Lisk Cryptocurrency (LSK) nedir? Bilmen gereken her şey

Lisk nedir?

Lisk tarafından desteklenen açık kaynaklı bir blockchain platformudur. Lisk (LSK) Jetonları geliştiricilerin JavaScript programlama dilinde merkezi olmayan uygulamaları (dApps) kodlamasına olanak tanır. Lisk ile geliştiriciler, kendi yan zincirlerinde Lisk Ağına bağlı ve ayrıca kendi özel belirteçleri ile uygulamalar oluşturabilirler..

Bu anlamda Lisk, Ethereum blok zincirine benzer. Ancak Lisk platformu, akıllı sözleşmeler oluşturmak için değil, LISK AppSDK çerçevesi.

Blockchain geliştirmeyi kolay erişilebilir hale getirmek amacıyla Lisk, Crypti’den çatallandı. Max Kordex ve Oliver Beddows Mayıs 2016’da.

Lisk App SDK ile geliştiriciler, arka uç uygulamaları ve ön uç uygulamaları geliştirebilirler. Daha sonra Lisk App SDK ile uygulamaları ve kullanıcı arayüzleri için işlevler de oluşturabilir. Bu, geliştiricilerin indirilebilir bir pakette uygun bir şekilde blok zinciri uygulamaları oluşturmasına olanak tanır. Bu uygulamaların ön ucuna, şu anda olduğu gibi blok zinciri endüstrisinde benzersiz bir özellik olan merkezi olmayan bir şekilde erişilir..

Lisk’i Benzersiz Yapan Nedir??

Dışarıda birkaç geliştirici araç seti ve blok zinciri platformu var, ancak Lisk, JavaScript kullanılarak yazılan Yazılım Geliştirme Kiti ile erişilebilirliği ile farklı olmayı umuyor. Lisk ile geliştiriciler, diğer platformların aksine kullanıcı deneyimine de odaklanabilir..

Ana zincir, güvenlik ve istikrar sağlar. Ayrıca yan zincirler sınırsız esneklik sağlar. Lisk, geliştiricilere, tam kontrolleri altında olan kendilerine ait bir blok zinciri ağı oluşturabilecekleri bir yer sağlar.

Geliştiriciler ayrıca, tamamen sıfırdan bir blok zinciri oluşturmak için çok fazla çaba ve zaman harcamadan ağlarını yan zincir şeklinde oluşturabilirler. Lisk bunu çok daha hızlı hale getiriyor.

Lisk SDK Uygulaması Nasıl Kullanılabilir??

Yazılım Geliştirme Kitini kullanma olanakları sınırsızdır. Merkezi olmayan sosyal ağlar, oyunlar, haberciler ve diğer tüm platform bağımsız uygulamaları geliştirmek mümkün olacak. İşin iyi yanı, geliştiricinin eşler arası ağ protokollerini takip etme veya fikir birliği algoritmaları geliştirme konusunda hiçbir güçlüğü olmayacak..

Lisk’e Nasıl Başlanır?

İçin Lisk’i tam yeteneklerle kullanmak, bir hesap oluşturarak ve Lisk cüzdan, ardından uygulamayı başlatın. Bundan sonra, çeşitli kripto para birimi borsalarında satın alınabilen bazı LSK tokenleri alacaksınız. Lisk platformunda tamamlanan her işlem için jeton gereklidir, bu nedenle LSK edinmek bir seçenek değildir.

Artık, ek güvenlik için ikinci bir parola ekleme seçenekleri de dahil olmak üzere, hesabınızdaki özellikleri istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Artık Lisk Blockchain Explorer’daki araçları keşfetmeye hazırsınız. Lisk Topluluğundan en önemli haberler için kontrol etmelisiniz LiskMagazine.

Lisk’te Merkezi Olmayan Uygulama Geliştirme


Merkezi olmayan uygulamalar / Blockchain uygulamaları denir. Birden çok sunucu üzerinde çalışan, gizleme güvenliği ve çalışma süresi sağlayan ve ayrıca yepyeni bir iş modeli sunan uygulamalar. Lisk’in güçlü özelliklerinden biri, merkezi olmayan uygulamaları sorunsuz kullanıcı deneyimiyle tek bir yerde dağıtma, yönetme ve dağıtma becerisidir..

