Eden Dhaliwal, Global Yönetici Direktör, Conflux Network – Röportaj Serisi

Eden Dhaliwal, küresel genel müdürdür Conflux Ağı, DApps, finans ve Web 3.0’dan oluşan yeni bir dünya için açık bir protokol. Hızlı ve güvenli bir halka açık blok zinciri olan Conflux Network, yeni nesil merkezi olmayan ticarete güç sağlamak için Proof of Work ve bir Tree-Graph yapısını birleştirir..

Gelişen teknolojide 14 yıllık deneyime sahip olan Eden, internetin yeni neslini keşfetme, kuluçka yapma ve bunlara yatırım yapma konusunda bir endüstri lideridir. Eden, Toronto Üniversitesi Rotman İşletme Fakültesi’nden MBA derecesine sahiptir ve Manitoba Üniversitesi’nden matematik alanında lisans derecesi almıştır..

Conflux Network’ün nasıl ortaya çıktığının oluşum hikayesini paylaşır mısınız??

Conflux, Çin’in en saygın üniversitesi olan Tsinghua Üniversitesi’nde, blockchain’i daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için ölçeklendirmenin yollarını bulmaya odaklanan bir araştırma projesi olarak başladı. Sequoia Capital, Huobi Group ve Baidu Ventures gibi yatırımcılar ilgi gösterdikten ve yatırım yaptıktan sonra, proje küresel bir halka açık blockchain ağı başlatmak amacıyla iyi finanse edilen bir girişime dönüştü. Turing Ödülü’nün tek Çinli alıcısı olan Dr. Andrew Yao ve en iyi blockchain ve teknoloji kolej programlarının çeşitli dekanları, bu yeni nesil dağıtılmış sistemleri oluşturmak için çalışanlar arasında yer alıyor. Conflux, merkezi olmayan açık kaynak teknolojileri geliştirerek ve açık ticareti kolaylaştırarak sınır ötesi işbirliğini teşvik etme misyonuna sahip çeşitli küresel bir ekip tarafından denetleniyor..

Conflux Network’ün misyon beyanı nedir ve kendisini diğer blok zincirlerinden nasıl farklılaştırır??

Conflux Network, bir dizi sektörde güvenliği, hızı ve verimliliği ve finanstan hükümete kadar ilgili iş zorluklarını iyileştirmeye çalışıyor.

Temel katman blok zinciri protokolleri için temel bir sorun, ölçeklenebilirlik ve hızdır. Kurumsal uygulamalar için saniyede 3.000 ila 6.000 işlem sağlayan, PoW ile entegre yeni bir DAG yapısı kullanan birkaç katman 1 protokolünden biriyiz. Ağaç Grafiği adı verilen bu yapı, ağın güvenlik, ademi merkeziyetçilik veya güvenilirlikten ödün vermeden verimliliği sürdürmesine olanak tanıyan, enerji açısından verimli bir çalışma mekanizması kanıtıdır..

İşlem verimimizi endüstri standardıyla karşılaştırmak için Conflux Network’ün teknolojisi, daha kısa onay süresi ve saniyede 6.400 işlemle artırılmış işlem hacmi sunarken, Visa saniyede yaklaşık 1.000 ila 4.000 işlem yapıyor.

2020’de, Kuzey Amerika’daki genişlemesine liderlik etmek için Conflux Network ile anlaştınız. Sizi bu şirketle çalışmaya ne çekti?

Kurucularından Fan Long ile bir yıl boyunca Conflux Network’ün çığır açan teknolojisi ve Çin pazarındaki benzersiz konumu hakkında konuşmalar yaptım. Ekiple tanışmak için Pekin’e gittiğimde, bu projenin sıradan bir katman 1 blok zinciri projesi olmadığı benim için açıktı. Sequoia Capital gibi önde gelen yatırımcılardan F2Pool gibi önde gelen madencilik operatörlerine ve hızla büyüyen bir geliştirici topluluğuna kadar, Conflux’un arkasında pek çok parlak ve inanılmaz hırslı insanı, onu bir başarı haline getirmeye kararlı olduğunu görmek kolaydı. Ve Conflux’un yasal düzenlemelere uygun olduğunu ve işletmeler, hükümet ve geliştirici topluluklarıyla inanılmaz ilişkileri olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda, Conflux’un diğer blok zincir projelerinin çok ötesinde Çin’deki pazar payını ele geçirmek için açık ve engelsiz bir yola sahip olduğuna ikna oldum. Conflux biraz uyuyan bir dev ve onu dünyaya tanıtma fırsatı ilgimi çekti.

Conflux, Çin’deki devlet onaylı tek izinsiz blok zinciri projesidir. Conflux Network’ün Çin hükümeti ile mevcut ilişkisi nedir??

Conflux’un akademiden doğması ve yasal düzenlemelere uygun bir bağış toplama çalışması, Çin hükümeti ile her zaman güvenilir ve üretken bir ilişki geliştirmemize izin verdi. Kuruluşumuzdan temsilciler, dağıtılmış defter teknolojisi için endüstri standartlarını tartışmak ve belirlemek üzere Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından oluşturulan bir grup olan Ulusal Blok Zinciri ve Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisi Standardizasyon Teknik Komitesinde yer almaktadır..

Bu ilişki birçok yönden faydalıdır. Şangay hükümetinden yasal uyumluluk ve danışmanlık yoluyla güvenilirliği ve risk azaltmayı artırırken, geniş bir geliştirici, kullanıcı, yatırımcı ve kurumsal endüstri uzmanları ağı aracılığıyla Çin merkezli topluluklara, pazar yerlerine ve iş kanallarına erişmemizi sağlar..

