Elastos (ELA) nedir? Bilmen gereken her şey

Elastos hakkında

Elastos Blockchain destekli merkezi olmayan bir İnternet oluşturmak isteyen ilk İnternet işletim sistemidir. Elastos ayrıca İnternet’i DAPP’lerin ve APP’lerin çalıştırıldığı bir katman olarak kullanır.

Proje, her segment için üç farklı depoya sahiptir: Elastos.OS, Elastos.RT ve Elastos.NET. Elastos, yaklaşık 18 yıl önce, 2003 yılında sıfırdan bir akıllı telefon yarattığı ilk kampanyasıyla kuruldu; ve ikinci kampanya, endüstriyel IOT cihazları ve mobil cihazlar için bir işletim sistemi tasarımını içeren 2012’de yapıldı. Daha basit bir ifadeyle, İnternet üzerinden bu merkezi olmayan sistem, kullanıcı, uygulama ve makinelerin IDS’sini doğrulamak için blockchain kullanır..

Bu açık kaynak sistemi, Foxconn Group ve bu projenin muazzam potansiyelini gören diğer endüstri devlerinden 200 milyon RMB’nin üzerinde fon aldı..

Elastos İşletim Sistemi

İşletim sistemi, Elastos DAPPS’yi desteklemek ve internet protokolüne kolayca bağlanmak için oluşturuldu, mobil cihazlarda, IOT cihazlarda ve Raspberry pi’de çalışacak..

Projenin arkasındaki ekip, işletim sistemi mobil ve IoT cihazlarıyla cihazları güçlendirmek istiyor. Android ile aynı uygulama arayüzlerini kullanır (geliştiricilerin benimsemesini kolaylaştırır) ve hatta Android uygulamalarına doğrudan güç sağlar..

Sistem, Microsoft COM ile aynı teknoloji kaynağını kullanıyor ve ona biraz benziyor. En büyük fark, Elastos’un açık kaynak işletmeyi seçmesidir..

Elastos İnternet & Çalışma Zamanı Ortamı

Blok zinciri aracılığıyla kendi internetini güçlendirerek, varlıkları ve içerikleri dijitalleştirecek, böylece bunların telif hakkını alacak ve bilgisayar korsanlığı, kimlik avı, Kötü Amaçlı Yazılım ve virüs bulaşmasını önleyecektir.

Blok zinciri tabanlı bir İnternet, otomatik bir ekonominin gelişebileceği güvenli bir ekosistem oluşturacak ve bireylerin dış tehditlere karşı savunmasız olan aracılar ve sistemler olmadan işlem yapmasına izin verecektir. Bu dijital ekonomi ile etkinleştirilen sanal varlıklar ve veriler kolayca parasal kazanca dönüştürülecektir..

Elastos, Andriod, IOS, Windows vb. Gibi diğer işletim sistemleriyle uyumlu bir çalışma ortamı sağlar. Elastos DAPP’ler herhangi bir başka işletim sisteminden çalıştırılabilir. Bu, geliştiricilerin sistemi daha kolay benimsemesini sağlayacaktır..


Elastos Blok Zinciri

Blok zincirleri, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak ve çalıştırmak için verimli bir ortamın geliştirilmesine yardımcı olmak için hem ana hem de yan zincir çözümlerini uygular. Bu, her uygulamanın kendi yan zincirlerini tasarlayabileceği anlamına gelir. Elastos, kullanıcıların kullanım durumlarına göre farklı bir fikir birliği yöntemini seçebilmeleri için kullanımı kolay ve özelleştirilebilir hale getiren eksiksiz yan zincir desteği sağlar..

ELA Jetonu

Elasto’nun yerel simgesi, ELA. ELA’nın en küçük birimi, tıpkı bitcoin ve kendi Satoshi’sinde olduğu gibi, ELA’nın 1000000000’de birini temsil eden bir satoshi ELA’dır (SELA)..

