Tam Tasfiye

Tam Tasfiye

Bu sistem, kullanıcılarımıza iki kaldıraç seviyesi sunmamızı sağlar: 10x ve 20x. Kullanıcının marj oranı% 10 veya% 20’yi ihlal ettiğinde (10x ve 20x kaldıraç için), bir teminat çağrısı tetiklenecek ve tüm pozisyonlar tamamen tasfiye edilecektir..

  • Sabit Teminat Teminat Oranı = (Sabit Teminat + UPL) * Açık Pozisyonların Ortalama Fiyatı / (Kontrat Yüz değeri * Tutma Pozisyonları)
  • Cross Margin Margin Ratio = Hisse Senedi Bakiyesi / Pozisyon Marjı + Çalışma emirlerinin Stopaj Marjı)

Misal:

LTC 10x sözleşmesi için, kayıp, pozisyon marjının% 90’ına ulaştıysa, bir teminat çağrısı tetiklenecektir. LTC 20x sözleşmesi için, zarar, pozisyon marjının% 80’ine ulaştıysa, bir teminat çağrısı tetiklenecektir..

Tam Tasfiye Kuralları

Çapraz marj modunda: Bir pozisyonun en son alım satım fiyatı, kullanıcı için elverişsiz bir yöne gittiğinde, vadeli işlem hesabı özkaynağı, marjının ≤% 10’u 10x kaldıraç (= sürdürme marj oranı ≤% 10) veya ≤20 ise 20x kaldıraç için marjının% ‘si (= sürdürme marjı oranı ≤% 20), pozisyon zorunlu tasfiye olarak adlandırılan zorunlu tasfiye edilecektir. Bir pozisyon zorunlu olarak tasfiye edildikten sonra, sistem, kullanıcının sürdürme marj oranının 10x kaldıraç için% 10’dan veya 20x kaldıraç için% 20’den daha düşük olup olmadığını görmek için marjı serbest bırakmak için kullanıcının yerine getirilmemiş tüm siparişlerini iptal edecektir. Eğer öyleyse, elde tutma pozisyonu zorunlu tasfiye motoru tarafından devralınacak ve kapanış emirleri, işlem etkinliği ve tasfiye karının en son piyasa derinliği, esası, iflas fiyatı ve endeks fiyatı.

Sabit marj modunda: Bir pozisyonun en son işlem fiyatı, kullanıcı için olumsuz bir yöne gittiğinde, pozisyonunun sürdürme marjı oranı, 10x kaldıraç için marjının ≤% 10’u veya marjının ≤% 20’si 20x ise kaldıraç, pozisyon zorla tasfiye edilecek ve zorunlu tasfiye motoru tarafından devralınacaktır. Bu aşamada kullanıcının likidasyon kaybı, pozisyon koruma teminat oranı sıfıra düştüğünde oluşan zarara eşittir. Maksimum zarar, tasfiye pozisyonunun toplam marjını aşmayacaktır. Çapraz marj modunda, zorunlu likidasyon tetiklendiğinde tüm sözleşmelerin tüm pozisyonları kapatılacaktır. Sabit teminatlı modda, zorunlu tasfiye tetiklendiğinde sadece tasfiye tarafının pozisyonları kapatılacaktır..

Zorunlu tasfiye tetiklendiğinde, risk yönetimi sistemimiz tüm holding pozisyonlarını devralacaktır. Kullanıcının tasfiye zararı, sürdürme marjı oranı 0’a eşit olduğunda zarar olacaktır. Aynı zamanda, risk yönetim sistemi, işlem etkinliğinin ve likidasyon karının maksimize edildiği bir fiyat üzerinden piyasaya kapanış emri gönderecektir. piyasa likiditesi, alış-satış marjı, iflas fiyatı ve endeks fiyatı. Kapanış emri, sistemimiz tarafından yakından izlenecektir. Emir uzun bir süre sonra boş kalırsa, sistemimiz tamamen yerine getirilene kadar yeni bir kapanış emri oluşturmak için piyasa derinliğini, temeli, iflas fiyatını ve endeks fiyatını yeniden değerlendirecektir. Zorunlu tasfiye gerçekleştikten sonra, tasfiye pozisyonları kullanıcının öz sermaye bakiyesinden ayrılacaktır. Pozisyonlar tam olarak yerine getirilmezse, zarar, kullanıcının tasfiye zararı olarak kaydedilecek ve teslimat sırasında sosyalleştirilecektir. Kullanıcılar tasfiye pozisyonları için daha fazla zarara uğramayacak.

Doldurulan ve doldurulmayan tasfiye emirlerinin durumu tasfiye emir listesi altında yer almaktadır. Tasfiye pozisyonları (yakın uzun veya kısa kapanış) iflas fiyatının (sürdürme marjı oranı = 0) üzerinde doldurulursa, primler üretilecek ve gelecekteki herhangi bir toplumsal zararı karşılamak veya vadeli işlemlerde olayları çözmek için sigorta fonuna enjekte edilecektir..

Tasfiye pozisyonları (yakın uzun veya kısa kapanış) iflas fiyatının altında doldurulursa (sürdürme teminatı oranı = 0) veya teslimat sırasında tam olarak doldurulmazsa, toplumsal zarar oluşacak ve sigorta fonu tarafından karşılanacaktır. Kayıp tamamen karşılanamazsa, kalan kısım geri alma işlemine tabi olacaktır. Her üç sözleşmenin de tüm kullanıcıları arasında elde edilen kar ile kayıp sosyalleşecek.

Tasfiye Sistemleri Karşılaştırması

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map