Michael Godsey, GM ve Infura’da Ürün Müdürü – Röportaj Serisi

Michael Godsey GM ve Ürün Müdürüdür Infura, daha önce video oyun endüstrisinde Call of Duty, Need for Speed ​​ve EA Sports franchise’larında çalışan bir Yapımcı ve Ürün Yöneticisiydi. Matematik ve Oyun Tasarımında Eğitim Geçmişi.

Infura’nın lansmanının ardındaki oluşum hikayesi nedir?

Ethereum, geliştiriciler tarafından geliştiriciler için oluşturulmuş, açık kaynaklı bir programlanabilir ağ olarak yaratıldı. Tüm açık kaynaklı platformlar gibi, inşaatçılara ağı çalışır durumda tutan tüm altyapı bileşenlerini oluşturma ve koruma fırsatı sundu. Ethereum hızla bir numaralı akıllı sözleşme tabanlı blok zinciri haline geldi ve büyümesi, daha geniş blok zinciri pazarının genişlemesi için kritik öneme sahip olacak. Bu, Ethereum geliştiricilerine muazzam bir sorumluluk yükledi.

Ethereum verilerine basitleştirilmiş erişim sağlayan ve geliştiricilerin ağ üzerinde daha fazla insanı inşa etmesini sağlamak için giriş engelini azaltan yardımcı programlara ihtiyaç vardı..

Infura’yı 2016 yılında Şangay’daki Devcon2’de halka açtık. Joseph Lubin ve ConsenSys tarafından finanse edilen misyonumuz, Ethereum altyapı sorununu üstlenmekti: ücretsiz, herkese açık API’ler sağlayarak Ethereum düğümlerini çalıştırma ve sürdürme yükünü ortadan kaldırmak. Ayrıca Ethereum ve Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) arasında gelecekteki entegrasyon potansiyelini de algıladık ve bunun yanında IPFS’ye basitleştirilmiş bir erişim yolu sağlamaya karar verdik..

Infura, dört yıl önce (Ethereum piyasaya sürüldükten yalnızca bir yıl sonra) piyasaya sürüldü ve kısa süre önce platformda 100.000 geliştiricinin etkileyici bir kilometre taşını geçti, bize Infura’nın hangi hizmetleri sağladığı hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz??

Infura geliştiricilerinizin kendi Ethereum düğümlerini kurmalarına gerek kalmadan uygulamalarını çalıştırmalarına izin veren, barındırılan bir Ethereum ve IPFS API hizmetidir. Infura, geliştiricilerin blockchain uygulamalarını testten ölçeklendirilmiş dağıtıma kolayca taşımalarına olanak tanıyan araçları ve altyapıyı Ethereum ve IPFS’ye basit, güvenilir erişimle sağlar. Infura, Ethereum’daki Uniswap, MetaMask, Compound Finance ve diğerleri gibi en büyük uygulamalara güç verir..

Infura, Ethereum ve IPFS ağlarına API erişimi sağlar. Okurlarımızın çoğunun Ethereum’a aşina olduğunu düşünüyorum, ancak IPFS (Gezegenler Arası Dosya Sistemi) ağının ne olduğunu ve Infura’nın neden bu ağı seçtiğini açıklayabilir misiniz?.

Gezegenler Arası Dosya Sistemi, dağıtılmış bir dosya sisteminde veri depolamak ve paylaşmak için bir protokol ve eşler arası ağdır. IPFS, tüm bilgi işlem aygıtlarını birbirine bağlayan küresel bir ad alanındaki her dosyayı benzersiz şekilde tanımlamak için içerik adresleme kullanır. IPFS 2015 yılında Protocol Labs tarafından başlatıldı dünyanın her yerine bilgi aktarım şeklini temelden değiştirebilecek ve dağıtılmış, daha esnek bir web için yol açabilecek bir sistem oluşturmak. IPFS, bir dizi farklı kullanım senaryosunu destekleyecek şekilde büyümüştür ve şu yelpazedeki endüstriler için bilgi yönetimini geliştirmektedir: müzik endüstrisine aracılık etmek -e tarımsal işletmeler için hava risk korumasının engellenmesi. Şu anda, Protocol Labs’ın projeleri şunları içerir: IPFS, modüler protokoller ve araçlar bunu destekleyen ve Filecoin, diğerleri arasında.

