Decred (DCR) nedir? Bilmen gereken her şey

Decred nedir?

Decred merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Şubat 8, 2016. Topluluğunu temel alan açık, ilerici bir kendi kendini finanse eden bir platform olmayı hedefliyor.

Diğer birçok merkezi olmayan kripto para birimi gibi, Decred de ağındaki işlemleri güvence altına almak ve ayrıca sisteme yeni madeni para oluşturulmasını kontrol etmek için kriptografi kullanıyor. Tüm işlemlerin kaydedildiği halka açık bir defteri vardır.

Decreds’in geliştiricileri, teknolojinin kullanımının basit olduğunu ve kullanıcıların birkaç tıklamayla dijital para birimini almasına, göndermesine ve madencilik yapmasına olanak tanıdığını iddia ediyor. Decred ayrıca kullanıcı deneyimini özelleştirmenize olanak tanıyan bazı komut satırı araçları da sağlar..

Dijital para birimi, herhangi bir güç tarafından kontrol edilmeden, kripto para birimi ile ademi merkeziyetçiliğin gerçek anlamını kanıtlamaya çalışır..

Decred, ele geçirilmesine ve bir grup insanın egemenliğine girmesine yer olmayan, tamamen merkezi olmayan bir para biriminin hayalini kuran birkaç çekirdek bitcoin geliştiricisinin vizyonudur..

Herkesin fikri memnuniyetle karşılanır. Hem madenciler hem de kullanıcılar, topluluğa katkıda bulunma ve büyümesine yardımcı olma konusunda aynı haklara sahiptir. Kolektif bir çabayla, topluluğun temelden bugün olduğu yere doğru büyüdüğünü gördüler ve başarıları her topluluk üyesinin katılımına borçludurlar..

Decred için pek çok şey oluyor, ancak işlemlerini tam olarak anlayabilmemiz için platformun ne olduğunu ve arkasındaki teknolojiyi bilmek önemlidir..

Decred’in Gizemini Çözüyor

Decred, topluluk tabanlı açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin sisteminde devam eden merkezileştirme anlaşmazlıklarını çözmek ve ayrıca merkezi olmayan kripto para birimleri içindeki günlük trajedileri ele almak için yerleşik bir yönetişim sistemi ile tasarlanmıştır. Sistem hem İşin kanıtı (PoW) ve Proof-of-Stake fikir birliği protokolü.

PoW ve PoS’yi birleştiren benzersiz hibrit sistemi ile Decred, sağlam bir para birimi oluşturabilir. Bu, pahalı madencilik donanımına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın dünyadaki herkesin projeye katılmasına izin verir..

Decred’in Mutabakat Algoritmaları

Algoritmalar, kullanıcıların blok zincirinin durumu üzerinde anlaşmalarına izin vermeyi amaçlar. Merkezi olmayan bir ağ üzerinde fikir birliğine varmak için iki strateji vardır..

İş Kanıtı (PoW): Sadece sisteme yatırdığınız iş için ödüllendiriliyor. Bu adım, kriptografik bulmacaları çözmede hesaplama gücü gerektirir. Her çözüm için yeni bir blok oluşturulur. Yani ne kadar çok iş koyarsanız, size gelen ödül o kadar yüksek olur.


Proof-of-Stake (PoS): Bu, hissettiğin şey için ödüllendiriliyor. Bu, bir paydaş olduğunuzu kanıtlamak için madeni paralarınıza bir süre dokunulmadan kalmanızı gerektirir. Ne kadar çok jeton koyarsan, ödülün o kadar fazla.

Decred tarafından uygulanan hibrit PoW / PoS sistemi, Madencilerin yeni bloklar oluşturmasına ve paydaşların madenciler tarafından oluşturulan blokları doğrulamak için oy kullanmasına olanak tanır. Bu nedenle fikir birliği oluşturma süreci, madenciler ve paydaşların ekosisteme katkılarıyla dengelenir..

Bununla birlikte, hibrit fikir birliği sistemi istikrarlı ve güvenlidir ve Decred’in blok zincirine hakim olan herhangi bir tarafın şansını sıfıra getirir..

Ayrıca Decred, işlem imzalarını işlem verilerinin geri kalanından ayırarak değiştirilemez işlem karmaları sağlar. Bu, SegWit’in elde ettiği şeye benzer Bitcoin. Decred ayrıca Schnorr imzaları, ayrıca zincir dışı işlemleri imzalama becerisine sahip. Bu özellikler, Decred’i Bitcoin’den bir adım önde yapan şeydir.

Decred platformundaki işlemlerle ilgili benzersiz olan şey, işlemlerin belirli bir süre sonra sona erme yeteneğidir. Tüm işlemler, doldurulduğunda belirli blok yüksekliğine ulaşıldıktan sonra işlemin blok zincirine eklenmesini engelleyen sona erme alanlarıyla birlikte gelir. Bununla birlikte, onay gecikmelerinde işlemler otomatik olarak iptal edilir..

