmek ve ardından mümkün olan en yenilikçi yollarla yapabileceğimiz en iyi video oyunlarını yapmak üzerine odaklanacağız..

Harika röportaj için teşekkürler. Daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes Planet Digital Partners Token Listeleme Sayfasını veya Planet Digital Partners Web Sitesi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map