Paralarınız İçin En İyi 8 Cryptocurrency Cüzdanı

Bir kripto para birimi cüzdanı daha çok madeni paralarınızın veya jetonlarınızın saklandığı bir Banka Hesabı gibidir. İnsanlardan almanıza, kaydetmenize ve ayrıca ödeme olarak veya yerel para birimleri ile takas etmeye çalışırken başkalarına göndermenize olanak tanır..

Cryptocurrency Cüzdan Türleri

Kripto para birimleri için dört (4) ana cüzdan türü vardır: Yazılım Cüzdanı, Web Cüzdanı Ayrıca şöyle bilinir Barındırılan Cüzdan, Donanım Cüzdanı, ve son olarak Kağıt Cüzdan.

Yazılım Cüzdanları

Yazılım Cüzdanları kripto para birimi cüzdanları oluşturmak ve kullanmak için yazılım istemcilerinin indirilmesini gerektirir. Daha sonra özel bilgisayar sistemlerinize (masaüstü / laptop) kurulabilir, mobil cihazlara da kurulabilir. Bitcoin Core gibi PC yazılımı istemcileri, boyut olarak oldukça önemli olan, 100 GB’ın üzerinde boyutta olan Blockchain’i indirmenizi gerektirecektir. Bu, sınırlı bant genişliğine sahip kişiler veya bilgisayarlarında az depolama alanı olan kişiler için cesaret kırıcı olabilir. Öte yandan, MultiBit gibi Yazılım Cüzdanı istemcisi, Blockchain bilgilerini indirmeden bir Bitcoin Cüzdanı oluşturmanıza ve kullanmanıza olanak tanır. Cephanelik, Yazılım Cüzdanı için başka bir alternatiftir, ancak bunu ayarlamak biraz teknik olabilir. Bu cüzdanlar, madeni paralarınızın güvenliği üzerinde tam / tam kontrol sahibi olma avantajını sağlar. Mobil cihazlar için bu cüzdanların kurulumu ve çalıştırılması çok daha kolay olabilir. MyCelium, Electrum ve Copay gibi siteler, eksiksiz yedekleme özelliklerine sahip Android ve iOS cihazlar için harika cüzdan istemcileri sunar. Copay yalnızca mobil cihazlarda mevcut değildir, aynı zamanda PC’ye de yüklenebilir. Bu cüzdanların yalnızca kurduğunuz cihazlar kadar güvenli olduğunu unutmayın. Kötü amaçlı yazılım kullanımıyla cüzdan bilgilerinin çalınması zordur, ancak imkansız değildir.

Web / Barındırılan Cüzdan

Web / Barındırılan Cüzdan ancak üçüncü taraf bir kişi veya kuruluş tarafından barındırılan ve internet üzerinden erişilebilen bir tanesidir. Bu Cüzdanların kullanımı çok daha kolaydır, ancak tek sorun, madeni paralarınızı korumak için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için sağlayıcınıza güvenmeniz gerektiğidir. Kripto para birimleriniz için bir Çevrimiçi Cüzdan oluşturmak, Blockchain ve Coinbase gibi hizmet sağlayıcılarla yeni bir e-posta hesabına kaydolmak kadar kolaydır. Ayrıca, cüzdanınıza internete bağlı herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz, bu nedenle kripto para birimlerinize erişmek hiç bu kadar kolay olamazdı.

Donanım Cüzdanları

Donanım Cüzdanları, Öte yandan, işlem yapmak için bir bilgisayar cihazına takılması gereken USB şekilli çevrimdışı cüzdanlardır. Bu cüzdanlar, özel anahtarlar cihazın kendisinde çevrimdışı olarak oluşturulduğundan bilgisayar kötü amaçlı yazılımlarından korunur. Ayrıca kullanımı kolaydır ve bunları kullanmak için çok az veya hiç teknik bilgi gerekmez. Hırsızlıkla mücadele etmek için onları parolalarla güvence altına alacak özelliklere sahiptirler. TREZOR gibi Donanım Cüzdanlarına yatırım yapmak veya Ledger Cüzdan size büyük bir huzur verir.

Kağıt Cüzdanlar

Son olarak, Kağıt Cüzdanlar onlara ne diyorlar, kağıtlar. Kağıt cüzdanlar, Yazılım ve Barındırılan cüzdanları kullanmaktan biraz daha güvenlidir, çünkü fiziksel olarak adreslerinizi kağıda basmış olursunuz. BitAddress veya WalletGenerator kullanarak kendiniz için bir cüzdan adresi yazdırmakta tamamen özgürsünüz. Daha güvenli olsa da kağıt olduğu için yırtılabilir, ıslanabilir ve birçok yönden zarar görebilir. Bu nedenle, güvenli bir yerde saklanmak için bu kadar çok fiziksel kopya yapmanız çok önemlidir..

