Bitcoin Private Nedir – Bilmeniz Gereken Her Şey

Açıktır ki, çekirdek Bitcoin protokolü mahremiyet ve anonimlikten yoksundur. Hükümet Bitcoin’den anonim olarak bahsetmeyi sevse de, ondan uzaktır. Bir dereceye kadar, kullanıcılar, Bitcoin. Gelecekte tamamen izlenemez bir platform elde etmek için farklı geliştiriciler tarafından Monero protokolünden öğeler ödünç alma önerileri geldi. Bu olana kadar, muhtemelen güvenlik açısından ve anonim olarak daha fazla yükseltme sunan daha fazla çatal olacaktır..

Bitcoin Private nedir?

Bitcoin Özel (BTCP), gizlilik odaklı bir bitcoin, ZClassic (ZCL), ZCL’nin Harcanmamış İşlem Çıktısını (UXTO) Bitcoin (BTC) ile birleştirerek.

Bitcoin Özel Bitcoin’den çatallandı 28 Şubat 2018. ZClassic ve Bitcoin sahipleri, anlık görüntüden önce tutulan paralar için Bitcoin Private alır. Bitcoin Private coin talep etme ayrıcalığına sahip olanlar, ZClassic’i bir ZClassic cüzdan.

Bitcoin Private, bir Eşler arası hiçbir üçüncü tarafın dahil olmadığı dijital para birimi. İşlemler, onaylar için madencilere iletilmeden önce düğümler tarafından yayınlanacak ve doğrulanacaktır. Bitcoin Private, aşağıdakilere kıyasla daha önemli bir blok boyutuna sahiptir. Bitcoin; Bu, daha az işlem onay süresine dönüştüğü için, dünyanın her yerindeki kullanıcıların ilgisini çekmez..

Çatal Hakkında

Üzerinde 28 Şubat, Hem ZClassic hem de Bitcoin blok zincirinin anlık görüntüsü alındı ​​ve her kripto para biriminin sahipleri Bitcoin Private (BTCP) kripto para birimleri için uygun. Dağıtım 1: 1 oranındadır, bu da ZCL ve BTC sahiplerinin sahip oldukları her 1 ZCL veya BTC token için 1 BTCP alacağı anlamına gelir. BTCP ana ağı, anlık görüntünün alınmasından yaklaşık iki gün sonra başlatıldı. BTC ve ZCL’nin dolaşımdaki arzının birleştirilmesinin bir sonucu olarak toplam 21 milyon coin yaratılacak.

Duyurulduğunda Bitcoin Özel 2017’nin sonuna doğru çatallaştı, ZCL madeni paralarının fiyatının birkaç hafta içinde yaklaşık 4 dolardan 90 doların üzerine çıkmasına neden oldu..

Bitcoin Private Nasıl Çalışır??

Bitcoin Özel protokolü 3 dakikadan daha kısa blok süresine ve Bitcoin çekirdeğinden çok daha fazla 2MB blok boyutuna sahiptir. Çalışma algoritmasının kanıtı ASIC dayanıklıdır, ancak madencilik için GPU dostudur.

Genel olarak, Bitcoin Private’ın diğer tüm sürümlere / çatallara göre avantajlarından biri gizliliğidir. ZClassic, zk-snarks (sıfır bilgi hırıltıları) için kullanılanla aynı teknolojidir. Bunun gibi teknolojilerde yayınlanan ödemeler, şeffaflık için halka açık blok zincirinden geçer, ancak alıcıyı, işlem göndericiyi içeren her işlemin ayrıntıları gizli ve izlenemez durumda kalır..

Diğer kripto para birimleri gibi, Bitcoin Private’ın merkezi olmayan yapısı Bitcoin gibi başka bir avantaj sağlar. Ağdaki işlemler, aracıların dahil edilmesine gerek kalmadan eşler arasıdır (alıcıya göndericiden). Ağ düğümleri, kriptografi kullanarak blok zincirindeki işlemleri doğrular ve bunlar genel deftere kaydedilir. Öte yandan, biraz daha büyük blok boyutu, farklı Bitcoin sürümlerinden daha fazla güvenlik ve anonimlik sunmayı daha hızlı hale getirir..


Bitcoin Özel Kripto Para Birimlerinizi Nasıl Talep Edebilirsiniz?

Sadece sahip olanların Bitcoin veya ZClassic Blockchain snapshot’ından önce cüzdanlarında depolanan kripto para birimleri BTCP coinlerini talep etmeye uygundur.

Sahip olmak BTCP ayrıca kullandığınız cüzdana da bağlıdır. Bitcoin Private ekibi, güvenlik nedenleriyle fork için token talep etmek için özel anahtarları kullanmadan önce BTC veya ZCL coinlerinin yeni bir adrese taşınmasını önerir..

