CoinMarketCap Alternatifleri Listesi

Kripto yatırımcılarının ve tüccarlarının satın aldıkları veya satın almayı düşündükleri madalyonun hareketini yakından takip etmeleri esastır.. CoinMarketCap kripto para birimi piyasa değeri sıralaması, fiyat çizelgeleri, 24 saatlik ticaret hacmi, borsalarla ilgili bilgiler ve daha fazlasını içeren kripto piyasasını izleme söz konusu olduğunda en popüler sitelerden biridir..

Yalnızca tek bir merkezi platforma güvenmek, kendi çöküşlerine neden olabilir ve kriptoların dayandığı temel felsefeyle çelişebilir..

Neyse ki CoinMarketCap’e birçok alternatif var, bu yüzden hangi kripto karşılaştırma sitelerinin ticaret veya yatırım çabalarınızda size yardımcı olabileceğini öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin..

1. CoinCodex

CoinCodex 110’dan fazla borsadan 2.400’den fazla jeton için gerçek zamanlı madeni para fiyatlarını, çizelgeleri ve piyasa değeri verilerini toplar. CoinMarketCap’e benzer şekilde, para birimleri piyasa değerine göre düzenlenir ve herhangi bir kripto paraya tıklayarak fiyat grafiğini, 24 saatlik işlem hacmini ve bir borsa listesindeki en son fiyatı görüntüleyebilirsiniz. Madeni paranın özelliklerinin hızlı bir özetine, söz konusu madeni parayla ilgili en son haberler ve bir dizi nasıl yapılır kılavuzları ve öğreticilerle birlikte erişilebilir..

Diğer bir kullanışlı araç, kullanıcıların ilgilendikleri yeni kripto projelerinin önemli ayrıntılarını araştırmasına olanak tanıyan, aktif ve yaklaşan ICO’ları içeren bir takvimdir.

coincodex fotoğrafı

Kaynak: coincodex.com

2. Crypto.com Fiyatları

Dünyanın en kullanışlı kripto para birimi ile ilgili platformlarından biri olan Crypto.com, piyasadaki en popüler sanal para birimleri hakkında da bilgi paylaşıyor. Crypto.com Fiyatları bölümü, son derece kullanıcı dostudur ve diğer şeylerin yanı sıra fiyat, son 24 saatteki fiyat değişikliği ve piyasa değeri de dahil olmak üzere en büyük dijital varlıkların verilerini sağlayacaktır..

Ayrıca Crypto.com uygulamasını kullanarak dijital para ticareti yapma olanağına da sahip olacaksınız. “Ticaret” düğmesine tıklamanız yeterlidir ve sanal para birimleri satın alabilir veya satabilirsiniz.. 

Crypto.com Fiyatları Arayüzü

Diğer platformlarla karşılaştırıldığında Crypto.com Fiyatları çözümü çok temiz. Bu, yatırımcıların bilgilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde almalarını kolaylaştırır. Ayrıca, bir tüccarsanız, sadece birkaç tıklamayla değerli bilgiler alma olanağına sahip olacaksınız. 

Son olarak, sitenin üst bölümünde ek verilere sahip olacaksınız. Örneğin, son saatlerde en çok hareket edenleri görebileceksiniz ve farklı coin’ler arayabileceksiniz.. 

3. CoinGecko

CoinGecko dijital varlıkları bir dizi önemli kriteri göz önünde bulundurarak sıralayan bir kripto para birimi sitesidir. Madeni paralar, geliştirici faaliyeti, topluluk, likidite, piyasa değeri ve halkın katılımı gibi faktörlere göre sıralanır..

coingecko fotoğrafı

Kaynak: Bitcoin Magazine

Platformda, fiyat hareketlerinden grafiklere kadar her şeyi içeren diğer önemli kripto para birimi ölçümleri mevcuttur. Bu veriler daha sonra 100 üzerinden genel bir derecelendirme oluşturmak için işlenir.

Kripto meraklıları, ilgilendikleri madeni paralar ve belirteçler hakkında daha fazla bilgi edinebilirler, bu da CoinMarketCap alternatifi arıyorsanız CoinGecko’yu uygun bir seçenek haline getirir..