İlginç: Android için En İyi Bitcoin Cüzdanı

8 En İyi Cryptocurrency Cüzdanları

Piyasada çok sayıda kripto para var, bunlardan binden fazlası Bitcoin ile en popüler olanı ve diğerleri alternatif kripto para birimleri olarak anılıyor. Yukarıda bazı cüzdanlardan bahsedilmiş olsa da, aşağıda kendi kategorilerindeki kripto para birimi cüzdanlarının bir listesi ve hangi kripto para birimini destekledikleri yer almaktadır..

Exodus Cüzdan

exodius cryptocurrency cüzdan logosu

Exodus Cüzdan aynı zamanda şu anda kişisel bilgisayarlar için kullanılabilen bir yazılım cüzdanıdır. Exodus şu anda Aragon, Augur, BAT, Bitcoin, Bitcoin Cash, Civic, Dash, Decred, District0x, EOS, Ethereum, ETH Classic, FunFair, Gnosis, Golem, Litecoin, OmiseGo ve SALT’ı desteklemektedir. Cüzdan arayüzünden çıkmak zorunda kalmadan başka bir kripto para birimini dönüştürmeyi veya satın almayı kolaylaştıran yerleşik ShapeShift yardımcı programına sahiptir..

Ledger Nano

Ledger cryptocurrency donanım cüzdanı

Ledger Nano S Cryptocurrency Cüzdanı, birden fazla kripto para birimini destekleyen bir donanım cüzdanıdır. İşlemler gerçekleştirilmeden önce cihaz üzerindeki butonlara basarak kullanıcıların işlemlerini fiziksel olarak onaylamalarına yardımcı olan ikinci bir güvenlik katmanı uygulayarak saldırıları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ledger Nano S cihazı şu anda aşağıdaki paraları desteklemektedir; Ark, Bitcoin, Bitcoin Gold, Bcash, Dash, Digibyte, Dogecoin, Ethereum, Ethereum Classic, Expanse, Hcash, Komodo, Litecoin, NEO, PIVX, PoSW, Qtum, Ripple, Starts, Stealthcoin, Stellar, Stratis, Ubiq, Vertcoin, Viacoin ve Zcash.

İlginç: Ledger Cüzdanına Sahip Olmak İçin En Önemli 7 Neden

Guarda Cüzdan

Guarda Cryptocurrency Cüzdanı

Guarda Cüzdan, piyasadaki en tanınmış kripto para cüzdanlarından biridir. Bu projenin arkasındaki geliştiriciler, kripto sahipleri için çok platformlu, çok kriptolu ve gözetimsiz bir cüzdan sunmak için çalışıyorlar..

Kullanıcılardan kendileri hakkında özel bilgiler sağlamalarını isteyen birkaç dijital para cüzdanı vardır ki bu, birçok kullanıcının yapmak istemediği bir şeydir. Guarda, kullanıcıların özel kalmasını ve gizliliklerini korumasını sağlayan gözetim dışı bir çözümdür..

Buna ek olarak, bu cüzdan tarafından desteklenen 40’tan fazla farklı kripto para birimi vardır. Bunlardan bazıları Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), XRP, Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), EOS, Stellar (XLM) ve ERC-20 dahil diğerlerini içerir. Bu, kripto para birimi piyasasındaki bireylerin aynı cüzdanda farklı dijital para birimlerine sahip olmalarını sağlar. Kullanıcılar bu sanal para birimlerini Guarda cüzdanında tutabilir, gönderebilir, alabilir ve takas edebilir.

Bu kripto para cüzdanı aynı zamanda birçok farklı platformda, Web, Google Chrome uzantısı, Masaüstü ve Mobil’de desteklenmektedir. Bu, birçok kişinin güvenli ve kullanıcı dostu bir cüzdana erişmesine yardımcı olur. tanınmış kullanıcıları tarafından mükemmel bir cüzdan olarak. Trustpilot’a göre, kullanıcılarının% 80’i “Mükemmel” hizmetler sunduğunu düşünüyor.

Cüzdan ayrıca kripto para birimi endüstrisindeki farklı temellerle çalışıyor. Guarda’nın resmi sitesine göre, kripto para borsası Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, Guarda’nın borsanın ilk destekçisi olduğunu iddia etti..

Gelecekte, diğer birçok dijital para birimi ve platform bu kripto cüzdanı tarafından desteklenebilir..

Atomik Cüzdan

Atomik Cüzdan

Atomik Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Monero, Cardano vb. gibi en iyi kripto para birimleri arasında 500’den fazla dijital varlığı ve Chainlink, Compound, Synthetix, Uniswap ve diğerleri gibi hiper DeFi projelerini destekleyen, merkezi olmayan bir çok para birimi cüzdanıdır, tek bir kullanıcı dostu arayüzde. 2018 yılında kurulan Atomic Wallet, 500.000 kullanıcısına göre şimdiden piyasadaki en popüler seçeneklerden biri haline geldi. Ana masaüstü işletim sistemi, Android ve iOS’ta mevcuttur.