Bugüne kadar ihraç edilecek toplam ELA arzı 33 Milyondur ve dolaşımdaki toplam ELA arzı her yıl% 4 artacaktır. Elastos, her iki dakikada bir üretilecek bir token ile bitcoin ile birleştirilecek. Birleştirme madenciliği, her iki zincirde aynı anda bir anlaşmaya varma sürecini içeriyordu. Yeni basılan madeni paralardan ELA vakfı% 30, madenciler kalan% 70’i alacak..

ELA’yı Nereden Satın Alabilirsiniz??

Elastos (ELA), son 24 saatte toplam hacmi 16.035.149 $ olan tek bir kripto borsası olan Huobi Pro’da satın alınabilir. Elastos (ELA) aşağıdaki para birimleriyle işlem görebilir: BTC, ETH ve USDT.

Elastos Cüzdan

ELA’nızı şurada saklayabilirsiniz: Elastos Cüzdan ekli bağlantıda bulunabilir. Cüzdan dosyası şifreniz cüzdanı içe aktarmak için kullanılırken ödeme şifrenizin para veya jeton transferleri için kullanıldığını lütfen unutmayın..

Ek yararlı bağlantılar:

Takım Hakkında

Kurucu Chen Rong, Tsinghua Üniversitesi’nde Siber Akıllı Ekonomi ve Blockchain alanlarında lisansüstü modüller profesörüdür. Rong ayrıca 1992-2000 yılları arasında Microsoft’ta çalıştı. Buradaki görevi sırasında Microsoft Research OS, IE3 ActiveX, Ole Automation, .COM ve.NET ekiplerine liderlik etti..

Microsoft’tan ayrıldıktan sonra Rong, Elastos OS üzerinde çalışmaya başladı. 2000 yılında Elastos OS’yi sıfırdan kurmak için Kortide’yi kurdu. Rong, İşletim Sistemleri konusundaki çalışmaları hakkında konuşmak üzere davet edildiği Büyük Halk Salonunda eski Çin Başbakanı’nın konuğu olmuştur..

Yönetim Kurulu Üyesi Han Feng, blockchain ve kripto topluluğunda sağlam bir üne sahip, Çin’in en tanınmış blockchain bilimcilerinden biridir. Tsinghua Üniversitesi’nde Siber Akıllı Ekonomi ve Blockchain üzerine lisansüstü modülleri tanıttı..

Feng ayrıca Huawei Araştırma Enstitüsü, Alibaba’da (blockchain geliştirme) danışman olarak çalışıyor ve aynı zamanda Tencent Yetenek Havuzu üyesidir..

Elastos, Çin Merkezi Hükümeti Foxconn, Bitmain’in kurucusu Tsinghua Üniversitesi, Jihan Wu ve NEO’nun kurucusu Da Hong Fei tarafından destekleniyor..

Elastos Sürdürülebilirlik ve Performans

Ethereum, akıllı sözleşmeleri kullanarak blok zinciri için güvenilir hesaplamalar oluşturur ve bu sözleşmeleri otomatik olarak yürütür. Ancak Ethereum, optimizasyonla bile bilgi işlem gücü söz konusu olduğunda darboğaza eğilimli tek bir ana zincir yapısı üzerinde çalışır..

Elastos, ana akım hesaplama yaklaşımını “blok zinciri elastik hesaplama” oluşturmak için birleştirir. Blok zinciri katmanında, çoklu zincirlerin yükünü ve esnek uzantıların teknik özelliklerini dengelemek için ana zincir yapısını yan zincirle birleştirirler.

Bu, Elastos’un blockchain hizmet kapasitesini neredeyse sınırsız bir kapsamda yayabilmesini sağlar. Buna ek olarak, Runtime sayesinde blockchain bütünlüğü, mobil cihazlar ve PC’ler gibi temel kullanım durumlarına aktarılabilir. Akıllı sözleşme, dijital varlıkların kesinlikle sözleşme içeriğinde belirtildiği gibi tahsis edilmesini sağlar..

Karar

Elastos çok şey vaat ediyor ve karmaşık, blockchain destekli interneti aracılığıyla yeni teknolojik araçları ortaya çıkaracak akıllı bir ekonomi geliştirmeyi hedefliyor..

Elastos İletişim Bilgileri ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map