4. Canlı Jeton İzleme

Web sitesinde temiz bir kullanıcı arayüzü ve belirli bir madeni paraya yatırım yapmaya başlamadan önce bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak birçok ilgili kripto verisi bulunmaktadır. Site 2017 yılında piyasaya sürüldü ve izleyicilerin 2.000’den fazla para birimi için fiyat dalgalanmalarını, işlem hacmini, dolaşımdaki madeni para arzını ve piyasa değerini takip etmelerine izin veriyor.

En dikkate değer yönü Canlı Para İzle İhtiyacınız olan tüm bilgileri mantıklı ve anlaşılır bir şekilde gösteren estetik açıdan hoş bir tasarımdır. Sitede ayrıca, çeşitli itibari para birimlerindeki fiyat işlemlerini izleyebileceğiniz ve ayrıca site verilerinin ne zaman yenilenmesini istediğinizi seçebileceğiniz bir portföy ve izleme listesi seçeneği de bulunmaktadır..

5. OnChainFX

Bu listedeki bazı siteler verileri ilgilendiren konularda daha minimalist olsa da, OnChainFX açık ara en kapsamlı kripto izleme sitesidir. Fiyat hareketleri ve 24 saatlik işlem hacimleri gibi beklenen tüm özellikler bu platformda mevcuttur, ancak OnChainFX’i öne çıkaran ek ayrıntılardır..

Örneğin, belirli bir madeni para hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, OnChainFX’i kullanarak toplam arzın ne kadarının ihraç edildiğini, 2050 yılında beklenen piyasa değerini, zamana göre değişen yatırım getirisi (ROI) sayılarını bulabilirsiniz. bir haftadan beş yıla kadar olan çerçeveler ve gelecekteki emisyon oranıyla ilgili ayrıntılar. Hatta toplam Bitcoin arzının% 1 veya daha fazlasına sahip olduğunuz anlamına gelen “Vladimir Kulübü” ne üye olmanız için ne kadar daha fazla BTC’ye ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz..

Ne yazık ki, tüm bu bilgilerin çokluğu yeni bir tüccarı alt edebilir ve site şu anda yalnızca 100 jeton için veri sunuyor. Yalnızca piyasadaki en popüler paraları görmek istiyorsanız, bu iyi bir seçenektir, ancak daha geniş bir seçim istiyorsanız, başka daha iyi seçenekler de vardır..

6. CryptoCompare

CryptoCompare 2014 yılında oluşturulmuş, 65 kripto borsasından canlı fiyatlar, grafikler ve piyasa analizleri sunan bir sitedir. Site 1.000’den fazla jeton ve jeton listeliyor ve arayüz karşılaştığımız en sezgisel tasarım olmasa da, kullanmak ve aradığınız bilgiyi bulmak hala oldukça basit..

CryptoCompare’in diğer dikkate değer özellikleri arasında incelemeler ve nasıl yapılır kılavuzları, bir kullanıcı forumu, bir portföy aracı ve gelecek ve aktif ICO’lar hakkında bilgiler yer almaktadır..

kriptokarşılaştırma

Kaynak: CryptoCompare

7. CoinCap

CoinCap gerçek zamanlı kripto para birimi piyasa verilerine erişmenin hızlı ve kolay bir yolunu sunmayı amaçlayan bir 2015 sitesidir. Sitenin arayüzü bilgilerle biraz fazla kalabalık görünse de, piyasa sınırlarını, hacim ağırlıklı ortalama fiyatları, son fiyatları, mevcut arzı ve diğerlerini görüntülemenize olanak tanır. Bir madalyonun tarihsel fiyat grafiğini görüntülemek için üzerine tıklamanız yeterlidir..

CoinCap ayrıca kullanıcıların platformuna mobil cihazlardan iOS ve Android sistemler için uygulamalar aracılığıyla erişmesine izin vererek, kripto piyasalarını rahat ve kolay bir şekilde izlemelerini sağlar..

