OKEx Technical Weekly: 10 Şubat 2020

Kar alma, son BTC rallisini teste tabi tutuyor

Bitcoin fiyatlarının hafta sonundan bu yana psikolojik 10000 seviyesinin üzerinde durması nedeniyle, Bitcoin’deki yükseliş duygusu daha geniş kripto para piyasasına yayıldı. Son fiyat hareketleri birçok kripto takipçisini neşelendirmiş olsa da, kar elde etme faaliyetleri boğaları kısa vadede nispeten savunmasız bir konuma getirebilir. Bununla birlikte, uzun vadeli yükseliş trendi büyük ölçüde kırılmamış durumda..

Sentix tarafından yapılan bir anket, kurumsal ve bireysel yatırımcılardan gelen olumlu duyguların, Bitcoin fiyatlarının 10000 seviyelerini aşmasına rağmen yumuşamaya başladığını gösteriyor. Sentix Genel Müdürü Patrick Hussy, düşüşün “yatırımcılar arasında kar elde etme isteğini gösterebileceğini söyledi. Bu, devam eden fiyat toparlanmasını yavaşlatacaktır. ” Ayrıca, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 2-3 hafta içinde kısa bir soluk alacağını ve yatırımcıların yeni bir bakış açısı geliştirmek için zamanlarının olacağını da sözlerine ekledi..

Aynı zamanda, CME Vadeli İşlemler grafiği de mevcut Bitcoin rallisinin bir ara vermesi gerekebileceğini öne sürüyor. CME Vadeli İşlemleri Pazartesi günü ani bir çöküş yaşadı ve 9875 ile 10200 arasındaki saatlik boşluğu doldurdu. Başka bir gelişme gerçekleşmeden önce fiyatın üst 9000 tutamaçta daha da konsolide edilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Şekil 1: Sentix Bitcoins Stratejik Önyargı – Kurumlar ve Bireyler (Kaynak: Sentix) Şekil 2: CME Bitcoin Vadeli İşlemleri 1 Saatlik Grafik (Kaynak: Tradingview)

BTC Pazartesi günü erken Asya ticareti sırasında 11000 seviyesinde el değiştirirken, büyük altcoin isimleri ETH ve XRP hafta sonu rallisinden sonra biraz kırmızıya daldı. Başka bir yerde karışık bir çanta gördük. ALGO yaklaşık% 10 arttı ve BSV seansta% 6 daha düşük işlem gördü.

Neyi özledin?

 • Ethereum ve DeFi toplam değer sabitlendiğinden gündemde kaldı DeFi DeFi Pulse’a göre 1 milyar USD’de kaldı. Verileri ayrıca toplamın ETH DeFi’de kilitli, yaklaşık ETH 3.2 milyonda tutuldu. Fiyatı ETH YY yaklaşık% 75 arttı ve kilitli değerin büyümesi YTD% 46’ya ulaştı.
 • Le kalmak ETH, Bir anket, kripto topluluğunun CFTC tarafından düzenlenen borsaların başlatılmasını beklediğini gösteriyor ETH-temelli token vadeli işlemleri bu yıl. The Block’un 2020 Görünümünden Bulmak gösterir Katılımcıların% 68’i ETH geleceğinin 2020’de düzenlenmiş bir borsada yaşayacağına inanıyor..
 • ABD, CBDC ile olasılıkları keşfetmek için ısınıyor olabilir. Bir konuşma Stanford Graduate School of Business’ta Fed’in Lael Brainard, Fed’in “dağıtılmış muhasebe teknolojileri ve CBDC potansiyeli de dahil olmak üzere dijital para birimleri için potansiyel kullanım durumlarıyla ilgili araştırma ve deneyler yürüttüğünü” söyledi.
 • Şeffaflık eksikliği, bazı finans devlerinin Libra Derneği’nden ayrılmasının ardındaki nedenlerden biri olabilir. Mastercard CEO’su Ajay Banga söyledi FT, şeffaflık sorununun yanı sıra, şirketin Libra’nın iş modeliyle de ilgilendiğini çünkü Birliğin “nasıl para kazanacağını netleştirmediğini” söyledi.

