Jim Dowd, North Capital’in Kurucusu ve Genel Müdürü – Röportaj Serisi

James Dowd, Kurucusu ve CEO’sudur Kuzey Sermayeli Özel Menkul Kıymetler (NCPS), muaf menkul kıymetlerin oluşturulması, yerleştirilmesi ve takasına odaklanan kayıtlı bir komisyoncu-satıcı; Muaf menkul kıymetler piyasası için teknoloji sağlayan North Capital Investment Technology (NCIT); ve kayıtlı yatırım danışmanı olan North Capital Inc. NCPS, erken aşama hisse senedi, emlak, özel fonlar ve menkul kıymet belirteç piyasalarında birçok menkul kıymet fonlama platformu için belirlenmiş komisyoncu-satıcıdır..

North Capital kısa süre önce FINRA ile üyelik onay sürecini tamamladı ve SEC tarafından Form ATS İlk İşlemler Raporunun kabulünü sağladı. Bu forma aşina olmayanlar için, onu North Capital ve müşterileri için bu kadar önemli kılan nedir??

Harika soru. Müşterilerimiz ve özel menkul kıymet piyasalarında yer alan diğer birçok ihraççı, yatırımcı ve aracı, özel piyasalarda daha fazla şeffaflık ve likidite görmek istemektedir. Özel anlaşmalara yatırım yapmak geleneksel olarak minimum 7 ila 10 yıllık bir sermaye taahhüdü içermiştir, çünkü tipik olarak ara likidite ve kesin çıkış planı yoktur. Benim 19 yıldır olağanüstü olan bir özel yatırımım var, bir diğeri ise 14 yıldır hayatta olan birçok yatırımdan bahsetmeye gerek yok. Birisi özel bir yatırım yaptığında, ikinci düşünceleri varsa veya fikrini değiştirirse, çok geç demektir. Özel anlaşmalara tahsis eden hemen hemen her yatırımcı bunu bilir ya da bilmelidir ve çoğu portföylerindeki özel menkul kıymetler için likidite ve gerçek fiyat keşfine sahip olmak ister. ATS’mizin, en azından bunu paylaşan ihraççılar, yatırımcılar ve aracılar için bu vizyonun gerçekleştirilmesine yardımcı olacağını umuyoruz..

Bu ATS’nin piyasaya sürülmesi, North Capital’in mevcut özel menkul kıymetler altyapısı TransactCloud’un doğal bir uzantısı olarak hizmet ediyor. TransactCloud nedir?

TransactCloud, muaf menkul kıymetlerin birincil sunumunu kolaylaştıran API öncelikli teknoloji yığınımızdır. Muaf menkul kıymetlerin çevrimiçi olarak sunulmasına, işlemine, belge işlemesine, emanetine, ödemelerine ve takasına izin vermek için ihraççılar ve profesyonel aracılar – broker-bayiler, RIA’lar ve finansman platformları – ile çalışıyoruz..

North Digital’in bitcoin gibi dijital varlıklar veya menkul kıymetler gibi dijital menkul kıymetler konusundaki duruşunu netleştirebilir misiniz??

Bu noktada net olmak gerekirse, dijital varlıklara yatırım yapmıyoruz; Düzenlenmiş pazar yerimiz olan PPEX ATS aracılığıyla dijital varlık menkul kıymetlerinin alım satımına izin verecek altyapı sağlıyoruz. Kripto para birimi veya hizmet belirteçleri ticareti yapmayacağız. Alternatif ticaret sistemleriyle ilgili SEC düzenlemeleri çok açıktır: ATS’ler yalnızca menkul kıymet alım satımı içindir. Ayrıca dijital olmayan muaf menkul kıymetleri listeleyecek ve ticaretini yapacağız.

North Capital, “sınır alternatifleri” olarak kabul edilen yatırım fırsatları da sunuyor. Sınır alternatifleri olarak değerlendirebileceğiniz bazı ayrıntıları paylaşır mısınız??