Infura’nın dört yılı aşkın bir süredir, geliştiricilere Ethereum ve IPFS’ye basitleştirilmiş bir erişim yolu sağlamak için çalıştık. Ethereum API’mizin yanı sıra ilk genel IPFS API’lerini ve Ağ Geçidini kurarak, bir temel oluşturduk. Web3 geliştirme paketi merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için. Altyapı teklifimizin bir parçası olarak IPFS’yi destekleyerek, binlerce kullanıcı için belgelerin, sanat varlıklarının, müziğin, videoların, sosyal ağ bilgilerinin, fotoğrafların ve daha fazlasının, ön taraf için dağıtılmış, güvenli depolamadan bahsetmeye bile gerek kalmadan depolanmasını etkinleştirdik. en eski dApp’lerin bazılarının sonu. IPFS hizmetimiz, sabitlenmiş içeriğin doğrudan Infura API aracılığıyla sabitlenmesini ve bunlara erişilmesini destekler ve kullanıcıların, Ağ Geçidi aracılığıyla IPFS ağında sabitlenmiş verilere erişmesine olanak tanır.

Infura kullanmanın getirdiği diğer bazı avantajlar şunlardır:

 • IPFS’de büyük miktarda veri depolanabilir ve dosyanın sadece karması Ethereum’da saklanabilir.
 • Infura, Ethereum ağına ve IPFS’ye erişmek için güvenli, güvenilir, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay API’ler sağlar. Geliştiricilerin bir Ethereum düğümünün veya bir IPFS düğümünün altyapısı hakkında endişelenmesine gerek yoktur. Bu Infura tarafından halledilir.
 • Infura, TLS’nin etkin olduğu genel uç noktalar sağlar.
 • Kod, Ethereum’un arayüzünde JSON RPC, Web3 kullanılarak taşınabilir..
 • Infura, pratikte bir geliştiricinin İsviçre Çakısıdır ve aynı zamanda dağıtım ekibini ölçeklenebilirlik sorunlarından kurtarır..

Infura yakın gelecekte diğer blok zincirlerini de desteklemeyi planlıyor mu??

Şu anda, Infura’nın API’leri Ethereum blok zincirini (ana ağ ve Ropsten, Rinkeby, Kovan ve Görli test ağları dahil) ve Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) gibi diğer Web3 platformlarını desteklemektedir. Misyonumuz, merkezi olmayan uygulamalar geliştiren geliştiricileri desteklemektir, eğer geliştiriciler diğer ağlar için artan talep gösterirlerse, bunları çok ciddiye alacağız. Okuyucularınızın diğer ağlar için Infura benzeri hizmetler talep edip etmediğini bilmek harika olurdu.

Web 3.0 için vizyonunuzun ne olduğunu bize söyleyebilir misiniz??


Infura’nın Web 3.0’a bakışının güzelliği, dünyadaki milyonlarca geliştiriciye internetteki merkezi olmayan bir katman birbirimizle nasıl etkileşim kurduğumuzu nasıl değiştirebilir sorusuna cevap verecek araçları sağlamak istememizdir. Büyük potansiyele sahip kullanım durumlarının ortaya çıktığını görüyoruz ve geliştiricimizin vizyonlarından her birinin başarı şansını artırmak için araçları olabildiğince iyi hale getirmeye devam edeceğiz. Web 3.0 çok geniş bir kavram olacak, ancak özünde modern uygulamaların son kullanıcılarına daha fazla güç ve özerklik vereceğine inanıyoruz..

Infura’nın rakiplerine göre avantajları nelerdir??

Infura, Ethereum ekosistemindeki en güvenilir web3 altyapı platformudur. Mevcut rakip ortamı, API’ler sunan diğer şirketlerden ve hizmet olarak düğümler sunan diğer şirketlerden oluşur. Alana eklenen katılımcılar, Ethereum’a erişimi basitleştiren ürünlere ve platformlara gerçek bir ihtiyaç olduğunun doğrulanmasıdır. Infura yapabileceğimiz kadar eşsizdir ustalıkla ölçeklendirmek Kullanıcı trafiğindeki veya işlem hacmindeki beklenmedik dalgalanmaları ele almak için ve Ethereum ile çoğu 3. parti platformdan daha güvenilir ve tutarlı bir bağlantı olduğumuzu kanıtladık. Ödeme bu gönderi Infura’nın, MetaMask Uniswap ve Cryptokitties dahil olmak üzere Web3 ve DeFi’deki en büyük site ve uygulamalardan bazılarını nasıl desteklediğini öğrenmek için.

