Arnoldas Nauseda, Smartlands CEO’su – Röportaj Serisi

Arnoldas Nauseda şu şirketin CEO’sudur: Smartlands gerçek dünyadaki varlıkları tokenize eden bir kitle fonlaması platformu. Smartlands’e katılmadan önce tam zamanlı bir girişimci olarak dört yıl geçirdi, teknoloji, fintech ve robotik alanlarında işler geliştirdi..

Antoine: Kişisel olarak blockchain ve kripto para birimine nasıl dahil oldunuz??

Arnoldas: Pekala, blok zincirine dahil olmanın kripto para birimlerine dahil olduğun anlamına gelmediğini ve benim de bunun kesin bir kanıtı olduğunu kabul etmeliyiz, ancak ICO’ları bir kitle fonlaması modu olarak anlamak benim için birinci adımdı.

Finans ve iş geliştirme eğitimi aldım ve bir süredir girişimci oldum. Ekonomi alanında lisans, Finans ve Uluslararası Yönetici alanında MBA derecesine sahibim ve fintech, risk sermayesi ve robotik endüstrilerinde kurucu ortak bazı adımlar attım. Geçtiğimiz yıllarda birçok proje yaptım, fintech şirketlerinde üst düzey yönetici pozisyonlarında bulundum, danışmanlık payımı aldım ve tabii ki yoğun bir şekilde gayrimenkulle uğraştım.

Mesele şu ki, oyuna biraz geç kalmış olsam da, 2017’ye gelindiğinde benim durumum ve tecrübemdeki bir yöneticinin blockchain’i duyması kaçınılmazdı. O zamanlar, DLT’de bir iş kurmanın bir iş insanı olarak sadece “ilericiliğin” açık bir işareti olmadığını, aynı zamanda her gün iş için uyanırken yeniden doğduğumu hissettiğimde gerçek bir katıksız macera olduğunu hissettim. Harikaydı, hala!

Antoine: Şirketinizin CEO’su olarak işe girmeye karar vermenizin nedeni Smartlands?

Arnoldas: Bir yılı DLT, alanım için neler yapabileceğini, sayısız sayfa okudum ve blockchain konferanslarının, toplantılarının, buluşmaların ev sahiplerini ziyaret etmeye adadım. Böyle bir olayda, Smartlands’in kurucu ortaklarından biriyle tanıştım ve hemen anlaştık. İkimiz de, birçok DLT türevinden biri olarak kripto para birimlerinin büyüleyici bir kullanım durumu ve finansal piyasaları dönüştürmek için mükemmel bir araç olduğunu fark ettik, ancak blok zincirinin gerçek değeri güvensiz erişim sağlamakta yatıyor. Akıllı sözleşmelerde gömülü olan değişmez mülkiyet hakları… Mülkiyet talep etme hakkının binlerce yıldır savaş sebebi olduğu bir dünyada neler yapabileceğini hayal etmek için uzman olmanıza gerek yok. Smartlands ve ben aynı sayfadaydık: dijital sahipliği bir varlığa atfetmek ve sahibine uygun gördükleri şekilde bu kod parçasını kullanma yeteneği vermek geleceğin dalgasıydı ve bu geleceği insanlara açıklamak istedik..

Antoine: Smartlands, gerçek dünyadaki varlıkların tokenize edilmesine odaklanan bir kitle fonlaması platformudur, bu varlık türlerinden bazıları ne olacak??

Arnoldas: Kelimenin tam anlamıyla, herhangi bir şey. Bir varlığın belgelenmiş bir hak sahibi olduğu sürece, Smrtlands’ın tescilli teknolojisi kullanılarak bir güvenlik jetonuna dönüştürülebilir. Bununla birlikte likidite de gelir – varlık tokenleştirmesinin Kutsal Kasesi. Doğal olarak, sağlayabileceğimiz yatırım tutma, ticaret yapma veya yatırımdan çıkma esnekliği, herhangi bir varlık sahibi veya yatırımcısının peşinde olduğu.

Antoine: Platformunuzdaki ilk proje, Nottingham, İngiltere’deki amaca yönelik öğrenci konaklama yeridir. Bize biraz bahseder misin?

Arnoldas: Bu tür varlıkları dikkatli bir şekilde değerlendirdikten sonra ve topluluğumuzun yardımıyla seçtik. Nottingham, İngiltere’deki amaca yönelik olarak inşa edilmiş öğrenci konaklama kompleksi, Smartlands gibi bir tokenleştirme platformu için mükemmel bir başlangıç ​​kullanım örneğidir: öngörülen% 15,72 yıllık getiri ile eller serbest bir yatırımdır, gelir kiradan ve mülk değerinden gelir. Öz sermaye payı% 30 ve 1 milyon sterlinlik finansman hedefi hedefliyoruz.