8. Coinlib

Coinlib 4.680 dijital para biriminden oluşan etkileyici bir seçim için önemli gerçeklere ve istatistiklere kolay erişim sağlayan bir kripto para birimi fiyatı ve portföy izleyicisidir. Bir madeni paranın fiyatını, piyasa değerini, işlem hacmini veya arzını aramak istiyorsanız, Coinlib ile ilgili gerekli ayrıntıları hemen bulabileceksiniz..

Borsalar ve farklı döviz çiftleri arasındaki işlem hacimlerinin kapsamlı analizlerinin yanı sıra bir portföy aracı, piyasadan haberler, fiyat uyarıları ve bir kripto para birimi dönüştürücü vardır..

Coinlib

Kaynak: Oracle Times

9. CoinCheckup

2017’de kuruldu, CoinCheckup Kullanıcılara satın almayı düşündükleri madeni paralarla ilgili içgörülü bilgiler sağlamak için fiyat çizelgeleri, işlem hacimleri ve kapsamlı analizler gibi temel para izleme verilerini sunar.

Her para birimi, projenin ekibi, ürünü, topluluk bilinci, ekibin sorulara yanıt verme yeteneği ve gelişimlerinin ne kadar aktif olduğu gibi çeşitli faktörlere göre sıralanır..

Her madalyonun algoritmasına da beş üzerinden bir derecelendirme verilir ve CoinCheckup ekibi web sitesinde jeton puanlama formülünü açıklayan ayrıntılı bir rapor yayınladı..

10. Coin360

Coin360 aynı zamanda tanınmış bir kripto para birimi verisi sağlayıcısıdır. Diğer şeylerin yanı sıra, sanal para birimlerinin fiyatı ve piyasa değerlemesi ile tüm kripto alanı hakkında net bilgi sağlarlar.. 

Piyasadaki bu veri sağlayıcı ile ilgili en ilginç şeylerden biri CoinMarketCap’e alternatif olarak harika bir şekilde çalışması. Kullanıcılara, piyasadaki sanal para birimlerinin tüm fiyatları ile geleneksel bir liste formundan ziyade dijital varlıklarla ilgili tüm bilgileri çok sezgisel bir şekilde görme imkanı sunar.. 

Coin360, harika içerik ve bilgilerle birleştirilen daha ilginç bir yaklaşımdır ve onu CoinMarketCap’in favori alternatiflerinden biri yapar.. 

11. BitInfoCharts

BitInfoCharts piyasadaki kripto para birimleri ve dijital varlıklarla ilgili içerik aramak için en popüler platformlardan biridir. Fiyatlar, zincir içi işlemler, ücretler ve çok daha fazlası hakkında veri sağlıyorlar. 

Daha önce bahsettiğimiz diğer platformlarla karşılaştırıldığında, BitInfoCharts, çok çeşitli göstergeler hakkında net verilere sahip olmak için harikadır. Doğru içeriğe ve çok basit bir kullanıcı arayüzüne sahipler. 

Bu siteden bilgi almaya başlamanız çok kolay olacaktır. Dijital para birimlerini karşılaştırabilir, hash oranı hakkında belirli veriler alabilir, belirli blockchain ağlarında en büyük sahiplerin hangileri olduğunu anlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.. 

12. CoinPaprika

Bu platform, CoinMarketCap alternatif siteleri listenize harika bir katkı olacak. CoinPaprika, kripto para birimleri ve piyasa ile ilgili yapmanız gereken tüm gerekli analizleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak bir platform sunacak.. 

Sayfanın kullanımı çok kolaydır ve ana ekranında sanal para birimlerinin farklı fiyatları ve piyasa değeri gösterilecektir. Ayrıca son 24 saat ve son 1 saat içinde de değişiklik olacak. 

CoinPaprika ayrıca size İlk Para Teklifleri (ICO’lar), Borsalar ve daha fazlası hakkında veri sağlayacaktır. Ayrıca, diğer platformlarla karşılaştırıldığında, sitesi üzerinden kripto para satın alabilirsiniz, bu da kripto pazarına erişmeyi çok kolaylaştırır.. 

