Bitmex Nedir: Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu yazıda BitMex değişiminin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve platformu kullanmanın riskleri ve faydalarının neler olduğunu açıklayacağız. Bunun yanı sıra, vadeli işlem sözleşmelerinin nasıl çalıştığını, bu vadeli işlem sözleşmelerinin platformda nasıl açılacağını, kaldıraçlı ticaretin ne olduğunu ve bu ticaret araçlarının risk ve faydalarının neler olduğunu da açıklayacağız..

Bitmex nedir?

Bitmex 2014 yılında başlatılan ve farklı finansal ürünler sunan bir kripto para borsasıdır. Bu ürünler arasında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için Bitcoin durumunda 100 kata kadar kripto para marjı ticareti buluyoruz. Buna ek olarak, borsa, profesyonel yatırımcılar için kripto para birimi türevleri ve diğer finansal ürünler sunmaktadır..

bitmex nedir

Yeni başlayanlar için bir platform değildir çünkü gelişmiş ticaret seçenekleri ve hizmetleri sunar. Örneğin, kripto para piyasasının çok değişken olması ve fiyat tahminlerinin yapılması bazen zor olması nedeniyle marj ticareti çok ciddiye alınmalıdır..

Bitmex Bitcoin ve diğer kripto para vadeli işlem sözleşmeleri ve kaldıraç ticareti sunar. Bu hizmetlerin ne olduğunu ve yatırımcıları nasıl etkilediğini anlayalım.

Vadeli İşlem Sözleşmesi nedir?

Bunlar, gelecekte belirli bir zamanda, önceden belirlenmiş bir fiyattan belirli bir varlığı satın almak veya satmak için bir anlaşma olan türev ürünlerdir. Bitmex, sunduğu çeşitli ürünler için nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleri sunar..

Vadeli işlem sözleşmeleri, kullanıcının yatırım yapmadan önce doğru bir şekilde bilmesi gereken çeşitli farklı mekanizmaları içerir. Bir sözleşmenin ne kadar değerinde olduğunu, vadeli işlem sözleşmesinin pozisyon işaretlemesini, bir kişinin ne kadar kaldıraçla işlem yapabileceğini ve tasfiyenin hangi noktada gerçekleşeceğini, vadeli işlem sözleşmesinin nasıl ve ne zaman sona erdiğini veya uzlaştığını, ve vadeli işlem sözleşmesinin temeldeki spot fiyatla karşılaştırıldığında işlem gördüğü prim veya indirim.

Bir Vadeli İşlem Sözleşmesi Nasıl Başlatılır?

Bir vadeli işlem sözleşmesi başlatmak için, oturum açmak gerekir. Platform, doğrulama için herhangi bir özel dokümantasyon gerektirmez. Kullanıcı platform içinde şarkı söylediğinde, sadece birkaç saat içinde mevcut olacak ilk depozitoyu yapabilir. İşlendikten sonra, kişi teklif edilen farklı türdeki sözleşmelerle işlem yapmaya başlayabilir..

Platform, her ürün için farklı ufuklar sunuyor. Bazılarının günlük ve haftalık sözleşmeleri var. Yatırımcı hangi sözleşmeyi seçeceğine karar verdikten sonra, sadece onu yaratması gerekir.

Vadeli işlem sözleşmesinin temel amacı riske maruz kalmayı yönetmektir. Örneğin, bir işletme çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapıyorsa, gelecekteki fiyatı ile spekülasyon yapmak yerine sabit bir Bitcoin fiyatı ile sözleşme yapmak isteyebilir..

Kaldıraç Ticareti Nedir?

Kaldıraç ticareti, yatırımcıların belirli bir varlığa yatırım yapmak için daha büyük miktarlarda paraya sahip olmalarını sağlar. Örneğin, bir komisyoncu veya borsa yatırımcıya yatırımcının sahip olduğu paranın 2, 10, 50 ve 100 katına kadar verebilir. Bu şekilde, bir yatırımcı belirli bir varlığın nasıl hareket edeceğinden oldukça eminse, bu miktarda parayı talep edebilir ve bahis yapabilir..


Bu durumuda Bitmex, bazı ürünlerinde 100x kaldıraç sunar. Bu, yatırımcının ödeyebileceğinden 100 kat daha fazla sözleşme satın alabileceği anlamına gelir. Ancak birçok uzman bu ticaret yöntemini “iki ucu keskin kılıç” olarak adlandırıyor ve nedenini açıklayacağız..

Bitmex Kullanmanın Riskleri ve Faydaları

Kripto para birimleri ile vadeli işlem sözleşmelerinin alım satımının ana yararı, kaldıraç kullanma imkanı sunmasıdır. Yatırımcılar, daha büyük miktarlarda parayla ticaret yapabilir ve başlangıç ​​sermayesinden daha büyük karlar elde edebilirler. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi, hesaba katmamız gereken birkaç risk var..

Bu aracın, yeni başlayanlar için normal ticarette olduğu kadar kullanımı kolay değildir. Vadeli işlem sözleşmelerinden yararlanma ve çalıştırma konusunda deneyim sahibi olmak önemlidir. Yatırımcı, kendi sermayesinin aşırı marjından kaçınacak ve kaldıraçla kısa ve orta riskli yatırımlar oluşturacak kadar deneyimli olmalıdır..

Deneyimsiz bir yatırımcı önemli miktarda para yatırır ve kaldıraçla çalışmaya karar verirse, o zaman tüm sermayesini kaybetme ve ödünç aldığı para karşılığında borsaya yüksek ücretler ödeme şansı yüksektir.. Bitmex varlığa bağlı olarak farklı ücretler sunar. Örneğin, Bitcoin 100x kaldıraç oranının yüzde -0,0250’lik bir üretici ücreti, yüzde 0,0750’lik bir alıcı ücreti ve yüzde 0,05’lik bir takas ücreti vardır..

Bitmex Nedir?

Bitfinex yüksek güvenlikli bir kripto para borsasıdır. Hacklenmesi çok zor bir takas haline getiren önemli güvenlik katmanlarına sahiptir. Bugün itibariyle Bitmex hiçbir zaman saldırıya uğramadı. Diğer birçok önemli kripto para birimi borsası daha önce birkaç kez hacklendi. Örneğin, MtGox en meşhur vakadır. Şu anda en büyük kripto para borsasıydı ve saldırıya uğradığında Bitcoin fiyatı bir çöküş ve uzun bir durgunluk döneminden muzdaripti..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map