Decred (DCR) Madeni Para

DCR resmi paradır Decred’in ağı. Bitcoin fork’u olmasa da, günlük işlemler için bitcoin’den daha iyi bir kripto para birimi olmayı hedefliyor; daha hızlı ve özellikle bir dizi insan tarafından kontrol edilmeyen.

Decred (DCR) var maksimum besleme 21.000.000 (21 milyon) paralar.

Decred, çıkarılabilir bir kripto para birimidir. Mining Decred veya başka herhangi bir kripto para birimi üç şeye odaklanır:

  • Ağa defter tutma hizmetleri sağlama.
  • Ağın güvenliğini ve istikrarını sağlamak.
  • Sisteme yeni madeni paralar eklemek.

Madeni Paralarınızı Madenciliğe Nasıl Başlayabilirsiniz?

Madencilik teknik olarak para birimlerinizi “basmaktır”. Madencilik süreci iki şey gerektirir: ya tek başına madencilik yapan ya da sizi diğer madencilerle kaynakları birleştirdiğiniz bir havuza bağlayan bir yazılım programı. Ayrıca madencilik yapmak için yükseltilmiş bir donanım cihazına ihtiyacınız var, konfigürasyonu ne kadar yüksek olursa, madencilikten o kadar çok kazanırsınız.

Decred’ın ekibinin resmi madencisine GoMiner. İşletim sisteminiz için GoMiner’ı indirebilirsiniz İşte.

Decred ayrıca iki resmi olmayan madenciyi kendi web sitesinde listeliyor. CCMiner, ve SGMiner. Bu ikisi Windows işletim sistemi için mevcuttur ve indirilebilir İşte.

Not: Her yazılımın bir donanım gereksinimi vardır, bu nedenle, değerli bilgilerin zarar görmesini ve kaybolmasını önlemek için bilgisayarınızda herhangi bir madenci çalıştırmadan önce talimatları okumanız önemlidir..

Decred’in Uyumlu Cryptocurrency Cüzdanları

Diğer tüm kripto para birimleri gibi, Decred de bir cüzdanda saklanır. Bu cüzdanlar gerçek hayat cüzdanlarına benzetiliyor. Çok fazla seçenek yok ama Decred’in resmi cüzdanı, ekibin düzenli olarak üzerinde çalışmasını sağladı ve tüm büyük işletim sistemleri için mevcut. İndirebilirsin Decrediton cüzdan için pencereler, Mac os işletim sistemi, ve bir Linux birim.

Ayrıca bir seçenek de vardır web cüzdanı. Kurulumu kolay cüzdana erişilebilir İşte.

Çıkış Decred coin’lerinizin güvenliğini sağlamak, yönetmek ve takas etmek için kullanabileceğiniz kullanıcı dostu, çoklu kripto para birimi, güvenli, üçüncü taraf bir masaüstü cüzdanıdır. İşletim sisteminiz için Exodus’u indirebilirsiniz İşte.

Decred Nereden Satın Alınır (DCR)

Sadece madencilik yaparak bir kripto para birimine sahip değilsiniz; bunları listelendikleri kripto para biriminden de satın alabilirsiniz. Bitcoin ve Doge, Decred ile değiştirilebilir; fiat kullanılarak da satın alınabilir.

Decred listelenir Bittrex, Poloniex, FEX, Upbit, Cryptopia, Zhaobi, BleuTrade, Tux Değişimi, ve Bisq.

Ayrıca şu platformlarda Decred ile anında takas ettiğiniz başka herhangi bir kripto para birimine sahip olabilirsiniz: Şekil Kaydırma, Flyp, Godex, CoinSwitch, Evercoin, ve Şimdi değiştir.

Decred’i fiat ile LiteBit (EUR) üzerinden satın alabilir ve Coinpot (AUD).

Fiyat Analizi

Decred’in fiyatı, başlangıcından bu yana, Mart 2017’ye kadar, 16 dolara kadar yükseldi. O zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyüyor. Decred 0,42 $ ‘dan düşük ve 121,70 $’ a yükseldi. Yazma sırasında Decred 63.11 $ seviyesinde bulunuyor..

Decred’in Gelecek Planı

Topluluğun gelecek için birçok planı var. Bunlar, paydaşların yönlendirdiği bir DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon), geliştirme fonlarının merkezi olmayan kontrolü, yıldırım ağı uygulaması, ağda mahremiyetin iyileştirilmesi ve daha fazlası.

PoS Oylama sistemi, ademi merkeziyetçi nitelikte alınan kararların gelişmesine olumlu etki yapacaktır. Bu nedenle kullanıcılar, DCR madeni paralarının değerini olumlu yönde etkileyecek iyileştirmeler için oy verecekler..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map