Merkezi olmayan bir cüzdan olarak Atomic, kullanıcılara verilerinin tam gizliliğini ve güvenliğini sunar. Özel anahtarlar cüzdan sahiplerinin cihazlarında şifrelenir, bu nedenle paralarını kullanıcılar dışında kimse kontrol edemez. Dahası, kripto sahipleri sadece portföylerini yönetmekle kalmaz, aynı zamanda dijital varlıkları kolaylıkla satın alabilir, paylaşabilir ve takas edebilirler. BTC, ETH, XRP, LTC, BNB ve diğer 15+ kripto para birimi için dünya çapında 17 yerel fiat para biriminden (USD, EUR, GDP dahil) oluşan bir banka kartıyla kripto satın alma seçeneği mevcuttur. Ayrıca, kullanıcılara 60’tan fazla kripto çiftini anonim olarak anında takas etmeleri ve Atomic Wallet sadakat programına katılan her borsa için geri ödeme almaları öneriliyor. Buna ek olarak, ATOM, XTZ, KMD, ZIL ve diğer popüler PoS varlıklarını% 5-23 APR ile stake ederken, ağın ademi merkeziyetçiliğini destekler ve ödülleri doğrudan doğrulayıcılardan alırken pasif gelir elde edebilirsiniz..

Atomic’i kullanmaya başlamak için, bir hesap oluşturmanız veya herhangi bir KYC’yi geçmeniz ve temel cüzdanın işlevleri için doğrulama yapmanız gerekmez. Son olarak, 7 gün 24 saat yaklaşık 15-25 dakika içinde verimli ve hızlı yanıt vermeye hazır olağanüstü bir müşteri hizmetleri var..

Satın almaya başlamadan önce hangi cüzdanın hangi kripto para birimi için en iyisi olduğunu araştırmak çok önemlidir ve umarız bu kılavuz sizi doğru yola koymuştur..

Trezor Cüzdan

Trezor kripto para cüzdanı, Ledger cihazına benzer. Aynı zamanda bir donanım cüzdanıdır ve tüm işletim sistemleriyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Trezor kripto para cüzdanı ayrıca Bitcoin, Litecoin, DASH, Zcash, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Expanse, UBIQ, NEM ve diğer ERC-20 tokenlerini de destekler..

Jaxx Cüzdan

Jaxx Cüzdan, çoklu para birimlerini destekleyen en iyi kripto para cüzdanlarından biridir. Dijital para hizmetleri sunan tanınmış bir şirket olan Decentral tarafından geliştirilmiş ve sürdürülmüştür. Jaxx şu anda Ether, Ether Classic, Dash, DAO, Litecoin, REP ve Bitcoin kripto para birimlerini desteklemektedir. Cüzdan, mobil ve masaüstü kullanıcıları için indirilebilir. Jaxx’i Android, iPhone, Tablet, iPad, Windows, Mac, Linux ve Google Chrome tarayıcı uzantısı için indirebilirsiniz..

Agama Cüzdan

Agama Cüzdan hala geliştirme aşamasındadır, ancak kullanıcıların birden fazla kripto para birimi kullanmasına ve onlar için hangi güvenliğin en iyi olduğunu seçmesine olanak tanıyan benzersiz özellikler sunar. Agama, Bitcoin, Bitcoin Dark, BitMark, Carboncoin, DigiByte, Dogecoin, Franko, Oyun kredileri, Komodo, Litecoin, Unocoin, Zcash ve Zetacoin’i destekler. Agama cüzdanı şu anda yalnızca masaüstü için mevcuttur.

Coinomi Cüzdan

Coinomi Wallet, Android işletim sistemi için mobil bir çok para birimine sahip kripto para cüzdanıdır (IOS sürümü çok yakında). Çok çeşitli kripto para birimi varlıklarını destekler. Coinomi; Bitcoin, Abncoin, Asiacoin, Auroracoin, Bata, Belacoin, Bitcoin Plus, Blackcoin, Britcoin, Canada eCoin, Cannacoin, Clams, ClubCoin, Compcoin, Dash, Defcoin, Denarius, Digibyte, Digitalcoin, Dogecoin, E-coin, EDRcoin, EGulden, Einsteinium, Ethereum, Ethereum Classic, Expanse, Feathercoin, Flashcoin, Game Credits, GCRcoin, Gridcoin, Gulden, Hempcoin, Insane, Internet of People, IXCoin, Landcoin, LBRY Credits, Linx, Litecoin, Monacoin, Myriadcoin, Namecoin, Navcoin , Neoscion, Neuro, Novacoin, NuBits, NuShares, OKCash, ParkByte, Peercoin, Pesobit, Pinkcoin, PIVX, POSW, Potcoin, Putincoin, Reddcoin, Richcoin, Rubycoin, Shadowcash, Smileycoin, Solarcoin, Stratis, Syscoin, Ultimate Secure Cash, Unobtainium , Verge, Vertcoin, Vpncoin, Zcash ve ZCoin kripto para birimleri.

Görüntü Kaynağı: CryptoTimes

Daha fazla oku:

  • KeepKey Cüzdan İncelemesi – Güçlü & çok yönlü kripto para birimi donanım cüzdanı
  • Sendbit.io – Güvenli ve Hızlı Kripto Bankacılığı Çözümü ve Cüzdan
  • MyEtherWallet Nasıl Kullanılır | Yeni başlayanların kılavuzu
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map