Merkezi olmayan uygulamalar, ön ve arka uç paketlerini içerir. Öte yandan akıllı bir sözleşme, yalnızca bir arka uç sürecidir. Başka bir deyişle, akıllı sözleşmelerde merkezi olmayan bir uygulama geliştirmek, ön uç için üçüncü taraf sistemlere güvenmeniz gerektiği anlamına gelir..

Lisk ekibi, yeni başlayanlar ve profesyoneller için Lisk platformunu net bir şekilde hızlı bir şekilde anlamalarını kolaylaştırır ve eğlenceli hale getirir. dokümantasyon teknik meraklılar olmadan LSK gönderme ve alma, uygulamaları indirme vb..

Lisk İçin Cüzdan Oluşturma

Lisk Nano LSK tokenleri için resmi cüzdandır. Kullanıcıların Lisk Ağı üzerinde işlem almalarına ve göndermelerine olanak tanır. Ayrıca, temsilci oylama veya ikinci bir parola kaydetme gibi daha gelişmiş özellikler için basit bir kullanıcı arabirimi sağlar..

Lisk Nano ile, cüzdan Lisk Vakfı tarafından barındırılan resmi Lisk düğümüne bağlandığından blok zinciri senkronizasyonu gerekli değildir..

Lisk Nasıl Satın Alınır

Lisk bazı borsalarda listelenmiştir. Bunlar, yatırımcılara Lisk (LSK) tokenlerini satın almaları için birçok seçenek sundu. LSK, fiat kullanılarak satın alınabilir ve ayrıca diğer kripto para birimleriyle takas edilebilir. LSK belirteçlerini listeleyen kripto para birimi borsaları şunları içerir: Binance, YoBit, CoinEgg, Upbit, Bit-Z, Bittrex, BitBay, Poloniex, Huobi, HitBTC, Livecoin, ChaoEX, Exrates, Coinroom, Gate.io, ve LiteBit.eu. Lisk’i kripto para birimleri ile takas edebilir / satın alabilir ve Changelly platform.

Lisk’in Arkasındaki Ekip

Bazı insanlar bu projenin başarılı olmasını sağlamak için çaba harcamadan çalışıyorlar, ancak işte bilmeniz gereken iki önemli kişi.

Max Kordek – Başkan ve Kurucu

Kordek, yıkıcı teknolojilerle ilgilenen bir girişimcidir. Blockchain teknolojisinde geniş deneyime sahip olan ve birçok blockchain uygulaması potansiyelini gören Lisk’i kurdu..

Oliver Beddows – Başkan Yardımcısı / Kurucu

Beddows, kurumsal uygulamalar oluşturmada 15 yıldan fazla çalışma deneyimine sahip bir tam yığın geliştiricisidir. Geliştiricilerin hayallerindeki merkezi olmayan uygulamaları geliştirmelerine ilham vermek ve olanak sağlamak amacıyla Lisk’i kurdu..

Lisk’in ademi merkeziyetçiliğe odaklanması nedeniyle Lisk Vakfı, New York, Berlin ve Zug gibi yerlerden dünyanın dört bir yanındaki müteahhitlerle çalışmaktadır. Çekirdek ekip Berlin’dedir.

Sonuç olarak

Lisk, merkezi olmayan platformlar oluşturmanın kolay yollarını arayan geliştiriciler için değerli bir araçtır. Lisk SDK kiti ile geliştiricilerin zamanı azaltılarak, ana blok zincirinin ayrıntıları hakkında endişelenmek yerine uygulamalarını mükemmelleştirmeye odaklanmalarına izin verilir..

Lisk (LSK) ayrıca, insanlar cüzdanlarında bazı LSK tokenleri bulunduran delege sistemi tarafından ödüllendirildikçe tutmak için mükemmel bir kripto para birimidir.

kullanışlı bağlantılar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map