VeChain Coin (VET) nedir? Vechain Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

VeChain ilk olarak 2015 yılında kuruldu ve onu blockchain endüstrisindeki en eski şirketlerden biri haline getirdi. Singapur merkezli bu merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu, tedarik zincirlerinin yönetim sürecini iyileştirmeye odaklanmıştır. Bunu yapmak için ekip, envanter şüphelerine uygulanabilecek iş uygulamaları tasarlar..

Proje son zamanlarda büyük yatırımcılardan çok sayıda gelecek vaat eden ortaklık teklifleri ile büyük ilgi gördü. Bununla birlikte, VeChain’in en yeni işbirliklerinden önce bile, blok zinciri uygulamaları zaten tarım, şarapçılık ve lüks ürünler gibi sektörlerde birkaç şirket tarafından kullanılıyordu..

Buna ek olarak, VeChain de yakında bir yeniden markalaşmaya başlayacak, bu da isminin VeChain’den VeChain Thor VET’e değişmesiyle sonuçlanacak. Bu yükseltme, VeChain blok zincirinin Ethereum platformundakilere benzer işlevlere sahip olmasını sağlayacaktır..

VeChain’in Arkasındaki Teknolojiler

Platform

VeChain, işletmelerin herhangi bir üçüncü tarafın dahil olmasına gerek kalmadan birbirleriyle kolayca etkileşimde bulunabileceği ve işlem yapabileceği merkezi olmayan bir platform sunar. VeChain şirketi, saniyede 10.000’e kadar işlem sağlayabilen iş çözümlerine adanmış bir işletim platformu oluşturmayı hedefliyor..

vechain platformu

Amaçları, tedarik zinciri yönetiminin halihazırda yapılış şeklini, onu blok zinciri platformlarına dahil ederek değiştirmektir. Şirket ayrıca ekosistemde dApp’ler ve ICO’ların yanı sıra IoT (Nesnelerin İnterneti) projelerine de izin vermeyi planlıyor. Tüm bu değişiklikler, VeChain’in kurumsal çözümlere adanmış kapsamlı bir blockchain platformuna dönüşmeyi amaçladığını gösteriyor..

Platformun güvenliği, ağ düğümlerinin kullanılmasıyla sağlanır. Bu ağ düğümleri, ekosisteme doğrudan katkıda bulunan işletmeler ve kuruluşlar tarafından yönetilebilir. Ağ düğümleri, kalite denetimi ve cüzdan hizmetlerini içeren hizmetler sunar. Özel bir anahtar yönetimi hizmeti sağlayıcısı olarak bile hizmet edebilirler.

Kullanım durumları

VeChain, blockchain teknolojisi ile bunların RFID’ler ve sensörler gibi tescilli akıllı çiplerinin bir kombinasyonunu kullanarak, üreticilerin yaşam döngüleri boyunca benzersiz özelliklere sahip ürünleri izlemesini sağlar..

Bu nedenle, blok zinciri teknolojisini IoT cihazlarına dahil ederek, platform, ürün izleme sürecini basitleştirerek kalite kontrol ve lojistik yöntemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur..

VeChain, gelişmiş teknolojileri aracılığıyla sahte ürünlerin gerçek dünyada doğrulanması ve tanımlanması sorununa etkili bir çözüm getirerek hem üreticinin hem de tüketicinin malları varlık dijitalleştirme yoluyla doğrulamasına yardımcı olur..

Takım

Sunny Lu, VeChain Vakfı’nın CEO’su ve şimdiden blockchain alanında önemli bir figür haline geldi. VeChain’i kurmadan önce, kripto alanında çok önemli bir dijital varlık olan Qtum’u geliştiren Çin İnternet girişimini kurdu. Daha önce Louis Vuitton Çin’in CIO’su ve COO’suydu..

VeChain’in arkasındaki ekip, çoğu geliştiricilerden oluşan 90’dan fazla çalışandan oluşmaktadır. Baş Teknoloji Sorumlusu Gu Jianliang, mobil cihazlar ve IoT alanı gibi alanlarda 18 yıldan fazla deneyime sahiptir ve çeşitli teknolojik alanlarda 100’ün üzerinde patent oluşturmuştur..

Kevin Feng, VeChain Foundation’ın Operasyonlardan Sorumlu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Feng, VeChain’in ortağı PWC’de danışman ve güvence danışmanı olarak çalıştığı 12 yıl boyunca birçok teknoloji projesinde aktif olarak yer almıştır. Son olarak, geniş bir BT uzmanlığına ve çok çeşitli teknolojik alanlarda deneyime sahip olan CFO’su Jie Zhang var..

