DragonChain (DRGN) Nedir – Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir Disney kripto para biriminin nasıl görüneceğini hiç merak ettiniz mi? Hayır? Son aylarda% 600’ün üzerinde büyüyen, havalı bir ada sahip bir ICO platformu olan Dragonchain’i öğrenene kadar ben de değilim..

Dragonchain nedir?

Kar amacı gütmeyen Dragonchain Vakfı’na verilmeden önce Disney’in nihai kontrolü altındaki bir ekip tarafından oluşturulan Dragonchain (DRGN), bir kuluçka makinesi, pazar yeri, blok zinciri ve iş platformu işletmek için Dragons kripto para birimini kullanıyor. Başlangıçta Dragonchain, Disney yönetimindeki bir ekip tarafından tasarlandı..

Dragonchain Nasıl Dağıtıldı?

DRGN ilk olarak Ekim ve Kasım 2017 arasında çalışan bir ICO tarafından dağıtıldı. ICO için Dragonchain’in katkı sınırı yoktu, yani katkıda bulunanlara toplam katkı paylarına eşit sayıda token verildi..

Finansman hedefini karşılamamasına rağmen, Dragonchain yine de projeye devam etmeye karar verdi. ICO, Ejderhaların% 55’ini dağıtırken geri kalanı şu şekilde bölündü:

 • Dragonchain fonuna% 20
 • Yedekte% 10
 • Dagonchain vakfına% 10
 • Dragonfund’da% 5.
 • Kayda değer olan şey, DRGN’nin değerinin% 600 artmasıdır..

Dragonchain İnkübatörü nedir?

“Dragonchain Crowd Scaled Incubator”, küçük projelerin mevcut altyapısını kullanarak büyümelerini hızlandırmalarına yardımcı olur. Dragonchain’in, Monaco ve OmiseGo gibi Ethereum’un blok zincirini kullanarak aynı şekilde başladığı düşünüldüğünde bu biraz ironik. Dragonchain’in platformu, ICO’ları çalıştırmak için kullanılabilir; bu, özellikler tam olarak geliştirilmeden önce bile çalışabilecekleri anlamına gelir..

Dragonchain kullanıcılarına Dragonchain platformunu kullanan projelere erken erişim verilecek, bazı kullanıcılar da “uyku puanlarına” bağlı olarak indirimlere erişebilecek. Bu puan, bir kullanıcının sahip olduğu jeton miktarı ile bunları sakladıkları sürenin çarpımı yoluyla hesaplanır..

Uyuklama Puanı, bir borsada tutulan Dragons tarafından hesaplanmaz, sadece özel anahtarlara sahip olduğunuz bir cüzdanda tutulanlar tarafından hesaplanır. Bir işlem yaparsanız, uyku puanınız sıfırlanacak, madeni para tutmak için bir teşvik oluşturacak ve piyasadaki arzını azaltacaktır..

Pijama Skorunun Hesaplanması

Resmi Dragonchain web sitesi, ERC20 adresinizi girebileceğiniz bir hesap makinesi sağlar. Bunu aldıktan sonra, uyku puanınızı hesaplayacaktır. Skorun arkasındaki matematiği bilmek istiyorsanız, aşağıdaki formüle bakın.

Dragonchain’in Diğer Özellikleri


Dragonchain’in pazarı, Dragon jetonlarının akıllı sözleşmeler ve yazılım geliştirme, işe alma, hukuk ve pazarlama gibi hizmetler için takas edilmesini sağlar..

Gizlilik

Bu akıllı sözleşmeler için Dragonchain, yüksek düzeyde gizlilik sunmayı amaçlıyor. Bu “akıllı sözleşmeler”, bir koşul karşılandığında tetiklenir ve blok zincirinde saklanarak onları tamamen merkezi olmayan hale getirir. Ancak bu sözleşmeler, müşteri kayıtları da dahil olmak üzere hassas bilgiler içerir – bu nedenle Dragonchain, bilgileri erişilebilir ve kullanılabilir hale getirirken gizli tutmayı amaçlamaktadır..

Kodlama Esnekliği

Dragonchain Python’da kodlanmış olsa da, pazarda esneklik sağlanmıştır. Akıllı sözleşmelerin C #, Python, Java ve Node’da yazılmasına izin verme. Bu çoklu dil desteği, kripto para birimleri için önemlidir ve kripto para biriminden farklı diller kullanan işletmelere esneklik sağlar..

