Stellar (XLM) Platformunda 11 Heyecan Verici Proje

(Güncellenmiş) Stellar platformu son zamanlarda çok fazla ilgiye tanık oldu ve aşağı bir pazarın ortasında Bitcoin’e karşı oranını güçlü tuttu. Stellar’ın arkasındaki heyecanın bir nedeni, platformunu kullanan yaratılan projelerdir..

Ethereum, her türden blockchain odaklı uygulamalar için yeni bir ufuk açtığı için kredilendirildi, diğer yandan Stellar, aşağıdaki gibi projelerle itibar kazandı ve kripto alanında güçlü bir oyuncu olarak itibarını güçlü tuttu..

Aşağıda, Stellar platformunda gerçek hayattaki sorunlara çözümler sunan on bir heyecan verici proje yer almaktadır..

# 1. IBM Evrensel Ödeme Çözümü

Lider teknoloji devi IBM ödeme yapılarına daha fazla şeffaflık sağlamak için Stellar ağını kullanıyor. Teknoloji devi, özellikle Asya Pasifik bölgesinde, merkez bankaları da dahil olmak üzere, her türden özel, federal ve devlet destekli çok sayıda banka ile ortaklık kurmuş olsa da, Stellar’ın bunun için neler sağlayabileceğini görmek istiyor..

Firmadaki Blockchain çözümleri başkanı Jesse Lund’a göre, şirket bir merkez bankasının kağıt parayı Stellar blockchain ağına taşımasına yardım etmeye çok yakın..

Analistler, Stellar / IBM ortaklığının nihayetinde küresel bir standart olarak SWIFT / IBAN ödeme altyapısının yerini alabileceğini öngörmüşlerdir. Bu olursa, XLM kripto para birimi üzerinde büyük bir etkisi olacaktır..

# 2. Veridium

Veridium küresel olarak karbon kredisi pazarını belirtmek için hem IBM hem de Stellar ile ortaklık içindedir. Yeni başlangıç, karbon emisyonlarını dengeleme sürecini otomatikleştirmek amacıyla petrol ve doğalgazla ilgilenen ticaret platformlarıyla yerel jetonları VERDE’yi birleştirmeye yöneldi..

Bu, bir kişi veya kuruluş bir satın alma yaptığında, faaliyetlerini dengelemek için karşılık gelen miktarda karbon kredisi satın alma seçeneğine sahip oldukları anlamına gelir. Büyük şirketler ve yerleşik kurumlar için, karbon nötrlüğüne ulaşmanın temelini oluşturabilir. Diğerlerinin yanı sıra çevresel hesap verebilirliğin sağlanmasına da yardımcı olabilir..

# 3. Yıldız X

Eşler arası merkezi olmayan değişim endüstrisinde büyük bir oyuncu ve otorite olma teklifinde, Stellar X, harika bir kullanıcı deneyimi yaratmak için her şeyi destekliyor. Stellar’ın arkasında olması “ademi merkeziyetçi” yönüyle ilgili bazı endişeleri beraberinde getiriyor, ancak harika bir değişim olabilirse Stellar ve DEX’in faaliyet yelpazesini artırabilir..

Ana özellik, Stellar Anchor Network’ten yararlanabildiği için diğer DEX platformlarına karşı bir avantaj sağlayabilir..

# 4. Açık Bahçe

Açık Bahçe kullanıcılarının telefonlarını bir wifi hotspot’a dönüştürmelerine ve kullanılan veriler için Lümen cinsinden ödeme almalarına olanak tanır.

ABD ve Avrupa’da ortaya çıkmayabilir, ancak Stellar Market Base’e mükemmel bir şekilde uyar, çünkü hedefi çoğunlukla internet bağlantısının çoğu insan için mevcut olmadığı yerlerdir..

# 5. TillBilly

Stellar'da heyecan verici projeler

Platform bir safkan kurmayı planlıyor satış noktası hizmeti Stellar Network’te. Bu, bağlılık puanlarını otomatik olarak hesaplarken kredi ve banka kartlarına ve Apple ödemesine göre daha ucuza gelir..

Kağıt makbuz yükünü hafifletmek için platform, bu sorunu gidermek için dijital bir alternatif sunacak..

# 6. Dilim

Emlak, her türden yatırımcı tarafından büyük ilgi görüyor. Yabancı bir ülkede çok sayıda kural ve düzenlemeye sahip gayrimenkul satın almak nispeten riskli olduğundan, Slice daha önce yalnızca ABD’de kurulu kurumların erişebildiği gayrimenkul projelerini tokenize ediyor..

Rekabet bu pazarda ve dünya çapında gayrimenkulde yaygın olsa da, Dilim hayatta kalacağından oldukça emin.