Şangay Bilim ve Teknoloji Komitesi ile ortaklaşa, Conflux Network, blockchain geliştirmede, özellikle de kamusal, izinsiz ağlarda eğitimi ilerletmek için Tree Graph Araştırma Enstitüsü’nü kurdu. Ek olarak ve Şangay hükümeti tarafından da desteklenen Conflux, gelişen teknolojilerde daha fazla yenilik için bir Kuluçka Merkezi kurmayı planlıyor.


Conflux kısa süre önce ana ağ sunumunun ikinci aşamasına başladı, Oceanus, madencilik girişimlerine ve PoW algoritmasına odaklanacak. Bu sunumun en önemli yönü nedir??

Genel olarak, ekosistem ortaklarımızla madencilik algoritmamız, DApp’ler, Dex ve diğer DeFi ürünleri etrafında kapsamlı bir pilot çalışma üzerinde odaklanacağız. Ağın tamamında yüksek düzeyde sistem güvenliği ve performansını korurken, ademi merkeziyet düzeyini artırmak için ağ özellikleri ve işlevleri kademeli olarak topluluğa sunulacaktır. Bu, ekibin odaklanmasının ve dikkatinin ikincil piyasa dalgalanmasından çok fazla etkilenmemesini sağlayacaktır..

Biraz daha detaylandırmak için, Oceanus’un ilk yarısında, orta ölçekli yüzlerce katılımcıyla, binlerce katılımcıyla büyük ölçeğe kadar çeşitli madencilik kampanyaları düzenliyoruz. Bu, ağımızın kararlılığını daha da doğrulayacaktır. Bunu takiben, ağın güvenliğinden ve kararlılığından emin olduğumuzda ve doğru miktarda ağ katılımcısına sahip olduğumuzda, iş madenciliği algoritmasının resmi Conflux kanıtına geçeceğiz..

Kısa süre önce Çin’den duyurulan devlet destekli blockchain altyapı projesi BSN (Blockchain tabanlı Hizmet Ağı) hakkındaki görüşlerinizi paylaşır mısınız? Bunun Çin’deki blockchain ortamına etkileri nelerdir??

BSN’nin amacı, Çin’deki blockchain ekosistemini ilerletmektir. Çin hükümeti, blockchain teknolojisini ulusal öneme sahip bir konu olarak tanımladı. Teknoloji, çeşitli iş süreçlerinin verimliliğini artırır ve yeni finansal araçların inovasyonunu yönlendirir. Uyumlu halka açık zincirlerin gelişen ekosistemi ile birlikte BSN altyapısı, bu dönüştürücü vizyona ulaşmada çok önemli bir rol oynayacaktır..

Sen de ortağısın Outlier Ventures Yatırım ve danışmanlık fırsatları için token ekonomilerini inceleyen. Potansiyel yatırım fırsatlarında kişisel olarak ne arıyorsunuz?

Genel olarak, beni en çok ilgilendiren yatırım alanları web3 altyapısı, geliştirici araçları, DeFi ve merkezi olmayan veri ekonomileridir. Sağlam bir ekibe sahip olmanın yanı sıra, en çok ürünün ve / veya teknolojinin gerçek değerini ve talep tarafını anlamakla ilgileniyorum. Ürün pazarına uygunluğu, topluluk katılımını ve tokenleştirmenin ekonomi, yönetişim ve düzenleyici bir bakış açısından nasıl ortaya çıkacağını gösterebilen çekiş gücü ve bir yol haritası benim için oldukça önemli..

Benim için bir diğer önemli soru, ağ etkilerinin nasıl şekilleneceği. Tipik olarak, bir tüketicinin aynı anda yaratıcı olabileceği ve ürünün, kullanıcıların daha fazla yenilik için oynayabilecekleri “Lego benzeri” bileşenlere ve oyuncak benzeri çekiciliğe sahip olduğu teklifleri seviyorum. Bu, ürün veya ağ için değer üretme olasılığını artırır.

Conflux Network hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

DeFi ekosisteminde atılan adımlardan dolayı çok heyecanlıyız. Geliştirmeyi ilerletmeye yardımcı olmak için bir çapraz zincir protokolü geliştirdik ShuttleFlow. Bu, diğer DeFi kullanım durumlarının yanı sıra, özellikle dijitalleşmeye doğru hızlı bir geçiş gördüğümüz COVID sonrası ekonomilerde finansal kapsayıcılık, istikrar ve güvenlik için önemli bir rol oynayacaktır..

Kısa bir süre önce, Conflux Network ekosistemi için yazılım geliştirme ve araştırma alanındaki yenilikleri ilerletmeye adanmış 2,4 milyar CFX token (yaklaşık 240 milyon $) sürekli hibe programını başlattık. Çok yıllı hibe programı, teknoloji yığınının temel bileşenlerinin oluşturulmasına başlamak ve Conflux’ta girişim oluşturmayı hızlandırmak için tasarlanmıştır. Programın bir diğer amacı da geliştirici topluluğuna yakınlaşmak, ağa yönelik vizyonlarını anlamak ve yenilikleri teşvik etmek için gereksinimleri desteklemektir..

Ayrıca, sözleşmelerin ve mimari tasarım sertifikalarının blok zincirinde depolanması, blok zincirindeki parçaların izlenmesi ve tedarikçilerin menşei, bir kamu bilgi sistemleri projesi, bir güç şirketi ile bir proje gibi çeşitli blok zinciri projelerinde Çin’deki hükümetler ve kuruluşlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz diğerleri arasında yeşil enerji transferinin izlenebilirliği. Hunan hükümeti, Şangay hükümetinin geçen yıl yapmasından sonra Conflux için türünün ikinci örneği olan bizi kısa süre önce onayladı..

Harika röportaj için teşekkürler, daha fazlasını öğrenmek isteyen okuyucular ziyaret etmelidir Conflux Ağı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map