Technical Weekly – En iyi zamanlardı, en kötü zamandı (26 Mayıs)

Temel çıkarımlar

 • BTC fiyatlar iki haftanın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra toparlandı. Ancak iyileşme kısa ömürlü olabilir.
 • Etrafındaki sohbetler ETH Ethereum günlük gazı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında artmaya devam etti.
 • VB ve THETA yükseltme yaklaşırken odak noktası.

Piyasa bakış

Daha geniş kripto para piyasası, başlangıçta bir dizi BTC-led geri çekilmeler. Önde gelen kripto paraların fiyatları yaklaşıyor Amerikan Doları İki haftanın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra Salı günü erken Asya seansında 8800 seviyesi. İstikrar sonra geldi BTC psikolojik olanın üzerinde kapanamadı Amerikan Doları Bu ay birçok kez 10000 seviye.

Geleneksel finans dünyasından uzun vadeli yatırımcılar giderek daha fazla görünüyor Ilgilenen alternatif olarak kripto yatırımında, sonrasında biraz cansız kısa vadeli fiyat hareketlerine rağmen BTC yarılanma. Sentix Bitcoin Strategic Bias, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yatırımcıların daha da yükselişe geçtiğini gösteriyor. BTC altı aylık bir zaman diliminde.

Manfred Hubner, Managing Director, Sentix, dedim, “Corona salgınının tetiklediği mevcut ekonomik kriz, ekonomiyi ve toplumu kafa karıştırıyor. Bir yaş "kesinti" ağlamış gibi görünüyor. Bu, yatırımcıların para birimleri ve para birimi alternatifleriyle ilgili beklentilerine yansıyor gibi görünüyor. “

Şekil 1: Sentix Bitcoin Stratejik Yanlılığı

Kaynak: Sentix

Şekil 2: Kullanılan Ethereum Günlük Gaz

Kaynak: Etherscan

Öte yandan, fark ettik ki ETH En büyük ikinci kripto para biriminin fiyatları, geri çekilmeye rağmen büyük ölçüde 200 seviyesinin üzerinde kaldığı için artan sosyal ilgi gördü. Bazıları vardı konuşmalar hakkında ETH Günlük kullanılan Ethereum gazı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından, hafife alınabilir..

Gaz, Ethereum ağında işlem yapmak için gereken ücrettir. Bazıları, kullanılan günlük gazın tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu, bu da ağın her zamankinden daha fazla kullanıldığı anlamına geldiğine ve bunun enerji tüketimini sürdürmek için temel bir neden olabileceğine inanıyor. ETH Fiyat:% s.

Kullanılan gaz / gaz fiyatı arasındaki korelasyonu gösteren doğrudan bir kanıt olmamasına rağmen ETH fiyat, ancak bizim çalışmamız türev yatırımcılarının lehine davrandığını buldu. ETH daha fazla esnaf BTC son zamanlarda daha fazla oku neden burada.

Başka yerlerde, bazı küçük hacimli altcoinlerin geri kalanını geride bıraktığını gördük. HBAR % 20 arttı ve THETA Mainnet 2.0 yükseltmesinin önünde% 12 daha sıçradı. o esnada, ALGO % 9’dan fazla kazandı, VB % 1’den az yükseldi.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Rebound kısa ömürlü olabilir, daha düşük destek test edilecek?

 • Technical Weekly’nin son sayısında, 20-200 MA Golden Cross’un bir satın alma sinyali olmadığını ve bunun bir geri çekilme ile teyit edildiğini ve 11 aylık düşüş trendinin geçerli kaldığını vurguladık..
 • Bununla birlikte, 8700 seviyelerine geri çekildikten sonra, mevcut durum yaklaşık 9200 ila 9300 seviyelerine kadar kısa vadeli bir toparlanmayı destekleyebilir. Bu, biraz toparlanan ve önceki en düşük seviyelerin olduğu seviyelere ulaşan MOM tarafından desteklenebilir..
 • Kısa vadeli bir toparlanma gerçekleşse bile, yeni bir uzun vadeli trend başlatmadan önce fiyatın daha düşük destek bulması gerektiğine inanıyoruz. Bunun nedeni, RSI ve Stokastik’in henüz iyileşme belirtileri göstermemiş olmasıdır..
 • Uzun vadeli yükselişimizi sürdürüyoruz BTC, kısa vadeli fiyat dalgalanmaları ise kaçınılmazdır. Bu noktada daha düşük destek 8000 ila 8200 arasında olabilir..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ETHUSDT – Bir çıkış zamanı geldi?

 • ETHUSDT Parite esas olarak 200 seviyesinin üzerinde işlem görmesine rağmen, kilit 220 seviyelerini kıramadıktan sonra bir üçgen modeli oluşturdu..
 • Fiyatta bir kırılma beklemek makul olsa da, çıkış yönünü belirlemek zor olabilir.
 • Sebebin bir kısmı, momentum göstergelerinin karışık bir sinyal göstermesidir. RSI ve OBV hala yükselişlerini sürdürüyor. Bununla birlikte, Stokastik’in hızlı çizgisi zaten yavaş çizginin altına indi..
 • Paritenin 182’ye yakın% 61,8 Fibonacci düzelmesi yakınında iyi bir destek bulabileceğine inanıyoruz. Ayrıca 200, birçok yatırımcının gözünü diktiği bir başka kilit seviye..

Şekil 4: ETHUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ETCUSDT – Phoenix hard fork’unun önünde daha fazla konsolidasyon?

 • ETCUSDT Phoenix sert çatalının önünde üçgen bir desene düşer. beklenen 3 Haziran civarında olacak.
 • Bununla birlikte, Stokastik fiyatın neredeyse aşırı satım seviyesine ulaştığını ve nihai osilatörün daha düşük bir yüksek ürettiğini öne sürdüğünden, paritenin bir koparma üretmeden önce daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabileceğini düşünüyoruz..
 • Hafif olumsuz taraftaki önyargı ile, fiyatın desteğini 6’ya yakın üçgenin alt tarafında test edebileceğine inanıyoruz..
 • Bununla birlikte, Phoenix hard forkunun coşkusu, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını da artırabilir..

Şekil 5: ETCUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

THETAUSDT – Yükseltmeden önce fazla satıldı

 • Biz örtüyoruz THETAUSDT geçmiş yayınlarımızda ve yazının yazıldığı tarihte 30 saatten daha kısa bir süre içinde yapılması gereken Mainnet 2.0 yükseltmesine yönelik pazarın aşırı coşkusunu vurguladık..
 • Gördüğümüz gibi, hem RSI hem de Stokastik aşırı satım alanının derinlerindeydi. Genişleyen Bollinger bantları ile, yükseltme teslim edildikten sonra fiyatın yükseliş trendine devam etmesinin zor olacağına inanıyoruz..
 • Yatırımcıların zaten pozisyonları varsa, yükseltme gerçekleşmeden önce karlarını kilitlemeyi düşünebilirler..

Şekil 6: THETAUSDT – Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

Eser sahibi: Cyrus Ip

Araştırma Analisti, OKEx

OKEx hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin:

FB:

Orta: https://medium.com/@OKEx

OKEx Resmi & OKB İngilizce Grubu: https://t.me/OKExOfficial_English

OKEx Resmi Rus Grubu: https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map