Technical Weekly – İyi ya da kötü hiçbir şey yoktur ama düşünmek onu yapar (2 Haziran)

Kısaca

 • BTC Salı Asya’da psikolojik 10000 seviyeyi tekrar geri aldı; altcoinler çoğunlukla yeşil renkteydi.
 • Teknik göstergeler gösteriyor ki BTC yaklaşma oyununu oynamaya başlayabilir, duyarlılık çoğunlukla olumlu kalmıştır.
 • ETH İkinci en büyük kriptonun fiyatı 250’ye ulaştığında hala altcoin spot ışığı altında. ADA ve LTC ayrıca odak noktasındaydı.

Piyasa bakış

Kripto para piyasaları, Salı günkü erken Asya seansında, tüccarlar ve yatırımcılar, BTC Önde gelen kriptoyu anahtar 10000 seviyesinin üzerine geri gönderen fiyatlar, üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı..

Piyasalar, mevcut olup olmadığını merak edebilir. BTC ralli 10000 seviyesinin üzerinde devam ettirilebilir, bir anket olumlu duyguların bozulmadan kaldığını gösteriyor. Sentix Bitcoin Zaman Farkı Endeksi, kısa vadeli duyarlılık ile orta vadeli algılar arasındaki farkı ölçüyor, Endeks geçen hafta -0.3’e ulaştı ve bu hafta biraz toparlandı. Sentix Genel Müdürü Patrick Hussy,, "Stratejik satın alma istekliliği, duyarlılıkta hafif bir iyimserlikle birleşiyor ve bu da önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatlarının yükselmesine yol açacaktır. “

Şekil 1: Sentix Bitcoin Zaman Farkı Endeksi

Kaynak: Sentix

Şekil 2: BTC 25d Skew

Kaynak: Skew

Ayrıca, türev alım satım verileri de bir BTC ralli davası. Skew’den alınan veriler şunu gösteriyor: BTCEn düşük seviyelerden toparlanan sayıya (-% 11,7) rağmen, seçeneklerin çarpıklığı negatif bölgede (-% 8) kaldı. Negatif bir çarpıklık genellikle kısa vadeli oynaklığın artabileceğini ve yukarı yönde bir hareketin lehine olabileceğini gösterir. Ancak bu, resmin yalnızca bir parçası olabilir; tüccarlar ve yatırımcılar muhtemelen diğer türev işlem verilerini kaçırmak istemezler. OKEx Kontrol Paneli Skew tarafından.

Başka yerde, ETH ikinci en büyük kripto para birimi fiyatları anahtar 250 seviyesini test ederken, spot ışığı altında devam ediyor. NEO ve ONT büyük altcoin’den daha iyi performans gösterdi,% 8’den fazla yükseldi. Diğer tarafda, MKR ve HBAR yaklaşık% 1 daha düşük işlem gördü.

TRX dır-dir Ayarlamak önümüzdeki Pazartesi yeni bir ürün duyurusu yapmak Tron izleyiciler. o esnada, XMRTeknik konferansı MoneroKon ay ortasında başlaması bekleniyor. Yıllık etkinlik, gizlilik ve finansal teknoloji konularına odaklanacak şekilde ayarlandı.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Yeni bir rallinin başlangıcı?

 • BTCUSDT önceki üçgen modelinden pozitif bir kırılma yarattı ve üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Grafik açısından orta vadeli bir rallinin başlangıcı olabileceğine inanıyoruz.
 • Günlük MACD az önce yükseliş eğilimi oluşturarak yukarı yönlü momentumun artmakta olduğuna işaret ederken, RSI hala aşırı alım bölgesinde değil ve daha fazla yukarı yönlü harekete izin vermek için hala yer olabileceğini düşündürüyor..
 • Aynı zamanda, zorluk şeridinin tekrar sıkıldığını fark ettik, bu da bazı madencilerin teslim olabileceği anlamına geliyordu. Ünlü analist Willy Woo olarak açıkladı, Zorluk şeridinin döndürülmesi bir boğa koşusunun başlangıcını işaret edebilir. Bu sıkıştırmanın ne kadar süreceği başka bir soru olsa da.
 • 10500’ün hala önemli bir direnç seviyesi olabileceğine inanıyoruz ve parite bu seviyeleri tek bir denemeyle başarılı bir şekilde geri kazanamayabilir. 10077 ve 9955’teki önceki iki yüksek seviyenin kısa vadede önemli olabileceğini düşünüyoruz. Bu iki seviyenin geri kazanılması teyit edilirse, 10500’ün üzerine çıkmanın temelini sağlamlaştırabilir..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ETHUSDT – İşaretler boğaların yorulduğunu gösteriyor?

 • ETHUSDT önceki üçgen modelinden daha da önemli bir kopuş sağladı ve ralli o zamandan beri devam ediyor. Ancak, rallinin yakında yorulmaya başlayabileceğini gösteren bazı işaretler vardı..
 • MACD’nin pozitif kaldığını görüyoruz, bu da yukarı yönlü momentumun hala bir şekilde sağlam olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, RSI zaten aşırı alım bölgesindeydi ve boğaların devam etmeden önce daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabileceğinin sinyalini veriyor..
 • Dahası, stokastiklerin iki çizgisi aşırı alım alanında birbirine karışmış durumda, bu durum için başka bir endişe verici işaret olabilir. ETH boğalar, çünkü bu, ralli yorulmaya başlama durumunu da güçlendirebilir..
 • Alt tarafta izlenmesi gereken ilk seviye, 227’ye yakın 30 Nisan seviyesinin, 251’e yakın 8 Mart’ın zirvesi olabileceğine inanıyoruz..

Şekil 4: ETHUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ADAUSDT – Dönme zamanı?

 • ADAUSDT son zamanlarda artırıldı duyuru Shelley sert çatalının en iyilerinden biri ve çift, son yedi gün içinde en iyi performans gösteren kriptolardan biri oldu..
 • Ancak, konsolidasyon gerçekleşirse rallinin daha sağlıklı olabileceğine inanıyoruz..
 • Stokastik başlangıçta aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi yarattığından, momentum göstergeleri fiyat konsolidasyonu durumunu da güçlendirebilir. Aynı zamanda, RSI aşırı alım alanının derinlerindeydi..
 • Ayrıca, nihai osilatör düşüş eğilimi içindeydi, fiyat biraz daha yüksek seviyelere çıkarken UO takip etmedi.
 • İdeal durum, 0.057’ye yakın kanal tabanında desteğin yeniden test edilmesi yerine mevcut seviyelerde bir konsolidasyon olacaktır..

Şekil 5: ADAUSDT Günlük Grafiği

Kaynak: OKEx; TradingView

LTCUSDT – 200 MA’yı test edecek ayarlar

 • LTCUSDT Şu anda 50’nin hemen altında ve üçgen formasyonunun üst direncine yakın olan 200 günlük hareketli ortalama alanı test etmesi bekleniyor. Bu aynı zamanda Mart başından beri test edilmeyen bir alan.
 • Mevcut zayıf momentumun, MOM aşağı yönlü kanaldan bir miktar kopmasına rağmen, fiyatın kısa vadede bu seviyelerin üzerine çıkmasına izin vermeyebileceğine inanıyoruz..
 • RSI aşırı alım seviyelerine ulaştığından, bu, bir koparma oluşturmadan önce üçgenin alt desteğinin yeniden test edilmesi durumunu güçlendirir..

Şekil 6: LTCUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

Yazar: Cyrus Ip – Araştırma Analisti

Yayınlayan: OKEx

02 Haziran 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map