Yeni Başlayanlar İçin NEO Rehberi – Akıllı Ekonomi Kripto Para Birimi

Neo nedir?

Neo, Daha önce Antshares olarak bilinen, Şanghay merkezli kar amacı gütmeyen bir Çin Blockchain projesidir. Çin Ethereum olarak bilinir, çünkü Akıllı Sözleşmeler kullanılarak blok zinciri üzerinden veri aktarımına ve depolanmasına izin verir. Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı konsensüs protokolü aracılığıyla çalışır. 150 katın üzerinde kazanç elde etti ve proje ilerledikçe muazzam bir büyüme görmeye devam edebilir.

Akıllı Sözleşmeler nedir?

Neo, akıllı sözleşmelerine NeoContracts adını verir ve bir blok zincirindeki ödeme ve işlemleri otomatikleştirmenin yollarıdır. Neo Sözleşmeleri, yazının ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğimiz bir şey olan Neo Gas tarafından desteklenmektedir..

NEO Gazı Nedir?

Neo Gas, Neo platformunda çalışan diğer madeni paradır. Neo bölünemez, bu yüzden ücret ödemek için kullanılması zordur. Neo Gas, bölünebilirdir ve akıllı sözleşmelerin ve işlemlerin kullanımı için ödeme olarak kullanılır. Gaz ücretleri daha sonra blok zincirindeki işlemleri doğrulayan kullanıcılar olan delegelere verilir. Neo sahipleri, Neo’larını tutmak ve stake etmek için bir tür temettü olarak Gas alırlar..

Neo cüzdanlar aşağıdaki bölümde ele alınacak, ancak kullanıcılara Gaz temettülerini ödüllendiren bir cüzdan kullanmak hayati önem taşıyor..

Yetkilendirilmiş Bizans Hata Tolerans Protokolü nedir?

Dokuz generalin bir şehre nasıl saldırı yapılacağına karar vermeye çalıştığı varsayımsal bir konu olan Bizans Generalleri sorununu, çoğunluk oylamasını izleyerek çözmek için fikir birliği protokolleri oluşturuldu. Bu senaryoda, bir habercinin her generalin etrafından dolaşıp saldırı veya geri çekilme tercihlerini onaylaması yetersizdir..

Bu sorun, bilgisayar biliminde Proof of Work ve Proof of Stake fikir birliği mekanizmaları ile modellenmiş ve çözülmüştür. Neo’nun konuyla ilgili kendi görüşleri var ve dBFT kullanıyor. Bu sistem, bir grup Neo kullanıcısı adına konuşan, topluluk tarafından oylanan delegeleri kullanır. Bu delegeler, defterin durumu üzerinde% 66’dan fazla bir anlaşmaya varmak için birlikte çalışırlar.

Bir ICO Platformu olarak Neo

Neo, daha önce belirtildiği gibi, son derece katı düzenlemelere sahip bir ülke olan Çin merkezli bir projedir. Facebook ve Twitter gibi şeyleri, bunlara erişmek için bir VPN’e (Sanal Özel Ağ) ihtiyaç duyulan noktaya kadar engellediler ve ardından VPN’leri yasakladılar. Çin, ICO (ilk madeni para teklifi) düzenlemelerinde benzer bir yol izledi. Çin’de ICO’ya katılımda geçici bir yasak vardı ve birçok kişi Neo’yu Çin’de ICO’ları yürütmek için bir çözüm olarak görüyor.

Çin’den Neo ve ICO’lar hakkında resmi bir tutum yok, ancak Çin hükümetinin Neo’ya karşı herhangi bir işlem yapmamış olması, onun tüm kurallarına uyduğunun harika bir işareti. Neo, Medchain ve Red Pulse gibi platformlarında birkaç ICO lansmanı yaptı ve yapıyor. İşte bir hesap tablosu bu, planlanan ICO’lardan bazılarını.

Neo’yu Nasıl Satın Alırım?

Neo, piyasa değeri açısından en iyi 10 kripto para birimidir, bu nedenle birkaç borsada mevcuttur. Bu borsalar şunları içerir: Bittrex, Binance, Bitfinex. Tüm bu borsalar çok güvenilir seçimlerdir ve Neo ticaret hacminde liderdir. Neo’nun nasıl satın alınacağı hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuza göz atın..


Neo’yu nasıl saklarım?

Önerdiğim üç Neo cüzdan, Ledger Nano S, Neon Cüzdan ve Resmi Neo Cüzdan.

Ledger Nano S

Ledger Nano S, birkaç kripto para birimini saklayan bir donanım cüzdanıdır. Bunlara Bitcoin, Ethereum, Neo ve ZCash dahildir. Desteklenen para birimlerinin tam listesi aşağıda gösterilecektir! Ledger Nano S, yukarıda listelenen en güvenli seçenektir, ancak aynı zamanda 79 € veya 96 $ ‘lık bir maliyetle gelir..