Fiyat Analizi

BTCUSDT

 • BTCUSDTEkim’in yükseği 10500’ü yeniden test etmeden önce rallisinin mevcut seviyelerde bir mola vermesi gerekebilir.
 • Yukarı kanal kesintisiz kalsa da, momentum göstergeleri aşırı alım sinyallerini parladı. RSI üst 70 bölgeyi vururken, nihai osilatör 60’ın üzerine çıktı, bu da boğaların yorgun göründüğünü gösteriyor. Ayrıca, hızlı hat, stokastik osilatörün aşırı alım alanında sinyal çizgisinin altına indi. Bu, fiyatın kısa vadeli bir düzeltme durumunu güçlendirdi.
 • CME’nin CoT’si, kaldıraçlı hesapların kısa pozisyonlarını artırdığını gösteriyor ve genel açık faizdeki düşüş ayrıca bir fiyat düzeltmesinin yakında yapılabileceğini gösteriyor..
 • Yukarıda bahsettiğimiz gibi, CME’nin boşluk doldurması, BTC fiyatlar 9875’e geri döndü, bu da 9600 bölgesi yakınındaki 10 günlük hareketli ortalamaya yakın ve bu ilk referans noktası olabilir. Bunun altında, 250-MA ve 9450’ye yakın kanalın daha düşük desteği iyi bir destek gibi görünüyor..
 • İdeal durum, çiftin 10500’e doğru rallisine devam etmeden önce 9000’den 9500’e düşük desteği ilk kez tekrar test etmesidir..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafiği (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 4: CME Bitcoin Vadeli İşlemlerinin Tüccarlar Taahhüdü (Kaynak: CME Group)

ETHUSDT

 • Benzer bir momentum modeli de görüldü ETHUSDT, günlük stokastik osilatör aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi yarattı ve diğer göstergeler de aşırı fiyat alımına işaret etti..
 • Bununla birlikte, 20 günlük hareketli ortalamanın yükseliş sinyali olarak kabul edilen 250 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmak üzere olduğu, günlük bir altın çarpının oluşmakta gibi göründüğünü belirtmekte fayda var..
 • Kısa vadeli kar elde etmenin yüksek potansiyeli göz önüne alındığında, fiyatın, ralli devam etmeden önce, 250-MA civarında 203 alan civarında daha düşük desteği yeniden test edebileceğine inanıyoruz. Riskten taviz verilirse, 184 Şubat ayının en düşük seviyesi izlenecek ilk seviye olacak ve onu 179.
 • Parite ağustosun yükseği 239’un üzerine çıkarsa güçlü bir ralli görülebilir..

Şekil 5: ETHUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

XRPUSDT

 • Bizi takip etmek istiyoruz XRPUSDT bizim yaptığımız analiz yapılmış Ocak incelememizde. OKEx Techincals, çiftin mevcut günlük üçgen oluşumunu vurguladı ve şu an için zaman olabilir XRP çevirmek. Fiyat üçgenin üst direncini vurduktan sonra parite dönüş yapmaya başladı..
 • Görüşümüzü koruyoruz XRPUSDT, paritenin bir koparma oluşturmadan önce 0,248 ila 0,252 civarında düşük desteği tekrar test edebileceğine inanmak.
 • OKEx XRP Uzun / Kısa Oranı da bu argümanı destekliyor gibi görünüyor. Yakın zamandaki gerilemeye rağmen Oran, Ocak ayı başındaki 1,66’dan 1,8’e göre önemli ölçüde daha yüksek olan 2’nin oldukça üzerinde duruyor. Okuma, kısa pozisyonların potansiyel kârının çığ gibi yükseldiğini gösterebilir..

Şekil 6: XRPUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 7: XRPUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx)

NEOUSDT

 • NEO Pazartesi oturumunda altcoin hareket ettirenlerden biri oldu. Karşı yaklaşık% 2 daha yüksek işlem gördü USDT. Ancak, ralli yorgun görünüyor ve bir düzeltme yakın olabilir..
 • Son fiyat hareketleriyle, parite yükselen bir üçgen modeli oluşturdu, ancak bir kırılmanın henüz gelmediğine inanıyoruz..
 • RSI düşüş eğilimi gösterdi. Fiyat yükselirken bazı yüksek yüksekler üretemedi.
 • İzlenecek ilk seviye, 11.8’e yakın 20 günlük hareketli ortalama olacaktır. Görülürse, bir koparma üretmeden önce, üçgenin alt desteğini 9.8’e yakın test etme durumunu güçlendirecektir..

Şekil 8: NEOUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

———-

———-

OKEx’i takip edin:


Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map