Tetik Sırasını Kullanma

1. Tetikleme sırası nedir?

Tetikleme emri, kullanıcıların tetik fiyatı ve piyasa fiyatını önceden tanımlayabilecekleri bir tür algoritma ticaret stratejisidir ve piyasa fiyatı önceden tanımlanmış tetikleme fiyatına ulaştığında, sipariş önceden belirlenmiş sipariş fiyatı ile otomatik olarak verilecektir. Bu strateji sayesinde Kullanıcılar, momentum ticareti yapabilir veya zararı durdurarak veya kar elde ederek ticaretten çıkabilir. Bir tetikleme emri, durdurma emrinden tek farkı olan marjları veya pozisyonları dondurmaz..

Tetikleme emrinin ticaret arayüzü aşağıdaki gibidir:

2. Terim açıklaması

1. Tetikleme fiyatı: Emri tetikleyecek önceden tanımlanmış koşul. Piyasa fiyatı tetikleyici fiyata ulaştığında bir stop emri tetiklenecektir..

2. Emir fiyatı: Emir tetiklendiğinde emrin verileceği fiyattır. Kullanıcılar ayrıca piyasa fiyatından sipariş vermeyi seçebilirler, böylece emir en iyi cari fiyattan verilebilir ve hemen doldurulabilir – aşırı piyasalarda hemen yerine getirilmeyebilir) tetiklendikten sonra.

3. Tetikleme sırası nasıl kullanılır?

Vaka Analizi

Durum 1 (Stop-loss için uzun bir pozisyon kapatın) :

Kullanıcı A, ortalama açılış fiyatı 9.000 $ olan uzun bir BTC sözleşmesine sahip ve piyasa fiyatı 8.000 $ ‘a düştüğünde kaybı durdurmak için uzun bir pozisyon kapatmayı bekliyor. Daha sonra A kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre bir tetikleme sırası verebilir:

【Tetikleme fiyatı】 8.000 $

【Sipariş fiyatı】 7,950 $ (Satış yaparken, emrin hemen yerine getirilmesi için tetik fiyatından daha düşük bir fiyat önerilir; Piyasa fiyatı da iyi bir seçimdir).

Fiyat 8.000 $ ‘a düşerse, stop-loss tetiklenecek ve uzun bir pozisyon 7,950 $’ dan kapatılacaktır..

A kullanıcısı kazançlarını kilitlemek için uzun bir pozisyonu kapatmak istiyorsa, pozisyon 9.000 $ ‘dan daha yüksek önceden tanımlanmış bir fiyatla kapatılmalıdır..

Durum 2 (Zararı durdurmak için kısa bir pozisyon kapatın)

B Kullanıcısı, ortalama açılış fiyatı 9.000 $ olan kısa bir BTC sözleşmesi tutuyor ve piyasa fiyatı 10.000 $ ‘a yükseldiğinde kaybı durdurmak için kısa bir pozisyon kapatmayı bekliyor. Daha sonra B kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre bir tetikleme sırası verebilir:

【Tetikleme fiyatı】 10.000 $

【Sipariş fiyatı】 10,050 $ buying Satın alırken, emrin hemen yerine getirilmesi için tetik fiyatından daha yüksek bir fiyat önerilir; Piyasa fiyatı da iyi bir seçimdir.)

Fiyat 10.000 $ ‘a çıkarsa, stop-loss tetiklenecek ve 10.050 $’ dan kısa bir pozisyon kapatılacaktır (Eğer emir fiyatı piyasa fiyatı ile belirlenirse, pozisyon hemen piyasa fiyatından kapatılacaktır).

B kullanıcısı kazançlarını kilitlemek için kısa bir pozisyon kapatmak istiyorsa, pozisyon 9.000 $ ‘dan daha düşük önceden tanımlanmış bir fiyatla kapatılmalıdır..

Durum 3 (Tetik sırasıyla uzun bir pozisyon açın) :

BTC sözleşmesinin cari piyasa fiyatı 11.500 dolar ve kullanıcı C, BTC sözleşme fiyatı 12.000 dolar seviyesinden geçerse piyasanın yükselişe geçeceğine inanıyor. Daha sonra C kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre bir tetikleme sırası koyabilir:

【Tetikleme fiyatı】 12.000 $

【Sipariş fiyatı】 Piyasa fiyatını seçin (veya 12.050 $ gibi fiyatlar girin)

Fiyat 12.000 $ ‘a yükselirse, uzun bir emir tetiklenir ve piyasa fiyatından (veya 12.050 $) verilir..

Durum 4 (Tetikleme emri ile kısa bir pozisyon açın)

BTC sözleşmesinin mevcut piyasa fiyatı 6.500 dolar ve kullanıcı D, BTC sözleşme fiyatı 6.000 dolar seviyesini aşarsa piyasanın düşüşe geçeceğine inanıyor. Daha sonra D kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre bir tetikleme sırası verebilir:

【Tetikleme fiyatı】 6.000 $

【Sipariş fiyatı】 Piyasa fiyatını seçin (veya 5,950 $ gibi fiyatlar girin)

Fiyat 6.000 $ ‘a düşerse, kısa bir emir tetiklenecek ve piyasa fiyatından (veya 5.950 $) verilecektir..

Tetikleme sırası ayarları ve tetikleme kuralları

Not:

1. Pozisyonlar ve marj, durdurma emri tetiklenene kadar dondurulmayacaktır..

2. Tetik Emri başarılı bir şekilde tetiklenemeyebilir ve fiyat kısıtlamaları, pozisyon kısıtlamaları, yetersiz marj, işlem dışı durumda olma ve sistem hataları gibi faktörler nedeniyle sipariş verilemeyebilir. Sıradan limit emirlerinde olduğu gibi, başarıyla tetiklenen limit emirleri yerine getirilemeyebilir. Doldurulmayan limit emirleri [Açık Emir] bölümünde gösterilecektir..

3. Emir doldurulursa mevcut pozisyonunuz kapatılır veya yeni bir pozisyon açılır. Emir yerine getirilemezse, pozisyonunuz ve marjınız hala mevcut olacaktır..

4. Tetikleme koşulu karşılandığında emir etkinleştirildiğinde, önceden tanımlanan emir fiyatı fiyat limitini aşarsa, sistem etkinleştirme anında en yüksek veya en düşük piyasa fiyatına sahip emri verir..

5. Farklı sözleşmeler için tek stop-piyasa emir miktarında farklı kısıtlamalar olacaktır (kısıtlamalar piyasa değişikliklerine göre ayarlanacaktır)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map