Genel olarak, Birleşik Krallık’taki öğrenci konutları, gelecek vadeden bir varlık sınıfıdır. Birleşik Krallık, şu ülkelerden biri olmaya devam ediyor: en iyi küresel varış noktaları Kaliteli pazarlanabilir eğitim arayanlar için bu, kira ödeyen öğrencilerden gelen gelir akışının bitmek üzere olmadığı anlamına geliyor. Ayrıca, pound sterlininin mevcut zayıflığından yararlanmak istiyorsanız, Britanya’nın kalbindeki ucuz gayrimenkuller, şu anda başkentinizi park etmek isteyeceğiniz yerdir.

Antoine: 2019’da daha kaç proje beklemeliyiz? Bunlardan herhangi birini tartışmak için özgür müsünüz??

Arnoldas: Ayrıntıları şu anda size veremem, ancak yıl sonundan önce hayata geçirilecek altı varlık tokenasyon projesinden oluşan bir ardışık düzene baktığımızı ve hazırladığımız portföyün oldukça çeşitlendiğini söyleyeceğim. Tarımsal varlıklara, çeşitli gayrimenkul türlerine, özel sermayeye bakıyoruz. Daha önce de söylediğim gibi, tescilli teknolojimizin temel faydası sınırsız erişimdir: kitle fonlaması sermayesi arayan varlık sahipleri ve yöneticiler, yatırımcılara erişebilir, karşılığında da yatırımcılara “kısmi sahiplik” dediğimiz fırsat verilir. Yatırım için sektördeki en düşük eşikle, düzenli insanlara Smartlands platformunda akredite yatırımcılar olarak doğrulanma fırsatı veriyoruz ve Smartlands’de yayınlanan güvenlik belirteçlerinin Birleşik Krallık’taki bir mülkün payına sahip olmasıyla.

Antoine: Platformunuzda hangi projeleri listeleyeceğinizi nasıl seçersiniz??

Arnoldas: Yatırımcılarımız için doğru varlıkları seçme sürecinde çok düşündük ve dikkatli analizler yaptık. Aslında, Smartlands’in bir diğer önemli avantajı da şu: Müşterilerimiz için yatırım belgelerini formüle eden bir araştırma ekibimiz var, böylece bir projenin kapsamı ve ölçeği, katılımın ilk aşamalarında bir yatırımcıya açıklanır. Sonuç olarak süreç, British Financial Conduct Authority, FCA’ya kayıtlı, düzenlenmiş bir yatırım kitlesel fonlama platformunda olabildiği kadar basittir..

Antoine: Smartlands kısa süre önce bir Stellar Powered Cüzdan, yatırımcılar için bunun faydası nedir?

Arnoldas: Esasen, temelde Stellar’ın SEP8 protokolünde tasarlanmış, ancak AI odaklı uyumluluk motoru, hesap kurtarma / haritalama ve diğerleri gibi bazı harika tescilli özelliklerin eklenmesiyle birlikte çok ağlı bir cüzdandır. Smartlands cüzdanı, Stellar ağının uyumlu segmentinde çalışır; bu, bir yatırımcı için, güvenlik belirteçleri ile XLM ve yerel belirteç SLT’mizin tüm işlemlerinin yasadışı faaliyetlerle bağlantılı riskleri önlemek için dikkatli bir şekilde kaynaklandığı anlamına gelir..

Antoine: Smartlands’in 5 yıl içinde nerede konumlandığını görüyorsunuz?

Arnoldas: New York’taki Consensus 2019 etkinliğinde “Tek Boynuzlu Vizyon“- bir güvenlik jetonu ihraç platformundan en kârlı hisse senedi türlerine ve varlık sınıflarına odaklanan küresel bir yatırım ekosistemine dönüşümümüzü öngören tüketici merkezli yaklaşım stratejisi. Vizyon, şu anda likit olmayan çeşitli varlıklar için likiditenin kilidini açmak ve elbette tamamen mobil hale gelmekle ilgilidir. Temel olarak, Smartlands, yatırımcıların birden fazla fiat para birimi ve kripto para kullanarak mobil cihazlarından teklifleri izleyebilecekleri ve portföyleri yönetebilecekleri yerleşik bir borsa ile tek tıklamayla bir işlem haline gelmek üzeredir..

Çok cüzdanlı bir ödeme sisteminin gerçekten benzersiz işlevselliğine sahip Smartlands Card’ı çıkaracağız. Platformu kullanarak oluşturduğunuz tüm servet, hesabınızda saklanacaktır – dijital varlıklar, itibari para birimleri ve kripto. Kart, tıpkı Visa veya Mastercard gibi kullanılacak ve müşterilerimizin IBAN ve SEPA transferlerinin yanı sıra değer depolamasına da olanak sağlayacaktır..

Daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edin Smartlands veya en yeni Smartlands projesi hakkında bilgi edinin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map