Kripto Para Birimleri PayPal’a Karşı – Ödemelerin Geleceği İçin Savaş

Dijital para birimleri, PayPal gibi geleneksel ödeme yöntemlerinin yerini hızla alıyor. Bu ödeme yöntemlerinin sunduğu yöntem son yıllarda en iyisi olsa da, dijital para birimlerinde işlem yapmak, kripto para birimlerinin kesin olması birçok kişi için göz açıcı oldu ve kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında diğer işlem yöntemlerini arkaik hale getirdi..

PayPal hizmetlerinin farklı kullanıcılar için ne kadar sinir bozucu olduğu ve zor kazandıkları fonlarının aylardır nasıl reddedildiği, bireyleri ve kurumsal kuruluşları büyük borç altına sokan şikayetler oldu. Müşteriler bazen bu süreçleri anlamazlar ve tek istedikleri para iadesi veya satın aldıkları ürün / hizmettir..

EBay CEO’su John Donahoe, PayPal’ın gelecekte dijital cüzdanları PayPal sistemiyle entegre etmeyi planladığını açıklamasına rağmen, daha fazla insan kripto para birimlerine yöneliyor..

Cüzdan adreslerinin kafa karıştırıcı durumunun bir sonucu olarak insanlar çoğu zaman yanlış hesaplara para gönderme eğiliminde olduklarından, dijital para birimlerinin dezavantajları olsa da, muhtemelen geleceğin ödeme yöntemidir..

Ücretler

PayPal merkezi bir sistemdir ve bu nedenle, kullanıcıların her işlem için ne kadar ödeyeceğine karar veren bir üye topluluğuna sahiptir. Bu ücretler bazen dijital para birimleriyle karşılaştırıldığında çok yüksektir. Aktardığınızın% 5-7’sini ödemek zorunda kalacaksınız. Kripto para birimleri ise merkezi olmayan finansal işlem yapma araçlarıdır. Bu, kripto para birimlerinin çalıştığı blok zincirlerinde işlem ücretlerini belirleyen belirli bir organ olmadığı anlamına gelir. Ağ tarafından tahsil edilen küçük lees, işlemi doğrulamak için ödül olarak madencilere ödenir. Bu nedenle, kripto para birimlerinde işlem yaparken bu düşük ücretler, kripto para birimlerinin kullanımını PayPal’a karşı en iyi seçenek haline getirdi..

Ücretleri karşılaştırmak için biraz zaman ayıralım. En bilinen kripto para birimi ile başlayacağız – Bitcoin. Birkaç gün önce, Segwit’in benimsenmesi nedeniyle Bitcoin ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Gelecekte, aydınlatma ağının ücretleri önemli ölçüde azaltması bekleniyor.. Ethereum ortalama işlem ücreti 0,79 ABD doları ve ortalama işlem ücreti 0,27 ABD dolarıdır – göre BitInfoCharts. Bu başka bir harika seçenektir – işlem bir dakika veya daha kısa sürede onaylanır. Daha ucuz bir yol kullanmaktır Litecoin. Litecoin, tüm kripto para birimlerinden en düşük ücretlerden birine sahip olmasının yanı sıra, 2013’ten beri aktif bir topluluğa sahip bir kripto para birimi olarak biliniyor. Litecoin ortalama ücreti 0,35 dolar ve medyan işlem ücreti 0,058 dolar. Ve sıfır ücretle de aktarma imkanı var – kullanarak Nano

Ödeme Hızı

Hızla ilgili olarak, her iki işlem de anında gerçekleşse de, PayPal’da parayı 180 güne kadar kullanılamaz hale getirebilecek her şey ters gidebilir. PayPal hesabına bağlı finans kurumu, hızlı ödeme yapmada büyük bir engel olabilirken, kripto para birimleri ile işlem ücretleri, işlemi yapmak için ödenen ücretlerin artırılmasıyla da kolaylaştırılabilir ve yine de PayPal ücretlerinden çok daha ucuz olacaktır. Bununla birlikte, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin gönderilmesinin çok uzun sürdüğü durumlar vardı, bu çoğu zaman cüzdan tarafından belirlenen düşük işlem ücretlerinin bir sonucudur. Herhangi bir işlem başlatmadan önce kripto para biriminizin blok gezgini üzerinden güncel işlem ücretlerini kontrol etmek her zaman iyi bir uygulamadır. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kripto para birimleri olduğu için, Litecoin gibi başkaları da var., Ethereum, Büyük coin’ler olan ve online işlemlerde kullanabileceğiniz yaygın olarak kabul edilen Monero, Nano vb..