13. WorldCoinIndex

Bu sayfa, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında doğrudan bilgi almanız için çok faydalı olacak. Bitcoin ve diğerleri arasında Euro (EUR), Japon Yeni (JPY) ve İngiliz Sterlini (GBP) gibi diğer fiat para birimlerine karşı fiyat hakkında bilgi sağlarlar.. 

Sayfaya girer girmez, dijital para birimlerinin fiyatı nasıl değiştirdiğini ve son 24 saat içinde nasıl performans gösterdiklerini göreceksiniz. Ayrıca size her bir varlık için işlem gören hacmi ve bu madeni paraların piyasa değerini de sağlayacaklardır.. 

WorldCoinIndex ayrıca istatistikler, piyasa verileri, değişim bilgileri, haberler ve kaynaklar sunar. Bu, dijital varlıklar hakkında daha ayrıntılı bilgi alma olasılıklarınızı artıracaktır..

14. Messari Kripto

Messari Crypto, piyasa hakkında yeni bilgiler edinmenin harika bir yoludur ve ayrıca CoinMarketCap alternatif sitesi olarak kullanmak iyi bir seçim olacaktır. Diğerlerinin yanı sıra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere her kripto para birimi hakkında bilgi sağlarlar.. 

Kullanıcılar, zincir içi metrik, Coin’lerin Proof-of-Stake sıralaması, seyreltilmiş piyasa değeri ve proje başına geliştirici etkinliği gibi daha fazla bilgiyi kullanma şansına sahip olacaklar. Bu, piyasalarda neler olup bittiğine ve bunlara nasıl tepki verileceğine dair net bir genel bakışa sahip olmanın harika bir yoludur.. 

Ayrıca, düzenli olarak doğru ve net kripto bilgileri isteyen analistlere, yatırımcılara ve profesyonellere iletilen veri piyasası istihbarat raporları da dahil olmak üzere başka hizmetler de sunuyorlar.. 

15. Canlı Para İzle

Kripto para piyasasını takip etmek için bir başka popüler platform Canlı Para İzle. Siteye girer girmez, kripto para birimlerinin nasıl davrandığı ve zaman içinde nasıl gelişebilecekleri hakkında ayrıcalıklı bilgi almanızı sağlayacak birkaç tablo göreceksiniz.. 

Bir fiyat sütunu ve ardından piyasa değeri, son 24 saatteki hacim, likidite, 1 ve 24 saatte fiyat değişimi ve piyasa derinliği sunarlar. Ayrıca, ekranın sağ tarafında son 7 gün boyunca sitede listelenen her kripto paranın fiyat dalgalanmasının olduğu haftalık bir grafik bulunmaktadır.. 

Live Coin Watch ayrıca widget’lar, haberler, borsalar hakkında veriler ve daha fazlasını sunuyor. 

16. CoinRateCap 

CoinMarketCap alternatifi olarak çalışabilecek son kripto para birimi toplayıcısının adı CoinRateCap. Bu platformun kullanımı çok basit ve çok fazla bilgi içeren diğer sitelere kıyasla oldukça kullanıcı dostudur.. 

Her dijital varlık için geleneksel fiyat bilgilerine ve ilgili piyasa değerine sahipler. Ayrıca, 24 saatlik hacim ve her sanal para biriminin fiyatının son 1 saat, 24 saat ve 7 gün içinde nasıl davrandığı hakkında bilgi de rapor ediyorlar.. 

Ayrıca, kullanıcılara platformlarına gömülü bir düğme aracılığıyla kripto para satın alma ve satma imkanı sunuyorlar. Yatırımcılar ve meraklılar yalnızca birkaç saniye içinde dijital varlıkları kolayca edinmeye başlayabilir.

Sonuç

Portföyünüz için yeni bir madeni para seçmenize yardımcı olacak çeşitli izleme siteleri arayan bir kripto meraklısı veya yatırımcıysanız, bu liste CoinMarketCap platformuna bazı mükemmel alternatiflere sahiptir..

Cole kripto para birimi ve gelişen teknolojilere odaklanan serbest bir yazardır. Masternode’larla ilgili önceki makaleler önde gelen kripto web sitelerinde yayınlandı ve Beyaz Kitaplarda alıntılandı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map