# 7. Kesin Ödeme

Afrika büyük bir pazar ve yurtdışındaki Afrikalıların sayısı, eve para göndermek zorunda kalacakları anlamına geliyor. Kesin Ödeme Afrikalıların sevdiklerine evlerine para göndermek için kullanabilecekleri bir havale ağı. Ayrıca Kenya, Ruanda ve diğer Afrika ülkelerindeki şubeleriyle Stellar ile ortaklık kurdu. Her yıl Afrikalıların yurtdışına gönderdiği milyarlarca dolar ile Afrika’nın en büyük pazarı olduğu söyleniyor..

Ayrıca çevrimiçi olarak elektrik faturalarını ve ayrıca e-dükkanları ödemek için de kullanılabilir..

# 8. SmartLands

SmartLands Stellar Network’teki tarım alanlarını tokenize etmekle ilgili. Kripto para birimi yavaş yavaş itibari para biriminden uzaklaştığı ve arazi mülkleri elde etmek için kripto para birimlerinin kullanılmasını sağladığından, bu doğru yönde bir noktadır. Kripto para birimleri kırsal ve tarımsal yatırım ve gelişmelere ulaşmak için yeterince değerli hale gelirse bu büyük bir kâr payı ile karşılığını alabilecek bir öngörüdür..

Bu projeler için heyecanlı mısınız? Stellar’ın yerel parasını (XLM) satın alabilir veya takas edebilirsiniz. Binance– tercih ettiğiniz değişim. XLM’yi nasıl satın alacağınıza dair kılavuzumuz burada.

# 9. Tempo 

Stellar'da heyecan verici projeler

12 Temmuz 2018’de Stellar ekibi duyuruldu Tempo adlı para transferi havale şirketi ile bir ortaklık. Tempo para transferi köklü bir platformdur ve bunları “Avrupa Batı Birliği” olarak düşünebilirsiniz. Tempo eskiden işlem başına 4-150 Euro’dan kesinti yapıyordu. Ancak Stellar ile platform çok para kazandıracak. Ek olarak, bir kuruşun altında 60.000’den fazla işlem yapabilirler.. 

Hizmet ilk olarak dünyanın en büyük havale piyasalarından biri olan Filipinler’de test edildi. Bir alıcı parayı aldığında, kendisine bir bildirim gönderilir ve parayı bir yerden almayı veya paranın yerel para biriminde kapılarına teslim edilmesini seçebilirler.. 

Bu ortaklık, Stellar’ın en büyük gerçek dünya ağına sahip dijital para birimi olduğu anlamına geliyor. Tempo, XLM’nin şu anda satışta olduğu Avrupa genelinde 200’den fazla konuma sahiptir ve Tempo uygulamasının kullanıcıları dijital para birimini doğrudan telefonlarından satın alabilirler.. 

# 10. Kale 

Stellar'da heyecan verici projeler

Stellar’ın dayanak sistemi bir süredir bir teori oldu. Ancak şimdi, Kale platformun ilk ABD çapası haline gelerek bunu değiştirmeye yardımcı oldu. Platform, USD cinsinden depozitoları kabul eder ve Stellar ağında BTC, ETH ve USD dahil her türden token ihraç edebilir.. 

Stronghold ayrıca fonları güvence altına almak için PrimeTurst ile ortaklık kuruyor, bu da fiat mevduatlarını yönetme konusunda şeffaflık ve hesap verebilirlik sağlıyor.. 

Bu, Stellar’ın birkaç dijital para birimi kullanım durumunun önünde duran oynaklığa karşı bir dengeleme görevi gördüğü için kitlesel olarak benimsenmesini sağlayabilir. Ek olarak, ortaklık Stellar’ın Tether ile aynı ihtiyaçlardan bazılarını çözmesine yardımcı olabilir, ancak umarım biraz daha az tartışmalı. 

# 11. SatoshiPay

Stellar'da heyecan verici projeler

İnsanların dikkat süresi kısaldıkça, çoğu kişi içeriği görüntülemek için tek tek web sitelerine kaydolmayı zor buluyor. Ayrıca, bazen abone olmadan bir web sitesinde bir makale okumak istersiniz.. 

SatoshiPay Bitcoin ağındaki web içeriği için bir mikro ödeme platformu olarak başladı, sonra nihayet Stellar platformuyla ortaklık kurmadan önce IOTA’ya geçti. 

SatoshiPay widget’ını içeren web siteleri, ziyaretçilerin içeriği görüntülemek veya indirmek için kuruş kadar az ödemesini gerektirir. Widget, kullanıcıların bir eklenti veya cüzdan yüklemesini bile gerektirmez ve bakiye, kullanıcıları web sitesinden web sitesine kadar takip eder. Bu, içerik sağlayıcılar için bir para kazanma modeli açar. 

Mikroödeme başka bir sıcak pazar ve SatoshiPay liderlerinden biri. Bu, Stellar’ın kitlesel olarak benimsenmesine önemli ölçüde katkıda bulunabilecek başka bir yoldur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map