Kripto para birimlerinin sahip olduğu birkaç başka sorun var. Örneğin, yanlış adrese para gönderirseniz – asla geri alamazsınız. Bu yüzden bu konuda ekstra dikkatli olmalısın. Olabilecek başka bir şey de Bitcoin ve Bitcoin Cash’i karıştırmaktır – bu daha önce de oldu.

Bu teknolojik açıdan bir sorun değil, yeni kullanıcıların yaşayabileceği bir sorundur. Ancak insanlar akıllı telefon kullanmayı öğrendikçe, insanlar kripto para birimlerini kullanmayı öğrenebilirler..

Güvenlik

 PayPal’ın bu tür durumlarda müdahale etmesine neden olan gecikme biçimleri olan ters ibraz sorunları olduğu için, son zamanlarda internet üzerinden ödeme kabul etmenin en iyi yolu olmadığını kanıtlamıştır. Bazen bu tür sorunların çözümü yanlış tarafın lehinedir. Dahası, PayPal hesapları kolayca hacklenebilir. Bir bilgisayar korsanı, bir PayPal hesabına erişmek için tonlarca yöntem kullanabilir.

Ancak kripto para birimleri söz konusu olduğunda, fonların geri alınması neredeyse imkansızdır ve aktarılan fonlar geri çağrılamaz. İşlem başlatıldıktan ve blok zincirine eklendiğinde, bu nihaidir. Para, gönderildiği hesaba birkaç dakika içinde yatırılacağı için alıcı ve satıcı rahat olabilir. Korunan bir hesabı hacklemek, PayPal hesabından çok daha zordur. Bir kağıt cüzdana kaydedilen bir Bitcoin adresi neredeyse kırılmaz ve Bitcoinlerinizi güvende tutmanın en güvenli yolu olduğu bilinmektedir. 2FA’lı web cüzdanları veya Trezor veya Ledger gibi donanım cüzdanları gibi diğer kripto para birimleri için seçenekler de vardır..

Sınır Ötesi Ödemeler

Sınır ötesi ödeme çözümü ile ilgili olarak, PayPal bazı ülkelerde kısıtlanmıştır veya buradaki vatandaşlar tarafından tamamen kullanılamaz; bu, uluslararası ödemeleri almak veya göndermek için PayPal’ı kullanmanın en iyi seçenek olmamasına neden olur. Öte yandan kripto para birimleri coğrafi konumun bir göstergesi değildir. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birine ödeme gönderebilir ve onlardan ödeme alabilirsiniz. Kripto para birimlerine izin verilmeyen bazı ülkeler var, ancak insanlar hala bunları kullanmanın bir yolunu buluyor.

Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı dostu kısmıyla ilgili olarak, PayPal’ın kullanımı kuşkusuz kolaydır ve bir acemi, işlem gönderme ve alma konusunda ne yapacağını hemen hemen bilmelidir. Cryptocurrencies cüzdan arayüzleri bu kadar kolaydır. Platform geliştiricilerine bağlı olarak, çeşitli paralar için birden fazla kripto para cüzdanı vardır ve size hangi arayüzü kullanmayı çok daha kolay bulacağınızı seçme seçenekleri sunulur. Dijital para birimlerinizin cüzdanlarda saklanmasının yanı sıra, üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz; ayrıca kripto para borsalarından da yararlanabilirsiniz. Bu şirketler, platformun kullanıcıları için kullanımını kolaylaştırmak amacıyla zaman zaman platformlarında iyileştirmeler de yapmaktadır..

Sonuç olarak, gelecekte finansal işlemler için kısa süre içinde hangi teknolojik gelişmeleri barındıracağını bilmiyoruz, ancak bildiğimiz kadarıyla mevcut teknolojiler, oyunlarına finansal olarak işlem yapmanın eski ve güvenilir yöntemlerini geride bırakıyor. PayPal, ödeme endüstrisinde köklü bir devdir – ancak kripto para birimleri her gün daha fazla alan kazanıyor. Teknik olmayan bir kişi tarafından kripto para birimlerinin kullanımı o kadar kolay olmasa da, insanlar kesinlikle buna kredi kartları ve çevrimiçi işlemlerde olduğu gibi adapte olacaklardır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map