Electrum Cüzdanın Kullanılması

Yapabilirsin indir, Electrum çalıştırılabilir dosyasını çıkarın ve bilgisayarınızda çalıştırın. Ardından yeni bir cüzdan oluşturun. Cüzdan ve özel anahtarları girin, ardından süpür düğmesini tıklayın. Özel anahtarlarınızı girmeniz ve ardından Bitcoin Private paralarını yeni adresinize süpürmeniz için bir istem görüntülenecektir..

Tam Düğüm Cüzdanlarını Kullanma

Tam düğüm cüzdanını kullanmak, java’nızı güncellemenizi gerektirir. İndir, BitcoinPrivateDesktopWallet.jar dosyasını açın ve çalıştırın. Başlatın ve blok zincirinin eşitlenmesine izin verin. “Cüzdan” ı ve ardından “bir özel anahtarı içe aktar” ı tıklayın. Süpürmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda, “evet” i tıklayın ve blockchain başlıklarının indirilmesini bekleyin.

Bitcoin Özel Kripto Para Birimlerini Tutmak İçin Cüzdanlar

Bitcoin Private kripto paraları için bazı cüzdanlar var ve gittikçe daha fazla üçüncü taraf çoklu kripto para cüzdanı satıcıları BTCP paraları için destek ekliyor.

  • Bitcoin Private’dan temin edilebilen tüm İşletim Sistemi sürümleri için indirilebilen Full-Node masaüstü cüzdanını kullanma seçeneğine sahipsiniz. GitHub sayfası.
  • Electrum cüzdanını kullanma seçeneği de vardır. Bu cüzdan aynı zamanda GitHub’da indirildi.
  • Rahat olanlar için kağıt cüzdan seçeneği mevcuttur. Kağıt Cüzdan sayfası Bitcoin Private ekibi, kullanıcıların Tekli, Çoklu İmzalı ve Toplu Cüzdan adreslerini kolayca oluşturmasını sağlar.
  • Tarafından açıklandığı gibi Coinomi Bitcoin Private coin’i desteklemek hakkında, o zamandan beri Coinomi’deki coin listesine eklediler. Android cihazları için Coinomi uygulamasının güncel sürümlerine sahip olan kullanıcılar, cep telefonlarından Bitcoin Private tokenları alıp gönderebilirler..

BTCP Nereden Alınır

Bitcoin Özel (BTCP) Mart 2017’nin başlarında Trade Satoshi’de listelendi.Bunun yanı sıra, ticaret de canlı Nanex, NANO topluluğunda iyi bilinen bir değişim. Bitcoin Private’ın ayrıca Binance ve HitBTC’de listelenecek bir uygulaması var. beyan BTCP’yi de listeleyeceklerini.

Bitcoin Private şu anda takas ediliyor TradeSatoshi Bitcoin, Litecoin, Tether, Doge ve Bitcoin Cash için.

Fiyat Analizi

BTCP başlangıç ​​fiyatı 65,82 dolardı. Şimdiye kadar kaydedilen en düşük değer 60.39 dolardı ve en yüksek değer 85.68 dolardı. CoinCodex. Topluluğun beklentilerine göre fiyat hala oldukça düşük – bu da ilk 10 borsanın BTCP’yi listeleyeceğini ve koinlerini büyük riskler olmadan takas edebileceklerini umuyor..

Bitcoin Private Mining Nasıl Çalışır?

Bitcoin Private kullanımları Equihash. Bu, madencilerin Bitcoin Private madenciliği yapmak için herhangi bir Zcash madencisini kullanabileceği anlamına geliyor. Havuz URL’sini bağlantı noktası numarasıyla birlikte ayarlamayı unutmamalısınız.

Ayrıca katılabileceğiniz resmi bir madencilik havuzu da bulunmaktadır. Bitcoin Private geliştiricilerinin kendileri tarafından oluşturulmuş ve çalıştırılmıştır. BTCP madeni paralarını çıkarabileceğiniz başka havuzlar da vardır, havuzların listesi Bitcoin Private’da bulunabilir. resmi site.

Hangi havuzda madencilik yapılacağını seçmeyi kolaylaştırmak için, henüz onaylanmamış olanlar tarafından doğrulanmış olan topluluk destekli havuzların listesini böler. Doğrulanmamış madencilik havuzlarına katılmadan önce dikkatli olmak önemlidir.

Bitcoin Private’ın Arkasındaki Ekip

Bitcoin Private projesinin arkasında bir ekip var. Bitcoin Private topluluk tarafından yönlendirildiği için, 200’den fazla katılımcı vardı ve 30 gün içinde Bitcoin Private protokol geliştirmenin geliştirilmesine katılan 20’den fazla mühendis vardı ve ekibe daha fazla kişi hoş geldikçe liste büyümeye devam ediyor..

Sonuç

BTCP, iki protokolün en iyilerini birleştirir; Bitcoin ve ZClassic. Bitcoin’in işlevselliğini genişletirken ZClassic’in özel doğasını uygular.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin:

Resmi internet sitesi

Beyaz kağıt

Çatal SSS Sayfası

GitHub

Twitter

Facebook

Reddit

Uyuşmazlık

Telgraf

Wikipedia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map