Almond Impact Ltd CEO’su Oliver Bolton – Röportaj Serisi

Oliver Bolton, CEO’sudur Badem, Tüketicileri sorumlu markaları satın aldıkları için ödüllendiren ve karbon emisyonlarını anlamalarına ve azaltmalarına yardımcı olan ücretsiz bir uygulama. Şu anda STO’ları için yatırımcı kabul ediyorlar.

AT: Almond’u piyasaya sürmeniz için size ilham veren şey?

OB: 2 yıl önce oğlum geldi (ve geçen ay kızım!) Ve iklim kriziyle geleceklerini ve nasıl bir dünyada yaşayacaklarını düşünmeden edemiyorum. Zamanımı gerçekten kullanmak istiyorum. olumlu bir etki yaratmak ve İngiltere’de kişisel CO2 emisyonlarımızın% 50’sini + temsil eden tüketime odaklanmaya karar verdik.

AT: Almond, tüketicileri sürdürülebilir ürünler satın aldıkları için ödüllendirmeyi içeren devasa bir çevre misyonuna sahip. Bu sürdürülebilirlik hedeflerinden bazılarının neler olduğunu bize söyleyebilir misiniz? Aşırı ambalajlamanın azaltılmasını, ürünlerin sürdürülebilir şekilde hasat edilmesini vb. İçeriyor mu?.

OB: Genel hedefimiz, insanların CO2 ayak izlerini önümüzdeki on yılda en az% 50 azaltmalarına yardımcı olmaktır (tüketime odaklanarak). Spesifik değerlendirme ölçütleri hala geliştirilmektedir ve BM’nin SDG’sine dayanacaktır. Paketleme, içerikler, işleme ve ürünlerin LCA’sı, fabrikaların sertifikalandırılmasına katkıda bulunacaktır. Vakıf nihayetinde akreditasyon için kendi etki değerlendirme programını geliştirecek.

AT: Badem, tüketicilerin her bir ürünün karbon ayak izini öğrenmesini sağlayacak. Bunun nasıl yapıldığını ve tüketiciye hangi bilgilerin sunulacağını açıklar mısınız?? 

OB: Tedarik zinciri verilerini (bileşenlerin menşei ve üretim süreçleri) ve yüklenen diğer ürün bilgilerini kullanarak, üretim noktasında bir LCA CO2 ayak izi hesaplayabiliriz. Daha sonra, tahmini bir toplam ayak izi puanı oluşturmak için üretim noktasından tüketim noktasına kadar olan ayak izini hesaplamak için mil başına dinamik bir CO2 skoru (depolama / dağıtım / teşhir emisyonlarını temsil etmek için) kullanmayı planlıyoruz..

AT: Markaların platform için seçilebilmesi için ne tür bir süreçten geçmesi gerekecek??

OB: Başlangıç ​​olarak, kendi kategorilerinde sınıfının en iyisi sertifika etiketleriyle uyumluyuz. Örneğin, Yiyecek’teki “B Corp” & İçki ve giyimde ‘Cradle to Cradle’. Zamanla, bir Almond skoruna (vakıf tarafından yönetilen) ulaşmak için yukarıdaki tedarik zinciri verilerini, akreditasyonu ve ayrıntılı bir iş anketini entegre edecek kendi etki değerlendirmemizi oluşturacağız..

AT: Başlangıçta gıda ürünlerini piyasaya sürüyorsunuz, platforma eklemeyi planladığınız diğer ürün türleri nelerdir??


OB: 2019’da yiyecek, içecek, giyim, sağlık, güzellik ve taze ürünler dahil olmak üzere birçok sektörler arası tüketici ürününün pilot uygulamasını yapıyoruz. Kullanıcımızın karbon ayak izine katkıda bulunan herhangi bir tüketici ürününü (ve bazı hizmetleri) dahil etmek istiyoruz

AT: Almond ilk olarak Birleşik Krallık’ta piyasaya çıkıyor, daha sonra hangi pazarları hedefleyeceksiniz??

OB: Dünyadaki en zengin% 10, CO2 emisyonlarının% 50’sinden sorumludur. Gelişmiş ekonomilerdeki en zengin tüketiciler önceliğimiz olacak. 2020’nin başlarında bir ABD pilotu planlanıyor.

AT: Almond jeton modelinde hem bir güvenlik jetonu (ALMA) hem de ödül sunmak için bir yardımcı jeton (ALMD) bulunur. ALMD yardımcı program belirtecinin kullanım durumlarından bahseder misiniz??

OB: Projenin yapısı nedeniyle, teknoloji ve IP vakfa aittir ve asla üçüncü bir şahıs tarafından edinilemez. ALMA güvenlik belirteci, yatırımcıların kilitlenme dönemlerinden sonra yatırımlarından çıkmalarına olanak tanır. Ayrıca projeye yapılan yatırımı demokratikleştirmeyi umuyoruz ve ALMA güvenlik belirteçlerini ALMD ödül madeni para dönüşümü yoluyla daha geniş topluluğun satın almasını sağlayacağız. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, ALMD ödül jetonu, yardımcı program jetonundan ziyade fiat destekli bir sabit madeni paradır. Bu rotayı izlememizin nedeni, çoğu zaman ürünlerin birden fazla ülkede satılmasıdır, bu nedenle, çapraz fiat küresel bir ödül para birimine ihtiyacımız var. İyilik için bu ALMD sabit madeni para, proje için diğer potansiyel fırsatları da ortaya çıkarır..

Bize ALMA güvenlik jetonundan ve yatırımcılara sunduğu avantajlardan bahseder misiniz??

OB: ALMA güvenlik belirteçleri, sahiplik, temettü hakları gibi geleneksel öz kaynaklara benzer haklar sunacak ve EIS’ye uygun (koşullara bağlı olarak). Yatırımcılarımıza erken likidite sağlamak için bunları 2019’un sonlarında bir borsada listelemeyi planlıyoruz..

AT: Yatırımcılar açıkça Almond’un ticari yönüyle ilgileniyorlar. Şu anda, satıcılar tarafından alınan bir ücret olan “Tokenizasyon Hizmet Ücreti” yoluyla gelir elde etmeyi planlıyorsunuz. Bize bu ücreti anlatır mısınız?

OB: Çok gelirli akışlar vardır, çekirdek, ortak ürünlere yerleştirilmek üzere fiziksel kodlar oluşturulduğunda ücretlendirilen Tokenizasyon Hizmet Ücreti’dir. Ücret yapısı, belirteçli ürünün perakende satış değerinin% 0,5’inden perakende satış değerinin% 0,2’sine ölçeklenir. Diğer gelirler pazarlama ve e-ticaret çözümlerinden tahmin edilmektedir.

AT: Mükemmel bir dünyada, beş yıl içinde Bademin nerede konumlandığını görüyorsunuz?

Beş yıl içinde, iklim değişikliğine katkıda bulunan bu kilit ülkelerde ve dünya çapında aktif bir kullanıcı tabanına sahip olmayı umuyoruz. Kullanıcılarımızın karbon ayak izlerini azaltmalarına (10 yıllık% 50 azaltma planımıza uygun olarak) yardımcı olduğumuza dair somut veriler ve kanıtlar ve sorumlu markaların hızla pazar payı kazanmalarına nasıl yardımcı olduğumuzu gösteren kanıtlar göstermeyi umuyoruz..

Badem hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: Badem Web Sitesi

Yatırımcı bilgileri mevcut İşte

Oliver Bolton’u şurada bulabilirsiniz: LinkedIn veya onu takip edin Twitter

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map