Ayrıca geliştiricilere güvenilir bir IPFS ağ geçidi sağlıyoruz. Eth2 API doğrulayıcıları Ethereum’un ilki olan Eth2’ye bağlamak için Gaz optimizasyon özelliği işlem yönetimindeki zorlukları ortadan kaldırmak ve Filecoin ağ. Kısacası; Infura, Ethereum geliştiricileri için tek tam özellikli Web 3.0 platformunu sunuyor.

2021’de hangi dApp trendlerinin yükseldiğini görüyorsunuz?

 • Ethereum için, üst üste örtüşen büyüme yörüngelerinin devam etmesini bekliyoruz: hissenin kanıtı ve katman 2 ölçeklenebilirliği (toplamalar ve durum kanalları), geliştirilmiş kullanılabilirlik ve güvenlik, Açık Merkezi Olmayan Finans’ta daha fazla değer ve giderek daha fazla kurumun katılımıyla Enterprise Ethereum’un daha fazla benimsenmesi Web 3.0.
 • Yaptığımız işe göre bazı büyük köklü firmaların alana girdiğini görebiliriz diye düşünüyorum. Benzer şekilde, alana giren araçlar ve şirketler, merkezi olmayan uygulamaların kullanılabilirliğinde genel bir iyileşmeye yol açacaktır..
 • DeFi, gelişmeye ve daha geniş bir kullanıcı tabanı için daha erişilebilir hale gelmeye devam edecek ve geleneksel finans ile birlikte çalışmaya başlayacaktır..
 • DeFi ve madenci tarafından çıkarılan değer (MEV), ücret baskısını yüksek tutmaya devam edecek ve oylama (DAO’lar), açık artırmalar (NFT) ve hatta 2. katman toplama sistemlerine yapılan ödemeler gibi diğer uygulamaları zorlayacaktır. Önümüzdeki dört yıl içinde, Ethereum’un genel olarak çok rekabetçi bir ödeme yolu haline geleceğini düşünüyoruz..
 • Sanırım daha fazla stablecoin ortaya çıkacak ve genel olarak etraflarında bir hareketlilik göreceğiz. Tek bir varlığa sabitlenmeyen, ancak birçok varlık arasında dengeleme yoluyla istikrarlı bir değeri korumaya çalışan düşük volatiliteli madeni paraların ortaya çıktığını görebiliriz..
 • Yakın gelecekte Bitcoin’in Bitcoin’e çok benzeyeceğini düşünüyoruz. Değer deposu anlatısı muhtemelen daha da güçlenecek ve portföy yöneticilerinin dahil etmeleri için önerilen bir varlık olacaktır..

Okuyuculara söylemek istediğiniz başka bir şey var mı??

Aralık ayı başlarında satın aldık herhangi.sender İşlem gönderme sürecini yalnızca geliştiriciler ve son kullanıcılar için çok daha kolay hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda aktif bir şekilde yöneterek ağ ücretlerine fazla harcamalarını önleyen bir Ethereum işlem aktarma hizmeti oluşturan çok yetenekli iki mühendisten oluşan bir ekip, Patrick McCorry ve Chris Buckland işlemlerini gönderirken yer alan gaz.

Bu satın alma ile, Ethereum işlemlerini göndermenin basitleştirilmiş bir yolu olan özel bir Infura İşlemleri (ITX) alfa başlattık. ITX’i kullanmak, geliştiricilerin gaz ücreti yönetimiyle ilgili karmaşıklıklarla başa çıkma ihtiyacını ortadan kaldırır ve erişim talep edebilirsiniz. İşte.

Geliştiriciler şunları yapabilecektir:

 • Doğru gaz fiyatını belirleme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan işlemleri gönderin
 • Ağ havuzunda takılıp kalmak veya düşmek yerine, işlemlerin rekabetçi gaz fiyatlarıyla yeniden yayınlanmasını sağlayan ITX izleme altyapısından yararlanın
 • İşlemleri Ethereum’a yalnızca bir kez gönderin ve işlemlerin başarıyla çıkarılmasını sağlamak için mevcut ağ koşullarının gerektirdiği mümkün olan minimum gazı ödeyin.
 • Kullanıcıları adına bir işlemin gazını ödeyin.

Geliştiriciler için bağlantılar:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map