Neon Cüzdan

Neon Cüzdan, Neo ve Neo Gas’ı destekleyen ve Neo Gas’ınızın otomatik olarak alınmasını sağlayan bir masaüstü cüzdanıdır. Cüzdanınıza erişmek için özel anahtarınızın girilmesi gerekir. Lütfen bu özel anahtarın Neon Cüzdan’ın yaratıcıları tarafından tutulmadığını veya saklanmadığını, dolayısıyla tamamen güvenli olduğunu unutmayın. Proje aynı zamanda açık kaynak kodludur, bu nedenle herhangi bir kötü amaçlı dosya dahil edilmiş olsaydı, şimdiye kadar ortaya çıkmış olacaktı. Masaüstü cüzdanların kullanımı uygundur, ancak büyük miktarlarda Neo’yu saklayacağım bir şey değildir. Ayrıca resmi Neo web sitesinde bir UI yükseltmesi olarak listelenmiştir, bu da onu kesinlikle daha güvenilir kılar..

Resmi Neo Cüzdan

Resmi Neo cüzdanı resmi Neo web sitesinden indirilebilir. Kullanıcı arayüzü Neon Cüzdan kadar kolay değil, aynı zamanda Neo’yu saklamak için bir seçenektir..

Neo Neden Dijital Kimlikler Oluşturmaya Bu Kadar Odaklanıyor??

Neo, büyük şirketler ve işletmeler tarafından kullanılmayı amaçlamaktadır ve bu endüstrilerin faaliyet göstermesi için hükümet kuralları ve düzenlemeleri ile işbirliği yapmaları gerekmektedir. Kullanıcılar blok zincirinde% 100 anonim ise bu gerçekten mümkün değildir. Daha önce de belirtildiği gibi, Çin izin verdikleri şeyler konusunda çok katıdır ve Neo, Çin’i rencide etme riskini almak istemez..

Neden hem Neo hem de Ethereum’a ihtiyacımız var??

Kripto para dünyasında çok fazla rekabet var. Şirketlerin ve ürünlerin olabileceklerinin en iyisi olması için rekabet gereklidir. Birkaç proje için yer varken, sonunda her sektörde açık bir kazanan olması gerektiğini düşünüyorum..

Örneğin, Bitcoin ve Bitcoin Cash dijital altın olmak için rekabet ediyor. Monaco ve TenX Pay Token, kripto para birimi ödeme kartları olmayı amaçlayan benzer projelerdir. Kripto para piyasasının büyük bir kısmı, büyüyen bir teknoloji olduğu için bu noktada spekülasyondur..

Hangisinin daha iyi olduğunu söylemek yerine, Ethereum ve Neo’yu karşılaştıralım.

Programlama dilleri

Ethereum şu anda kullanıcı dostu bir dil olmayan Solidity ile yazılmıştır. Neo, akıllı sözleşmelerin C # ve Java gibi popüler dillerde kodlanmasına izin verir.

Kullanıcı dostu programlama dillerine sahip olmanın avantajı, daha fazla kullanıcının Neo’nun blok zinciri ile etkileşime girmesine izin vermesidir..

Teminat Kanıtı / İş – Yetkilendirilmiş Bizans Hata Tolerans Protokolü

Ethereum şu anda Proof of Work kullanıyor. Proof of Work, madencilerin (bilgisayar gücünü kullanarak kriptografik sorunları çözen kullanıcıların) işlemleri onaylamasına ve çalışmaları için ödüllendirilmesine izin vererek halka açık blok zincirlerini güvence altına almanın bir yoludur. Ethereum, bu yıl bir Proof of Stake sistemine geçerek ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almayı hedefliyor. Proof of Stake, güç tüketimini (madencilik yok) ve merkezileştirmeye karşı savunmasızlığı azaltarak ölçeklenebilirlik sorunlarını çözer.

PoS, Neo’nun dBFT’sine daha yakındır ve Ethereum ile Neo’nun benzer seviyelere ölçeklenmesini sağlar..

Tüm bu rekabetin nasıl sonuçlandığını görmek için beklememiz gerekiyor. Şu anda Ethereum, piyasa değeri Neos’un 10 katından fazla olduğu için önde görünüyor. Bu gelecekte tamamen değişebilir ve tüm kripto para biriminin nasıl oynandığını görmek için sabırsızlanıyorum.

Neo için Sırada Ne Var??

Neo’yu takip etmek istiyorsanız, fiyatını ve diğer bilgilerini görebilirsiniz. CoinMarketCap sayfa. Neo’nun gelişimine ayak uydurmak için, projeleri görüntüle Twitter, Reddit ve GitHub.

Bu, CryptoKing’in sahibi Austin tarafından yazılan bir misafir yazısı. Austin, Towson Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi ve yazılım mühendisliği okuyan hevesli bir kripto para birimi yatırımcısıdır. Hobileri arasında kripto para birimlerini araştırmak, seyahat etmek ve kaya tırmanışı bulunmaktadır. Amacı, ortalama bir kişinin kripto para birimini anlamasına ve bu para birimine girmesine yardımcı olmaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map