VeChain Thor hakkında

Vechain, “VeChain Apotheosis Part II: THOR Power Forged” adlı projesinde bir güncelleme yaptığını duyurdu. Güncelleme 2018’in ikinci çeyreğinde gerçekleşecek. VeChain’den VeChain Thor’a yapılan bu yeniden markalaşma, şirketi bir tedarik zinciri yönetimi projesi olmaktan tam teşekküllü bir kurumsal dApp çözümleri haline getirecek..

Ağ, dahili işlemleri için iki yerel token kullanacaktır:

 1. VeChain Token (VET) (Şu anda VEN olarak bilinir) – VeChain blockchain ekosisteminde ödeme olarak kullanılacak bir kripto para birimi.
 2. Thor Gücü (THOR) – THOR blok zincirinde akıllı sözleşmeler yürütmek ve uygulamaları çalıştırmak için kullanılacak bir belirteç.

VeChain Vakfı

VeChain Vakfı, teknolojik araştırma ve geliştirmenin yanı sıra ağı oluşturmaktan sorumludur. Vakıf, blockchain teknolojisini bir hizmet olarak kullanmak isteyen işletmeler ve işletmelerle ortaklıkları teşvik eder ve destekler..

VeChain şu anda aşağıdaki şirketler ve şirketlerle ortaklıklar içindedir:

 • Babyghost
 • BitOcean
 • Çin Unicorn
 • Yönlendirilen İthal Mallar
 • DNV GL
 • eGrid Danışmanlık Co.
 • Fanghuwang
 • Sağlık Co Ltd
 • Hyperledger
 • Jiangsu Baskılı Elektronik Co Ltd
 • Kuehne & Nagel
 • MadeForGoods
 • Microsoft
 • PwC (Singapur ve Çin)
 • Renault
 • Xiamen Innov Information Technology Co Ltd
 • Çin Eyaleti Tütün Tekel İdaresi
 • Çin Ulusal Tütün Şirketi

VeChain jetonu hakkında

Platform, VeChain jetonları (VET) olarak bilinen kendi yerel jetonunu kullanır. Bu belirteçler, akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için gerekli olan GAS olarak kullanılacaktır. Buna ek olarak, VET’ler aynı zamanda kullanıcıları teşvik etmek için de kullanılacaktır çünkü jetonlar, ekosisteme operasyonları boyunca yardımcı olan ağ düğümlerine verilecektir..

vechain jetonu

Vechain fiyatı Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu ve bir borsada ilk kez listelendiğinden bu yana% 4000’in üzerinde bir artışla 9 dolar değerini aştı. ICO’da, VEN değeri sadece 0,24 dolardı. Vechain fiyatı Aralık ayında artmaya başladı ve şu anda 3,32 $ değerinde işlem görüyor. Vechain fiyatının 2018’in 2. çeyreğinden sonra değerinin artması bekleniyor.

VET Cüzdanları

Şu anda, yalnızca VET / VEN depolamaya ayrılmış bir cüzdan bulunmamaktadır. Şirket, 2018’in 2. çeyreğinde bir cüzdanın piyasaya sürüleceğini duyurdu. O zamana kadar, VEN’in bir ERC-20 belirteci olduğunu düşünürseniz, MyEtherWallet, Mist ve MetaMask gibi herhangi bir Ethereum uyumlu cüzdanda saklayabilirsiniz..

VET’i Nereden Satın Alabilirsiniz?

Thor güncellemesinden sonra VeChain (VEN) (VET) olarak değiştirilirken, birçok borsa hala listelerini güncellemek zorunda. VeChain (VEN / VET) LBank’tan satın alınabilir, Binance, Bithumb, Huobi ve bulabileceğiniz çok daha fazlası CoinMarketCap (CMC).

Token BTC, BCH, ETH, BNB, INR, USD, USDT, KRW, LA ve TRY ile takas edilebilir. VEN şu anda 1,996,527,284 ABD Doları piyasa değeri ve 873,378,637 VEN’lik toplam arzdan 526,047,017 VEN’lik dolaşım arzına sahip 3,80 ABD Doları olarak fiyatlandırılmıştır..

Karar

VeChain, çeşitli endüstrilerden işletmelere operasyonel sorunları için blok zinciri tabanlı çözümler sunar. Büyüyen yüksek profilli iş ortakları listesi ile VeChain, işleme ve ürün kontrolü için kullanılan çok aranan bir hizmet olma yolunda ilerliyor.

Ek iletişim ve bilgiler:

VeChain web sitesi: www.vechain.com

VeChain resmi twitter: https://twitter.com/vechainofficial

VeChain weibo: @ 唯 链 基金会 _VeChainFoundation

VeChain resmi wechat hesabı: 唯 链 VeChainFoundation

VeChain Reddit: https://www.reddit.com/r/Vechain/

VeChain Github: https://github.com/vechain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map