Yatırım yönetimi bağlamında “Frontier”, gelişmekte olan pazarların en çok ortaya çıkanlarını ifade eder. Aynı fikri iletmek için “sınır alternatifi” terimini icat ettik ~ bazı örnekler sanat, koleksiyon, kaliteli şarap, dava havuzları, dijital para birimi, yarış atları, sporcular vb. bunlar ana akım alternatifler haline gelecektir. Özel kredi iyi bir örnektir ~ on yıl önce, özel kredi egzotik olarak görülüyordu; bugün özel krediye yatırım yapan kayıtlı fonlar var ve bu temel alternatif bir varlık sınıfı olarak kabul ediliyor.

North Capital, toplamda 1,9 milyar $ ‘lık 1.000’den fazla birincil teklifte yer aldı. Bu dikkate değer tekliflerden bazıları nelerdir?


Belirli anlaşmaları ayırmak zordur. Yenilikçi işler yapan çok sayıda harika ortağımız var. Jamestown, Crowdstreet, RealtyMogul, RichUncles, Securitize, SportBLX, Exponential, Roofstock, Mythic Markets, Otis, Commonwealth, SeedInvest gibi gruplar. Quadrant Biosciences şu anda üzerinde çalıştığımız bir Reg A + teklifine sahip ~ WeFunder ile ilk işbirliğimiz. Metaurus, 30 yıl önce Bankers Trust’ta birlikte çalıştığım Rick Sandulli ve Jamie Greenwald liderliğindeki yetenekli bir ekip tarafından yönetilen ortaklarımızdan biridir. Patentle korunan ve hisse senedi yatırımcılarının risk alma biçiminde devrim yaratabilecek, listelenmiş iki ETF tarzı ürüne sahipler. Birini dışarıda bıraktığımı biliyorum, bu yüzden şimdiden özür dileyeceğim.

Firmanız tarafından sunulan Broker / Bayi hizmetlerinden bazılarını paylaşır mısınız?

Yatırım fonları ve ETF’ler gibi yatırım şirketlerinin yanı sıra özel ve diğer muaf teklifler için tam hizmet veren bir broker-satıcıyız. Ayrıca, Reg CF teklifleri için nitelikli bir üçüncü taraf olarak hizmet vermek de dahil olmak üzere özel teklifler için bir emanet temsilcisiyiz. Uyum desteği tüm faaliyetlerimizin ayrılmaz bir parçasıdır – ihraççıların ve platformların menkul kıymetler yasalarına uymasına yardımcı oluruz. Geçen yıl EB5 anlaşmalarında aracılık yapmamız onaylandı, ancak COVID-19 salgını göz önüne alındığında bu pazar şimdilik kapalı durumda.

Ne tür saklama hizmetleri sunuluyor?

Bugün nakit, özel menkul kıymetler ve yatırım fonu hisselerini saklıyoruz. Saklama işimiz için hâlâ erken günler ve sistem ve prosedürleri test etmemize izin vermek için sunumumuzu kasıtlı olarak sınırladık. Ancak bu, işimizin yüksek büyüme gösteren bir bölümü.

Sunulan danışmanlık hizmetleriyle ilgili bazı ayrıntıları da paylaşır mısınız??

İşimizin danışmanlık kısmı, SEC’e kayıtlı ayrı bir yatırım danışmanı aracılığıyla yapılır. Aile ofisleri ve işletme sahipleri için ısmarlama, danışma danışmanlığı uygulamasıyla birlikte, teknoloji destekli bir finansal planlama ve varlık yönetimi işletmesidir..

Firma ayrıca broker-bayilere, bankalara, fon yöneticilerine, fonlama platformlarına ve özel ihraççılara teknoloji tabanlı yatırım çözümleri sunmaktadır. Bu çözümlerden bazıları nelerdir?

Danışmanlık tarafında, evisor platformu çevrimiçi bir finansal planlama ve varlık yönetimi platformudur. Şu anda bir banka ile pilot program üzerinde çalışıyoruz ve bunu daha geniş danışmanlık ve 401k işimize entegre ediyoruz. İşimizin muaf teklifler / komisyoncu-bayi tarafında, TransactCloud, ihraççılar ve profesyonel aracılar tarafından çevrimiçi menkul kıymet teklifleri için kullanılan bir ürün ve hizmet koleksiyonudur..

Sorularımızı yanıtlamak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlasını öğrenmek isteyen okuyucular ziyaret etmelidir Kuzey Sermayeli Özel Menkul Kıymetler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map