Ethereum, projelerin ve akıllı sözleşmelerin Solidity’de yazılmasını zorunlu kılmak yerine bu esnekliğe sahip değildir. Ancak bu dil yeni başlayanlar için pek uygun değildir ve yaygın olarak kullanılmamaktadır..

ERC-20

Dragonchain bir ERC-20 jetonudur, yani Ethereum blok zinciri üzerinde çalıştığı anlamına gelir, ancak bundan ayrılmayı planlasa da 2018’de bir noktada kendi platformunu başlatır. Ejderhaları depolamak için, bir ERC-20 jetonu, myEtherWallet ve Ledger Nano S’nin ikisi de Dragonchain’i destekliyor.

Ejderhalar nasıl edinilir

Şu anda, Dragons yalnızca KuCoin ve EtherDelta aracılığıyla satın alınabilir. Dragonchain şu anda herhangi bir büyük kripto para birimi borsasında listelenmediğinden.

Kucoin, Çin borsası, potansiyel gösteren bir dizi yeni kripto para biriminin yanı sıra, Bitcoin, Litecoin, ve Ethereum.

Etherdelta merkezi olmayan bir borsa olduğu için kendi Ether cüzdanınızdan işlem yapmanızı sağlar.

Üzerinde listelenmemiş olmasına rağmen, Dragonchain’in genel merkezi Bittrex’in Seattle, Washington’daki ofisinin hemen yanında bulunuyor. Belki bu, Ejderhaların yakında listelenmesine yardımcı olur, bu da madalyonun fiyatını artırmaya yardımcı olur..

Binance, başka bir büyük borsa, borsaya hangi yeni paraların eklenmesi gerektiğine karar vermek için kripto topluluğundan oy isteyen bir “ayın parası” yarışması düzenliyor. Bu, Dragonchain için bir fırsat olabilir. Dragonchain’in Ocak 2018’de bu yarışmada Raiblocks ve Tecrübe Puanları tarafından mağlup edildiğini düşünürsek, yakında “Ayın Parası” nı kazandığını görebiliriz..

Bu işe yaramazsa Binance, borsanında ücretli listelemelere izin verir. Resmi bir bilgi bulunamamasına rağmen, ücretli listelemelerin yaklaşık 100.000 ABD dolarına mal olabileceği tahmin edilmektedir..

Dragonchain mayınlı olabilir mi?

Hayır. Dragonchain, Ethereum blok zincirinde çalıştığı için, gelecekte madenciliğe izin verebilecek “yan zincirler” eklemeyi düşünmelerine rağmen, madencilik yapılamaz. Sabit sayıda Ejderha (433.494.437 DRGN) piyasaya sürüldüğünde, yeni para oluşturulmayacaktır..

Dragonchain Açık Kaynak mı?

Evet. Dragonchain kaynak kodu resmi olarak bulunabilir Dragonchain Github.

Dragonchain’i Özel Yapan Nedir??

Dragonchain ekibi bu soruyu web sitelerinde kendileri yanıtlayarak şunları söyledi:

 1. İşletmelerin kendi zincirlerine sahip olmalarını sağlayan Hibrit Sistem
 2. Akıllı sözleşme verilerine sınırlı maruz kalma
 3. Tek zincirde çoklu para birimi desteği
 4. Çok dilli akıllı sözleşme etkileşimi
 5. Amazon Web Services (AWS) aracılığıyla sunucusuz mimari
 6. Kendi kuluçka merkezi ve pazarı

Benzer amaçları paylaştıkları ve teknolojiyi paylaştıkları için Dragonchain’in Enigma, Ethereum ve Cardano gibi diğer kripto para birimlerine karşı nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Elbette, Dragonchain’in kuluçka makinesi ve uyku puanı sistemi gibi benzersiz özellikleri, kesinlikle diğer kripto seçeneklerinden öne çıkmasına yardımcı oluyor..

Dragonchain Topluluğu

1.181 kullanıcı Dragonchain Reddit topluluğuna katıldı, bu diğer büyük madeni para projelerine kıyasla oldukça küçük bir sayı. Her ne kadar yeni bir proje olduğu için, yakın zamanda ticarete başlamış olsa da, sayı yakında artmaya başlayabilir.. @hayalhanemersin Twitter’da 29.000 takipçi sayısıyla daha iyi, bu nedenle burada takipçi sayısında artış olabilir.

Dragonchain’in Geleceği?

Dragonchain, geliştirme aşamasında oldukça güzel özelliklere sahiptir, bu nedenle daha sonra ne olacağını görmek harika olurdu. Neler olduğunu takip etmek için resmi Dragonchain Twitter hesabını takip edin İşte ve fiyatını kontrol edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map